preloader

Prašome palaukti

Finlepsin, 400mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N50

Finlepsin, 400mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Karbamazepinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 048093
Vartojimo indikacijos: paprasti ar kompleksiniai daliniai (židininiai) priepuoliai be ar su antriniai generalizuotais priepuoliais, generalizuoti toniniai-kloni...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojimo indikacijos: paprasti ar kompleksiniai daliniai (židininiai) priepuoliai be ar su antriniai generalizuotais priepuoliais, generalizuoti toniniai-kloniniai traukuliai, kuomet neefektyvūs kiti vaistai nuo epilepsijos, idiopatinės ir dėl išsėtinės sklerozės atsiradusios trišakio nervo neuralgijos (tipinės ar atipinės), idiopatinės liežuvinio ryklės nervo neuralgijos simptominis gydymas, bipolio afektinio sutrikimo profilaktika, kai netinka ličio preparatai, alkoholio nutraukimo sindromo metu atsiradusių simptomų lengvinimas, skausminga diabetinė neuropatija.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Finlepsin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Finlepsin
  3. Kaip vartoti Finlepsin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Finlepsin
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA FINLEPSIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Finlepsin tablečių veiklioji medžiaga – karbamazepinas. Karbamazepinas - tai dibenzoazepino darinys, priešepilepsinis vaistas, turintis poveikį nervų sistemai ir psichikai.

  Vaisto vartojimo indikacijos
  • Paprasti ar kompleksiniai daliniai (židininiai) priepuoliai be ar su antriniai generalizuotais priepuoliais.
  • Generalizuoti toniniai-kloniniai traukuliai, kuomet neefektyvūs kiti vaistai nuo epilepsijos.
  • Idiopatinės ir dėl išsėtinės sklerozės atsiradusios trišakio nervo neuralgijos (tipinės ar atipinės), idiopatinės liežuvinio ryklės nervo neuralgijos simptominis gydymas.
  • Bipolio afektinio sutrikimo profilaktika, kai netinka ličio preparatai.
  • Alkoholio nutraukimo sindromo metu atsiradusių simptomų lengvinimas.
  • Skausminga diabetinė neuropatija.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FINLEPSIN

  Finlepsin vartoti draudžiama:
  - jeigu yra pažeisti kaulų čiulpai;
  - jeigu yra sutrikęs širdies laidumas;
  - jeigu yra padidėjęs jautrumas karbamazepinui, tricikliams antidepresantams arba bet kuriai pagalbinei Finlepsin medžiagai;
  - jeigu sergama intermituojančia porfirija (porfirino susikaupimu audiniuose);
  - jeigu Jūs vartojate arba neseniai (mažiau kaip prieš 14 parų) vartojote MAO inhibitorių (vaistų nuo depresijos);
  - jeigu patiriami epilepsijos priepuoliai, vadinami absansais ar mioklonijomis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia jeigu:
  - sutrikusi kraujodara (pakitęs kraujo forminių elementų skaičius);
  - sutrikusi natrio apykaita;
  - labai sutrikusi širdies, kepenų ir inkstų funkcija;
  - esate nėščia arba maitinate krūtimi.

  Vaisto nerekomenduojama skirti vaikams iki šešerių metų.
  Prieš pradedant gerti karbamazepiną, pirmą vartojimo mėnesį kas savaitę, o vėliau periodiškai turite lankytis gydymo įstaigoje, nes gydytojas turi įvertinti Jūsų kraujo tyrimus bei kepenų funkciją.
  Jei, vartojant karbamazepiną, kyla temperatūra, skauda gerklę, atsiranda alerginių reakcijų, odos išbėrimų, padidėja limfmazgiai ir (arba) atsiranda negalavimų, panašių kaip sergant gripu, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
  Pasireiškus sunkioms alerginėms reakcijoms, karbamazepino vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.
  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsirado panašių į kepenų uždegimą simptomų: nuovargis, apetito stoka, pykinimas, pagelto oda.
  Jeigu sergate glaukoma, pasakykite gydytojui, nes reikia reguliariai tikrinti akispūdį.

  Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip karbamazepinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Retais atvejais vartojant Finlepsin gali atsirasti sunkios odos reakcijos. Kiniečių ar tailandiečių kilmės žmonėms šito galima išvengti paėmus kraujo mėginį. Jei esate šios kilmės žmogus, prieš vartojant Finlepsin aptarkite tai su savo gydytoju.

  Vartojant Finlepsin, pranešta apie gyvybei pavojingą odos bėrimą (Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę), pradžioje pasireiškiantį liemens srityje rausvomis į taikinį panašiomis dėmėmis ar apvaliomis dėmėmis dažnai su pūsle centre.

  Papildomi požymiai kurių reikia ieškoti yra opos burnoje, ryklėje, nosyje ir lyties organų srityje bei konjuktyvitas (raudonos ir patinę akys).

  Šios galimai gyvybei pavojingos odos reakcijos dažnai yra lydimos į gripą panašių simptomų. Bėrimas gali pereiti į išplitusį pūslėtumą arba odos lupimąsi.

  Didžiausia sunkių odos reakcijų atsiradimo rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis.

  Jeigu vartojant Finlepsin Jums atsirado Stevens-Johnson sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė, gydymo Finlepsin atnaujinti Jums negalima niekada.

  Jeigu Jums atsirado bėrimų arba pasireiškė šie odos simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir pasakykite, kad vartojate šį vaistą.

  Finlepsin vartojimas su maistu ir gėrimais
  Karbamazepiną vartojantiems pacientams negalima gerti alkoholinių gėrimų.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti prieš vartojant vaistą, būtinai pasitarkite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dėl karbamazepino poveikio centrinei nervų sistemai, pradėjus jį vartoti didesnėmis dozėmis ir (arba) dėl sąveikos su kitais vaistais, jis sukelia galvos svaigimą, nuovargį. Dėl to lėtėja reakcijos greitis ir sunkiau reaguoti į transporto judėjimą, mažėja gebėjimas saugiai valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Karbamazepinas gali keisti šių vaistų poveikį:
  klonazepamo, etosuksimido, primidono, tiagabino, valproinės rūgšties, lamotrigino, alprazolamo, klobazamo, kortikosteroidų (pvz., prednizolono, deksametazono), ciklosporino, digoksino, tetraciklinų (pvz., doksiciklino), felodipino, haloperidolio, imipramino ir kitų neuroleptikų, metadono, teofilino, antikoaguliantų (varfarino, fenprokumono, dikumarolio), hormoninių kontraceptikų, fenitoino.
  Susilpnėjus hormoninių kontraceptikų veiksmingumui, pacientėms gali atsirasti kraujavimo protrūkių arba išsiskirti tepių išskyrų iš makšties. Tokiais atvejais reikėtų naudoti kitas nehormonines kontraceptines priemones.
  Karbamazepino poveikį gali mažinti: fenobarbitalis, fenitoinas, primidonas, felbamatas, valproinė rūgštis, teofilinas.
  Karbamazepino poveikį gali didinti: makrolidų grupės antibiotikai (pvz., eritromicinas, josamicinas), izoniazidas, izotretinoinas (juo gydoma aknė), kalcio antagonistai (pvz., verapamilis, diltiazemas), acetazolamidas, dekstropropoksifenas, propoksifenas, fluoksetinas, viloksazinas, danazolis, nikotinamidas (skiriant dideles dozes suaugusiems pacientams), gal būt ir cimetidinas bei dezipraminas.
  Kartu vartojant karbamazepiną ir vaistus psichozėms gydyti, metoklopramidą, izoniazidą, diuretikus, pvz., hidrochlorotiazidą ir furozemidą gali pasireikšti daugiau šalutinių poveikių.
  Karbamazepinas gali keisti vaistų, vartojamų nejautrai sukelti, poveikį, todėl, jeigu vartojate karbamazepino, apie tai prieš operaciją praneškite anesteziologui.


  3. KAIP VARTOTI FINLEPSIN

  Finlepsin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Paros dozė paprastai suvartojama per 1-2 kartus valgant arba po valgio užsigeriant vandens. Pailginto atpalaidavimo tabletes taip pat galima gerti ištirpinus jas vandenyje, nes pailgintas atpalaidavimas išlieka ir suspensijoje.

  Dozavimo rekomendacijos
  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, paprastai vartojamos nurodytos karbamazepino dozės.
  Epilepsija
  Vaistus nuo epilepsijos paprastai tenka vartoti ilgai. Kada galima baigti gydymą nusprendžia gydytojas. Gydymas baigiamas per 1-2 metus iš lėto mažinant dozę.

  Pacientai; Pradinė dozė; Palaikomoji dozė
  Suaugę žmonės; 200-400 mg vakare (arba po 100 200 mg rytą ir vakare); 200-600 mg rytą ir 400-600 mg vakare
  6-10 metų vaikai; 200 mg vakare (arba po 100 mg rytą ir vakare); 200 mg rytą ir 200-400 mg vakare
  11-15 metų vaikai 200 mg vakare (arba po 100 mg rytą ir vakare); 200-400 mg rytą ir 400-600 mg vakare

  Karbamazepino pailginto atpalaidavimo tabletės dažniausiai netinka jaunesniems kaip šešerių metų vaikams (reikėtų vartoti kitus karbamazepino preparatus).

  Trišakio nervo neuralgija, liežuvinio ryklės nervo neuralgija
  Įprasta pradinė karbamazepino paros dozė – 200 400 mg. Dažniausiai paros dozė yra – 400 800 mg, išgeriama per 1 2 kartus. Vėliau dozė palengva mažinama.

  Alkoholio nutraukimo sindromo metu atsiradusių simptomų lengvinimas
  Vidutinė paros dozė – 600 mg (po 200 mg rytą ir 400 mg vakare).
  Gydymas baigiamas (dažniausiai po 7-10 dienų) palengva mažinant dozę.

  Skausminga diabetinė neuropatija
  Vidutinė paros dozė – viena tabletė (t.y. 200 mg) rytą ir dvi tabletės (t.y. 400 mg) vakare.

  Dvipolio afektinio sutrikimo priepuolių profilaktika
  Pradinė dozė – 200-400 mg per parą, prireikus gydytojas ją gali didinti.

  Jeigu manote, kad Finlepsin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Finlepsin dozę
  Atsitiktinai arba tyčia išgėrus per didelę dozę kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Finlepsin
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai nutraukus Finlepsin vartojimą
  Staiga nutraukus vaisto vartojimą gali atsinaujinti ankstesni ligos simptomai.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Finlepsin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
  Šalutiniai poveikiai: galvos skausmas, svaigimas, ataksija, mieguistumas, nuovargis, dvejinimasis akyse, pykinimas, vėmimas pasireiškia priklausomai nuo dozės, ypač pradėjus vartoti preparatą. Vėliau per kelias dienas šie poveikiai savaime silpnėja arba laikinai sumažinus preparato dozę.

  Nepageidaujamas poveikis organų sistemoms
  Centrinės nervų sistemos ir psichikos sutrikimai
  Dažni: galvos svaigimas, apsnūdimas, slopinimas, mieguistumas, nuovargis, sutrikusi eisena, nedažnas galvos skausmas, senyviems pacientams – sujaudinimas, sumišimas.
  Nedažni psichikos sutrikimai: depresija, agresyvus elgesys, pablogėjęs mąstymas, iniciatyvos trūkumas, haliucinacijos, spengimas ausyse. Karbamazepinas gali aktyvinti latentinę psichozę.
  Reti: nevalingi judesiai. Senyviems pacientams ir ligoniams, kurių pažeistos galvos smegenys, atsiranda judesių sutrikimų pvz., nevalingos veido grimasos.
  Pavieniai atvejai: sutrikusi kalba, jutimų sutrikimai, raumenų silpnumas, kojų parezė, pakitęs skonio pojūtis.
  Daugelis minėtų šalutinių poveikių išnyksta per pirmąsias 8 14 gydymo parų savaime arba laikinai sumažinus vaisto dozę, todėl iš pradžių reikia gydyti mažomis dozėmis ir palengva jas didinti.

  Akių sutrikimai
  Pavieniais atvejais – akių junginės uždegimas.
  Reti: laikinai regos sutrikimai, pvz., sutrikusi akomodacija, dvejinimasis akyse, padrumstėję lęšiukai.

  Raumenų, kaulų sutrikimai
  Pavieniais atvejais – sąnarių, raumenų skausmas, mėšlungis.

  Odos ir gleivinių sutrikimai
  Nedažni arba dažni: alerginės odos reakcijos su karščiavimu arba be jo, pvz., dilgėlinė, niežulys;
  pavieniais atvejais – eksfoliacinis dermatitas, odos raudonė, Lyellio sindromas, daugiaformė eksudacinė ir mazginė eritema, rožinis išbėrimas, sisteminė raudonoji vilkligė, padidėjęs jautrumas šviesai.
  Labai reti: Pranešta apie gyvybei pavojingo odos bėrimo (Stevens-Johnson sindromo, toksinės epidermio nekrolizės) atvejus (žr.2 skyrių).

  Retkarčiais - slenka plaukai, prakaituojama.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Nedažni arba dažni: kraujo forminių elementų kiekio pokyčiai.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Nedažni: apetito stoka, burnos džiūvimas, pykinimas, vėmimas.
  Reti: viduriavimas, vidurių užkietėjimas.
  Pavieniai atvejai: pilvo skausmai, burnos, dantenų ir liežuvio gleivinės uždegimas.
  Šie reiškiniai paprastai išnyksta per pirmąsias 8-14 gydymo parų savaime arba laikinai sumažinus preparato dozę (todėl gydyti reikia pradėti nuo mažų dozių).

  Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
  Nedažnai – pakinta kepenų veiklos tyrimų rodmenys.
  Reti: gelta.
  Pavieniais atvejais – kepenų uždegimas.

  Metabolizmo, mitybos (vandens ir druskų pusiausvyros) ir endokrininiai sutrikimai
  Retai dėl karbamazepino antidiurezinio poveikio kraujyje sumažėja natrio. Dėl to galimas vėmimas, galvos skausmas, kartais sumišimas.
  Pavieniais atvejais būna patinimai, padidėja kūno svoris.
  Karbamazepinas gali mažinti kalcio koncentraciją ir dėl to nedažnai pasireiškia kaulų suminkštėjimas.
  Retai vyrams padidėja krūtys ir pasitaiko savaiminis pieno tekėjimas iš pieno liaukų.

  Kvėpavimo sistemos sutrikimai
  Pasitaikė plaučių pavienių padidėjusio jautrumo reakcijų, pasireiškusių karščiavimu, dusuliu, plaučių uždegimu.

  Šlapimo ir lytinių organų sutrikimai
  Reti: pablogėjusi inkstų veikla galinti pasireikšti šlapimo pokyčiais.
  Pavieniai atvejai: inkstų nepakankamumas, sutrinka šlapinimasis (dažnas šlapinimasis, šlapimo susilaikymas).
  Pavieniais atvejais sutrinka lytinė funkcija - impotencija, susilpnėjęs lytinis potraukis, pablogėja vyrų vaisingumas.

  Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai
  Pavieniai atvejai: retas pulsas, širdies ritmo sutrikimai, pasunkėja išeminės širdies ligos eiga, ypač senyviems pacientams ar ligoniams, kuriems jau buvo sutrikusi širdies veikla.
  Nedažnai pasitaiko širdies laidumo sutrikimas, dėl kurio kartais pacientas alpsta, jam padidėja arba sumažėja kraujospūdis. Ypač kraujospūdis gali sumažėti nuo didelės karbamazepino dozės.
  Yra duomenų apie venų uždegimus.

  Padidėjusio jautrumo reakcijos
  Retos: lėtinės daugelį organų pažeidžiančios padidėjusio jautrumo reakcijos - karščiavimas, odos išbėrimai, vaskulitas, padidėję limfmazgiai, sąnarių skausmai, padidėjusios kepenys ir blužnis, pakitę kepenų funkcijos tyrimų rodmenys. Taip pat gali būti pažeisti kiti organai - plaučiai, inkstai, kasa, širdies raumuo.
  Pavieniai atvejai: bendrosios ūminės alerginės reakcijos, aseptinis meningitas.
  Atsiradus nepageidaujamų reakcijų požymiams vaisto vartojimą nutraukite. Pasakykite apie tai gydytojui, kad jis nustatytų reakcijų sunkumą ir, jei tai būtina, imtųsi reikalingų priemonių.

  Buvo pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų suplonėjimą) bei lūžius. Jeigu ilgą laiką vartojate vaistų nuo epilepsijos, Jums yra osteoporozė arba vartojate steroidus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI FINLEPSIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
  Nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


  6. KITA INFORMACIJA

  Finlepsin sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra karbamazepinas. Vienoje tabletėje yra 400 mg karbamazepino.
  - Pagalbinės medžiagos yra amonio metakrilato B tipo kopolimeras (Eudragit RS 30 D), glicerolio triacetatas, talkas, metakrilo rūgšties C tipo kopolimeras (Eudragit L 30 D-55), mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, krospovidonas.

  Finlepsin išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Finlepsin tabletės yra vienodos išvaizdos baltos ar gelsvos, apvalios, plokščios, dobilo lapo formos tabletės nuožulniais kraštais, su kryžiaus pavidalo laužimo vagele abiejose pusėse, 4 įrantomis ir lygiu paviršiumi.
  Finlepsin tiekiamas PVC/PVDC ir aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis.
  Dėžutėje yra 50, 100 arba 200 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Teva Pharma B.V.
  Computerweg 10
  3542 DR Utrecht
  Nyderlandai

  Gamintojas
  Teva Operations Poland Sp. z o.o.
  ul. Mogilska 80
  31-546 Kraków
  Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “Sicor Biotech”
  V.A. Graičiūno 8
  LT-02241 Vilnius
  Tel.: +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-07-20

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Finlepsin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Paros dozė paprastai suvartojama per 1-2 kartus valgant arba po valgio užsigeriant vandens. Pailginto atpalaidavimo tabletes taip pat galima gerti ištirpinus jas vandenyje, nes pailgintas atpalaidavimas išlieka ir suspensijoje.

  Dozavimo rekomendacijos
  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, paprastai vartojamos nurodytos karbamazepino dozės.
  Epilepsija
  Vaistus nuo epilepsijos paprastai tenka vartoti ilgai. Kada galima baigti gydymą nusprendžia gydytojas. Gydymas baigiamas per 1-2 metus iš lėto mažinant dozę.

  Pacientai; Pradinė dozė; Palaikomoji dozė
  Suaugę žmonės; 200-400 mg vakare (arba po 100 200 mg rytą ir vakare); 200-600 mg rytą ir 400-600 mg vakare
  6-10 metų vaikai; 200 mg vakare (arba po 100 mg rytą ir vakare); 200 mg rytą ir 200-400 mg vakare
  11-15 metų vaikai 200 mg vakare (arba po 100 mg rytą ir vakare); 200-400 mg rytą ir 400-600 mg vakare

  Karbamazepino pailginto atpalaidavimo tabletės dažniausiai netinka jaunesniems kaip šešerių metų vaikams (reikėtų vartoti kitus karbamazepino preparatus).

  Trišakio nervo neuralgija, liežuvinio ryklės nervo neuralgija
  Įprasta pradinė karbamazepino paros dozė – 200 400 mg. Dažniausiai paros dozė yra – 400 800 mg, išgeriama per 1 2 kartus. Vėliau dozė palengva mažinama.

  Alkoholio nutraukimo sindromo metu atsiradusių simptomų lengvinimas
  Vidutinė paros dozė – 600 mg (po 200 mg rytą ir 400 mg vakare).
  Gydymas baigiamas (dažniausiai po 7-10 dienų) palengva mažinant dozę.

  Skausminga diabetinė neuropatija
  Vidutinė paros dozė – viena tabletė (t.y. 200 mg) rytą ir dvi tabletės (t.y. 400 mg) vakare.

  Dvipolio afektinio sutrikimo priepuolių profilaktika
  Pradinė dozė – 200-400 mg per parą, prireikus gydytojas ją gali didinti.

  Jeigu manote, kad Finlepsin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Finlepsin dozę
  Atsitiktinai arba tyčia išgėrus per didelę dozę kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Finlepsin
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai nutraukus Finlepsin vartojimą
  Staiga nutraukus vaisto vartojimą gali atsinaujinti ankstesni ligos simptomai.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės