preloader

Prašome palaukti

Hedonin, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N60

Hedonin, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kvetiapinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 900357600135
Padeda sergant kai kuriomis psichikos ligomis, kurios pasireiškia: haliucinacijomis (pvz, girdimi balsa, kurių nėra), keistomis ir gąsdinančiomis mintimis, Jūsų...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Padeda sergant kai kuriomis psichikos ligomis, kurios pasireiškia: haliucinacijomis (pvz, girdimi balsa, kurių nėra), keistomis ir gąsdinančiomis mintimis, Jūsų elgsenos pokyčiais, vienišumo pojūčiu, suglumimu; tokia būklė taip pat žinoma kaip šizofrenija; poveikiu nuotaikai, kuri pasireiškia pakilimu arba neįprastai didele energija. Jūs pastebite,kad neįprastai yra sumažėjęs miego poreikis, greita kalbėsena, nuolatinės naujos idėjos arba mintys. Jums gali būti neįprastas irzlumas; ši būklė žinoma kaip bipolinė manija; poveikiu nuotaikai, kuomet Jūs esate nusiminę. Gali būti, kad jaučiate depresiją, kaltę, energijos stoką, netenkate apetito ir (arba) negalite išsimiegoti; ši būklė žinoma kaip bipolinė depresija.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Hedonin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Hedonin
  3. Kaip vartoti Hedonin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Hedonin
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA HEDONIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Hedonin sudėtyje yra vaistinio preparato vadinamo kvetiapinu. Hedonin priklauso vaistų nuo psichozės grupei. Šios grupės vaistai padeda sergant kai kuriomis psichikos ligomis, kurios pasireiškia:
  - haliucinacijomis (pvz, girdimi balsa, kurių nėra), keistomis ir gąsdinančiomis mintimis, Jūsų elgsenos pokyčiais, vienišumo pojūčiu, suglumimu; tokia būklė taip pat žinoma kaip šizofrenija;
  - poveikiu nuotaikai, kuri pasireiškia pakilimu arba neįprastai didele energija. Jūs pastebite,kad neįprastai yra sumažėjęs miego poreikis, greita kalbėsena, nuolatinės naujos idėjos arba mintys. Jums gali būti neįprastas irzlumas; ši būklė žinoma kaip bipolinė manija;
  - poveikiu nuotaikai, kuomet Jūs esate nusiminę. Gali būti, kad jaučiate depresiją, kaltę, energijos stoką, netenkate apetito ir (arba) negalite išsimiegoti; ši būklė žinoma kaip bipolinė depresija.
  - Jūsų gydytojas gali nurodyti tęsti vaisto Hedonin vartojimą kai pasijusite geriau siekiant apsaugoti nuo ligos simptomų pasikartojimo.  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HEDONIN

  Hedonin vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Hedonin medžiagai;
  - jeigu vartojate ŽIV proteazės inhibitorių (vaistų nuo AIDS ligos);
  - jeigu vartojate azolo darinių nuo grybelinių ligų (pvz., ketokonazolį);
  - jeigu vartojate eritromicino ar klaritromicino (makrolidų grupės antibiotikų);
  - jeigu vartojate nefazodono (vaisto nuo depresijos).
  Žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas”

  Nevartokite Hedonin, jei aukščiau išvardyta tinka Jums. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką prieš pradėdami vartoti Hedonin.


  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Prieš pradėdami vartoti vaistą pasakykite savo gydytojui:
  - jeigu Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos narių nustatyta dabar arba buvo anksčiau sutrikusi širdies veikla, pvz.:, sutrikęs ritmas arba vartojate vaistų, galinčių paveikti širdies ritmą;
  - jeigu sumažėjęs Jūsų kraujospūdis;
  - jeigu sirgote insultu, ypač jei esate senyvo amžiaus;
  - jeigu yra sutrikusi Jūsų kepenų funkcija;
  - jeigu yra buvę traukulių;
  - jeigu sergate cukriniu diabetu arba yra šios ligos rizika; jei sergate cukriniu diabetu arba yra padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, vartojant Hedonin Jūsų gydytojas gali nurodyti tirti cukraus kiekį kraujyje;
  - jeigu buvo sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (dėl to, kad vartojote kitus vaistus arba dėl kitų priežasčių);
  - jeigu pasunkėjo rijimas;
  - jei esate senyvo amžiaus ir sergate demencija (sutrikusi galvos smegenų funkcija). Jei taip yra, Hedonin vartoti negalima, nes vaistų grupė, kuriai priklauso Hedonin, gali padidinti insulto riziką, o kai kuriais atvejais - padidinti mirties riziką senyvo amžiaus pacientams sergantiems demencija;
  - jeigu Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos narių buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi.

  Nedelsiant pasakykite gydytojui:
  - jeigu Jūs pradėjote karščiuoti, atsirado raumenų sąstingis, gausiai prakaituojate arba pritemo sąmonė (sindromo, vadinamo „piktybiniu neuroleptiniu sindromu“, požymiai). Reikalingas skubus gydymas;
  - jeigu pastebėjote nevalingų judesių, ypač veido raumenų arba liežuvio;
  - jeigu atsirado svaigulys arba stiprus mieguistumas. Tai gali padidinti nelaimingų susižeidimų riziką senyviems pacientams;
  - jeigu sunku pradėti judėti arba liekate nejudrus. Tai gali būti vadinamojo ekstrapiramidinio sindromo simptomai.

  Tokius sutrikimus gali sukelti šios grupės vaistai.

  Mintys apie savižudybę bei depresijos pasunkėjimas
  Jei sergate depresija, kartais gali atsirasti minčių apie kenkimą sau arba savižudybę. Tokios mintys gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantų, nes kol šie vaistai pradeda veikti, turi praeiti laiko (paprastai maždaug dvi svaitės, bet kartais ir ilgiau). Tokių minčių gali atsirasti, jei Jūs staiga nutraukėte šio vaisto vartojimą. Galbūt Jūs taip galvojate dėl to, kad esate jaunas. Klinikinių tyrimų duomenys rodo, kad minčių apie savižudybę ir (arba) savižudiško elgesio rizika didesnė jaunesniems kaip 25 metų suaugusiesiems.

  Jei Jums bet kuriuo metu atsirado minčių apie kenkimą sau ar savižudybę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę. Gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ir artimiems draugams, kad sergate depresija, bei pasiūlyti jiems perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad pasakytų Jums, jei jiems atrodo, kad Jūsų depresija pasunkėjo, arba jei jiems nerimą kelia Jūsų elgesys.

  Pacientams, vartojantiems Hedonin, pastebėtas svorio didėjimas. Jūs ir Jūsų gydytojas turi reguliariai vertinti svorį.

  Vartojant kvetiapino gali pablogėti organizmo metabolizmas ir pasikeisti svoris, gliukozės kiekis kraujyje (žr. aukščiau), mažo tankio lipoproteidų ir bendras cholesterolio kiekis, sumažėti didelio tankio lipoproteidų kiekis. Atsižvelgdamas į poreikius Jūsų gydytojas reguliuos lipidų pokyčius.

  Hedonin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, homeopatinius vaistus ar dideles vitaminų dozes, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nevartokite Hedonin tuo metu, kai gydotės žemiau išvardytais vaistiniais preparatais:
  - ŽIV infekcijos gydymui (ŽIV proteazių inhibitorius),
  - vaistais grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti, kurių sudėtyje yra azolo grupės veikliųjų medžiagų, pvz.:, ketokonazolis,
  - kai kuriais antibiotikais, kurie priklauso makrolidų grupei, pvz.: eritromiciną, klaritromiciną,
  - vaistu nuo depresijos nefazodoną.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate šiuos vaistinius preparatus:
  - depresijai ir nerimui slopinti;
  - vaistus epilepsijai gydyti (fenitoiną arba karbamazepiną);
  - tioridaziną (kitą vaistą psichozei gydyti).

  Vaistai, galintys turėti įtakos širdies veiklai, pavyzdžiui, elektrolitų pusiausvyros sutrikimus (mažinančius kalio arba magnio koncentraciją kraujyje) sukeliantys diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai) arba kai kurie antibiotikai.

  Prieš nutraukdami bet kokių vaistų vartojimą pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

  Taip pat pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:
  - vaistus, galinčius pakeisti elektrolitų (druskų) kiekį Jūsų kraujyje;
  - vaistus, galinčius sukelti širdies ritmo sutrikimus (QT intervalą ilginančius vaistus);
  - vaistus, turinčius įtakos galvos smegenų veiklai (centrinę nervų sistemą veikiantys vaistai).

  Pirmiausia pasitarkite su gydytoju. Jis žino, kokie vaistai gali sukelti išvardytą poveikį.

  Hedonin vartojimas su maistu ir gėrimais
  Hedonin galima vartoti valgymo metu.
  Jūs turite vengti kartu su Hedonin vartoti alkoholį, nes toks derinys gali sukelti mieguistumą.
  Vartojant Hedonin negalima gerti greipfrutų sulčių, nes jos slopina Hedonin irimą kepenyse ir tokiu būdu sustiprina jo poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia, ketinate pastoti ar žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti Hedonin pasitarkite su gydytoju. Negalima vartoti Hedonin nėštumo laikotarpiu, kol nepasitarėte su gydytoju. Naujagimiams, kurių motinos nėštumo trečiojo trimestro laikotarpiu vartojo Hedonin, gali būti tokių simptomų: virpėjimas, raumenų sustingimas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimai, sutrikęs čiulpimas. Jeigu Jūsų vaikui atsirado kuris nors išvardytas simptomas, reikėtų pasitarti su gydytoju.

  Hedonin negalima vartoti žindymo laikotarpiu.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Tabletės gali sukelti mieguistumą. Todėl nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais, kol pajusite, kaip šis vaistas veikia Jus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Hedonin medžiagas
  Šio vaisto sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jei gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

  3. KAIP VARTOTI HEDONIN

  Hedonin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas, nes gydymas paskirtas atsižvelgiant į konkrečius paciento poreikius. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Pradinę vartojimo dozę, kiek Hedonin tablečių reikia vartoti kiekvieną dieną nustatys Jūsų gydytojas. Tai priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, dažniausiai reikia vartoti 150-180 mg.

  Jūsų gydytojas gali pradėti gydymą mažesne doze ir palengva ją didinti, jeigu:
  - esate senyvo amžiaus arba
  - sutrikusi kepenų veikla.

  • Tabletes galima gerti vieną kartą per dieną prieš miegą arba du kartus, priklausomai nuo Jūsų ligos.
  • Nurykite tabletes nesukramtytas, užsigerkite vandeniu.
  • Vaistą galima gerti valgymo metu arba tarp valgymų.
  • Vartojant Hedonin negerkite greipfrutų sulčių, nes jos gali turėti įtakos vaisto veikimui.
  • Nenutraukite vaisto vartojimo net jei jaučiatės geriau tol, kol nenurodys gydytojas.

  Vaikai ir paaugliai
  Hedonin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

  Jei manote, kad Hedonin veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Hedonin dozę
  Jei Jūs išgėrėte didesnę dozę negu nurodė gydytojas, gali atsirasti mieguistumas, svaigulys, neįprastas širdies plakimas. Pavartoję per didelę Hedonin dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba ligoninę. Su savimi pasiimkite Hedonin tabletes.

  Pamiršus pavartoti Hedonin
  Pamiršus išgerti Hedonin, padarykite tai kai tik prisiminsite. Jei netoli laikas gerti kitą dozę, palaukite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Hedonin
  Jei Jūs nustosite staiga vaistą vartoti, gali atsirasti nemiga, pykinimas arba galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, svaigulys arba irzlumas. Gydytojas Jums patars kaip palengva mažinti vaisto dozę prieš nutraukiant jo vartojimą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Hedonin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Šalutinio poveikio požymiams apibūdinti vartojamas toks dažnio įvertinimas.

  Labai dažni : pasireiškia mažiausiai 1 iš 10 pacientų
  Dažni: pasireiškia mažiausiai 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų
  Nedažni: pasireiškia mažiausiai 1 iš 1000 pacientų, bet rečiau kaip 1 iš 100
  Reti: pasireiškia mažiausiai 1 iš 10000 pacientų, bet mažiau kaip 1 iš 1000
  Labai reti: pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000
  Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų)
  - Svaigulys (pacientas gali nugriūti), galvos skausmas, burnos džiūvimas.
  - Mieguistumas (vartojant vaistą ilgiau gali pranykti)
  - Nutraukimo simptomai (atsiranda tuomet, jeigu Jūs staiga nutrauksite Hedonin vartojimą), įskaitant nemigą, pykinimą, galvos skausmą, viduriavimą, vėmimą, svaigulį ir irzlumą.
  - Rekomenduojama nutraukti vaisto vartojimą palengva per 1-2 savaites.
  - Svorio didėjimas.
  - Padidėjęs trigliceridų ir bendro cholesterolio (vyrauja MTL) kiekis, sumažėjęs DTL kiekis.

  Dažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 pacientų )
  - Greitas širdies plakimas.
  - Užgulta nosis.
  - Vidurių užkietėjimas, sutrikęs virškinimas.
  - Silpnumas, apkvaitimas (gali sukelti pargriuvimą).
  - Rankų arba kojų patinimas.
  - Sumažėjęs kraujospūdis atsistojus iš gulimos padėties. Tai gali sukelti svaigulį arba apkvaitimą (gali sukelti pargriuvimą).
  - Padididėjęs cukraus kiekis kraujyje.
  - Neryškus matymas.
  - Nenormalūs raumenų judesiai. Tai apima pradinį judesių sunkumą, drebulį, neramumą arba raumenų sąstingį be skausmo.
  - Nenormalūs sapnai, košmarai.
  - Alkio jausmas, padidėjęs apetitas.
  - Irzlumas.
  - Baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, sukeliantis infekcijų riziką.
  - Padidėjęs prolaktino kiekis kraujyje, galintis sukelti pieno gamybą, normalaus mėnesinių ciklo sutrikimą moterims, sumažėjusį lytinių liaukų aktyvumą ir erekcijos sutrikimus vyrams.
  - Padidėjęs kepenų fermentų (AST, ALT) kiekis nurodantis galimą kepenų pažeidimą.

  Nedažnas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)
  - Traukuliai arba priepuoliai.
  - Alerginės reakcijos, pasireiškiančios ruplėmis (randais), odos paburkimas ir patinimas apie burną.
  - Nemalonus pojūtis kojose (vadinamasis neramių kojų sindromas).
  - Pasunkėjęs rijimas.
  - Nekontroliuojami judesiai, ypač veido ir liežuvio.
  - Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje.
  - Lytinės funkcijos sutrikimas.
  - Kraujo ląstelių skaičiaus pakitimas (padidėjęs kai kurių baltųjų kraujo ląstelių skaičius, mažesnis plokštelių (trombocitų) skaičius).

  Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų)
  - Karščiavimas, prakaitavimas, raumenų sąstingis, stipraus apsvaigimo arba apkvaitimo pojūtis, padidėjęs kreatinfosfokinazės (įvairių audinių ir ląstelių fermentas) kiekis kraujyje (piktybinis neuroleptinis sindromas).
  - Su piktybiniu neuroleptiniu sindromu nesusijęs kreatinfosfokinazės kiekio padidėjimas kraujyje.
  - Odos ir akių sklerų pageltimas (gelta).
  - Ilgalaikė skausminga erekcija (priapizmas).
  - Krūtų paburkimas ir netikėta pieno gamyba (galaktorėja), mėnesinių sutrikimas.
  - Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu), kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukelti skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą.

  Jeigu pasireiškė bet kuris iš minėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10000)
  - Cukrinis diabetas.
  - Kepenų uždegimas (hepatitas).
  - Stiprus išbėrimas, pūslės arba raudonos dėmės odoje.
  - Sunki alerginė reakcija (vadinama anafilaksija) gali sukelti kvėpavimo sutrikimą arba šoką.
  - Staigus odos patinimas, dažniausiai apie akis, lūpas ir ryklėje (angioedema).
  - Neadekvati hormonų sekrecija, sukelianti vandens susilaikymą organizme, nedidelį išsiskyrimą su šlapimu.
  - Greitas raumenų irimas dėl raumenų audinio pažeidimo (rabdomiolizė).

  Nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda tokių angioneurozinės edemos požymių, kaip:
  - veido, liežuvio ar ryklės patinimas,
  - pasunkėjęs rijimas,
  - dilgėlinė ir pasunkėjęs kvėpavimas.

  Vaistų grupė, kuriai priklauso Hedonin, gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, kurie gali būti sunkūs ir net sukelti mirtį.

  Kai kurie šalutinio poveikio reiškiniai nustatomi tik atliekant kraujo tyrimą. Tai yra padidėjęs kai kurių riebalų (trigliceridų ir bendrojo cholesterolio) arba cukraus kiekis, sumažėjęs kai kurių kraujo ląstelių skaičius, padidėjęs hormono prolaktino kiekis.

  Padidėjęs hormono prolaktino kiekis retai gali sukelti:
  - krūtų padidėjimą vyrams ir moterims, netikėtai prasidėjusią pieno gamybą;
  - mėnesinių ciklo sutrikimą arba išnykimą moterims.

  Gydytojas gali nurodyti Jums atlikti tam tikrais laiko tarpais kraujo tyrimus.

  Krešuliai venose, ypač kojų (jų požymiai yra kojų patinimas, skausmas ir paraudimas), kurie kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius ir sukelti krūtinės skausmą ir dusulį. Jei pastebėjote kurį nors išvardytą simptomą, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Be to, vartojant Hedonin arba netrukus po to, kai gydymą baigsite, Jums gali atsirasti minčių apie kenkimą sau ar savižudybę. Jei Jums bet kuriuo metu atsirado minčių apie kenkimą sau ar savižudybę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.


  Vaikams ir paaugliams dažniau pasitaiko šis šalutinis poveikis:

  Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų):
  - padidėjęs kraujospūdis,
  - padidėjęs hormono prolaktino kiekis kraujyje; retais atvejais toks padidėjimas gali sukelti:
  - krūtų padidėjimą berniukams ir mergaitėms, neteikėtą pieno susidarymą;
  - mėnesinių išnykimą arba nereguliarumą mergaitėms;
  - padidėjęs apetitas,
  - nenormalūs raumenų judesiai; tai apima judesių pradžios sunkumą, drebėjimą, neramumo pojūtį arba sąstingį be skausmo.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 pacientų ):
  - dirglumas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI HEDONIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hedonin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  Specialių laikymo sąlygų nereikia.

  6. KITA INFORMACIJA

  Sudėtis
  Hedonin 25 mg plėvele dengtos tabletės
  - Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas (kvetiapino fumaratas). Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg kvetiapino (kvetiapino fumarato).
  - Pagalbinės medžiagos:
  - Tabletės branduolys: kalcio vandenilio fosfatas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, magnio stearatas.
  Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, geltonasis geležies
  oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E 172).

  Hedonin 100 mg plėvele dengtos tabletės
  - Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas (kvetiapino fumaratas). Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg kvetiapino (kvetiapino fumarato).
  - Pagalbinės medžiagos
  Tabletės branduolys: kalcio vandenilio fosfatas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė
  celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, magnio stearatas.
  Plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, geltonasis geležies oksidas
  (E172).

  Hedonin 200 mg plėvele dengtos tabletės
  - Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas (kvetiapino fumaratas). Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg kvetiapino (kvetiapino fumarato).
  - Pagalbinės medžiagos
  - Tabletės branduolys: kalcio vandenilio fosfatas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, magnio stearatas.
  - Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

  Hedonin 300 mg plėvele dengtos tabletės
  - Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas (kvetiapino fumaratas). Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 300 mg kvetiapino (kvetiapino fumarato).
  - Pagalbinės medžiagos
  - Tabletės branduolys: kalcio vandenilio fosfatas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, magnio stearatas.
  Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

  Hedonin 25 mg+100 mg plėvele dengtos tabletės (šizofrenijai gydyti keturias pirmas dienas)
  Vienoje pakuotėje yra 11 plėvele dengtų tablečių (6 Hedonin 25 mg plėvele dengtos tabletės ir 5 Hedonin 100 mg plėvele dengtos tabletės).

  Hedonin išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Hedonin 25 mg plėvele dengtos tabletės
  Apskritos, persikų spalvos abipus išgaubtos.

  Hedonin 100 mg plėvele dengtos tabletės
  Apskritos, geltonos, abipus išgaubtos, su vagele vienoje pusėje*.

  Hedonin 200 mg plėvele dengtos tabletės
  Apskritos, baltos, abipus išgaubtos.

  Hedonin 300 mg plėvele dengtos tabletės
  Pailgos baltos, su vagele vienoje pusėje*.

  *Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Hedonin tabletės supakuotos PVC ir aliuminio folijos lizdinės juostelės dėžutėse arba HDPE buteliuose

  Pakuotės
  Hedonin 25 mg plėvele dengtos tabletės
  6, 10, 30, 60

  Hedonin 100 mg plėvele dengtos tabletės
  30, 60, 90

  Hedonin 200 mg plėvele dengtos tabletės
  30, 60, 90

  Hedonin 300 mg plėvele dengtos tabletės
  10, 20, 30, 60, 90

  Hedonin 25 mg + 100 mg plėvele dengtos tabletės
  Viena lizdinė juostelė su 6 Hedonin 25 mg plėvele dengtomis tabletėmis
  Viena lizdinė juostelė su 5 Hedonin 100 mg plėvele dengtomis tabletėmis

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  G.L. Pharma GmbH
  Schlossplatz 1
  8502 Lannach
  Austrija

  Gamintojas
  Lannacher Heilmittel Ges.m.b.H.
  Schlossplatz 1, 8502 Lannach
  Austrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GL Pharma Vilnius“
  A.Jakšto g. 12
  LT-01105 Vilnius
  Tel. + 370 5 2610705
  office@gl-pharma.lt


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-09

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Hedonin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas, nes gydymas paskirtas atsižvelgiant į konkrečius paciento poreikius. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Pradinę vartojimo dozę, kiek Hedonin tablečių reikia vartoti kiekvieną dieną nustatys Jūsų gydytojas. Tai priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, dažniausiai reikia vartoti 150-180 mg.

  Jūsų gydytojas gali pradėti gydymą mažesne doze ir palengva ją didinti, jeigu:
  - esate senyvo amžiaus arba
  - sutrikusi kepenų veikla.

  • Tabletes galima gerti vieną kartą per dieną prieš miegą arba du kartus, priklausomai nuo Jūsų ligos.
  • Nurykite tabletes nesukramtytas, užsigerkite vandeniu.
  • Vaistą galima gerti valgymo metu arba tarp valgymų.
  • Vartojant Hedonin negerkite greipfrutų sulčių, nes jos gali turėti įtakos vaisto veikimui.
  • Nenutraukite vaisto vartojimo net jei jaučiatės geriau tol, kol nenurodys gydytojas.

  Vaikai ir paaugliai
  Hedonin nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims.

  Jei manote, kad Hedonin veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Hedonin dozę
  Jei Jūs išgėrėte didesnę dozę negu nurodė gydytojas, gali atsirasti mieguistumas, svaigulys, neįprastas širdies plakimas. Pavartoję per didelę Hedonin dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba ligoninę. Su savimi pasiimkite Hedonin tabletes.

  Pamiršus pavartoti Hedonin
  Pamiršus išgerti Hedonin, padarykite tai kai tik prisiminsite. Jei netoli laikas gerti kitą dozę, palaukite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Hedonin
  Jei Jūs nustosite staiga vaistą vartoti, gali atsirasti nemiga, pykinimas arba galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, svaigulys arba irzlumas. Gydytojas Jums patars kaip palengva mažinti vaisto dozę prieš nutraukiant jo vartojimą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės