preloader

Prašome palaukti

LOMEXIN, 2g/100ml, 30ml, odos purškalas, tirpalas, N1

LOMEXIN, 2g/100ml, 30ml, odos purškalas, tirpalas, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Fentikonazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2g/100ml
Prekės kodas: 840520

LOMEXIN vartojamas šių odods ligų gydymui: įvairios lokalizacijos (kūno, kirkšnių, pėdų, plaštakų, veido) grybelines odos ligas (jas sukelia dermatofitai); o...

8,03 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas pateiktas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Vaistinis preparatas

LOMEXIN vartojamas šių odods ligų gydymui: įvairios lokalizacijos (kūno, kirkšnių, pėdų, plaštakų, veido) grybelines odos ligas (jas sukelia dermatofitai); odos kandidozę (mielių grybelių sukeltas infekcines ligas, įskaitant tokius atvejus, kai infekcija pažeidžia tarpupirščius, kirkšnis, pažastis, odą po krūtimis, apie bambą, tarpvietę, kapšelį, varpos galvutę ir apyvarpę); įvairiaspalvę dedervinę (tam tikrų mieliagrybių sukelta odos liga); seborėjinį dermatitą (sukelia tam tikros rūšies mieliagrybiai).Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Jeigu per 7-14 dienas (-ų) Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra LOMEXIN ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant LOMEXIN
3. Kaip vartoti LOMEXIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti LOMEXIN
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra LOMEXIN ir kam jis vartojamas

LOMEXIN naikina odos ligas sukeliančius grybelius ir slopina jų dalijimąsi.

LOMEXIN vartojamas šių odods ligų gydymui:
- įvairios lokalizacijos (kūno, kirkšnių, pėdų, plaštakų, veido) grybelines odos ligas (jas sukelia dermatofitai);
- odos kandidozę (mielių grybelių sukeltas infekcines ligas, įskaitant tokius atvejus, kai infekcija pažeidžia tarpupirščius, kirkšnis, pažastis, odą po krūtimis, apie bambą, tarpvietę, kapšelį, varpos galvutę ir apyvarpę);
- įvairiaspalvę dedervinę (tam tikrų mieliagrybių sukelta odos liga);
- seborėjinį dermatitą (sukelia tam tikros rūšies mieliagrybiai).

Pėdų grybelis (atleto pėda). Odos grybelis dažniausiai pažeidžia tarpupirščius, tačiau gali apimti ir kitas pėdos dalis. Pažeista vieta parausta, truputį pleiskanoja, niežti, peršti. Tarpupirščių oda šlapiuoja, įtrūksta. Infekcijai progresuojant, oda suminkštėja, pažeidimo vidurys parausta, vystosi uždegimas. Pamažu pažeidimo kraštai pabąla, ir oda pradeda luptis. Gali būti negausių vandeningų išskyrų. Dažnai būna nemalonus kvapas.

Plaštakų grybelis. Paprastai pažeidžiama viena plaštaka, labai dažnai kartu yra ir pėdų grybelis, nes būtent nuo pėdos ir patenka ligos sukėlėjai ant rankų jas kasant. Liga pasireiškia lėtiniu pleiskanojimu, paraudimu, niežuliu.

Kirkšnių grybelis. Paprastai pažeidžiama kirkšnių ir vidinių šlaunų paviršių srities oda, tačiau kartais išplinta ir į sėdmenis. Bėrimai yra raudonai rudos spalvos, turi aiškias ribas. Pažeisto ploto kraštai šiek tiek iškilę, gali pleiskanoti. Būdingas stiprus niežulys, ypač suprakaitavus.

Kūno grybelis. Dažniausiai pažeidžiamos drabužiais nepridengtos kūno vietos (rankų, kaklo, kojų). Atsiranda įvairaus dydžio žiedą primenančios dėmės. Dėmių kraštai – ryškūs, raudoni, pleiskanojantys, gali būti sudaryti iš pūslelių. Žiedo viduje oda gali pleiskanoti arba atrodyti visiškai normali. Dažnai pažeistas vietas niežti.

Veido grybelis. Tai reta grybelinės infekcijos pasireiškimo vieta. Pažeidimai panašūs kaip ir esant kūno grybeliui - apskritos formos dėmės, aiškiai nubrėžtomis ribomis, rausvi, pleiskanoti, niežintys.

Odos kandidozė. Pažeidžiama oda natūraliose kūno raukšlėse – tarpupirščiuose, kirkšnyse, pažastyse, po krūtimis, apie bambą, tarp sėdmenų. Simetriškai abiejose raukšlės pusėse atsiranda niežtinčių raudonų dėmelių, spuogelių, dishidrozinių pūslių, tarpupirščių pašutimų, drėkstančių opelių. Opelių kraštai lupasi ( nedidelis pleiskanojimas), padengti balkšvomis apnašomis. Kai infekcija pažeidžia išorinius lytinius organus, gali atsirasti baltų bekvapių išskyrų.

Įvairiaspalvė dedervinė. Liga dažniausiai pasireiškia ant pečių ir viršutinėje kūno dalyje bei viršutinėse rankų dalyse. Simptomai yra silpnai niežtinčios ir silpnai besilupančios dėmės. Ant pažeistos odos dažnai būna pleiskanų, kurios akivaizdžiau pastebimos pagramdžius odą. Ligos pradžioje atskiri bėrimai paprastai būna nedideli, vėliau jie didėja, susilieja į didesnes įvairios formos dėmes. Žmonėms, kurie yra šiek tiek įdegę saulėje, dėmės dažnai yra šviesesnės nei aplinkinė oda ir žmonėms, kurie yra tik nedaug paveikti saulės ar visai neįdegę, dėmės dažniausiai yra šviesiai rudos.

Seborėjinis dermatitas. Seborėjinis dermatitas yra odos uždegimas, kuris dažniausiai pasireiškia tose kūno vietose, kur gausu riebalų liaukų. Oda pasidengia pilkšvai gelsvomis, riebiomis, plonomis pleiskanomis. Pleiskanos gali būti fragmentiškos arba sudaryti stambesnius pleiskanų plotus. Oda yra paraudusi, galimas niežulys ar perštėjimas. Dažniausiai bėrimas pasireiškia plaukuotosios galvos dalies odoje, bet gali pasireikšti odos raukšlėse, antakių odoje ar tarp antakių, nosies šonuose, už ausų, virš krūtinkaulio, kirkšnyse ir kartais pažastyse.

Jeigu dėl infekcinės ligos rūšies kyla abejonių, prieš LOMEXIN odos purškalo vartojimą reikia kreiptis į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant LOMEXIN

LOMEXIN vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Vietinis vaistų vartojimas (ypač ilgalaikis) gali sąlygoti padidėjusį jautrumą. Jam atsiradus pacientas turėtų toliau vaisto nevartoti ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Vaikams ir paaugliams
LOMEXIN saugumas ir veiksmingumas neištirti. Vaikams jo vartoti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir LOMEXIN
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite vaistininkui.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nors per odą fentikonazolo rezorbuojasi mažai, nėščiosioms jo vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra duomenų apie bet kokį neigiamą LOMEXIN, vartojamą rekomenduojamomis dozėmis, poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines LOMEXIN medžiagas
LOMEXIN sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sudirginti odą.

3. Kaip vartoti LOMEXIN

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Suaugusiems, įskaitant senyvus
Pažeistą odos vietą LOMEXIN 2% odos purškalu reikia purkšti 1- 2 kartus per parą. Prieš vartojant šį vaistą, reikia nuplauti pažeistą vietą ir leisti jai išdžiūti. Preparato reikia užpurkšti tiek, kad gerai sudrėktų ir pažeidimas, ir jį supanti oda.

Vartojimo trukmė
Grybelines odos ligas (kūno, kirkšnių, pėdų, plaštakų, veido) reikia gydyti 2-4 savaites.
Odos kandidozę reikia gydyti 2-3 savaites.
Įvairiaspalvę dedervinę reikia gydyti 2-3 savaites.
Seborėjinį dermatitą reikia gydyti 2-4 savaites.

Ligos simptomai paprastai pradeda lengvėti po kelių gydymo parų. Kai išnyksta simptomai, reikia gydyti dar 1-2 savaites, kad būtų išvengta ligos atsinaujinimo.
Jeigu vaisto vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7-14 parų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Vartojimas vaikams
LOMEXIN saugumas ir veiksmingumas neištirti. Vaikams jo vartoti nerekomenduojama.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai retais atvejais pasireiškia lengvu ir trumpalaikiu paraudimu pasireiškiančių odos reakcijų. Be to, gali atsirasti nestiprus deginimo, dirginimo pojūtis, kuris dažniausiai greitai išnyksta.
Jei suerzinimas nepraeina ilgiau, daugiau šio vaisto nevartokite ir pasikonsultuokite su gydytoju.
LOMEXIN rezorbuojasi mažai, todėl, vartojant pagal aukščiau pateiktus nurodymus, poveikio visam organizmui neturėtų pasireikšti.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. Kaip laikyti LOMEXIN

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

LOMEXIN sudėtis
Veiklioji medžiaga yra fentikonazolo nitratas.100 ml odos purškalo yra 2 g fentikonazolo nitrato.
Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96%), propilenglikolis ir išgrynintas vanduo.

LOMEXIN išvaizda ir kiekis pakuotėje
Skaidrus, praktiškai bespalvis tirpalas.
30 ml odos purškalo (tirpalo) gintaro spalvos stikliniame buteliuke su mechaniniu purkštuku.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via M. Civitali, 1-20148 Milano
Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Orivas
J. Jasinskio g. 16B
LT- 01112 Vilnius
Tel. + 370 5 2526 570

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-24

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Suaugusiems, įskaitant senyvus
Pažeistą odos vietą LOMEXIN 2% odos purškalu reikia purkšti 1- 2 kartus per parą. Prieš vartojant šį vaistą, reikia nuplauti pažeistą vietą ir leisti jai išdžiūti. Preparato reikia užpurkšti tiek, kad gerai sudrėktų ir pažeidimas, ir jį supanti oda.

Vartojimo trukmė
Grybelines odos ligas (kūno, kirkšnių, pėdų, plaštakų, veido) reikia gydyti 2-4 savaites.
Odos kandidozę reikia gydyti 2-3 savaites.
Įvairiaspalvę dedervinę reikia gydyti 2-3 savaites.
Seborėjinį dermatitą reikia gydyti 2-4 savaites.

Ligos simptomai paprastai pradeda lengvėti po kelių gydymo parų. Kai išnyksta simptomai, reikia gydyti dar 1-2 savaites, kad būtų išvengta ligos atsinaujinimo.
Jeigu vaisto vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7-14 parų nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

Vartojimas vaikams
LOMEXIN saugumas ir veiksmingumas neištirti. Vaikams jo vartoti nerekomenduojama.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Panašios prekės