preloader

Prašome palaukti

Finasteride Teva, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Finasteride Teva, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Finasteridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 599537773904

Finasteride Teva gydoma ir kontroliuojama gerybinė prostatos hiperplazija (GPH), t. y. gerybinis priešinės liaukos padidėjimas.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Finasteride Teva gydoma ir kontroliuojama gerybinė prostatos hiperplazija (GPH), t. y. gerybinis priešinės liaukos padidėjimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Finasteride Teva ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Finasteride Teva 3. Kaip vartoti Finasteride Teva 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Finasteride Teva 6. Kita informacija

  1. KAS YRA FINASTERIDE TEVA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Finasteride Teva veiklioji medžiaga finasteridas priklauso vaistų, vadinamų 5-alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Jie mažina priešinės vyrų liaukos (prostatos) dydį. Finasteride Teva gydoma ir kontroliuojama gerybinė prostatos hiperplazija (GPH), t. y. gerybinis priešinės liaukos padidėjimas. Šis vaistas sukelia padidėjusios priešinės liaukos sumažėjimą, pagerina šlapimo tekėjimą ir su GPH susijusius simptomus, sumažina ūminio šlapimo susilaikymo riziką ir chirurginės operacijos būtinybę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FINASTERIDE TEVA

  Finasteride Teva vartoti negalima:

  - jeigu esate alergiškas (pernelyg jautrus) finasteridui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai (žr. 6 skyriaus poskyrį „Finasteride Teva sudėtis“). - Jeigu esate nėščia ar galite tokia tapti. Finasteride Teva moterų gydymui netinka. Jeigu galimas sąlytis su Finasteride Teva, nėščioms ir galinčioms pastoti moterims reikia ypatingos priežiūros (žr. šio skyriaus poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

  Finasteride Teva vartoti vaikams nerekomenduojama.

  Jeigu abejojate, visada pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Finasteride Teva reikia:

  - jeigu yra didelis liekamojo šlapimo kiekis arba jeigu labai sumažėja šlapimo srovė. Tokiu atveju Jus reikia atidžiai ištirti dėl galimo šlapimo takų susiaurėjimo. - jeigu susilpnėjusi Jūsų kepenų veikla. Tokiu atveju gali būti padidėjęs finasterido kiekis kraujo plazmoje. - jeigu Jūsų seksualinė partnerė yra nėščia arba gali pastoti, Jūs turite vengti sėklos, kurioje gali būti labai mažas kiekis vaisto, patekimo į savo partnerės organizmą.

  Pasitarkite su savo gydytoju, jei kuris nors iš minėtų atvejų Jums tinka ar tiko anksčiau.

  Jeigu pastebėjote bet kokių pakitimų krūties audiniuose, tokių kaip mazgeliai, skausmas, krūties audinio padidėjimas arba išskyrų iš spenelio atsiradimas, nedelsdami pasakykite gydytojui, kadangi tai gali būti sunkios ligos, tokios kaip krūties vėžys, požymiai.

  Prieš pradedant vartoti Finasteride Teva ir gydymo šiuo vaistu metu pacientą reikia kliniškai ištirti, (įskaitant priešinės liaukos apčiuopą pirštu per tiesiąją žarną) ir nustatyti specifinį priešinės liaukos antigeną (PSA) kraujo serume.

  Kitų vaistų vartojimas

  Reikšmingos vaistų sąveikos nenustatyta. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Finasteride Teva skirtas tik vyrams. Nėščioms ir galinčioms pastoti moterims negalima liesti susmulkintų ar lūžusių Finasteride Teva tablečių. Jeigu moteris, nešiojanti vyriškos lyties vaisių, geria finasterido, arba jeigu jo prasiskverbia per odą, naujagimiui galimi lyties organų sklaidos trūkumai. Finasteride Teva tabletės yra dengtos plėvele. Jeigu jos nesulūžę ar nesutraiškytos, plėvelė saugo nuo kontakto su finasteridu. Jei paciento seksualinė partnerė yra nėščia arba gali pastoti, jis turi stengtis, kad jo sėklos nepatektų į partnerės organizmą (pvz., naudoti prezervatyvą) arba nutraukti gydymą finasteridu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų, rodančių, kad Finasteride Teva daro poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.   Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Finasteride Teva medžiagas

   Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI FINASTERIDE TEVA

  Finasteride Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė yra viena tabletė (atitinkanti 5 mg finasterido). Plėvele dengtą tabletę galima nuryti valgo metu ar bet kuriuo kitu laiku. Reikia nuryti visą plėvele dengtą tabletę. Dalyti ar smulkinti tablečių negalima. Nors pagerėjimas gali pasireikšti anksti, tačiau palankios organizmo reakcijos pasireiškimo nustatymui gali prireikti ne trumpesnio kaip 6 mėn. gydymo. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko turėsite vartoti Finasteride Teva. Nenutraukite gydymo per anksti, nes simptomai gali vėl pasunkėti.    Dozavimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, Finasteride Teva vartojimo patirties nėra (žr. taip pat 2 skyriaus poskyrį „Specialių atsargumo priemonių vartojant Finasteride Teva reikia“).    Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Dozavimo keisti nereikia. Finasteride Teva vartojimas hemodializuojamiems pacientams iki šiol neištirtas.

  Dozavimas senyviems pacientams Dozavimo keitimas nereikalingas. Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, jeigu manote, jog Finasteride Teva sukeliamas poveikis yra per stiprus ar per silpnas.

  Pavartojus per didelę Finasteride Teva dozę

  Jei suvartojote Finasteride Teva daugiau negu paskirta arba jeigu netyčia šio vaisto suvartojo vaikas, nedelsiant praneškite savo gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Finasteride Teva

  Jei pamiršote suvartoti Finasteride Teva dozę, prisiminę ją tuojau pat išgerkite, nebent būtų beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju vaisto vartokite toliau taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.      4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Finasteride Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio atvejų dažniui įvertinti naudojami šie dažnio apibūdinimai: Labai dažni: pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų Dažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 pacientų Nedažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų Reti:  pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10000 pacientų Labai reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 pacientų Dažnis nežinomas: dažnumas negali būti nustatytas iš turimų duomenų.

   Dažniausias šalutinis poveikis yra lytinis nepajėgumas ir lytinio potraukio susilpnėjimas. Šis poveikis dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje ir, gydymą tęsiant, daugumai pacientų paprastai ilgai netrunka.   Imuninės sistemos sutrikimai  Dažnis nežinomas: Padidėjusio jautrumo reakcijos įskaitant veido ir lūpų patinimą.   Psichikos sutrikimai Dažni:   Lytinio potraukio susilpnėjimas.   Širdies sutrikimai Dažnis nežinomas:  Per greitas ar nereguliarus širdies ritmas.   Kepenų sutrikimai Dažnis nežinims:  Gali būti padidėjęs kepenų fermentų kiekis.    Odos dirginimas ar alerginės reakcijos  Nedažni:   Bėrimas.  Dažmis nežinomas:  Niežulys, urtikarija (dilgėlinė).

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Dažni:   Lytinis nepajėgumas (impotencija). Neažni:  Spermos išmetimo sutrikimas, krūtų jautrumo ar krūtų padidėjimas vyrams. Dažnis nežinomas:  Sėklidžių skausmas.

  Tyrimai Dažni:  Spermos kiekio sumažėjimas.

   Vartojant finasteridą, gali pakisti PSA laboratorinio tyrimo rezultatai.    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.      5. KAIP LAIKYTI FINASTERIDE TEVA    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant kartoninės dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Finasteride Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 º C temperatūroje.  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. KITA INFORMACIJA    Finasteride Teva sudėtis - Veiklioji medžiaga  yra finasteridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg finasterido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, pregelifikuotas krakmolas, povidonas K30, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas, Opadry Blue [hipromeliozė (E464), titano dioksidas (E171) makrogolis 6000, makrogolis 400 ir indigokarmino aliuminio kraplakas (E132)].    Finasteride Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Finasteride Teva yra mėlynos, kapsulės formos plėvele dengtos tabletės, kurių viena pusė pažymėta įspaudu “FNT5”.  Finasteride Teva tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 14, 15, 20, 28, 30, 50, 50x1 (pakuotė gydymo įstaigai), 56, 60, 84, 90, 98, 100 ar 120 plėvele dengtų tablečių.    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Teva Pharma B.V. Computerweg 10, 3542 DR Utrecht  Nyderlandai

  Gamintojai  TEVA UK Ltd  Brampton Road,Hampden Park  Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG  Jungtinė Karalystė    arba    Pharmachemie B.V.  Swensweg 5, Postbus 552  2003 RN Haarlem  Nyderlandai    arba    Teva Santé SA  Rue Bellocier, 89107 Sens  Prancūzija    arba    Teva Pharmaceutical Works Private Limited Company  Pallagi ùt 13  4042 Debrecen  Vengrija    arba   Teva Operations Poland Sp z o.o. ul. Mogilska 80 31-546 Kraków Lenkija   Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Sicor Biotech“ V.A. Graičiūno g. 8, Vilnius LT-02241, Lietuva Telefonas: +370 5 266 02 03    Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:    Prancūzija  Finasteride Teva 5 mg, comprimé pelliculé  Belgija  Finasteride Teva 5 mg filmomhulde tabletten  Bulgarija  PREZEPA 5 mg Film-coated tablets  Kipras  Finasteride 5 mg Teva  Vokietija  Fina-TEVA 5 mg Filmtabletten  Danija  Finasteride Teva  Estija  Finasteride Teva  Ispanija  Finasterida Teva 5 mg comprimidos recubiertos con película EFG  Graikija  Finasteride Teva 5 mg Eπικαλυµµένα µε λεπτό υµένιο δισκία  Vengrija  Finasterid-Teva 5 mg filmtabletta  Italija  FINASTERIDE Teva Italia 5 mg compresse rivestite con film  Liuksemburgas  Finasteride Teva 5 mg Comprimés pelliculés  Latvija  Finasteride Teva 5 mg apvalkotâs tabletes  Malta  Finasteride Teva Tablets 5 mg  Nyderlandai  Finasteride 5mg Teva, filmomhulde tabletten  Lenkija  Finamef  Portugalija  Finasterida-Teva  Rumunija  Finasteride Teva 5 mg, comprimate filmate  Švedija  Finasteride Teva, 5 mg filmdragerad tablett    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-06-18

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Finasteride Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė yra viena tabletė (atitinkanti 5 mg finasterido). Plėvele dengtą tabletę galima nuryti valgo metu ar bet kuriuo kitu laiku. Reikia nuryti visą plėvele dengtą tabletę. Dalyti ar smulkinti tablečių negalima. Nors pagerėjimas gali pasireikšti anksti, tačiau palankios organizmo reakcijos pasireiškimo nustatymui gali prireikti ne trumpesnio kaip 6 mėn. gydymo. Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko turėsite vartoti Finasteride Teva. Nenutraukite gydymo per anksti, nes simptomai gali vėl pasunkėti.    Dozavimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, Finasteride Teva vartojimo patirties nėra (žr. taip pat 2 skyriaus poskyrį „Specialių atsargumo priemonių vartojant Finasteride Teva reikia“).    Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Dozavimo keisti nereikia. Finasteride Teva vartojimas hemodializuojamiems pacientams iki šiol neištirtas.

  Dozavimas senyviems pacientams Dozavimo keitimas nereikalingas. Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, jeigu manote, jog Finasteride Teva sukeliamas poveikis yra per stiprus ar per silpnas.

  Pavartojus per didelę Finasteride Teva dozę

  Jei suvartojote Finasteride Teva daugiau negu paskirta arba jeigu netyčia šio vaisto suvartojo vaikas, nedelsiant praneškite savo gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Finasteride Teva

  Jei pamiršote suvartoti Finasteride Teva dozę, prisiminę ją tuojau pat išgerkite, nebent būtų beveik laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju vaisto vartokite toliau taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės