preloader

Prašome palaukti

Loratin, 10mg, tabletės, N30

Loratin, 10mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Loratadinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 403085503300

Loratin vartojamas:
- alerginės slogos simptomų (čiaudulio, niežulio, išskyrų iš nosies tekėjimo) bei akių niežėjimo ir perštėjimo lengvinimui.
- l...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Loratin vartojamas:
  - alerginės slogos simptomų (čiaudulio, niežulio, išskyrų iš nosies tekėjimo) bei akių niežėjimo ir perštėjimo lengvinimui.
  - lėtinės dilgėlinės sukelto odos niežulio, paraudimo bei ruplių mažinimui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Loratin ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Loratin 3. Kaip vartoti Loratin 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Loratin 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

   1. Kas yra Loratin ir kam jis vartojamas

  Loratin priklauso antihistamininių vaistų grupei. Jis blokuoja histaminui jautrius receptorius ir slopina kai kurių alerginių reakcijų simptomus.

  Loratin vartojamas: - alerginės slogos simptomų (čiaudulio, niežulio, išskyrų iš nosies tekėjimo) bei akių niežėjimo ir perštėjimo lengvinimui. - lėtinės dilgėlinės sukelto odos niežulio, paraudimo bei ruplių mažinimui.

     2. Kas žinotina prieš vartojant Loratin

  Loratin vartoti negalima: - jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės - Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Loratin:prieš vartojant šio vaisto pasakykite savo gydytojui, jeigu yra labai sutrikusi Jūsų kepenų veikla; - jeigu Jums reikia atlikti bet kokį odos mėginį, pasakykite savo gydytojui, jog vartojate Loratin. Gali būti reikalinga nutraukti šio medikamento vartojimą likus ne mažiau kaip 2 paroms iki odos mėginio tam, kad užtikrinti jo tikslumą.

  Kiti vaistai ir Loratin Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Klinikai reikšmingos šio vaisto sąveikos su kitais vaistais nesitikima, o atliktų klinikinių tyrimų metu jos nepastebėta.

  Loratin vartojimas su maistu ir gėrimais Loratin tablečių geriant valgio metu, šiek tiek gali sulėtėti veikliosios medžiagos patekimas į kraują, tačiau toks pokytis vaisto veiksmingumui įtakos nedaro. Loratin alkoholio poveikio nestiprina.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia, vartoti Loratin tablečių nerekomenduojama. Jeigu esate žindyvė, vartoti Loratin tablečių nerekomenduojama, kadangi šis vaistas išsiskiria su moters pienu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Neįtikėtina, kad loratadinas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, sukeltų mieguistumą ar sumažintų Jūsų budrumą. Vis dėlto, labai retai kai kuriems žmonėms pasireiškia mieguistumas, kuris gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Loratin sudėtyje yra laktozės Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

   3. Kaip vartoti Loratin

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Loratin dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju Loratin gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Suaugę ir vyresni negu 12 metų vaikai Reikia gerti vieną Loratin tabletę (atitinka 10 mg loratadino) per dieną.

  Nuo 2 iki 12 metų vaikai, kurių svoris didesnis negu 30 kg Reikia gerti vieną Loratin tabletę (atitinka 10 mg loratadino) per dieną. Loratin 10 mg tablečių netinka vartoti vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams loratadino saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.  

  Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi Jei ligonis serga sunkia kepenų liga, gydymo pradžioje rekomenduojama gerti pusę Loratin tabletės (5 mg loratadino) per dieną arba vieną Loratin tabletę (10 mg loratadino) kas antrą dieną. Vėliau dozę galima palaipsniui didinti.

  Senyvi ir inkstų veiklos nepakankamumu sergantys pacientai Senyviems žmonėms ir pacientams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu, dozės koreguoti nereikia.

  Tabletę reikia gerti nekramtytą, užsigerti trupučiu skysčio. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Paprastai ji priklauso nuo ligos eigos ir turėtų trukti ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Kadangi ilgesnio gydymo patirtis nepakankama, dilgėlinę gydyti vaistu rekomenduojama ne ilgiau kaip 4 savaites.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Nuo 2 iki 12 metų vaikams vaisto galima vartoti ne ilgiau kaip 2 savaites.

  Ką daryti pavartojus per didelę Loratin dozę? Iki šiol sunkių perdozavimo sukeltų sutrikimų nežinoma. Jei pacientas netyčia išgėrė per daug Loratin, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Perdozavus gali atsirasti labai didelis mieguistumas, galvos skausmas, .padidėti širdies susitraukimų dažnis, Jei išgerta per didelė dozė, reikia pradėti simptominį ir palaikomąjį gydymą ir tęsti tol, kol būtina. Galima mėginti sugirdyti su vandeniu sumaišytos aktyvintosios anglies ir plauti skrandį. Hemodialize loratadino iš kraujo plazmos pašalinti neįmanoma. Kiek vaisto galima pašalinti peritonine dialize, nežinoma.

  Suteikus neatidėliotiną pagalbą, ligonį dar kurį laiką turi stebėti gydytojas.

  Pamiršus pavartoti Loratin Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskirta.

  Nustojus vartoti Loratin Gali vėl atsirasti ligos simptomų, todėl prieš nutraukiant ar pertraukiant Loratin vartojimą reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikiS

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų) Nervingumas ir nuovargis vaikams, galvos skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) Apetito padidėjimas, miego sutrikimai.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) • Sunki alerginė reakcija, pasireiškianti staiga pasunkėjusiu kvėpavimu, labai stipriu galvos svaigimu ar kolapsu, veido ar gerklės pabrinkimu. Jeigu Jums atsiranda bet kuris minėtas simptomas, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar greitąją medicinos pagalbą. • Širdies plakimo padažnėjimas, smarkaus širdies plakimo pojūtis (palpitacija), skrandžio gleivinės uždegimas, šleikštulys (pykinimas), nenormali kepenų funkcija, burnos džiūvimas, akių sausumas, galvos svaigimas, traukuliai, nuovargis, išbėrimas, plaukų slinkimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti Loratin   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant  dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelėsnurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaistovartoti negalima. Vaistas tinkmas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Loratin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra loratadinas. Vienoje tabletėje jo yra 10 mg. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

  Loratin išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletė yra balta, elipsinė, su įranta ir įspaudu „LT 10“. Tabletę galima padalyti į lygias dozes. Kartono dėžutė, kurioje yra 30 tablečių, supakuotų aliuminio/polivinilchlorido lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių ir pakuotės lapelis. .

  Rinkodaros teisės turėtojas HEXAL AG Industriestrae 25 83607 Holzkirchen, Vokietija

  Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von- Guericke Allee 1 39179 Barleben, Vokietija

  arba

  LEK S.A. Ul. Domanievska 50 C, 02-672 Warszawa Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A, LT-09312 Vilnius Lietuva Telefonas  +370 5 26 36 037 Faksas       +370 5 26 36 036 Nemokama linija pacientams +370 800 00877 El. pašto adresas: info.lithuania@sandoz.com 

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-28

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Loratin dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju Loratin gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Suaugę ir vyresni negu 12 metų vaikai Reikia gerti vieną Loratin tabletę (atitinka 10 mg loratadino) per dieną.

  Nuo 2 iki 12 metų vaikai, kurių svoris didesnis negu 30 kg Reikia gerti vieną Loratin tabletę (atitinka 10 mg loratadino) per dieną. Loratin 10 mg tablečių netinka vartoti vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams loratadino saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.  

  Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi Jei ligonis serga sunkia kepenų liga, gydymo pradžioje rekomenduojama gerti pusę Loratin tabletės (5 mg loratadino) per dieną arba vieną Loratin tabletę (10 mg loratadino) kas antrą dieną. Vėliau dozę galima palaipsniui didinti.

  Senyvi ir inkstų veiklos nepakankamumu sergantys pacientai Senyviems žmonėms ir pacientams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu, dozės koreguoti nereikia.

  Tabletę reikia gerti nekramtytą, užsigerti trupučiu skysčio. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Paprastai ji priklauso nuo ligos eigos ir turėtų trukti ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Kadangi ilgesnio gydymo patirtis nepakankama, dilgėlinę gydyti vaistu rekomenduojama ne ilgiau kaip 4 savaites.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Nuo 2 iki 12 metų vaikams vaisto galima vartoti ne ilgiau kaip 2 savaites.

  Ką daryti pavartojus per didelę Loratin dozę? Iki šiol sunkių perdozavimo sukeltų sutrikimų nežinoma. Jei pacientas netyčia išgėrė per daug Loratin, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Perdozavus gali atsirasti labai didelis mieguistumas, galvos skausmas, .padidėti širdies susitraukimų dažnis, Jei išgerta per didelė dozė, reikia pradėti simptominį ir palaikomąjį gydymą ir tęsti tol, kol būtina. Galima mėginti sugirdyti su vandeniu sumaišytos aktyvintosios anglies ir plauti skrandį. Hemodialize loratadino iš kraujo plazmos pašalinti neįmanoma. Kiek vaisto galima pašalinti peritonine dialize, nežinoma.

  Suteikus neatidėliotiną pagalbą, ligonį dar kurį laiką turi stebėti gydytojas.

  Pamiršus pavartoti Loratin Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskirta.

  Nustojus vartoti Loratin Gali vėl atsirasti ligos simptomų, todėl prieš nutraukiant ar pertraukiant Loratin vartojimą reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės