preloader

Prašome palaukti

Laticort, 1mg/g, 15 g, tepalas, N1

Laticort, 1mg/g, 15 g, tepalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Hidrokortizonas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1mg/g
Prekės kodas: 014014

Tepalu gydomas įvairių priežasčių, ypač alergijos, sukeltas poūmis arba lėtinis neinfekcinis vidutinio sunkumo arba sunkus sausas odos uždegimas, dėl kurio a...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tepalu gydomas įvairių priežasčių, ypač alergijos, sukeltas poūmis arba lėtinis neinfekcinis vidutinio sunkumo arba sunkus sausas odos uždegimas, dėl kurio atsiranda nuolatinis niežulys arba hiperkeratozė ir kuris yra jautrus gliukokortikoidų poveikiui, seborėjinis bei atopinis dermatitas, alerginė kontaktinė egzema, daugiaformė eritema, diskoidinės raudonosios vilkligės sukelti odos pažeidimai, plokščioji raudonoji kerpligė, ruplėtoji kerpligė, įsisenėjusi žvynelinė.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima.Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1. Kas yra LATICORT ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant LATICORT 3. Kaip vartoti LATICORT 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti LATICORT 6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra LATICORT ir kam jis vartojamas


  LATICORT sudėtyje yra veikliosios medžiagos hidrokortizono. Hidrokortizonas yra uždegimą slopinanti medžiaga, gliukortikoidas. Pavartotas lokaliai jis mažina odos uždegimą ir jo simptomus, t. y. odos paraudimą, patinimą, niežulį ir alerginę reakciją.


  LATICORT vartojama lokaliam vidutinio sunkumo gliukokortikoidams jautrių uždegiminių odos ligų (atopinio dermatito, seborėjinio dermatito, kontaktinės alerginės egzemos, plokščiosios raudonosios kerpligės, ruplėtosios kerpligės) gydymui.


  LATICORT kremo paprastai vartojama pirmojoje gydymo fazėje (prieš skiriant tepalo, kurio vartojama, jei oda yra besilupanti ir sausa).


  2. Kas žinotina prieš vartojant LATICORT


  LATICORT tepalo vartoti negalima: - jeigu yra alergija hidrokortizono butiratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra alergija kitokiems gliukokortikoidams; - jeigu Jums yra bakterijų, virusų ar grybelių sukeltas odos pažeidimas; - jeigu Jums yra paprastieji arba raudonieji spuogai; - jeigu Jums yra apyburnio dermatitas; - 1 savaitę po profilaktinio skiepijimo; - jaunesniems kaip 2 metų vaikams.


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti LATICORT: - jeigu vaisto vartojama ilgai, dažniau gali pasireikšti šalutinis poveikis; - jeigu tepimo vietoje atsiranda infekcija. Reikia skirti papildomą antibakterinį ar priešgrybelinį gydymą arba LATICORT vartojimą nutraukti iki tol, kol infekcinė liga bus išgydyta; - jeigu tepalo tepama ant veido, pažastų ar kirkšnių srities odos. Šiose vietose vaisto galima vartoti tik būtinu atveju, kadangi gali padidėti veikliosios medžiagos absorbcija; - jei tepama ant suplonėjusios odos, ypač jei vaisto vartoja senyvas žmogus.


  Glaukoma bei katarakta sergantiems žmonėms vaisto tepti ant akių vokų ar aplink juos esančios odos nerekomenduojama, kadangi gali pasunkėti akių liga. Vaikų odos paviršiaus ir kūno svorio santykis yra didesnis nei suaugusių žmonių, todėl yra didesnė sisteminio nepageidaujamo poveikio, įskaitant Kušingo sindromą, rizika. Kortikosteroidai gali neigiamai veikti vaikų augimą ir raidą.


  Kiti vaistai ir LATICORT  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Gydymo laikotarpiu negalima skiepyti nuo vėjaraupių ar bet kokių kitų ligų.


  LATICORT 1 mg/g tepalas gali stiprinti vaistų, slopinančių imuninę sistemą (pvz., naudojamų po organų persodinimo), poveikį ir mažinti imuninę sistemą stimuliuojančių (pvz., interferono) vaistų poveikį.


  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su su gydytoju arba vaistininku. Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais vaistinio preparato vartoti draudžiama. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto galima vartoti tik trumpai, ant nedidelio odos ploto ir tik gydytojo leidimu.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistinis preparatas psichinės ir motorinės funkcijos, gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.


  3. Kaip vartoti LATICORT


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Paprastai 1 2 kartus per parą ant pažeistos odos paviršiaus tepamas plonas tepalo sluoksnis.


  Gydymo trukmė Gydymas be pertraukų negali trukti ilgiau kaip 2 savaites. Veido odos negalima tepti ilgiau kaip 1 savaitę. Per vieną savaitę negalima suvartoti daugiau kaip 1 tepalo tūbelę.


  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vyresniems kaip 2 metų vaikams šio vaisto galima vartoti tik gydytojo leidimu ir vadovaujantis jo nurodymais (ant veido odos tepalo tepti negalima). Jaunesniems kaip 2 metų vaikams šio vaistinio preparato vartoti negalima.


  Ką daryti pavartojus per didelę LATICORT dozę?  Jei suklydę pavartojote per didelę vaisto dozę arba netyčia jo nurijote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.


  Pamiršus pavartoti LATICORT Dvigubos dozės vartoti negalima. Vaistą toliau vartokite kaip įprasta.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


  Gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis (jo dažnis nėra žinomas). Aknė, smulkios taškinės kraujosruvos (purpura), odos ir poodinio audinio suplonėjimas, strijų atsiradimas, išsiplėtusių kapiliarų ar galutinių arterijų atsiradimas odoje ar gleivinėje, odos sausmė, odos pigmentacijos ar spalvos pokytis, pūlinis plaukų svogūnėlių uždegimas, išbėrimas, odos aplink burną uždegimas, infekcija, sustiprėjęs plaukų augimas ar plaukų slinkimas. Po vaisto užtepimo ant akių odos gali sustiprėti glaukomos simptomai ar pasireikšti katarakta.


  Bendrieji sutrikimai gali atsirasti vaisto ilgai vartojant ant didelio pažeistos (ir pralaidesnės) odos ploto. Gali laikinai sumažėti AKTH (hormonas, sukeliantis kortikosteroidų atsipalaidavimą organizme) kiekis (galimi simptomai yra nuovargis, kraujospūdžio padidėjimas, bendrasis negalavimas, patinimai ir nereguliarus menstruacinis kraujavimas).


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti LATICORT


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.


  Ant dėžutės po „Tinka iki‘ ir ant tūbelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  LATICORT tepalo sudėtis


  - Veiklioji medžiaga yra hidrokortizono butiratas. 1 g tepalo yra 1 mg hidrokortizono butirato. - Pagalbinė medžiaga yra minkštasis baltas parafinas.


  LATICORT tepalo išvaizda ir kiekis pakuotėje


  LATICORT yra beveik bespalvis, pusskaidris, riebus minkštas tepalas. Aliuminio tūbelė, kurioje yra 15 g tepalo. Kartono dėžutėje yra 1 tūbelė.


  Rinkodaros teisės turėtojas PharmaSwiss Česka republika s.r.o. Jankovcova 1569/2c 170 00 Prague 7 Čekija


  Gamintojas Pharmaceutical Works Jelfa S.A. 58-500 Jelenia Gora ul. Wincentego Pola 21 Lenkija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB „PharmaSwiss“ Šeimyniškių g. 21b LT-09200 Vilnius Tel. +370 (5)279 07 62


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-05


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Ne dažniau kaip 1 - 2 kartus per dieną ant pažeistos odos reikia užtepti ploną sluoksnį tepalo.
  Jei odos pažeidimas sukelia stiprų kerpėjimą arba labai didelį suragėjimą (hiperkeratozę), tepalo rekomenduojama vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu, kurį kas 24 valandas būtina keisti.
  Ilgiau kaip dvi savaites be pertraukos medikamento vartoti draudžiama. Veido odą galima tepti ne ilgiau kaip savaitę. Per savaitę galima suvartoti ne daugiau kaip 1 tūbelę tepalo.

  Vyresnius kaip 2 metų vaikus vaistu galima gydyti tik gydytojo nurodymu ir tik jo nurodytoms indikacijoms. Vaiko veidą tepalu tepti draudžiama.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės