preloader

Prašome palaukti

Gabagamma, 300mg, kietosios kapsulės, N50

Gabagamma, 300mg, kietosios kapsulės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gabapentinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 300mg
Prekės kodas: 200790
Gabagamma vartojama gydyti: Įvairioms epilepsijos formoms (priepuoliams, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Gabagamma vartojama gydyti: Įvairioms epilepsijos formoms (priepuoliams, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į kitas smegenų dalis) gydyti. Gabagamma epilepsijai gydyti gydytojas skiria vartoti, jeigu taikant esamą gydymą priepuoliai nėra visiškai kontroliuojami. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, turite vartoti Gabagamma kartu su kitais šiuo metu vartojamais vaistais. Suaugusiuosius ir vyresnius nei 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu Gabagamma; Periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas). Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir(arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kt.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  ? Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  ? Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  ? Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  ? Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Gabagamma ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Gabagamma
  3. Kaip vartoti Gabagamma
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Gabagamma
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Gabagamma ir kam jis vartojamas

  Gabagamma priklauso vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti ir periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas) malšinti, grupei.
  Veiklioji Gabagamma medžiaga yra gabapentinas.

  Gabagamma vartojama gydyti:
  • Įvairioms epilepsijos formoms (priepuoliams, kurie iš pradžių kyla kurioje nors smegenų dalyje, o vėliau išplinta arba neišplinta į kitas smegenų dalis) gydyti. Gabagamma epilepsijai gydyti gydytojas skiria vartoti, jeigu taikant esamą gydymą priepuoliai nėra visiškai kontroliuojami. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, turite vartoti Gabagamma kartu su kitais šiuo metu vartojamais vaistais. Suaugusiuosius ir vyresnius nei 12 metų paauglius galima gydyti ir vienu Gabagamma.
  • Periferiniam neuropatiniam skausmui (ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį sukelia nervų pažeidimas). Daugelis įvairių ligų (diabetas, juostinė pūslelinė) gali sukelti periferinį neuropatinį skausmą, kuris pirmiausia atsiranda kojose ir(arba) rankose. Skausmas gali būti apibūdinamas kaip karštas, deginantis, tvinkčiojantis, staigus, duriantis, aštrus, spazmiškas, geliantis, dilgčiojantis, tirpdantis, smeigiantis, badantis ir kt.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Gabagamma

  Gabagamma vartoti negalima:
  ? jeigu yra alergija gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priremonės
  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  ? jeigu Jūs turite inkstų problemų;
  ? jeigu Jums atliekama hemodializė ir jeigu Jums pasireiškia raumenų skausmas ir (ar) silpnumas, praneškite gydytojui;
  ? jeigu atsiranda nuolatinis pilvo skausmas, jeigu jaučiatės ligotu ar esate ligotas (tai gali būti ūmaus pankreatito simptomai).
  Jeigu Jums pasireiškia šie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Svarbi informacija apie galimas sunkias reakcijas
  Mažai daliai Gabagamma vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galimai sunki odos reakcija, kurių negydant, būklė gali sunkėti. Jums reikia žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį vartojant Gabagamma.

  Perskaitykite šių simptomų aprašymą šio pakuotės lapelio 4 skyriuje po teiginio ,,Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia kurie nors iš šių simptomų. Nors jie yra labai reti, bet gali būti labai rimti“.

  Kiti vaistai ir Gabagamma

  Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Gabagamma veikimui arba Gabagamma gali mažinti kitų kartu vartojamų vaistų efektyvumą. Tokie vaistai yra:
  - Vaistai, kurių sudėtyje yra morfino. Pasakykite savo gydytojui apie šių vaistinių preparatų vartojimą, kadangi morfinas gali sustiprinti Gabagamma veikimą.
  - Skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai. Gali sumažėti Gabagamma absorbcija skrandyje. Dėl to Gabagamma rekomenduojama gerti praėjus mažiausiai dviem valandom po skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų vartojimo.

  Gabagamma gali turėti įtakos kai kuriems laboratorinių testų rezultatams. Jeigu Jums reikia atlikti šlapimo tyrimus pasakykite gydytojui ar ligoninėje, kad Jūs vartojate Gabagamma.

  Jūs neturėtumėte vartoti Gabagamma papildomam gydymui, nebent taip liepia Jūsų gydytojas.
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Gabagamma vartojimas su maistu ir gėrimais

  Gabagamma galima vartoti valgant ar nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Gabagamma negalima vartoti nėštumo metu, nebent kitaip rekomendavo Jūsų gydytojas. Jeigu vartodama Gabagamma tampate nėščia, draudžiama staigiai nutraukti Gabagamma vartojimą, nes tai gali sukelti rimtų padarinių Jums ir Jūsų kūdikiui.
  Jeigu, vartojant Gabagamma, pastojote, manote, kad galite būti nėščia, ar planuojate pastoti, nedelsiant informuokite savo gydytoją.
  Vaisingo amžiaus moterys, vartojančios šį vaistą, turi vartoti efektyvią kontracepciją.

  Žindymas
  Gabagamma veiklioji medžiaga gabapentinas išsiskiria į motinos pieną. Kadangi poveikis kūdikiui nėra žinomas, žindymo metu Gabagamma vartoti nerekomenduojama, nebent Jums gydytojas liepė kitaip.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Gabagamma gali sukelti svaigulį, mieguistumą ar nuovargį. Jeigu Jums pasireiškia šie simptomai, nevairuokite, nenaudokite įrankių ir nevaldykite mechanizmų tol, kol nesužinosite, ar gydymas šiuo vaistu neturi įtakos Jums užsiimti šia veikla.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Gabagamma medžiagas

  Gabagamma sudėtyje yra laktozės (t.y. cukraus tipas). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Gabagamma

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

  Kapsules visada reikia nuryti nekramtant, užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

  Vartokite Gabagamma tol, kol gydytojas lieps nutraukti jį vartoti.

  Epilepsija

  Suaugusieji ir paaugliai
  Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Įprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.
  Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.
  Toliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

  Vaikai 6 metų amžiaus ir vyresni
  Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra skaičiuojama pagal Jūsų vaiko svorį.
  Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui yra didinama trijų dienų laikotarpyje. Įprastai pradinė dozė epilepsijos kontrolei yra 25-35 mg kilogramui kūno svorio per parą. Ši dozė yra padalijama į tris dalis ir kapsulės turi būti geriamos kiekvieną dieną, ryte, per pietus ir vakare.

  Gabagamma negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams

  Periferinis neuropatinis skausmas

  Suaugusieji
  Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.
  Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.
  Paskui dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

  Vyresnio amžiaus pacientai
  Jeigu esate vyresnio amžiaus pacientas (daugiau kaip 65 metų), Jūs turite vartoti Gabagamma įprastai, nebent turite problemų su inkstais

  Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė

  Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė, gydytojas gali skirti kitokį vartojimo grafiką ir (arba) dozę.

  Jeigu manote, kad Gabagamma veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Gabagamma dozę ?
  Didesnių negu rekomenduojamos dozių vartojimas gali sukelti nepageidaujamų reiškinių padaugėjimą, įskaitant sąmonęs netekimą, svaigulį, dviejinimąsi akyse, neaiškią kalbą, mieguistumą ir viduriavimą.
  Nedelsiant skambinkite savo gydytojui arba vykyte į ligonnės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Gabagamma
  Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Gabagamma
  Negalima nutraukti vartoti Gabagamma, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite Gabagamma vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių, skausmo ir diskomforto rizika.
  Šalutiniai poveikiai, sekantys po staigaus gabapentino vartojimo nutraukimo, yra šie: nerimas, miego sutrikimai, liguistumo pojūtis, skausmas, prakaitavimas ir krūtinės skausmas.
  Praneškite savo gydytojui, jeigu Jums pasireiškia kurie nors iš nurodytų simptomų.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu, pavartojus vaisto, Jums pasireiškia kurie nors iš šių simptomų. Nors jie yra labai reti, bet gali būti labai rimti.
  - veido ir lūpų pabrinkimas, odos bėrimas ir paraudimas, plaukų slinkimas (tai gali būti rimtos alerginės reakcijos simptomai);
  - Gabagamma gali sukelti sunkią gyvybei pavojingą alerginę reakciją, kuri gali paveikti odą ir kitas organizmo vietas, pavyzdžiui, kepenis ar kraujo ląsteles. Jeigu kyla šios rūšies alerginė reakcija, bėrimas gali pasireikšti arba nepasireikšti. Dėl jos gali prireikti gydymo ligoninėje arba Neurontin vartojimo nutraukimo. Iš karto kreipkitės į savo gydytoją, jeigu atsiranda kuris nors iš išvardytų simptomų:
  - odos bėrimas;
  - dilgėlinė;
  - karščiavimas;
  - nepraeinantis limfmazgių padidėjimas;
  - lūpų ar liežuvio patinimas;
  - odos ar akių baltymo pageltimas;
  - neįprastos mėlynės ar kraujavimas;
  - sunkus nuovargis ar silpnumas;
  - netikėtas raumenų skausmas;
  - dažnos infekcinės ligos.

  Šie simptomai gali būti pirmieji sunkios reakcijos požymiai. Gydytojas turės Jus ištirti ir nuspręsti, ar galite toliau vartoti Gabagamma.

  - jeigu Jums atliekama hemodializė, pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums atsiranda raumenų, skausmas ir (ar) silpnumas;
  - nuolatinis pilvo skausmas, liguistumo pojūtis ir liguistumas (tai gali būti ūmaus pankreatito simptomai).

  Jeigu pasireiškė aukščiau išvardinti sunkūs šalutiniai poveikiai arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Kiti šalutiniai poveikiai yra tokie:

  Labai dažni šalutiniai poveikiai, (kurie gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų):
  Svaigulys, judesių koordinacijos stoka, virusinė infekcija, mieguistumas, nuovargis, karščiavimas.

  Dažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 100:
  Traukuliai, mėšlungiški judesiai, kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, rankų drebėjimas, miego sutrikimai, galvos skausmas, odos jautrumas, sumažėję jutimai, koordinacijos sutrikimai, neįprasti akių judesiai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas arba išnykimas.
  Plaučių uždegimas, kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcijos, infekcijos, ausų uždegimas, baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, anoreksija, padidėjęs apetitas, pyktis kitiems, minčių susipainiojimas, nuotaikų kaita, depresija, nerimas, nervingumas, mąstymo sutrikimai.
  Taip pat neryškus matymas, dvejinimasis akyse, svaigulys, padidėjęs kraujo spaudimas, kraujagyslių išsiplėtimas, pasunkėjęs kvėpavimas, bronchitas, gerklės skausmas, kosulys, nosies išsausėjimas ar sloga, vėmimas, pykinimas, dantų anomalijos, dantenų uždegimas, viduriavimas, pilvo skausmai, virškinimo sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos ar gerklės sausumas, dujų kaupimasis žarnyne.
  Veido pabrinkimas, mėlynės, išbėrimas, odos niežulys, veido riebalinių liaukų uždegimas (spuogai), sąnarių, raumenų, nugaros skausmas, trūkčiojimas, erekcijos sutrikimas, kojų ir rankų patinimas, judėjimo sunkumai, silpnumas, skausmas, prasta savijauta, į gripą panašūs simptomai, baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas, svorio padidėjimas, netyčiniai susižeidimai, lūžiai, nubrozdinimai.
  Papildomai klinikiniuos tyrimuose vaikams pastebėtas agresyvus elgesys ir mėškungiški judesiai.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (kuris gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000):
  - alerginės reakcijos, tokios kaip dilgėlinė;
  - sumažėjęs judrumas;
  - smarkus širdies plakimas;
  - galimas veido, liemens ir galūnių patinimas;
  - nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, rodantys kepenų sutrikimą.

  Po patekimo į rink buvo pastebėti šie nepageidaujami poveikiai:
  • ūminis inkstų nepakankamumas, šlapimo nelaikymas;
  • kasos uždegimas;
  • kepenų uždegimas, akių ir odos pageltimas;
  • haliucinacijos;
  • nenormalaus judėjimo (raitymasis, mėšlungiški judesiai, sustingimas) problemos;
  • šalutiniai reiškiniai, atsirandantys staigiai nutraukus gabapentino vartojimą (nerimas, miego sutrikimai, bloga savijauta, skausmas, prakaitavimas), krūtinės skausmas;
  • krūtinės audinio padidėjimas, krūtų padidėjimas;
  • kraujo krešėjimo ląstelių (trombocitų) sumažėjimas;
  • skambėjimas ausyse;
  • kraujo gliukozės kiekio svyravimai pacientams, sergantiems cukriniu diabetu.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Gabagamma

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  Ant dėžutės, lizdinės plokštelės arba buteliuko po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  DTPE buteliukas: buteliuką laikyti sandarų.
  PVC/aliuminio lizdinė plokštelė: laikyti gamintojo pakuotėje.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Gabagamma sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra gabapentinas.
  Kiekvienoje kietoje kapsulėje yra 100 mg, 300 mg arba 400 mg gabapentino.
  - Pagalbinės medžiagos yra:
  Bevandenė laktozė , kukurūzų krakmolas, talkas, želatina, titano dioksidas (E171).
  Gabagamma 300 mg kietose kapsulėse papildomai yra:
  Geltonojo geležies oksido (E172)
  Gabagamma 400 mg kietose kapsulėse papildomai yra:
  Geltonojo geležies oksido (E172)
  Raudonojo geležies oksido (E172)

  Gabagamma išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kieta kapsulė
  Gabagamma 100 mg kieta kapsulė: kieta želatininė kapsulė su baltu nepermatomu korpusu ir dangteliu.
  Gabagamma 300 mg kieta kapsulė: kieta želatininė kapsulė su geltonu nepermatomu korpusu ir dangteliu.
  Gabagamma 400 mg kieta kapsulė: kieta želatininė kapsulė su oranžiniu nepermatomu korpusu ir dangteliu.

  Kapsulės tiekiamos lizdinėse plokštelėse ir DTPE buteliukais.

  PVC/Aliuminio lizdinė plokštelė
  Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 20, 50 arba 100 Gabagamma 100 mg kietų kapsulių.
  Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 50 arba 100 Gabagamma 300 mg arba Gabagamma 400 mg kietų kapsulių.

  DTPE buteliukas užsuktas PP dangteliu
  Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 100 Gabagamma 100 mg, Gabagamma 300 mg arba Gabagamma 400 mg kietų kapsulių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
  Calwer Str. 7
  D-71034 Böblingen
  Vokietija

  Gamintojai

  Artesan Pharma GmbH & Co. KG
  Wendlandstra?e 1
  29439 Lüchow
  Vokietija

  Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH
  Göllstraße 1
  84529 Tittmoning
  Vokietija

  Medis International a.s.
  Karlovo n?m?st? 319/3
  120 00 Prague 2
  Čekijos respublika

  Wörwag Pharma GmbH & Co. KG
  Calwer Stra?e 7
  70134 Böblingen
  Vokietija


  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Čekijos Respublika: Gabagamma 100/ 300/ 400 mg
  Danija: Gabagamma 100/ 300/ 400 mg hårde kapsler
  Vokietija Gabagamma 100/ 300/ 400 mg Hartkapseln
  Italija: Gabapentin AWP
  Lietuva: Gabagamma 100/ 300/ 400 mg kietos kapsulės
  Lenkija: Gabagamma 100/ 300/ 400
  Slovėnija: Gabagamma 100/ 300/ 400 mg trde kapsule
  Slovakija: Gabagamma 100/ 300/ 400


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Wörwag Pharma GmbH & Co. KG atstovybė
  Laisvės pr. 79d - 32
  LT-2022 Vilnius
  Tel. + 370 5 240 87 78


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-03-15


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jūsų gydytojas parinks Jums tinkamiausią vaisto dozę.

  Kapsules visada reikia nuryti nekramtant, užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

  Vartokite Gabagamma tol, kol gydytojas lieps nutraukti jį vartoti.

  Epilepsija

  Suaugusieji ir paaugliai
  Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Įprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.
  Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.
  Toliau dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

  Vaikai 6 metų amžiaus ir vyresni
  Kokią vaisto dozę skirti Jūsų vaikui, nuspręs gydytojas, nes ji yra skaičiuojama pagal Jūsų vaiko svorį.
  Gydymas pradedamas mažiausia pradine doze, kuri palaipsniui yra didinama trijų dienų laikotarpyje. Įprastai pradinė dozė epilepsijos kontrolei yra 25-35 mg kilogramui kūno svorio per parą. Ši dozė yra padalijama į tris dalis ir kapsulės turi būti geriamos kiekvieną dieną, ryte, per pietus ir vakare.

  Gabagamma negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams

  Periferinis neuropatinis skausmas

  Suaugusieji
  Vartokite tiek kapsulių, kiek nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai gydytojas Jums tinkamą dozę nustatys palaipsniui.
  Pradinė dozė yra tarp 300 mg ir 900 mg per parą.
  Paskui dozė gali būti palaipsniui didinama iki maksimalios 3600 mg dozės per parą, kurią Jums gydytojas lieps išgerti per tris kartus vienodomis dozėmis, t.y. vieną iš ryto, kitą per pietus ir trečią vakare.

  Vyresnio amžiaus pacientai
  Jeigu esate vyresnio amžiaus pacientas (daugiau kaip 65 metų), Jūs turite vartoti Gabagamma įprastai, nebent turite problemų su inkstais

  Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė

  Jeigu Jūs turite problemų su inkstais arba Jums atliekama hemodializė, gydytojas gali skirti kitokį vartojimo grafiką ir (arba) dozę.

  Jeigu manote, kad Gabagamma veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Gabagamma dozę ?
  Didesnių negu rekomenduojamos dozių vartojimas gali sukelti nepageidaujamų reiškinių padaugėjimą, įskaitant sąmonęs netekimą, svaigulį, dviejinimąsi akyse, neaiškią kalbą, mieguistumą ir viduriavimą.
  Nedelsiant skambinkite savo gydytojui arba vykyte į ligonnės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi likusias kapsules, dėžutę ir etiketę, kad ligoninėje galėtų tiksliai pasakyti, kokio vaisto išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Gabagamma
  Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, jo dozę išgerkite iš karto kai tik prisiminsite, nebent jau atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Gabagamma
  Negalima nutraukti vartoti Gabagamma, nebent Jūsų gydytojas liepė kitaip. Jeigu reikia nutraukti gydymą, tai turi būti daroma palaipsniui, mažiausiai 1 savaitės laikotarpyje. Jeigu Jūs staigiai nutrauksite Gabagamma vartojimą arba ankščiau nei liepė gydytojas, padidės traukulių, skausmo ir diskomforto rizika.
  Šalutiniai poveikiai, sekantys po staigaus gabapentino vartojimo nutraukimo, yra šie: nerimas, miego sutrikimai, liguistumo pojūtis, skausmas, prakaitavimas ir krūtinės skausmas.
  Praneškite savo gydytojui, jeigu Jums pasireiškia kurie nors iš nurodytų simptomų.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Gabapentinas; 300mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti