preloader

Prašome palaukti

Femara, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Femara, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Letrozolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5mg
Prekės kodas: 046011
Vartojamas krūties vėžiui gydyti moterims, kurios yra po menopauzės, t. y. kurioms nutrūko menstruacijos.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas krūties vėžiui gydyti moterims, kurios yra po menopauzės, t. y. kurioms nutrūko menstruacijos.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

   Apie ką rašoma šiame lapelyje?  1. Kas yra Femara ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Femara  3. Kaip vartoti Femara  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti Femara  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra Femara ir kam jis vartojamas

   Kas yra Femara ir kaip jis veikia Femara sudėtyje yra veikliosios medžiagos, vadinamos letrozolu. Jis priklauso vaistų, vadinamų aromatazės inhibitoriais, grupei. Šio vaisto vartojama hormoniniam (endokrininiam) krūties vėžio gydymui. Krūties vėžio augimą dažnai skatina estrogenai (moteriškieji lytiniai hormonai). Femara sumažina estrogenų kiekį, nes blokuoja fermentą (aromatazę), dalyvaujantį susidarant estrogenams, todėl gali būti sustabdytas krūties vėžio augimas, kuriam būtini estrogenai. Todėl naviko ląstelių augimas ir (arba) plitimas į kitas organizmo sritis sulėtėja ar sustoja.

   Kam Femara vartojamas Femara vartojamas krūties vėžiui gydyti moterims, kurios yra po menopauzės, t. y. kurioms nutrūko menstruacijos.

  Šio vaisto vartojama siekiant neleisti vėžiui atsinaujinti. Jo galima vartoti pirmiausia pasirenkamam gydymui prieš operacinį krūties vėžio gydymą, jei nedelsiamos operacijos atlikti negalima, arba pirmiausia pasirinktinam gydymui po krūties vėžio operacijos ar praėjus penkeriems gydymo tamoksifeno metams. Be to, Femara vartojamas siekiant neleisti navikui plisti į kitas organizmo sritis, jei yra progresavęs krūties vėžys.

  Jei kiltų klausimų apie tai, kaip Femara veikia ar kodėl šio vaisto Jums skirta, kreipkitės į gydytoją.     2. Kas žinotina prieš vartojant Femara   Griežtai laikykitės gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo šiame lapelyje pateiktos bendros informacijos.

  Femara vartoti negalima: - jeigu yra alergija letrozolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu dar būna mėnesinių, t. y., dar nesibaigė menopauzė; - jeigu esate nėščia; - jeigu maitinate krūtimi. Jeigu bet kuri iš šių būklių Jums tinka, nevartokite šio vaisto ir pasitarkite su gydytoju.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Femara: - jeigu sergate sunkia inkstų liga; - jeigu sergate sunkia kepenų liga; - jeigu anksčiau sirgote osteoporoze ar buvo lūžę kaulai (taip pat žr. „Priežiūra gydymo Femara metu“ 3 skyriuje). Jeigu kuri iš šių būklių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui. Gydytojas tai turės omenyje gydymo Femara metu.

  Vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų) Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti negalima.   Senyviems žmonėms (65 metų ir vyresniems) 65 metų ir vyresnėms moterims šio vaisto galima vartoti tokiomis pačiomis dozėmis, kaip ir kitiems suaugusiems žmonėms.

  Kiti vaistai ir Femara Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas - Femara vartokite tik tuomet, jeigu Jums baigėsi menopauzė. Tačiau gydytojas su Jumis turi aptarti veiksmingos kontracepcijos priemonės naudojimą, kadangi gydymo Femara metu Jūs galite pastoti. - Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, Femara vartoti draudžiama, nes jis gali pakenkti kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu svaigsta galva, jaučiate nuovargį, mieguistumą ar bendrąjį negalavimą, nevairuokite ir nevaldykite jokių įrankių ar mechanizmų, kol vėl nesijausite normaliai.

  Femara sudėtyje yra laktozės Femara sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.     3. Kaip vartoti Femara

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė kartą per parą vartojama Femara dozė yra viena tabletė. Jei Femara vartosite kasdien tokiu pačiu metu, bus lengviau atsiminti, kad reikia išgerti tabletę.

  Tabletę galima vartoti valgant arba nevalgant, ją būtina nuryti užgeriant pilna stikline vandens ar kitokio skysčio.

  Kiek laiko vartoti Femara  Vartokite Femara kasdien tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Vaisto gali tekti vartoti kelis mėnesius ar net kelerius metus. Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kiek ilgai vartoti Femara, kreipkitės į gydytoją.   Priežiūra gydymo Femara metu  Šio vaisto galima vartoti tik atidžiai gydytojui prižiūrint. Gydytojas reguliariai tirs Jūsų būklę, kad nustatytų, ar gydymas sukelia tinkamą poveikį.    Femara gali sukelti kaulų plonėjimą ar retėjimą (osteoporozę), nes sumažėja estrogenų kiekis organizme. Gydytojas gali nuspręsti nustatyti Jūsų kaulų tankį (tai yra vienas iš osteoporozės vertinimo metodų) prieš pradedant gydymą, jo metu ir po gydymo.

  Ką daryti pavartojus per didelę Femara dozę? Jeigu išgėrėte per daug Femara arba kas nors kitas netyčia išgėrė Jūsų tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Parodykite tablečių pakuotę. Gali prireikti medicinos pagalbos.   Pamiršus pavartoti Femara - Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę (pvz., 2 ar 3 valandų laikotarpiu), praleiskite pamirštąją ir kitą dozę gerkite tada, kada priklauso. - Kitu atveju išgerkite pamirštąją dozę vos tik prisiminę, o kitą tabletę vartokite kaip įprasta. - Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Femara Nenustokite vartoti Femara tol, kol nenurodys gydytojas. Taip pat žr. aukščiau esantį poskyrį „Kiek laiko vartoti Femara“.      4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausiai šalutinis poveikis būna lengvas arba vidutinio sunkumo ir paprastai išnyksta per kelias gydymo dienas ar savaites.

  Tam tikras šalutinis poveikis, pavyzdžiui, karščio pylimas, plaukų slinkimas ar kraujavimas iš makšties, gali pasireikšti dėl sumažėjusio estrogenų kiekio organizme.

  Dėl išvardyto galimo šalutinio poveikio nerimauti nereikia. Jums gali nepasireikšti nė vienas iš jų.

  Tam tikras šalutinis poveikis gali būti sunkus. Retas ar nedažnas šalutinis poveikis (t. y. galintis pasireikšti 1 100 pacienčių iš 10 000) - Silpnumas, paralyžius ar pojūčių sutrikimas bet kurioje kūno dalyje (ypač rankose ar kojose), koordinacijos sutrikimas, pykinimas, kalbos ar kvėpavimo pasunkėjimas (smegenų sutrikimo, pavyzdžiui, insulto, požymiai). - Staigus spaudžiantis krūtinės skausmas (širdies sutrikimo požymis). - Kvėpavimo pasunkėjimas, krūtinės skausmas, alpulys, dažnas širdies plakimas, odos pamėlimas ar staiga atsiradęs rankų, kojų ar pėdų skausmas (šie požymiai gali rodyti, kad susidarė kraujo krešulys). - Patinimas ar paraudimas išilgai venos, kartu labai stiprus jautrumas ir (kartais) skausmas liečiant. - Infekcijos sukeltas smarkus karščiavimas, šaltkrėtis ar burnos išopėjimas (baltųjų kraujo ląstelių stoka). - Didelis nuolatinis matomo vaizdo miglotumas. Jei atsiranda bet kuri paminėta būklė, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Jei gydymo Femara metu pasireiškė bent vienas toliau išvardytas simptomas, nedelsdama kreipkitės į gydytoją. - Tinimas (ypač veido ir gerklės) (alerginės reakcijos požymiai). - Odos ir akių pageltimas, pykinimas, apetito netekimas, šlapimo patamsėjimas (hepatito požymiai). - Išbėrimas, odos paraudimas, pūslių ant lūpų, akių ar burnos atsiradimas, odos lupimasis, karščiavimas (odos sutrikimo požymiai).

  Tam tikras šalutinis poveikis yra labai dažnas. Jis gali pasireikšti daugiau kaip 10 pacienčių iš 100. - Karščio pylimas. - Cholesterolio kiekio padidėjimas (hipercholesterolemija). - Nuovargis. - Sustiprėjęs prakaitavimas. - Kaulų ir sąnarių skausmas (artralgija). Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

   Tam tikras šalutinis poveikis yra dažnas. Jis gali pasireikšti 1 10 pacienčių iš 100. - Odos išbėrimas. - Galvos skausmas. - Svaigulys. - Bendras negalavimas (bloga savijauta). - Virškinimo trakto sutrikimai, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas. - Padidėjęs ar išnykęs apetitas. - Raumenų skausmas. - Kaulų plonėjimas ir retėjimas (osteoporozė), dėl kurio kai kurioms ligonėms gali lūžti kaulai (taip pat žr. „Priežiūra gydymo Femara metu“ 3 skyriuje). - Rankų, plaštakų, pėdų, kulkšnių tinimas (edema). - Depresija. - Kūno svorio didėjimas. - Plaukų slinkimas. - Kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija). - Pilvo skausmas. - Odos sausumas. - Kraujavimas iš makšties. Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

   Kitoks šalutinis poveikis yra nedažnas. Jis gali pasireikšti 1 10 pacienčių iš 1 000. - Nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, nerimas, nervingumas, dirglumas, apsnūdimas, atminties sutrikimas, labai stiprus mieguistumas, nemiga. - Skausmo arba deginimo jausmas rankose ar rieše (tunelinis riešo kanalo sindromas). - Sutrikę pojūčiai, ypač lytėjimo. - Akių sutrikimai, pavyzdžiui, matomo vaizdo miglotumas, akių dirginimas. - Juntamas širdies plakimas, dažnas širdies plakimas. - Odos sutrikimai, pavyzdžiui, niežulys (dilgėlinė). - Išskyros iš makšties, makšties sausmė. - Sąnarių sąstingis (artritas). - Krūtų skausmas. - Karščiavimas. - Troškulys, skonio pojūčio pokytis, burnos džiūvimas. - Gleivinės sausumas. - Kūno svorio mažėjimas. - Šlapimo takų infekcija, šlapinimosi padažnėjimas. - Kosulys. - Fermentų kiekio padidėjimas.

  Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas Spragsintis pirštas, tai tokia būklė, kurios metu sulenktas pirštas arba nykštys užstringa.

  Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.      5. Kaip laikyti Femara   - Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. - Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Femara vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos. - Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. - Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. - Pastebėjus, kad pakuotė pažeista, Femara vartoti negalima. - Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Femara sudėtis - Veiklioji medžiaga yra letrozolas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg letrozolo. - Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolyje yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas ir koloidinis bevandenis silicio dioksidas. Tabletės plėvelę sudaro hipromeliozė, talkas, makrogolis 8000, titano dioksidas (E171) ir geltonasis geležies oksidas (E172).

  Femara išvaizda ir kiekis pakuotėje Femara plėvele dengtos tabletės yra tamsiai geltonos, apvalios, nuožulniais kraštais, abipusiai šiek tiek išgaubtos. Vienoje pusėje įspausta „FV“, kitoje — ,,CG“. Vienoje PVC/PE/PVDC/aliuminio lizdinėje plokštelėje yra 10, 14, 28, 30 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.   Rinkodaros teisės turėtojas Novartis Finland Oy Metsänneidonkuja 10 FI-02130 Espoo, Suomija

  Gamintojas Novartis Pharma GmbH Roonstrasse 25 D-90429 Nürnberg Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  Novartis Pharma Services Inc. atstovybė Konstitucijos pr. 7 Vilnius, LT-09308 Tel. +370 5 269 16 50

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:   Austrija       Femara 2,5 mg –Filmtabletten Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Slovakija, Italija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Estija    Femara Danija, Suomija, Islandija, Norvegija, Švedija  Femar Prancūzija       Fémara 2.5 mg comprimé pelliculé Vokietija       Femara 2,5 mg Filmtabletten Graikija       FEMARA Vengrija      Femara 2,5 mg filmtabletta Airija        Femara 2.5 mg Film-coated Tablets Latvija        Femara 2,5 mg apvalkotās tabletes Rumunija       Femara 2.5 mg comprimate filmate Slovėnija   Femara 2,5 mg filmsko obložene tablete Ispanija       Loxifan 2,5 mg comprimidos recubiertos         con película         Femara 2,5 mg comprimidos recubiertos         con película Jungtinė Karalystė      Femara 2.5 mg Tablets      Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-06    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.  

   

  Įprastinė kartą per parą vartojama Femara dozė yra viena tabletė. Jei Femara vartosite kasdien tokiu pačiu metu, bus lengviau atsiminti, kad reikia išgerti tabletę.

  Letrozolas; 2,5mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti