preloader

Prašome palaukti

Flosin, 0,4mg, modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N30

Flosin, 0,4mg, modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Tamsulozinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,4mg
Prekės kodas: 401305401549

Tamsulozinu gydomi prostatos padidėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos) sukelti simptomai. Jis mažina raumenų tonusą, todėl lengvina šlapimo tekėjimą šla...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tamsulozinu gydomi prostatos padidėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos) sukelti simptomai. Jis mažina raumenų tonusą, todėl lengvina šlapimo tekėjimą šlaple ir šlapinimąsi.    Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė  šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Flosin ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Flosin 3. Kaip vartoti Flosin 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Flosin 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Flosin ir kam jis vartojamas

  Tamsulozinas yra alfa1A adrenoreceptorių blokatorius. Jis atpalaiduoja prostatos ir šlaplės lygiuosius raumenis.

  Tamsulozinu gydomi prostatos padidėjimo (gerybinės prostatos hiperplazijos) sukelti simptomai. Jis mažina raumenų tonusą, todėl lengvina šlapimo tekėjimą šlaple ir šlapinimąsi.  

  2. Kas žinotina prieš vartojant Flosin

  Flosin vartoti negalima: - jeigu yra alergija) tamsulozinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) (simptomai gali būti veido ir ryklės patinimas (angioneurozinė edema)); - jeigu staiga atsistojus iš gulimos padėties dėl sumažėjusio kraujospūdžio buvo svaigulys, apkvaitimas arba apalpote; - jeigu Jums diagnozuotas sunkus kepenų funkcijos sutrikimas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės - jeigu jaučiate  galvos svaigimą arba esti apkvaitimas, ypač atsisėdus ar atsistojus iš gulimos padėties. Tamsulozinas gali sumažinti Jūsų kraujospūdį ir sukelti išvardytus simptomus. Atsisėskite arba atsigulkite, kol simptomai išnyks; - jeigu Jums diagnozuotas sunkus inkstų funkcijos sutrikimas. Įprasta tamsulozino dozė gali nesukelti laukiamo poveikio, jei Jūsų inkstų veikla sutrikusi; - jeigu Jums numatyta lęšiuko drumsčių (kataraktos) operacija. Gali pasireikšti vadinamasis akies glebios rainelės sindromas (žr. 4 skyrių). Pasakykite akių gydytojui, kad vartojate arba vartojote tamsuloziną. Gydytojai imsis atitinkamų atsargumo priemonių skirdami vaistus ir taikydami chirurginius gydymo metodus. Paklauskite gydytojo, ar galima atidėti arba laikinai nutraukti šio vaisto vartojimą, kol bus atlikta chirurginė operacija dėl lęšio drumsčių (kataraktos) arba padidėjusio akispūdžio (glaukomos).

  Prieš pradedant tamsulozino vartojimą Jūsų gydytojas ištirs ir patvirtins, kad ligos simptomai iš tikrųjų yra dėl padidėjusios prostatos.

  Vaikams ir paaugliams Neduokite šio vaisto vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes jis šiai pacientų grupei neveiksmingas.

  Kiti vaistai ir Flosin

  Tamsulozinas gali daryti įtaką kitų vaistų veikimui. Šie vaistai taip pat gali turėti įtakos tamsulozino veikimui. Tamsulozinas gali sąveikauti: - su skausmą malšinančiu ir uždegimą mažinančiu vaistu diklofenaku. Šis vaistas gali greitinti tamsulozino šalinimą iš organizmo, todėl trumpėja tamsulozino veikimo laikas; - su kraujo krešumą mažinančiu vaistu varfarinu. Šis vaistas gali greitinti tamsulozino šalinimą iš organizmo, todėl trumpėja tamsulozino veikimo laikas; - su kitu alfa 1 adrenoreceptorių blokatoriumi. Vartojant kartu gali dar labiau sumažėti kraujospūdis, sukeldamas galvos svaigimą arba apkvaitimą; - ketokonazolu, vaistu grybelių sukeltoms odos infekcijoms gydyti. Šis vaistas gali sustiprinti tamsulozino poveikį.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate dėl to tikri, apie tai  pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Tamsulozinas neskirtas moterims vartoti.   Pranešama apie vyrams pasitaikančius ejakuliacijos sutrikimus. Tai reiškia, kad sėkla išteka ne per šlaplę, bet patenka į šlapimo pūslę (retrogradinė ejakuliacija) arba sumažėja ejakuliato tūris, arba jo iš viso nėra (ejakuliacijos nebuvimas). Šis požymis sveikatai nekenkia.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų, kad tamsulozinas veiktų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra. Turite atsižvelgti į tai, kad tamsulozinas gali sukelti svaigulį ir apkvaitimą. Vairuoti ir mechanizmus valdyti galima tik tuo atveju, jeigu gerai jaučiatės.

  3. Kaip vartoti Flosin

  Šį vaistą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė   1 kapsulė per parą po pusryčių ar po pirmojo dienos valgio. Visą kapsulę reikia nuryti stovint arba sėdint (gerti gulint negalima), užgeriant stikline vandens. Svarbu, kad kapsulės netraiškytumėte ir nekramtytumėte, nes tai gali turėti įtakos tamsulozino veikimui.

  Jei Jums nustatyta lengva arba vidutinio sunkumo inkstų arba kepenų liga, galite vartoti įprastą tamsulozino dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Flosin dozę?

  Išgėrus per didelę tamsulozino dozę, gali staiga sumažėti kraujospūdis. Gali pasireikšti svaigulys, silpnumas ir apalpimas, vėmimas, viduriavimas. Atsigulkite, kad sumažėtų poveikis, susijęs su arterinio kraujospūdžio sumažėjimu, ir tuomet kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali Jums skirti vartoti vaistų, kurie normalizuos kraujospūdį ir atstatys reikiamą skysčių kiekį, taip pat kontroliuos kitas organzimo funkcijas. Prireikus medikas išplaus skrandį ir duos vidurius paleidžiančių vaistų, kad būtų pašalintas tamsulozino kiekis, kuris dar nepateko į kraujotaką.

  Pamiršus pavartoti Flosin

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tęskite vaisto vartojimą įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti Flosin  Nustojus prieš laiką vartoti tamsulozino, gali pasikartoti ligos požymiai. Todėl vartokite tamsuloziną tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, netgi tuomet, kai ligos požymiai išnyksta. Jeigu Jūs nuspręsite nutraukti vaisto vartojimą, visuomet pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Sunkios reakcijos pasitaiko retai. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia: - sunki alerginė reakcija, dėl kurios prasideda veido ar gerklės patinimas (angioneurozinė edema). Nebetęskite tamsulozino vartojimo (žr. 2 skyrių „Flosin vartoti negalima“).

  Dažni šalutinio poveikio požymiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų) Svaigulys, ypač sėdantis arba stojantis; ejakuliacijos sutrikimas, tai yra sėkla nepasišalina per šlaplę, bet patenka į šlapimo pūslę (retrogradinė ejakuliacija), sumažėjęs sėklos kiekis arba jos išvis nėra (ejakuliacijos nebuvimas). Šis požymis sveikatai nekenkia.

  Nedažni šalutinio poveikio požymiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų) Galvos skausmas, padažnėjusio širdies plakimo jutimas (palpitacijos), kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus, dėl kurio pasireiškia svaigulys, apkvaitimas ar apalpimas (ortostatinė hipotenzija), patinimas ir dirginimas nosies ertmėje (rinitas), vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, bėrimas, dilgėlinė, silpnumo jutimas (astenija), niežulys.

  Reti šalutinio poveikio požymiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų) Apalpimas.

  Labai reti šalutinio poveikio požymiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) Ilgai trunkanti skausminga erekcija (priapizmas). Sunkus odos, burnos, akių ir lyties organų sutrikimas, pasireiškiantis pūslėmis (Stevens- Johnson‘o sindromas).

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) Neryškus matymas,  regėjimo netekimas, kraujavimas iš nosies (epistaksė), burnos džiūvimas, sunkus odos bėrimas (daugiaformė eritema, atsisluoksniuojantis odos uždegimas). Nenormalus nereguliarus širdies ritmas (prieširdžių virpėjimas, aritmija, tachikardija), sunkumas kvėpuojant (dusulys).

  Akies chirurginės operacijos metu dėl lęšiuko drumsties (kataraktos) arba padidėjusio akispūdžio (glaukomos) gali pasireikšti vadinamasis glebios rainelės sindromas (angl. Intraoperative Floppy Iris Sindrome [IFIS]): operacijos metu gali silpnai išsiplėsti vyzdys, o rainelė (spalvota akies dalis) suglebti. Daugiau informacijos žr. 2 skyriuje ,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Flosin

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės, tablečių talpyklės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ ir „EXP“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys nurodo mėnesį, o keturi paskutinieji - metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Lizdinę plokštelę laikyti gamintojo pakuotėje. Talpyklę laikyti sandarią.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Flosin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tamsulozino hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos: - Kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, polisorbatas 80, natrio laurilsulfatas, trietilo citratas, talkas. - Kapsulės apvalkalas: želatina, indigotinas (E 132), titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172).

  Flosin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Flosin yra oranžinės / gelsvai žalios spalvos kapsulės (19,3 x 6,4 mm dydžio). Kapsulėje yra baltų ar balkšvų granulių.

  Flosin tiekiamas supakuotas po 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 arba 200 kapsulių lizdinėse plokštelėse arba talpyklėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Menarini International Operations Luxembourg S. A. 1, Avenue de la Gare L-1611 Luxembourg Liuksemburgas

  Gamintojas Synthon BV Microweg 22 6545 CM Nijmegen Nyderlandai

  arba

  Synthon Hispania S. L. Castello, 1, Polígono Las Salinas 08830 Sant Boi de Llobregat, Barcelona Ispanija

  arba

  A. Menarini Manufacturing Logistics and Services S.r.l. Via Campo di Pile 67100 L‘Aquila Italija

  arba

  Menarini – von Heyden GmbH Leipziger Str. 7-13 01097 Dresden Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“ Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112 Tel. +370 5 269 19 47

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė  EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Airija Tacap 400 micrograms modified-release Capsules Austrija Tamsulosin easypharm 0,4 mg Retardkapseln Belgija Tamsulijn 0,4 mg Bulgarija Флосин® 0,4 mg твърди капсули с изменено освобождаване Čekija Taflosin 0,4 mg Danija Tamsulijn Estija Flosin 0,4 mg toimeainet modifitseeritult vabastav kõvakapsel Graikija Tamsulijn Ispanija Satokane 0,4 mg cápsulas duras de liberación modificada EFG Islandija Tamsulosin Medical Jungtinė Karalystė Losinate MR 400 microgram modified-release capsules Latvija Flosin® 0,4 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas Lenkija Flosin 0,4 mg kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarde Lietuva Flosin 0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės Liuksemburgas Tamsulijn 0,4 mg Norvegija Tacap kapsel med modifisert frisetting, hard 0,4 mg Nyderlandai Tamsulijn 0,4 mg, harde capsules met gereguleerde afgifte Portugalija Tansulosina Tacap 0,4 Cápsulas de libertação prolongada Prancūzija Tamsulosine Zydus France LP 0,4 mg, gélule à libération prolongée Slovakija Flosin® 0,4 mg Slovėnija Taflosin 0,4 mg kapsule s podaljsanim delovanjem Vengrija Flosin 0.4 mg retard kemény kapszula Vokietija Prostadil 0,4 mg Hartkapseln mit veränderter Wirkstofffreisetzung

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-03-20

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Šį vaistą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė   1 kapsulė per parą po pusryčių ar po pirmojo dienos valgio. Visą kapsulę reikia nuryti stovint arba sėdint (gerti gulint negalima), užgeriant stikline vandens. Svarbu, kad kapsulės netraiškytumėte ir nekramtytumėte, nes tai gali turėti įtakos tamsulozino veikimui.

  Jei Jums nustatyta lengva arba vidutinio sunkumo inkstų arba kepenų liga, galite vartoti įprastą tamsulozino dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Flosin dozę?

  Išgėrus per didelę tamsulozino dozę, gali staiga sumažėti kraujospūdis. Gali pasireikšti svaigulys, silpnumas ir apalpimas, vėmimas, viduriavimas. Atsigulkite, kad sumažėtų poveikis, susijęs su arterinio kraujospūdžio sumažėjimu, ir tuomet kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali Jums skirti vartoti vaistų, kurie normalizuos kraujospūdį ir atstatys reikiamą skysčių kiekį, taip pat kontroliuos kitas organzimo funkcijas. Prireikus medikas išplaus skrandį ir duos vidurius paleidžiančių vaistų, kad būtų pašalintas tamsulozino kiekis, kuris dar nepateko į kraujotaką.

  Pamiršus pavartoti Flosin

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tęskite vaisto vartojimą įprasta tvarka.

  Nustojus vartoti Flosin  Nustojus prieš laiką vartoti tamsulozino, gali pasikartoti ligos požymiai. Todėl vartokite tamsuloziną tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, netgi tuomet, kai ligos požymiai išnyksta. Jeigu Jūs nuspręsite nutraukti vaisto vartojimą, visuomet pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės