preloader

Prašome palaukti

LACIPIL, 4mg, plėvele dengtos tabletės, N56
LACIPIL, 4mg, plėvele dengtos tabletės, N56

LACIPIL, 4mg, plėvele dengtos tabletės, N56

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Lacidipinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 4mg
Prekės kodas: 048490
Prekės ženklas: LACIPIL

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Lacipil ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lacipil 3. Kaip vartoti Lacipil 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lacipil 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Lacipil ir kam jis vartojamas

Lacipil vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti. Jis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama kalcio kanalų blokatoriais. Lacipil išplečia kraujagysles, todėl kraujas prateka lengviau ir tokiu būdu sumažėja kraujospūdis.

2. Kas žinotina prieš vartojant Lacipil

Lacipil vartoti negalima: • jeigu yra alergija lacidipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); • jeigu yra sunki hipotenzija (per mažas kraujospūdis); • jeigu ištiko kardiogeninis šokas; • jeigu sergate nestabiliąja krūtinės angina; • jeigu yra pirmųjų 28 parų laikotarpis po ištikto miokardo infarkto; • jeigu yra kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio (pvz., sunki aortos stenozė).

→Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lacipil:

• jeigu sutrikusi širdies sinusinio ar atrioventrikulinio mazgo veikla; • jeigu pailgėjęs elektrokardiogramos QT intervalas; • jeigu vartojate vaistų ilginančių QT intervalą (pvz., antibiotiko eritromicino, antihistamininio preparato terfenadino, kai kurių vaistų nuo širdies artimijos, psichozės ar depresijos); • jeigu silpna širdies veikla; • jeigu neseniai persirgote miokardo infarktu; • jeigu sergate piktybine hipertenzija; • jeigu sutrikusi kepenų veikla.

Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

Kiti vaistai ir Lacipil Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Jam labai svarbu pasakyti, jeigu vartojate: • kitokių vaistų nuo didelio kraujospūdžio (pvz., diuretikų, beta adrenoblokatorių, AKF inhibitorių); • cimetidino (vaisto nuo skrandžio sutrikimo, pvz., per didelio rūgštingumo arba opos); • vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo; • antibiotikų (pvz., eritromicino, rifampicino), antihistamininių vaistų (pvz., terfenadino), triciklių antidepresantų (vaistų nuo depresijos) ar kitų vaistų nuo psichikos ligų; • ciklosporino, skirto imuninės sistemos slopinimui; • itrakonazolo (grybelinėms ligoms gydyti); • kortikoidų arba tetrakozaktido, skirtų tam tikroms uždegiminėms ligoms gydyti.

→Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Lacipil vartojimas su maistu ir gėrimais Lacipil negalima gerti kartu su greipfrutų sultimis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu Lacipil vartoti nerekomenduojama, nebent tik gydytojui nustačius, kad gydymo nauda moteriai neabejotinai viršija galimą šalutinio poveikio riziką jos vaisiui ir kūdikiui. Reikia nepamiršti, kad gimdymo metu lacidipinas gali atpalaiduoti gimdyvės gimdos raumenis.

Ar lacidipino patenka į moters pieną, galutinai neištirta, todėl žindymo laikotarpiu Lacipil vartoti nerekomenduojama. Jeigu žindyvę šiuo vaistu gydyti būtina, kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Lacipil, gali pasireikšti galvos skausmas, svaigimas, nuovargis ir pykinimas, todėl gali sutrikti reakcija. Tokiam poveikiui pasireiškus, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Lacipil sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Lacipil

Lacipil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Iš pradžių reikia gerti 2 mg (pusę 4 mg tabletės) lacidipino vieną kartą per parą. Prireikus dozę po 3 4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg (vienos 4 mg tabletės) arba 6 mg (vienos 4 mg tabletės ir pusės 4 mg tabletės arba vienos 6 mg tabletės).

Baigdami gerti tabletes, kreipkitės į gydytoją, kad galėtumėte įsigyti jų papildomai, nes šios tabletės paprastai vartojamos nepertraukiamai.

Šias tabletes reikia gerti ryte, valgio metu arba po jo. Tabletes reikia nuryti užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.

Jeigu sergate kepenų liga, pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą.

Senyviems  pacientams pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą. Prireikus dozę po 3 4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg kartą per parą.

Vaikų Lacipil gydyti nerekomenduojama.

Jeigu manote, kad Lacipil tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Lacipil dozę? Jei Jūs ar kas nors kitas per apsirikimą išgersite per daug vaisto, gali sumažėti kraujospūdis, širdies susitraukimų dažnis gali sulėtėti ar pagreitėti.

→Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Pamiršus pavartoti Lacipil Pamiršę Lacipil tabletę išgerti ryte, gerti ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tą pačią dieną pamirštos tabletės neišgersite, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Dvigubos dozės vartoti negalima, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Lacipil Jei gydytojas liepė nutraukti Lacipil tablečių vartojimą, nesuvartotas tabletes grąžinkite vaistininkui. Jas pasilikite tik tuo atveju, jei gydytojas taip nurodytų.

4. Galimas šalutinis poveikis

Lacipil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 10 žmonių: • galvos skausmas, svaigimas; • pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas (palpitacija), tachikardija; • veido paraudimas; • skrandžio dirginimas, pykinimas; • odos išbėrimas; • gausus šlapinimasis; • astenija (bendrojo pobūdžio silpnumas); • kulkšnių patinimas.

Nedažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 100 žmonių: • krūtinės skausmas; • apalpimas, kraujospūdžio sumažėjimas; • dantenų hiperplazija (dantenų padidėjimas).

Retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip vienam iš 10000, bet mažiau nei vienam iš 1000 žmonių: • angioneurozinė edema; • dilgėlinė.

Labai retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau kaip vienam iš 10000 žmonių: • tremoras; • depresija.

Kai kuriems ligoniams, vartojantiems Lacipil tabletes, padidėja šarminės fosfatazės (natūralios organizmo medžiagos) kiekis kraujyje.

Šalutinis poveikis paprastai pasireiškia pradėjus vartoti vaistą ir išnyksta toliau vartojant tokią pačią jo dozę. Jei jis neišnyksta arba pradeda varginti, reikia kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti Lacipil

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Jeigu reikia vartoti pusę Lacipil 4 mg plėvele dengtos tabletės, tai neišgertą jos pusę iki kito vartojimo galima laikyti lizdinėje plokštelėje ne ilgiau 48 val. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“  nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Lacipil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra lacidipinas. Vienoje tabletėje yra 4 mg lacidipino. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, polisorbatas 80.

Lacipil išvaizda ir kiekis pakuotėje Lacipil yra ovalios, abipus išgaubtos, baltos, plėvele dengtos tabletės su perlaužimo vagele abiejose pusėse. Tabletė gali būti pažymėta „GS“ vienoje pusėje ir „3MS“ kitoje pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Dėžutėje yra 28 arba 56  plėvele dengtos tabletės, supakuotos į lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas UAB “GlaxoSmithKline Lietuva” Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva

Gamintojas GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznan Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-30

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos  interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/   

 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Lacipil 4 mg plėvele dengtos tabletės 

Lacidipinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Lacipil ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Lacipil
 3. Kaip vartoti Lacipil
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Lacipil
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra Lacipil ir kam jis vartojamas

 

Lacipil vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti. Jis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama kalcio kanalų blokatoriais. Lacipil išplečia kraujagysles, todėl kraujas prateka lengviau ir tokiu būdu sumažėja kraujospūdis.

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Lacipil

 

Lacipil vartoti negalima: 

 • jeigu yra alergija lacidipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra sunki hipotenzija (per mažas kraujospūdis);
 • jeigu ištiko kardiogeninis šokas;
 • jeigu sergate nestabiliąja krūtinės angina;
 • jeigu yra pirmųjų 28 parų laikotarpis po ištikto miokardo infarkto;
 • jeigu yra kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio (pvz., sunki aortos stenozė).

 

→ Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lacipil:

 • jeigu sutrikusi širdies sinusinio ar atrioventrikulinio mazgo veikla;
 • jeigu pailgėjęs elektrokardiogramos QT intervalas;
 • jeigu vartojate vaistų, ilginančių QT intervalą (pvz., antibiotiko eritromicino, antihistamininio preparato terfenadino, kai kurių vaistų nuo širdies artimijos, psichozės ar depresijos);
 • jeigu silpna širdies veikla;
 • jeigu neseniai persirgote miokardo infarktu;
 • jeigu sergate piktybine hipertenzija;
 • jeigu sutrikusi kepenų veikla.

 

→ Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių yra, tai prieš vartojant Lacipil pasakykite gydytojui.

Vaikams ir paaugliams 

Duomenų apie vaikų gydymą Lacipil nėra.

 

Kiti vaistai ir Lacipil 

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Jam labai svarbu pasakyti, jeigu vartojate:

 • kitokių vaistų nuo didelio kraujospūdžio (pvz., diuretikų, beta adrenoblokatorių, AKF inhibitorių);
 • cimetidino (vaisto nuo skrandžio sutrikimo, pvz., per didelio rūgštingumo arba opos);
 • vaistų nuo širdies ritmo sutrikimo;
 • antibiotikų (pvz., eritromicino, rifampicino), antihistamininių vaistų (pvz., terfenadino), triciklių antidepresantų (vaistų nuo depresijos) ar kitų vaistų nuo psichikos ligų;
 • ciklosporino, skirto imuninės sistemos slopinimui;
 • itrakonazolo (grybelinėms ligoms gydyti);
 • kortikoidų arba tetrakozaktido, skirtų tam tikroms uždegiminėms ligoms gydyti.

 

→Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

 

Lacipil vartojimas su maistu ir gėrimais 

Lacipil negalima gerti kartu su greipfrutų sultimis.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu Lacipil vartoti nerekomenduojama, nebent tik gydytojui nustačius, kad gydymo nauda moteriai neabejotinai viršija galimą šalutinio poveikio riziką jos vaisiui ir kūdikiui.

Reikia nepamiršti, kad gimdymo metu lacidipinas gali atpalaiduoti gimdyvės gimdos raumenis.

 

Ar lacidipino patenka į moters pieną, galutinai neištirta, todėl žindymo laikotarpiu Lacipil vartoti nerekomenduojama. Jeigu žindyvę šiuo vaistu gydyti būtina, kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas 

Vartojant Lacipil, gali pasireikšti galvos skausmas, svaigimas, nuovargis ir pykinimas, todėl gali sutrikti reakcija. Tokiam poveikiui pasireiškus, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

 

Lacipil sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 1. Kaip vartoti Lacipil

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Iš pradžių reikia gerti 2 mg (pusę 4 mg tabletės) lacidipino vieną kartą per parą. Prireikus dozę po 3‑4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg (vienos 4 mg tabletės) arba 6 mg (vienos 4 mg tabletės ir pusės 4 mg tabletės arba vienos 6 mg tabletės).

 

Baigdami gerti tabletes, kreipkitės į gydytoją, kad galėtumėte įsigyti jų papildomai, nes šios tabletės paprastai vartojamos nepertraukiamai.

 

Šias tabletes reikia gerti ryte, valgio metu arba po jo. Tabletes reikia nuryti užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.

 

Jeigu sergate kepenų liga, pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą.

 

Senyviems pacientams pradinė dozė yra 2 mg kartą per parą. Prireikus dozę po 3‑4 savaičių gydytojas gali padidinti iki 4 mg kartą per parą.

 

Vaikų Lacipil gydyti nerekomenduojama.

 

Jeigu manote, kad Lacipil tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Lacipil dozę? 

Jei Jūs ar kas nors kitas per apsirikimą išgersite per daug vaisto, gali sumažėti kraujospūdis, širdies susitraukimų dažnis gali sulėtėti ar pagreitėti.

 

→Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

 

Pamiršus pavartoti Lacipil 

Pamiršę Lacipil tabletę išgerti ryte, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tą pačią dieną pamirštos tabletės neišgersite, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Dvigubos dozės vartoti negalima, norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Lacipil

Jei gydytojas liepė nutraukti Lacipil tablečių vartojimą, nesuvartotas tabletes grąžinkite vaistininkui. Jas pasilikite tik tuo atveju, jei gydytojas taip nurodytų.

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Dažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 10 žmonių:

 • galvos skausmas, svaigimas;
 • pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas (palpitacija), tachikardija;
 • veido paraudimas;
 • skrandžio dirginimas, pykinimas;
 • odos išbėrimas;
 • gausus šlapinimasis;
 • astenija (bendrojo pobūdžio silpnumas);
 • kulkšnių patinimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei vienam iš 100 žmonių:

 • krūtinės skausmas;
 • apalpimas, kraujospūdžio sumažėjimas;
 • dantenų hiperplazija (dantenų padidėjimas).

 

Retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau kaip vienam iš 10000, bet mažiau nei vienam iš 1000 žmonių:

 • angioneurozinė edema;
 • dilgėlinė.

 

Labai retas šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau kaip vienam iš 10000 žmonių:

 • tremoras;
 • depresija.

 

Kai kuriems pacientams, vartojantiems Lacipil tabletes, padidėja šarminės fosfatazės (natūralios organizmo medžiagos) kiekis kraujyje.

 

Šalutinis poveikis paprastai pasireiškia pradėjus vartoti vaistą ir išnyksta toliau vartojant tokią pačią jo dozę. Jei jis neišnyksta arba pradeda varginti, reikia kreiptis į gydytoją.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu [email protected], per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 1. Kaip laikyti Lacipil

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Jeigu reikia vartoti pusę Lacipil 4 mg plėvele dengtos tabletės, tai neišgertą jos pusę iki kito vartojimo galima laikyti lizdinėje plokštelėje ne ilgiau 48 val. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/„EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Lacipil sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra lacidipinas. Vienoje tabletėje yra 4 mg lacidipino.
 • Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, polisorbatas 80.

 

Lacipil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lacipil yra ovalios, abipus išgaubtos, baltos, plėvele dengtos tabletės su perlaužimo vagele abiejose pusėse. Tabletė gali būti pažymėta „GS“ vienoje pusėje ir „3MS“ kitoje pusėje.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

 

Dėžutėje yra 28 arba 56  plėvele dengtos tabletės, supakuotos į vaikų sunkiai atidaromas lizdines plokšteles.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

GlaxoSmithKline Trading Services Limited 

12 Riverwalk 

Citywest Business Campus 

Dublin 24 

Airija

 

Gamintojai

Glaxo Wellcome S.A.

Avenida de Extremadura 3

09400 Aranda de Duero

Burgos

Ispanija

 

arba

 

Delpharm Poznań Spółka Akcyjna

 1. Grunwaldzka 189,

60-322 Poznan

Lenkija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120

LT-08105 Vilnius

Lietuva

Tel. +370 5 264 90 00

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-06-30.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Vaistiniai preparatai kitais vaistiniais preparatais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami. Kita svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.