preloader

Prašome palaukti

Fromilid uno, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N7

Fromilid uno, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo tabletės, N7

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Klaritromicinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 840681

Fromilid uno vartojamas toliau išvardintų infekcinių ligų gydymui, jei jų sukėlėjas jautrus klaritromicinui: viršutinių kvėpavimo takų (ryklės, prienosinių a...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Fromilid uno vartojamas toliau išvardintų infekcinių ligų gydymui, jei jų sukėlėjas jautrus klaritromicinui: viršutinių kvėpavimo takų (ryklės, prienosinių ančių uždegimo); - apatinių kvėpavimo takų, (ūminio ar lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, plaučių), - odos ir poodinio audinio (plauko maišelio, puraus ląstelyno uždegimo, rožės).

     Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje

  1. Kas yra Fromilid uno ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Fromilid uno 3. Kaip vartoti Fromilid uno 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Fromilid uno 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Fromilid uno ir kam jis vartojamas

  Fromilid uno priklauso makrolidų grupės antibiotikams.

  Fromilid uno vartojamas toliau išvardintų infekcinių ligų gydymui, jei jų sukėlėjas jautrus klaritromicinui: viršutinių kvėpavimo takų (ryklės, prienosinių ančių uždegimo); - apatinių kvėpavimo takų, (ūminio ar lėtinio paūmėjusio bronchų uždegimo, plaučių), - odos ir poodinio audinio (plauko maišelio, puraus ląstelyno uždegimo, rožės).

  Fromilid uno skirtos suaugusiesiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Fromilid uno

   Fromilid uno vartoti negalima: - jeigu yra alergija  klaritromicinui arba kitiems šios grupės antibiotikams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra žemas kalio kiekis kraujyje (hipokalemija); - jeigu turite sunkių  kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimų; - jeigu vartojate padidėjusį cholesterolio lygį mažinančių vaistų (pvz., lovastatino arba simvastatino); - jeigu Jūs arba Jūsų šeimos nariai turi tam tikrų širdies veiklos sutrikimų, kurios gali sukelti širdies ritmo sutrikimų (prailginto QT-intervalo sindromą); - jeigu Jūs jau vartojate bet kuriuos iš šių vaistų: - ergotaminą arba dihidroergotaminą (vaistai migrenai gydyti); - cisapridą (vaistas skrandžio sutrikimams gydyti); - pimozidą (vaistas kai kurioms psichikos ligoms  gydyti); - terfenadiną ar astemizolą (vaistai nuo šienligės arba alergijos). - tikagrelorą (kraują skystinantis preparatas), ranolaziną (vaistas krūtinės anginai gydyti); - kolchiciną (vaistas podagrai gydyti).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Fromilid uno: - jeigu turite rimtų inkstų funkcijos sutrikimų; - jeigu sutrikusi kepenų funkcija; - jeigu jau vartojate kolchiciną, nes tai gali sukelti rimtą šalutinį poveikį; - ilgalaikis Fromilid uno vartojimas gali sukelti atsparių bakterijų vystymąsi (superinfekciją); - jeigu sergate širdies liga; - jeigu turite retą širdies ritmą (bradikardija); - jeigu magnio kiekis kraujyje yra žemas; jeigu sergate porfirija, klaritromicino vartoti draudžiama.

  Jeigu Fromilid uno vartojimo metu arba užbaigus gydymą prasideda sunkus arba ilgalaikis viduriavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams Fromilid uno modifikuoto atpalaidavimo tabletės skirtos 12 metų ir vyresniems vaikams. Jeigu Jūsų vaikas susiduria su kuria nors aukščiau išvardinta problema, prieš duodami vaikui Fromilid uno, pasikonsultuokite su gydytoju.

  Kiti vaistai ir Fromilid uno  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Gydymo efektyvumas gali pasikeisti vartojant Fromilid uno kartu su tam tikrais vaistiniais preparatais. Gali prireikti pakeisti dozę arba imtis kitų atsargumo priemonių ar kartais nustoti vartoti vieną iš vartojamų vaistų. Specialių atsargumo priemonių reikia laikytis Fromilid uno vartojant kartu su: - karbamazepinu, fenobarbitaliu, fenitoinu ar valproatu (vaistai epilepsijai gydyti); - teofilinu (vaistai astmai gydyti); - varfarinu (vaistai kraujui skystinti); - ergotaminu arba dihidroertgotaminu (vaistai migrenai gydyti); - alprazolamu, midazolamu ar triazolamu (raminamieji vaistai); - dizopiramidu, digoksinu, chinidinu ar verapamilu (vaistai širdies ritmo sutrikimams gydyti); - statinais (vaistai cholesterolio kiekiui mažinti); - pimozidu (šizofrenijos ir kitiems psichiniams sutrikimams gydyti); - flukonazolu arba itrakonazolu (sunkioms grybelinėms infekcijoms gydyti); - rifampicinu, rifabutinu (antibiotikai kai kurioms infekcinėms ligoms gydyti); - etavirinu, ritonaviru, efavirenzu, nevirapinu, atazanaviru, zidovudinu, sakvinaviru (ŽIV infekcijai gydyti); - ciklosporinu, sirolimuzu ar takrolimuzu (vaistai, vartojami po organų transplantacijos) - terfenadinu ar astemizolu (vaistai nuo šienligės arba alergijos); - cisapridu ar omeprazoliu (skrandžio sutrikimams gydyti); aminoglikoziniais antibiotikais, pavyzdžiui, gentamicinu, streptomicinu (tam tikroms bakterinės kilmės infekcijoms gydyti); - kolchicinu (vaistas podagrai gydyti); amlodipinu, diltiazemu (vaistai nuo padidėjusio kraujospūdžio); - tolterodinu (vartojamas esant šlapimo pūslės sutrikimams); - insulinu ir geriamaisiais vaistais nuo diabeto (diabetui gydyti); - jonažolėmis (vaistažolių preparatas); - cilostazolu (kraujotakai kojose gerinti); - metilprednizolonu (uždegiminėms ligoms gydyti); - sildenafiliu, tadalafiliu ar vardenafiliu (vaistai erekcijos sutrikimams gydyti); - vinblastinu (piktybiniams navikams gydyti).

  Fromilid uno vartojimas su maistu ir gėrimais Fromilid uno vartojama valgio metu. Nurykite tabletę nepažeistą, užgerdami bent puse stiklinės skysčio.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Kadangi Fromilid uno saugumas nėštumo laikotarpiu nėra ištirtas, todėl nėščioms moterims šio vaisto gydytojas gali skirti tik įsitikinęs, kad laukiamas gydomasis poveikis motinai yra didesnis už galimą pavojų vaisiui.

  Vartojant Fromilid uno, žindyti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Fromilid uno gali atsirasti sumišimo jausmas, sutrikti orientacija, pasireikšti svaigimas, priepuoliai, panika, pakisti realybės suvokimas, atsirasti matymas daiktų, kurių nėra. Todėl prieš vairuodamas ir valdydamas mechanizmus pacientas turėtų įsitikinti, kad tokio poveikio nėra.

  Fromilid uno sudėtyje yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš pradedami vartoti šį vaistą kreipkitės į gydytoją. Fromilid uno sudėtyje yra natrio. Kiekvienoje Fromilid uno tabletėje yra 13,03 mg natrio. Fromilid uno dozėje, didesnėje kaip viena tabletė, yra daugiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

  3. Kaip vartoti Fromilid uno

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Fromilid uno dozavimas ir vartojimo trukmė priklauso nuo infekcijos rūšies, jos pažeistos vietos, paciento amžiaus ir vaisto gydomojo poveikio. Vartokite šį vaistą taip, kaip nurodė gydytojas.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams paprastai skiriama 1 tabletė (500 mg) kas 24 val., sergantiems sunkesnėmis infekcinėmis ligomis – 2 tabletės (1 g) kas 24 val. Paprastai šio vaisto vartojama 6 14 parų.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikai iki 12 metų turi vartoti klaritromicino granules geriamajai suspensijai.

  Tabletės negalima laužyti. Nurykite ją valgio metu, užgerdami bent puse stiklinės skysčio.

  Ką daryti pavartojus per didelę Fromilid uno dozę? Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Perdozuotas klaritromicinas dažniausiai sukelia virškinimo sutrikimų (pykinimą, vėmimą, pilvo skausmą), galvos skausmą ir sutrikdo orientaciją.

  Pamiršus pavartoti Fromilid uno Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei pamiršote pavartoti vaistą nustatytu metu, išgerkite vaistą kaip galima greičiau. Kitą vaisto dozę vartokite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Fromilid uno Vartokite šį vaistą tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jo vartojimą nutraukus per anksti, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis suskirstytas į šias grupes pagal pasireiškimo dažnį:

  Labai dažnas pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų Dažnas pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 pacientų, bet daugiau kaip 1 iš 100 pacientų Nedažnas pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 pacientų, bet daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų Retas pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų, bet daugiau kaip 1 iš 10000 pacientų Labai retas pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų Nežinomas dažnis negali būti nustatytas iš turimų duomenų

  Dažnas - nemiga; - galvos skausmas, skonio pasikeitimai; - viduriavimas, pykinimas ar šleikštulys, nevirškinimas (dispepsija), skrandžio skausmas; - pakitę kepenų funkcijos tyrimų rezultatai; - bėrimas, padidėjęs prakaitavimas (hiperhidrozė).

  Nedažnas - infekcijos, pvz. skrandžio ir žarnyno infekcijos, pienligė, makšties infekcijos; - baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, anemija, kiti kraujo kūnelių sutrikimai; - apetito praradimas; - nervingumas, nerimas, rėkimas; - svaigulis, mieguistumas, drebulys; - spengimas ausyse, galvos svaigimas (vertigo) ir klausos sutrikimai; - širdies ritmo pasikeitimai, stipraus širdies plakimo pojūtis (palpitacija); - kraujavimas iš nosies; - burnos uždegimas (stomatitas), liežuvio uždegimas (glositas), skrandžio uždegimas (gastritas), sunkus epizodinis tiesiosios žarnos skausmas (proktalgija), vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, raugėjimas, meteorizmas, dujų kaupimasis skrandyje ir vėmimas, skrandžio rūgšties pakilimas į stemplę; - tulžies išskyrimo sutrikimas (cholestazė), kepenų uždegimas (hepatitas); - niežulys, dilgėlinė, mažų, raudonų dėmių atsiradimas ant odos (makulopapulinis) išbėrimas; - raumenų skausmas (mialgija), raumenų susitraukimai ir spazmai; - karštinė, krūtinės skausmas, negalavimas, nuovargis, silpnumas (astenija), drebulys; - kraujo cheminės sudėties pasikeitimai (kraujo tyrimuose).

  Nežinomas - sunkus arba besitęsiantis viduriavimas, kraujas arba gleivės išmatose (pseudomembraninis kolitas), odos infekcijos (rožė, eritrazma); - žymus baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, dėl kurio padidėja infekcijų tikimybė (agranuliocitozė); - trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje (trombocitopenija); - sunki alerginė reakcija, kuri sukelia kvėpavimo sutrikimus, veido, burnos, gerklės tinimą ar svaigulį (anafilaktinės reakcijos, angioedema); - nenormalūs sapnai, sumišimas, dezorientacija, haliucinacijos, psichikos sutrikimai, depresija; - traukuliai, skonio ir uoslės sutrikimai; dilgčiojimas rankose ir kojose ar jų tirpimas; - klausos praradimas; - nereguliarus širdies plakimas, greitas širdies plakimas; - kraujavimas; - kasos uždegimas, liežuvio ir dantų spalvos pasikeitimai; - odos pageltimas ir kiti kepenų sutrikimai; - sunkus susirgimas, pasireiškiantis pūsleliniu išbėrimu, kuris pažeidžia odą, burną, akis ir lytinius organus (Stivenso-Džonsono sindromas), sunkus susirgimas ir odos lupimasis (toksinė epidermio nekrolizė), aknė, vaisto sukeltas išbėrimas; - raumenų pakenkimas, kuris gali sukelti inkstų sutrikimus (rabdomiolizė), raumenų silpnumą arba skausmą (miopatija); - inkstų funkcijos sutrikimai; - padidėjusi kraujavimo rizika, šlapimo spalvos pasikeitimai.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Fromilid uno

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Fromilid uno sudėtis - Veiklioji medžiaga yra klaritromicinas. Kiekvienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 500 mg klaritromicino. - Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra natrio alginatas, natrio ir kalcio alginatas, laktozė monohidratas, povidonas, polisorbatas 80, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, talkas, geltonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), propilenglikolis.

  Fromilid uno išvaizda ir kiekis pakuotėje  Fromilid uno 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra rudai geltonos spalvos, ovalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos, su įspaudu „U“ vienoje pusėje.

  Kartono dėžutėje yra 5 modifikuoto atpalaidavimo tabletės lizdinėje plokštelėje (Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 5 tabletės). Kartono dėžutėje yra 7 modifikuoto atpalaidavimo tabletės lizdinėje plokštelėje (Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 7 tabletės). Kartono dėžutėje yra 10 modifikuoto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse (2 lizdinės plokštelės po 5 tabletes). Kartono dėžutėje yra 14 modifikuoto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse (2 lizdinės plokštelės po 7 tabletes).

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

   Krka, d.d., Novo mesto  Šmarješka cesta 6  8501 Novo mesto  Slovėnija    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių km.,Vilniaus r. LT - 14013  Tel. + 370 5 236 27

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-07-31

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Fromilid uno dozavimas ir vartojimo trukmė priklauso nuo infekcijos rūšies, jos pažeistos vietos, paciento amžiaus ir vaisto gydomojo poveikio. Vartokite šį vaistą taip, kaip nurodė gydytojas.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams paprastai skiriama 1 tabletė (500 mg) kas 24 val., sergantiems sunkesnėmis infekcinėmis ligomis – 2 tabletės (1 g) kas 24 val. Paprastai šio vaisto vartojama 6 14 parų.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikai iki 12 metų turi vartoti klaritromicino granules geriamajai suspensijai.

  Tabletės negalima laužyti. Nurykite ją valgio metu, užgerdami bent puse stiklinės skysčio.

  Ką daryti pavartojus per didelę Fromilid uno dozę? Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Perdozuotas klaritromicinas dažniausiai sukelia virškinimo sutrikimų (pykinimą, vėmimą, pilvo skausmą), galvos skausmą ir sutrikdo orientaciją.

  Pamiršus pavartoti Fromilid uno Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei pamiršote pavartoti vaistą nustatytu metu, išgerkite vaistą kaip galima greičiau. Kitą vaisto dozę vartokite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Fromilid uno Vartokite šį vaistą tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jo vartojimą nutraukus per anksti, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės