preloader

Prašome palaukti

Lorista, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Lorista, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Losartano kalio druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 383898954027
Vartojama gydyti pacientus, kuriems yra padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija); saugoti inkstus hipertenzija ir 2 tipo cukriniu diabetu sergančių pacientų, kurie...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojama gydyti pacientus, kuriems yra padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija); saugoti inkstus hipertenzija ir 2 tipo cukriniu diabetu sergančių pacientų, kuriems laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad yra inkstų funkcijos sutrikimas ir 0,5 g per parą ar didesnė proteinurija; gydyti lėtiniu širdies nepakankamumu sergančius pacientus; gydyti pacientus, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir sustorėjusi kairiojo širdies skilvelio sienelė.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jei kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Lorista ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista
  3. Kaip vartoti Lorista
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Lorista
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA LORISTA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Lorista priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei.
  Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri prisijungia prie kraujagyslėse esančių receptorių ir sukelia jų susiaurėjimą, todėl padidėja kraujospūdis. Losartanas neleidžia angiotenzinui II prisijungti prie šių receptorių, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir kraujospūdis sumažėja. Losartanas lėtina pacientų, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir 2 tipo cukrinis diabetas, inkstų funkcijos silpnėjimą.

  Lorista vartojama:
  - gydyti pacientus, įskaitant suaugusiuosius, 6 - 18 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija);
  - saugoti inkstus hipertenzija ir 2 tipo cukriniu diabetu sergančių pacientų, kuriems laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad yra inkstų funkcijos sutrikimas ir 0,5 g per parą ar didesnė proteinurija (būklė, kurios metu šlapime būna nenormalus baltymo kiekis);
  - gydyti lėtiniu širdies nepakankamumu sergančius pacientus, jei gydytojas mano, kad gydymas specifiniais vaistais, vadinamais angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais (AKF inhibitoriais, t. y. vaistais nuo didelio kraujospūdžio ligos), netinka. Jeigu širdies nepakankamumą stabilizavo AKF inhibitoriai, gydymo jais keisti losartanu negalima;
  - gydyti pacientus, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir sustorėjusi kairiojo širdies skilvelio sienelė. Nustatyta, kad losartanas mažina insulto riziką („LIFE indikacija").

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA

  Lorista plėvele dengtų tablečių vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) losartanui arba bet kuriai pagalbinei Lorista tablečių medžiagai;
  - jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;
  - jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Lorista vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis").

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Lorista vartoti nerekomenduojama. Po trečio nėštumo mėnesio šio vaisto vartoti negalima, nes jis gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. poskyrį "Nėštumas ir žindymo laikotarpis".

  Svarbu, kad prieš pradėdamas vartoti Lorista pasakytumėte gydytojui:

  - jeigu Jums yra buvusi angioneurozinė edema (veido, lūpų, ryklės ir (arba) liežuvio patinimas) (taip pat žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis");
  - jeigu labai vemiate ar viduriuojate ir dėl to organizmas neteko nepaprastai daug skysčių ir (arba) druskų;
  - jeigu vartojate diuretikų (vaistų, didinančių pro inkstus išskiriamo vandens kiekį) arba laikotės druskos kiekį ribojančios dietos ir dėl to Jūsų organizmas neteko labai daug skysčių ir druskų (žr. 3 skyriaus poskyrį „Dozavimas specialių grupių pacientams");
  - jeigu žinote, kad yra susiaurėjusios arba užsikimšusios Jūsų inkstų kraujagyslės, arba jeigu neseniai persodintas inkstas;
  - jeigu sutrikusi kepenų funkcija (žr. 2 skyriaus poskyrį „Lorista vartoti negalima" ir 3 skyriaus poskyrį „Dozavimas specialių grupių pacientams");
  - jeigu sergate širdies nepakankamumu ir kartu yra inkstų funkcijos sutrikimas ar sunkus gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas (arba jų gali nebūti). Jeigu tuo pat metu esate gydomas beta adrenoblokatoriais, Lorista vartoti reikia labai atsargiai;
  - jeigu yra širdies vožtuvų arba širdies raumens sutrikimų;
  - jeigu sergate išemine širdies liga (ją sukelia kraujo tėkmės širdies kraujagyslėmis sumažėjimas) arba smegenų kraujagyslių liga (ją sukelia smegenų kraujotakos susilpnėjimas);
  - jeigu yra pirminis hiperaldosteronizmas (su padidėjusia antinksčių hormono aldosterono sekrecija susijęs sindromas, kurį sukelia šios liaukos sutrikimas).

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, augalinius ar natūralius preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Jeigu gydymo Lorista metu vartojate išvardytų vaistų, būtinas ypatingas atsargumas.
  - Kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, nes jie gali dar labiau sumažinti kraujospūdį. Kraujospūdį gali mažinti bet kuris iš šių vaistų ar vaistų klasė: tricikliai antidepresantai, vaistai nuo psichozės, baklofenas, amifostinas.
  - Vaistų, kurie organizme sulaiko kalį arba kurie gali padidinti jo kiekį, pvz., kalio papildų, druskos pakaitalų, kuriuose yra kalio, arba kalį organizme sulaikančių vaistų, pvz., tam tikrų diuretikų (amilorido, triamtereno, spironolaktono) arba heparino.
  - Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, indometacino, įskaitant COX-2 inhibitorius (vaistų, kurie mažina uždegimą ir kurių galima vartoti skausmui malšinti), nes jie gali susilpninti losartano kraujospūdį mažinantį poveikį. Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, šie vaistai ją gali dar susilpninti.
  Vaistų, kuriuose yra ličio, kartu su losartanu vartoti negalima, jeigu paciento atidžiai neprižiūri gydytojas, kadangi gali reikėti specialių atsargumo priemonių (pvz., kraujo tyrimų).

  Lorista vartojimas su maistu ir gėrimais

  Lorista galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Lorista. Lorista yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Lorista nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms; jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei naujagimis gimė prieš laiką.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams
  Lorista poveikio vaikams tyrimai buvo atlikti. Daugiau informacijos teiraukitės savo gydytojo.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
  Neįtikima, kad Lorista paveiks Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vis dėlto kai kuriems žmonėms losartanas, kaip ir kiti vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos, gali sukelti galvos svaigimą ir apsnūdimą. Jeigu Jums pasireiškė galvos svaigimas arba mieguistumas, pasitarkite su gydytoju prieš užsiimdami tokia veikla.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista medžiagas

  Šiame vaiste yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LORISTA

  Lorista visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Tikslią Lorista dozę nustatys gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę ir išsiaiškinęs, ar vartojate kitų vaistų. Svarbu Lorista vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, kad būtų palaikoma tinkama kraujospūdžio kontrolė.

  Tiekiamos 12,5 mg, 25 mg ir 100 mg Lorista tabletės.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga
  Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze, vartojama kartą per parą. Stipriausias kraujospūdį mažinantis poveikis pasireiškia po 3 - 6 gydymo savaičių. Vėliau kai kuriems pacientams dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (vartojamų kartą per parą).
  Jeigu manote, kad losartano poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  6 - 16 metų vaikai ir paaugliai
  Pacientams, kurių kūno svoris nuo 20 iki 50 kg, rekomenduojama pradinė dozė yra 0,7 mg losartano kg kūno svorio, vartojama vieną kartą per parą (iki 25 mg Lorista ). Gydytojas gali padidinti dozę jeigu kraujospūdis nėra kontroliuojamas.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga ir 2 tipo cukriniu diabetu
  Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (vartojama kartą per parą). Atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją, vėliau dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (vartojamų kartą per parą).

  Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz., diuretikais, kalcio kanalų blokatoriais, alfa arba beta adrenoblokatoriais ir centrinio poveikio preparatais), insulinu ar kitais vaistais, paprastai vartojamais gliukozės kiekiui kraujyje mažinti (pvz., sulfonilkarbamidais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

  Suaugę pacientai, sergantys širdies nepakankamumu
  Gydyti dažniausiai pradedama 12,5 mg losartano doze (viena Lorista 12,5 mg tablete), vartojama kartą per parą. Paprastai dozė turi būti kas savaitė palaipsniui didinama (t.y. pirmą savaitę vartojama 12,5 mg dozė, antrą savaitę didinama iki 25 mg, trečią savaitę < iki 50 mg, ketvirtą savaitę - iki 100 mg, penktą savaitę - iki 150 mg vieną kartą per parą) iki palaikomosios dozės, kurią nustatys Jūsų gydytojas. Gali būti skiriama ir didžiausia 150 mg (pvz., trys Lorista 50 mg tabletės arba po viena Lorista 100 mg tabletė kartu su Lorista 50 mg tablete) vieną kartą per parą, losartano dozė
  Širdies nepakankamumo gydymo metu losartanas dažniausiai vartojamas kartu su diuretikais (vaistais, kurie didina pro inkstus pašalinamo vandens kiekį) ir (arba) rusmenės preparatais (vaistais, padedančiais stiprinti širdį ir gerinti jos veiklą) ir (arba) beta adrenoblokatoriais.

  Dozavimas specialių grupių pacientams
  Tam tikriems ligoniams, pavyzdžiui, tiems, kurie gydyti didelėmis diuretikų dozėmis, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie yra vyresni kaip 75 metų, gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę, ypač gydymo pradžioje. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, losartano vartoti draudžiama (žr. skyrių „Lorista vartoti negalima").

  Vartojimas
  Tabletes reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Stenkitės Lorista išgerti kasdien tokiu pat laiku. Losartano svarbu vartoti tol, kol gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti.

  Pavartojus per didelę Lorista dozę
  Jeigu netyčia išgersite per daug tablečių arba jų išgers vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra mažas kraujospūdis ir padažnėjęs širdies plakimas (jis gali ir suretėti).

  Pamiršus pavartoti Lorista
  Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lorista, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums pasireiškia toliau išvardytas poveikis, nutraukite losartano tablečių vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių:
  Sunki alerginė reakcija (niežulys, išbėrimas, veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, galintis pasunkinti rijimą ar kvėpavimą).

  Tai yra sunkus, tačiau retas šalutinis poveikis, atsirandantis daugiau kaip 1 iš 10 000, bet mažiau kaip 1 iš 1 000 pacientų. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

  Toliau pateikimas šalutinio vaisto poveikio suskirstymas.
  Labai dažnas Atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10
  Dažnas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 100
  Nedažnas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000
  Retas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000
  Labai retas Atsiranda mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000
  Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Pastebėtas toliau išvardytas vartojant losartano pasireiškęs šalutinis poveikis.

  Dažnas
  - Galvos svaigimas.
  - Galvos sukimasis.
  - Mažas kraujospūdis.
  - Silpnumas.
  - Nuovargis.
  - Per mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija).
  - Per didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija).
  - Inkstų funkcijos pokytis, įskaitant inkstų nepakankamumą.
  - Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (mažakraujystė).
  - Šlapalo kiekio kraujyje padidėjimas, kreatinino kiekio serume padidėjimas ir kalio kiekio serume padidėjimas širdies nepakankamumu sergantiems ligoniams.

  Nedažnas
  - Labai stiprus mieguistumas.
  - Galvos skausmas.
  - Miego sutrikimai.
  - Padažnėjusio širdies plakimo pojūtis (palpitacija).
  - Stiprus krūtinės skausmas (krūtinės angina).
  - Mažas kraujospūdis (ypač jei netekta daug kraujagyslėse būnančio organizmo skysčio, pvz., sergant sunkiu širdies nepakankamumu arba vartojant didelę diuretikų dozę).
  - Su doze susijęs ortostatinis poveikis, pvz., kraujospūdžio sumažėjimas stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties.
  - Dusulys (dispnėja).
  - Pilvo skausmas.
  - Vidurių užkietėjimas.
  - Astenija.
  - Nuovargis.
  - Viduriavimas.
  - Pykinimas.
  - Vėmimas.
  - Ruplės (dilgėlinė).
  - Niežulys.
  - Išbėrimas.
  - Lokalus patinimas (edema).
  - Kosulys.

  Retas
  - Padidėjęs jautrumas.
  - Angioneurozinė edema.
  - Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas, įskaitant Henoko-Šionlaino (Henoch-Schönlein) purpurą).
  - Tirpimo ar dilgčiojimo pojūtis (parestezija).
  - Alpulys (sinkopė).
  - Labai dažnas ir nereguliarus širdies plakimas (prieširdžių virpėjimas), smegenų priepuolis (insultas).
  - Kepenų uždegimas (hepatitas).
  - Alanino aminotransferazės (ALT) kiekio kraujyje padidėjimas, paprastai sunormalėjantis gydymą nutraukus.

  Dažnis nežinomas
  - Trombocitų kiekio sumažėjimas.
  - Migrena.
  - Kepenų funkcijos sutrikimas.
  - Raumenų ir sąnarių skausmas.
  - Į gripą panašūs simptomai.
  - Nugaros skausmas ir šlapimo takų infekcija.
  - Padidėjęs jautrumas saulės šviesai (jautrumas šviesai).
  - Raumenų skausmas dėl neaiškios priežasties ir tamsus (arbatos spalvos) šlapimas (rabdomiolizė).
  - Impotencija.
  - Kasos uždegimas (pankreatitas).
  - Mažas natrio kiekis kraujyje (hiponatremija).
  - Depresija.
  - Bloga bendroji savijauta (bendrasis negalavimas).
  - Skambėjimas, zvimbimas, ūžimas ar spragsėjimas ausyse.

  Vaikams pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis būna panašus į atsirandantį suaugusiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI LORISTA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartoninės dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lorista vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lorista sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra losartano kalio druska. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 12,5 mg, 25 mg arba 100 mg losartano kalio druskos, atitinkančios atitinkamai 11,4 mg, 22,9 mg ir 91,5 mg losartano.
  - Pagalbinės Lorista 12,5 mg/25 mg tablečių branduolio medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas ir celaktozė (celiuliozės milteliai ir laktozė monohidratas). Pagalbinės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, talkas, propilenglikolis, titano dioksidas (E171) ir chinolino geltonasis (E104).
  - Pagalbinės Lorista 100 mg tablečių branduolio medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas ir celaktozė (celiuliozės milteliai ir laktozė monohidratas). Pagalbinės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, talkas, propilenglikolis ir titano dioksidas (E171).

  Lorista išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Lorista 12,5 mg. Tabletė yra ovali, išgaubta, geltona, dengta plėvele.
  Lorista 25 mg. Tabletė yra ovali, išgaubta, geltona, dengta plėvele, su vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
  Lorista 100 mg. Tabletė yra ovali, išgaubta, balta, dengta plėvele.

  Dėžutėje yra PVC/PVDC lizdinės plokštelės, padengtos aliuminio folija.
  Pakuotės dydžiai
  Lorista 12,5 mg: 7, 10, 14, 15, 20, 21, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98, 100 plėvele dengtų tablečių,
  Lorista 25 mg: 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98, 100 plėvele dengtų tablečių,
  Lorista 100 mg: 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98, 100 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Krka, d. d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Gamintojas
  Krka, d. d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  arba

  TAD Pharma GmbH
  Heinz Lohmann Strasse 5
  D-27472 Cuxhaven
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  EEE šalyse narėse šis vaistas registruotas tokiais pavadinimais:

  Šalis narė Vaistinio preparato pavadinimas
  Čekija Lorista
  Austrija Losartan Krka
  Belgija Losartan Krka
  Bulgarija Lorista
  Kipras Losartan Krka
  Vokietija Losartan-Kalium TAD
  Danija Losartankalium Krka
  Estija Lorista
  Graikija Losartan Krka
  Ispanija Lavestra
  Suomija Losartan Krka
  Prancūzija Losartan Krka
  Vengrija Lavestra
  Airija Lozitar
  Italija Lorista
  Lietuva Lorista
  Latvija Lorista
  Norvegija Losartan Krka
  Portugalija Losartan Krka
  Rumunija Lorista
  Švedija Losartan Krka
  Jungtinė Karalystė Losartan Potassium

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-01-25

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Lorista visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Tikslią Lorista dozę nustatys gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę ir išsiaiškinęs, ar vartojate kitų vaistų. Svarbu Lorista vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, kad būtų palaikoma tinkama kraujospūdžio kontrolė.

  Tiekiamos 12,5 mg, 25 mg ir 100 mg Lorista tabletės.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga
  Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze, vartojama kartą per parą. Stipriausias kraujospūdį mažinantis poveikis pasireiškia po 3 - 6 gydymo savaičių. Vėliau kai kuriems pacientams dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (vartojamų kartą per parą).
  Jeigu manote, kad losartano poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  6 - 16 metų vaikai ir paaugliai
  Pacientams, kurių kūno svoris nuo 20 iki 50 kg, rekomenduojama pradinė dozė yra 0,7 mg losartano kg kūno svorio, vartojama vieną kartą per parą (iki 25 mg Lorista ). Gydytojas gali padidinti dozę jeigu kraujospūdis nėra kontroliuojamas.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga ir 2 tipo cukriniu diabetu
  Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (vartojama kartą per parą). Atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją, vėliau dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (vartojamų kartą per parą).

  Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz., diuretikais, kalcio kanalų blokatoriais, alfa arba beta adrenoblokatoriais ir centrinio poveikio preparatais), insulinu ar kitais vaistais, paprastai vartojamais gliukozės kiekiui kraujyje mažinti (pvz., sulfonilkarbamidais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

  Suaugę pacientai, sergantys širdies nepakankamumu
  Gydyti dažniausiai pradedama 12,5 mg losartano doze (viena Lorista 12,5 mg tablete), vartojama kartą per parą. Paprastai dozė turi būti kas savaitė palaipsniui didinama (t.y. pirmą savaitę vartojama 12,5 mg dozė, antrą savaitę didinama iki 25 mg, trečią savaitę - iki 50 mg, ketvirtą savaitę - iki 100 mg, penktą savaitę - iki 150 mg vieną kartą per parą) iki palaikomosios dozės, kurią nustatys Jūsų gydytojas. Gali būti skiriama ir didžiausia 150 mg (pvz., trys Lorista 50 mg tabletės arba po viena Lorista 100 mg tabletė kartu su Lorista 50 mg tablete) vieną kartą per parą, losartano dozė
  Širdies nepakankamumo gydymo metu losartanas dažniausiai vartojamas kartu su diuretikais (vaistais, kurie didina pro inkstus pašalinamo vandens kiekį) ir (arba) rusmenės preparatais (vaistais, padedančiais stiprinti širdį ir gerinti jos veiklą) ir (arba) beta adrenoblokatoriais.

  Dozavimas specialių grupių pacientams
  Tam tikriems ligoniams, pavyzdžiui, tiems, kurie gydyti didelėmis diuretikų dozėmis, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie yra vyresni kaip 75 metų, gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę, ypač gydymo pradžioje. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, losartano vartoti draudžiama (žr. skyrių „Lorista vartoti negalima").

  Vartojimas
  Tabletes reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Stenkitės Lorista išgerti kasdien tokiu pat laiku. Losartano svarbu vartoti tol, kol gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti.

  Pavartojus per didelę Lorista dozę
  Jeigu netyčia išgersite per daug tablečių arba jų išgers vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra mažas kraujospūdis ir padažnėjęs širdies plakimas (jis gali ir suretėti).

  Pamiršus pavartoti Lorista
  Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės