preloader

Prašome palaukti

Lamictal, 200mg, kramtomosios ar disperguojamosios tabletės, N28

Lamictal, 200mg, kramtomosios ar disperguojamosios tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Lamotriginas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg
Prekės kodas: 590000802762

 Lamictal priklauso vaistų, vadinamų antiepilepsiniais preparatais, grupei. Šiuo vaistu gydomos dvi ligos: epilepsija ir bipolinis sutrikimas.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

   Lamictal priklauso vaistų, vadinamų antiepilepsiniais preparatais, grupei. Šiuo vaistu gydomos dvi ligos: epilepsija ir bipolinis sutrikimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Lamictal ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lamictal 3. Kaip vartoti Lamictal 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lamictal 6. Pakuotės turinys ir kita informacija      1. Kas yra Lamictal ir kam jis vartojamas    Lamictal priklauso vaistų, vadinamų antiepilepsiniais preparatais, grupei. Šiuo vaistu gydomos dvi ligos: epilepsija ir bipolinis sutrikimas.    Lamictal gydoma epilepsija (smegenyse blokuojami impulsai, dėl kurių pasireiškia epilepsijos priepuoliai (traukuliai)). - Suaugusiuosius bei 13 metų ir vyresnius paauglius galima gydyti vienu Lamictal arba šį vaistą vartoti kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos. Lamictal galima vartoti kartu su kitais vaistais priepuoliams, kuriuos sukelia sutrikimas, vadinamas Lenokso-Gasto (Lennox-Gastaut) sindromu, gydyti. - 2 12 metų vaikams Lamictal galima vartoti kartu su kitais vaistais šiems sutrikimams gydyti. Vien šiuo vaistu galima gydyti epilepsiją, kuriai būdingi absansų tipo priepuoliai.    Lamictal gydomas ir bipolinis sutrikimas.  Žmonėms, kurie serga bipoliniu sutrikimu (kartais vadinamu maniakine depresija), pasireiškia didelė nuotaikų kaita, kai manijos (susijaudinimo ar pernelyg pakilios nuotaikos) epizodus keičia depresijos (gilaus liūdesio ar sielvarto) epizodai. 18 metų ir vyresnius suaugusiuosius galima gydyti vienu Lamictal arba šį vaistą vartoti kartu su kitais vaistais depresijos epizodų, kurie pasireiškia sergant bipoliniu sutrikimu, profilaktikai. Kaip Lamictal smegenyse sukelia šį poveikį, iki šiol nenustatyta.      2. Kas žinotina prieš vartojant Lamictal

  Lamictal vartoti negalima • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lamotriginui arba bet kuriai pagalbinei Lamictal medžiagai (išvardytos 6 skyriuje).

  Jeigu Jums yra toks padidėjęs jautrumas,  pasakykite gydytojui ir nevartokite Lamictal.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Lamictal reikia Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Lamictal: • jeigu yra sutrikusi inkstų funkcija; • jeigu anksčiau pavartojus lamotrigino arba kitokių vaistų nuo bipolinio sutrikimo ar epilepsijos, atsirado išbėrimas; • jeigu kada nors po lamotrigino pavartojimo buvo pasireiškęs meningitas (simptomų aprašymą žr. 4 šio lapelio skyriuje skyrelyje ,,Kitas šalutinis poveikis“); • jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra lamotrigino.

  Jeigu tai, kas išvardyta tinka Jums,  pasakykite gydytojui, kuris gali skirti vartoti mažesnę dozę arba nuspręsti, kad Lamictal Jums netinka.   Svarbi informacija apie galimas gyvybei pavojingas reakcijas Mažai daliai Lamictal vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba odos reakcija, kuri gali būti pavojinga gyvybei ir kurios negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų. Tokios reakcijos yra Stivenso – Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (SJS), toksinė epidermio nekrolizė (TEN) ir reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (RVESS). Turite žinoti simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, vartojant Lamictal.  Perskaitykite šių simptomų aprašymą 4 šio lapelio skyriuje skyrelyje ,,Reakcijos, kurios gali būti pavojingos gyvybei: iš karto kreipkitės pagalbos į gydytoją“.   Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę Antiepilepsiniai vaistai vartojami kelioms būklėms gydyti, įskaitant epilepsiją ir bipolinį sutrikimą. Žmonės, kurie serga bipoliniu sutrikimu, kartais gali mąstyti apie savęs žalojimą ar savižudybę. Jeigu sergate bipoliniu sutrikimu, tokių minčių tikimybė yra didesnė šiais atvejais: - gydymo pradžioje; - jeigu anksčiau buvo kilę minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę; - jeigu esate jaunesnis kaip 25 metų. Jeigu kyla kankinančių minčių ar išgyvenimų, arba pastebėjote, kad vartojant Lamictal, Jūsų būklė pasunkėjo arba atsirado naujų simptomų,  kiek galima greičiau kreipkitės pagalbos į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę.    Mažai daliai žmonių, gydytų antiepilepsiniais vaistais, pvz., Lamictal, taip pat buvo kilę minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu Jums kilo tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.    Jeigu vartojate Lamictal nuo epilepsijos  Vartojant Lamictal, pavieniais atvejais kai kurios rūšies epilepsijos priepuoliai gali pasunkėti arba pasireikšti dažniau. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti sunkių priepuolių ir dėl to kilti sunkių sveikatos sutrikimų. Jeigu vartojant Lamictal, priepuoliai padažnėja arba patiriate sunkų priepuolį,  kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.   Jaunesniems kaip 18 metų pacientams, sergantiems bipoliniu sutrikimu, vartoti Lamictal negalima. Vaistai nuo depresijos ir kitų psichikos sutrikimų didina minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio riziką vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.   Kiti vaistai ir Lamictal Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, ar ketinate pradėti vartoti kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir vaistažolių preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Gydytojas turi žinoti, jeigu vartojate kitų vaistų epilepsijai ar psichinės sveikatos sutrikimams gydyti. Tai padaryti reikia dėl to, kad būtų nustatyta, ar vartojate tinkamą Lamictal dozę. Tokie vaistai yra: • okskarbazepinas, felbamatas, gabapentinas, levetiracetamas, pregabalinas, topiramatas ar zonizamidas, kuriais gydoma epilepsija; • ličio preparatai, olanzapinas ar aripiprazolas, kuriais gydomi psichikos sutrikimai; • bupropionas, kuriuo gydomi psichikos sutrikimai ar vartojamas metant rūkyti.  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų.

  Kai kurie vaistai sąveikauja su Lamictal arba dažnina šio vaisto šalutinį poveikį. Tokie vaistai yra: • valproatas, kuriuo gydoma epilepsija ir psichikos sutrikimai; • karbamazepinas, kuriuo gydoma epilepsija ir psichikos sutrikimai; • fenitoinas, primidonas ar fenobarbitalis, kuriais gydoma epilepsija; • risperidonas, kuriuo gydomi psichikos sutrikimai; • antibiotikas rifampicinas; • vaistai, kuriais gydoma žmogaus imunodeficito virusų (ŽIV) infekcija (lopinaviro ir ritonaviro arba atazanaviro ir ritonaviro deriniai); • hormoniniai kontraceptikai, pavyzdžiui, sudėtinės kontraceptinės tabletės (žr. toliau).  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate, ketinate pradėti vartoti arba baigiate gydytis kuriuo nors iš šių vaistų.

  Hormoniniai kontraceptikai (pvz., sudėtinės kontraceptinės tabletės) gali turėti įtakos Lamictal poveikiui Gydytojas gali rekomenduoti tam tikro tipo hormoninių kontraceptikų arba kitokį kontracepcijos metodą, pavyzdžiui, prezervatyvus, kempinėles ar spiralę. Jeigu vartojate hormoninių kontraceptikų, pavyzdžiui, sudėtines kontraceptines tabletes, gydytojas paims kraujo mėginius Lamictal koncentracijai nustatyti. Jeigu vartojate arba planuojate pradėti vartoti hormoninių kontraceptikų,  pasakykite gydytojui, kuris aptars su Jumis tinkamus kontracepcijos metodus.

  Lamictal irgi gali daryti įtaką hormoninių kontraceptikų poveikiui, nors jų veiksmingumo sumažėjimo nesitikima. Jeigu vartojate hormoninių kontraceptikų ir pastebėjote, kad pakito menstruacijų pobūdis, pavyzdžiui, atsirado nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų tarp mėnesinių,  pasakykite gydytojui. Taip gali pasireikšti Lamictal įtaka kontraceptiko veikimui.   Nėštumas ir žindymo laikotarpis Naujagimiams motinų, kurios nėštumo metu vartoja Lamictal, gali padidėti apsigimimų rizika. Tokie apsigimimai gali būti kiškio lūpa ar vilko gomurys. Jeigu planuojate pastoti arba nėštumo metu, gydytojas gali rekomenduoti vartoti folio rūgštį.

  Nėštumas gali turėti įtakos Lamictal veiksmingumui, taigi gali prireikti atlikti kraujo mėginius ir keisti Lamictal dozę.  Jeigu esate nėščia ar manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Nepasitarus su gydytoju, gydymo nutraukti negalima. Tai labai svarbu, jeigu sergate epilepsija.    Jeigu žindote kūdikį arba ketinate žindyti kūdikį, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Lamictal veiklioji medžiaga išsiskiria į motinos pieną ir gali veikti kūdikį. Prieš pradedant vartoti Lamictal, gydytojas aptars su Jumis riziką ir žindymo naudą, o jeigu nuspręsite žindyti kūdikį, kūdikį reguliariai stebės.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lamictal gali sukelti svaigulį ir dvejinimąsi akyse.  Vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima, išskyrus atvejus, kai esate įsitikinę, kad tokio poveikio nėra.

  Jeigu sergate epilepsija, pasikalbėkite su gydytoju apie vairavimą ir mechanizmų valdymą.      3. Kaip vartoti Lamictal

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek Lamictal tablečių vartoti Gali prireikti laiko, kol bus nustatyta geriausiai Jums tinkanti Lamictal dozė. Dozė priklauso: • nuo Jūsų amžiaus; • ar vartojate Lamictal kartu su kitais vaistais; • ar sergate kokiu nors inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu.

  Gydytojas skirs vartoti mažą pradinę dozę ir ją palaipsniui per keletą savaičių padidins iki geriausią poveikį sukeliančios dozės (vadinamos veiksmingos dozės). Gerti daugiau Lamictal nei nurodė gydytojas, negalima.

  Įprasta veiksminga Lamictal dozė suaugusiesiems ir 13 metų bei vyresniems paaugliams yra nuo 100 mg iki 400 mg per parą.

  Veiksminga dozė 2 12 metų vaikams priklauso nuo kūno svorio (dažniausiai ji yra nuo 1 mg iki 15 mg kilogramui vaiko svorio). Didžiausia palaikomoji dozė yra 200 mg per parą.

  Lamictal nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų kūdikiams.

  Kaip vartoti Lamictal dozę Kramtomosios/disperguojamosios tabletės Gerkite po vieną Lamictal dozę vieną arba du kartus per parą, kaip nurodė gydytojas. Dozę galima gerti valgant ar nevalgius. • Visada išgerkite visą gydytojo paskirtą dozę. Gerti tik dalį tabletės negalima.

  Gydytojas gali patarti, kaip pradėti ar nutraukti gydymą, atsižvelgdamas į sutrikimą, dėl kurio esate gydomas, ir kaip organizmas reaguoja į gydymą.

  Galima nuryti visą Lamictal kramtomąją/disperguojamąją tabletę arba ją sukramtyti ir nuryti užgeriant nedideliu vandens kiekiu, arba tabletę ištirpinti vandenyje ir paruošti tirpalą.

  Jeigu tabletę sukramtote Gali prireikti tuo pačiu metu išgerti šiek tiek vandens, kad tabletė lengviau ištirptų burnoje. Po to dar išgerkite šiek tiek vandens, kad įsitikintumėte, jog nurijote visą vaistą.

  Kaip paruošti vaisto tirpalą • Tabletę įdėkite į stiklinę ir įpilkite bent tiek vandens, kad apsemtų visą tabletę. • Maišykite, kol ištirps, arba palaukite, kol visa tabletė ištirps. • Išgerkite visą gautą tirpalą. • Į stiklinę įpilkite dar šiek tiek vandens ir jį išgerkite, kad įsitikintumėte, jog stiklinėje neliko vaisto.

  Ką daryti pavartojus per didelę Lamictal dozę?  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos skyrių. Jeigu galite, parodykite Lamictal pakuotę

  Jeigu pavartojote per daug Lamictal, yra didesnė tikimybė, kad jums pasireikš sunkaus šalutinio poveikio reiškiniai, kai kurie iš jų – mirtini. Išgėrus per daug Lamictal, gali pasireikšti tokių simptomų: • dažni, nekontroliuojami akių judesiai (nistagmas); • nevikrumas ar koordinacijos stoka, sutrikdantys pusiausvyrą (ataksija); • širdies ritmo pokyčiai (įprastai nustatomi elektrokardiograma (EKG)); • sąmonės netekimas, traukuliai (konvulsijos) ar koma.

  Pamiršus pavartoti Lamictal Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Sekančią dozę vartokite įprastu laiku.  Kaip vėl pradėti vartoti vaistą, klauskite gydytojo. Tai labai svarbu.

  Lamictal vartojimo nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima Lamictal turite vartoti tiek laiko, kiek rekomendavo gydytojas. Gydymo nutraukti negalima, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas.

  Jeigu vartojate Lamictal epilepsijai gydyti Baigiant gydymą Lamictal, svarbu dozę mažinti palaipsniui, maždaug per 2 savaites. Staigiai nutraukus Lamictal vartojimą, epilepsija gali atsinaujinti arba pasunkėti.

  Jeigu vartojate Lamictal bipoliniam sutrikimui gydyti Gali praeiti šiek tiek laiko, kol pasireikš Lamictal poveikis, taigi, nesitikėkite, kad iš karto pradėsite jaustis geriau. Baigiant gydymą Lamictal, dozės mažinti palaipsniui nebūtina. Tačiau, jeigu norite nutraukti Lamictal vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.      4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Reakcijos, kurios gali būti pavojingos gyvybei: iš karto kreipkitės pagalbos į gydytoją Mažai daliai Lamictal vartojančių žmonių pasireiškia alerginė reakcija arba odos reakcija, kuri gali būti pavojinga gyvybei ir kurios negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų.

  Tokių simptomų tikimybė didesnė pirmus kelis gydymo Lamictal mėnesius, ypač vartojant per didelę pradinę dozę arba dozę didinant per greitai, arba jeigu Lamictal vartojamas kartu su kitu vaistu, kuris vadinasi valproatu. Kai kurie simptomai dažniau pasireiškia vaikams, taigi tėvai labai atidžiai turi stebėti, ar jų neatsiranda.

  Tokios reakcijos gali pasireikšti šiais simptomais: • odos išbėrimas ar paraudimas, kuriam progresuojant, gali pasireikšti pavojinga gyvybei odos reakcija, įskaitant plačiai išplitusį išbėrimą, pasireiškiantį su pūslėmis ir odos lupimusi, ypač aplink burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stivenso – Džonsono sindromas), išplitusį odos lupimąsi (apima daugiau kaip 30 % kūno paviršiaus – toksinė epidermio nekrolizė) arba išplitusį odos išbėrimą, pasireiškiantį kartu su kepenų, kraujo ir kitų organizmo organų pažaida (reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais, dar vadinama padidėjusio jautrumo sindromu); • burnos, gerklės, nosies ir lytinių organų opos; • burnos ar akių skausmas, paraudimas ar patinimas (konjunktyvitas); • temperatūros padidėjimas (karščiavimas), į gripą panašūs simptomai ar mieguistumas; • veido patinimas ar kaklo, pažastų bei kirkšnių limfmazgių padidėjimas; • netikėtas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas, arba rankų pirštų pamėlynavimas; • gerklės skausmas arba dažnesnės nei įprastai infekcijos (pvz., peršalimas); • kepenų fermentų suaktyvėjimas, kurį rodo kraujo tyrimų duomenys; • tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių (eozinofilų) kiekio padidėjimas; • limfmazgių padidėjimas; • kūno organų, įskaitant kepenis ir inkstus, padidėjimas.

  Daugeliu atvejų tokie simptomai gali būti ne tokio sunkaus šalutinio poveikio požymiai. Tačiau turite žinoti, kad tokie simptomai gali būti pavojingi gyvybei ir jų negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų, pavyzdžiui, organų funkcijos nepakankamumas. Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių simptomų:  nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali skirti atlikti kepenų ir inkstų funkcijos bei kraujo tyrimus ir nurodyti nutraukti Lamictal vartojimą. Jeigu Jums pasireiškė Stivenso - Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė, Jūsų gydytojas nurodys Jums, kad daugiau niekada nevartotumėte lamotrigino.

  Labai dažnas šalutinis poveikis Toks poveikis gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių: • galvos skausmas; • odos išbėrimas.

  Dažnas šalutinis poveikis Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių: • agresyvumas ar dirglumas; • mieguistumas ar apsnūdimas; • svaigulys; • virpėjimas ar drebulys; • negalėjimas miegoti (nemiga); • viduriavimas; • burnos džiūvimas; • pykinimas (šleikštulys) ar vėmimas; • nuovargis; • nugaros, sąnarių ar kitos vietos skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių • nevikrumas ar koordinacijos stoka (ataksija); • dvejinimasis akyse ar miglotas matymas.

  Retas šalutinis poveikis Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių: •  • gyvybei pavojinga odos reakcija Stivenso – Džonsono (Stevens - Johnson) sindromas (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • grupė požymių, pasireiškiančių kartu, įskaitant: karščiavimą, pykinimą, vėmimą, galvos skausmą, kaklo sustingimą ir labai didelį jautrumą šviesai. Šie požymiai gali būti sukelti smegenų žievės ir stuburo nervų uždegimo (meningito). Įprastai šie požymiai išnyksta nutraukus gydymą, tačiau jeigu jie neišnyksta ar pablogėja kreipkitės į gydytoją. • dažni, nekontroliuojami akių judesiai (nistagmas); • akių niežulys, pasireiškiantis kartu su išskyromis ir akies vokų apnašomis (konjunktyvitas).

  Labai retas šalutinis poveikis Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 žmonių: • gyvybei pavojinga odos reakcija (toksinė epidermio nekrolizė) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (RVESS) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • temperatūros padidėjimas (karščiavimas) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • veido patinimas (edema) ar kaklo, pažastų bei kirkšnių limfmazgių padidėjimas (limfadenopatija) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • kepenų funkcijos pokyčiai, kurie nustatomi atlikus kraujo tyrimus, arba kepenų funkcijos nepakankamumas; • sunkus kraujo krešėjimo sutrikimas, dėl kurio gali pasireikšti netikėtas kraujavimas arba formuotis mėlynės (diseminuota intravaskulinė koaguliacija) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje); • kraujo pokyčiai, įskaitant raudonųjų kraujo ląstelių (eritrocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (anemija), baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (leukopenija, neutropenija, agranuliocitozė), kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (trombocitopenija), visų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimą (pancitopenija) ir kaulų čiulpų funkcijos sutrikimą, vadinamą aplazine anemija; • haliucinacijos (matomi daiktai ar girdimi balsai, kurių nėra); • minčių susipainiojimas ar susijaudinimas; • svirduliavimas ir nestabilumas vaikštant; • nekontroliuojami kūno judesiai (tikai), nekontroliuojami akių, galvos ar liemens raumenų spazmai (choreoatetozė) ar kiti neįprasti kūno judesiai, pavyzdžiui, trūkčiojimai, drebulys ar sąstingis; • priepuolių padažnėjimas epilepsija jau sergantiems žmonėms; • žmonėms, kurie sega Parkinsono liga, simptomai gali pasunkėti; • į raudonąją vilkligę panaši reakcija (galimi jos požymiai: nugaros ar sąnarių skausmas, kurie kartais gali būti lydimi karščiavimo ir (arba) bendro negalavimo).

  Kitas šalutinis poveikis Mažai daliai žmonių pasireiškė kitas šalutinis poveikis, bet tikslus tokio poveikio dažnis nežinomas: • Būta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų išretėjimą), bei kaulų lūžius. Pasitarkite su gydytoju, jeigu jūs ilgai vartojate antiepilepsinių preparatų, esate sirgę osteoporoze ar vartojate steroidinius vaistus. • Košmarai.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.      5. Kaip laikyti Lamictal    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.   Ant lizdinės plokštelės, kartono dėžutės ar buteliuko po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.   Lamictal specialių laikymo sąlygų nereikia.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija   Lamictal kramtomųjų/disperguojamųjų tablečių sudėtis  Veiklioji medžiaga yra lamotriginas. Kiekvienoje kramtomojoje/disperguojamojoje tabletėje yra 2 mg, 5 mg, 25 mg, 50 mg, 100 mg ar 200 mg lamotrigino.    Pagalbinės medžiagos yra kalcio karbonatas, hidroksipropilceliuliozė (mažai pakeista), aliuminio-magnio silikatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K30, sacharino natrio druska, magnio stearatas, juodųjų serbentų aromatinė medžiaga.   Lamictal kramtomųjų/disperguojamųjų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje  Lamictal kramtomosios/disperguojamosios tabletės (visų stiprumų) yra baltos arba beveik baltos, gali būti šiek tiek taškuotos. Jos kvepia juodaisiais serbentais. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Lamictal 2 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra apvalios. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,LTG“ virš ,,2“, kitoje pusėje nupiešti du statmenai persidengiantys ovalai. Kiekviename buteliuke yra 30 tablečių.    Lamictal 5 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra pailgos, abipus išgaubtos. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GS CL2”, o kitoje – ,,5”. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50 ar 56 tabletės arba buteliuke yra 14, 28, 30, 42, 56 ar 60  tablečių.      Lamictal 25 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCL5”, o kitoje – ,,25“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 21, 28, 30, 42, 50, 56 ar 60 tablečių. Tiekiamos 21 ar 42 tablečių pakuotės gydymui pradėti, iš kurių tabletės vartojamos pirmas kelias gydymo savaites lėtai didinant dozę.    Lamictal 50 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCX7”, o kitoje – ,,50“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių. Tiekiamos 42 tablečių pakuotės gydymui pradėti, iš kurių tabletės vartojamos pirmas kelias gydymo savaites lėtai didinant dozę.    Lamictal 100 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCL7”, o kitoje – ,,100“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių.    Lamictal 200 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSEC5”, o kitoje – ,,200“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas   Rinkodaros teisės turėtojas: UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva   Gamintojas:  GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. Ul. Grunwaldzka 189 60 322 Poznan Lenkija    arba   (Tik 2 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės) Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG Industriestrasse 32-36 23843 Bad Oldesloe Vokietija   Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Tel. +370 5 264 90 00

   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Austrija Lamictal Belgija Lamictal Bulgarija Lamictal Kroatija  Lamictal Kipras Lamictal Čekija Lamictal Danija Lamictal  Estija   Lamictal  Suomija Lamictal Prancūzija Lamictal  Vokietija Lamictal  Graikija Lamictal Vengrija Lamictal  Islandija Lamictal  Airija  Lamictal Italija                        Lamictal  Latvija Lamictal  Lietuva Lamictal Liuksemburgas Lamictal  Malta  Lamictal  Nyderlandai Lamictal Norvegija Lamictal  Lenkija  Lamitrin                        Lamitrin S  Portugalija Lamictal Rumunija Lamictal  Slovakija Lamictal  Slovėnija Lamictal Ispanija Lamictal  Švedija Lamictal  Jungtinė Karalystė Lamictal   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-08

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek Lamictal tablečių vartoti Gali prireikti laiko, kol bus nustatyta geriausiai Jums tinkanti Lamictal dozė. Dozė priklauso: • nuo Jūsų amžiaus; • ar vartojate Lamictal kartu su kitais vaistais; • ar sergate kokiu nors inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu.

  Gydytojas skirs vartoti mažą pradinę dozę ir ją palaipsniui per keletą savaičių padidins iki geriausią poveikį sukeliančios dozės (vadinamos veiksmingos dozės). Gerti daugiau Lamictal nei nurodė gydytojas, negalima.

  Įprasta veiksminga Lamictal dozė suaugusiesiems ir 13 metų bei vyresniems paaugliams yra nuo 100 mg iki 400 mg per parą.

  Veiksminga dozė 2 12 metų vaikams priklauso nuo kūno svorio (dažniausiai ji yra nuo 1 mg iki 15 mg kilogramui vaiko svorio). Didžiausia palaikomoji dozė yra 200 mg per parą.

  Lamictal nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų kūdikiams.

  Kaip vartoti Lamictal dozę Kramtomosios/disperguojamosios tabletės Gerkite po vieną Lamictal dozę vieną arba du kartus per parą, kaip nurodė gydytojas. Dozę galima gerti valgant ar nevalgius. • Visada išgerkite visą gydytojo paskirtą dozę. Gerti tik dalį tabletės negalima.

  Gydytojas gali patarti, kaip pradėti ar nutraukti gydymą, atsižvelgdamas į sutrikimą, dėl kurio esate gydomas, ir kaip organizmas reaguoja į gydymą.

  Galima nuryti visą Lamictal kramtomąją/disperguojamąją tabletę arba ją sukramtyti ir nuryti užgeriant nedideliu vandens kiekiu, arba tabletę ištirpinti vandenyje ir paruošti tirpalą.

  Jeigu tabletę sukramtote Gali prireikti tuo pačiu metu išgerti šiek tiek vandens, kad tabletė lengviau ištirptų burnoje. Po to dar išgerkite šiek tiek vandens, kad įsitikintumėte, jog nurijote visą vaistą.

  Kaip paruošti vaisto tirpalą • Tabletę įdėkite į stiklinę ir įpilkite bent tiek vandens, kad apsemtų visą tabletę. • Maišykite, kol ištirps, arba palaukite, kol visa tabletė ištirps. • Išgerkite visą gautą tirpalą. • Į stiklinę įpilkite dar šiek tiek vandens ir jį išgerkite, kad įsitikintumėte, jog stiklinėje neliko vaisto.

  Ką daryti pavartojus per didelę Lamictal dozę?  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos skyrių. Jeigu galite, parodykite Lamictal pakuotę

  Jeigu pavartojote per daug Lamictal, yra didesnė tikimybė, kad jums pasireikš sunkaus šalutinio poveikio reiškiniai, kai kurie iš jų – mirtini. Išgėrus per daug Lamictal, gali pasireikšti tokių simptomų: • dažni, nekontroliuojami akių judesiai (nistagmas); • nevikrumas ar koordinacijos stoka, sutrikdantys pusiausvyrą (ataksija); • širdies ritmo pokyčiai (įprastai nustatomi elektrokardiograma (EKG)); • sąmonės netekimas, traukuliai (konvulsijos) ar koma.

  Pamiršus pavartoti Lamictal Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Sekančią dozę vartokite įprastu laiku.  Kaip vėl pradėti vartoti vaistą, klauskite gydytojo. Tai labai svarbu.

  Lamictal vartojimo nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima Lamictal turite vartoti tiek laiko, kiek rekomendavo gydytojas. Gydymo nutraukti negalima, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas.

  Jeigu vartojate Lamictal epilepsijai gydyti Baigiant gydymą Lamictal, svarbu dozę mažinti palaipsniui, maždaug per 2 savaites. Staigiai nutraukus Lamictal vartojimą, epilepsija gali atsinaujinti arba pasunkėti.

  Jeigu vartojate Lamictal bipoliniam sutrikimui gydyti Gali praeiti šiek tiek laiko, kol pasireikš Lamictal poveikis, taigi, nesitikėkite, kad iš karto pradėsite jaustis geriau. Baigiant gydymą Lamictal, dozės mažinti palaipsniui nebūtina. Tačiau, jeigu norite nutraukti Lamictal vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės