preloader

Prašome palaukti

Metformin Worwag, 1000mg, plėvele dengtos tabletės, N120

Metformin Worwag, 1000mg, plėvele dengtos tabletės, N120

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Metformino hidrochloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1000mg
Prekės kodas: 201102

Cukriniam diabetui gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Cukriniam diabetui gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima.Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Metformin Worwag ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Metformin Worwag 3. Kaip vartoti Metformin Worwag 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Metformin Worwag 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Metformin Worwag ir kam jis vartojamas

  Metformin Worwag sudėtyje yra metformino, vaisto, vartojamo cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidų grupei. Įrodyta, kad metforminas mažina cukraus kiekį kraujyje.

  Metformin Worwag 1000 mg vartojamas II tipo cukriniam diabetui (dar vadinamam nuo insulino nepriklausančiam diabetui) gydyti, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti tiems pacientams, kuriems padidėjęs kūno svoris.

  Insulinas yra kasoje sintezuojamas hormonas, kurio dėka iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Organizme gliukozė yra energijos šaltinis, jos atsargos kaupiamos ir sunaudojamos ateityje. Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepakankamai gamina insulino arba organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės koncentracija kraujyje. Metformin Worwag 1000 mg pagal galimybę padeda sumažinti Jūsų kraujyje gliukozės koncentraciją iki normos.

  Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metformin Worwag 1000 mg vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką.

  Suaugusieji gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su kitais geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba kartu su insulinu.

  10 metų ir vyresni vaikai ir paaugliai gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su insulinu.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Metformin Worwag

  Metformin Worwag vartoti negalima:  jeigu yra alergija metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);  jeigu sutrikusi inkstų funkcija;  jeigu cukrinio diabeto eiga yra nekontroliuojama ir pasireiškia sunki hiperglikemija arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kurios metu kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“. Jos simptomai yra skrandžio skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;  jeigu netekote daug skysčių (dehidracija) dėl ilgai trukusio ar sunkaus viduriavimo, arba jeigu keletą kartų iš eilės vėmėte. Dehidracija gali sukelti inkstų veiklos sutrikimus, kurie gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“ žemiau);  jeigu sergate sunkia infekcine liga, pvz., liga, kuri pažeidžia plaučius arba bronchus ar inkstus. Sunkios infekcijos gali sutrikdyti inkstų veiklą ir padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“ žemiau);  jeigu Jūs gydotės dėl širdies nepakankamumo arba neseniai buvo miokardo infarktas, yra sunkus kraujotakos sutrikimas arba pasunkėjęs kvėpavimas. Tai gali sukelti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, dėl to gali padidėti pieno rūgšties acidozės rizika (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“ žemiau);  jeigu sutrikusi kepenų funkcija;  jeigu vartojate daug alkoholio.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Būtinai pasitarkite su gydytoju, vaistininku ar slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Metformin Worwag, jeigu: • jei Jums bus skiriamas tyrimas rengeno spinduliais arba injekuojamos kontrastinės medžiagos, savo sudėtyje turinčios jodo, • jeigu Jūsų laukia svarbi operacija, Jūs turite nustoti vartoti Metformin Worwag tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo ar operacijos. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia skirti kitą gydymą šiuo laikotarpiu. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės visų gydytojo nurodymų, • jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų: Atkreipkite dėmesį į šią su pieno rūgšties acidoze susijusią informaciją: Metformin Worwag gali sukelti labai retą, bet pavojingą komplikaciją, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai nefunkcionuoja tinkamai. Simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumo jausmas kartu su sunkiu nuovargiu ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Jei tokie simptomai pasireikštų Jums,  gali nedelsiant prireikti gydymo. Tuoj pat nuotraukite Metformin Worwag vartojimą  ir apie tai pasakykite savo gydytojui. • jeigu vartojate kitus vaistus diabetui gydyti: Metformin Worwag vienas pats nesukelia hipoglikemijos (gliukozės kiekio kraujyje per didelio sumažėjimo). Tačiau, jei jūs vartojate Metformin Worwag kartu su kitais vaistais, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pavyzdžiui, sulfonilkarnamido dariniais, insulinu, meglitinidais), yra hipoglikemijos pasireiškimo rizika. Jeigu Jūs patiriate hipoglikemijos simptomus, pavyzdžiui, silpnumą, galvos svaigimą, padidėjusį  prakaitavimą, greitą širdies plakimą, regos sutrikimus ar sunkumus bandant susikaupti, paprastai padeda suvalgymas ar išgėrimas kažko, ko sudėtyje yra cukraus.

  Papildoma stebėsena • Jūsų gydytojas reguliariai atliks kraujo gliukozės tyrimus ir pritaikys Metformin Worwag dozę pagal Jūsų gliukozės koncentraciją kraujyje. Įsitikinkite, kad jūs reguliariai konsultuojatės su savo gydytoju. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, arba jei esate senyvas žmogus. • Gydytojas taip pat ne rečiau kaip kartą per metus patikrins, ar Jūsų inkstų funkcija normali. Jums gali tekti dažniau tikrintis, jei esate senyvas žmogus, arba jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi.

  Vaikams ir paaugliams Metformin Worwag gali būti skiriamas vaikams ir paaugliams nuo 10 metų amžiaus tik gydytojui patvirtinus, kad pacientas serga 2 tipo cukriniu diabetu. Gydytojas pritaikys dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Nuolatiniai kraujo gliukozės tyrimai vaikams ir paaugliams yra ypač svarbūs (žr. „Papildoma stebėsena“ aukščiau).

  Kiti vaistai ir Metformin Worwag  Visų pirma jūs turite pasakyti gydytojui, jei:   • Jeigu Jums numatyta kontrastinių medžiagų, savo sudėtyje turinčių jodo, injekcija, dėl, pavyzdžiui, tyrimo, kurio metu bus taikomi rentgeno spinduliai, nes Jūs privalote nustoti vartoti Metformin Worwag tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ aukščiau). • Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurį iš šių vaistų ir Metformin Worwag tuo pačiu metu. Jums gali tekti dažniau atlikti kraujo gliukozės tyrimus ir gydytojas gali pakoreguoti Metformin Worwag dozę:

  - diuretikai (vaistai, vartojami didesniam vandens kiekiui pašalinti iš organizmo išskiriant daugiau šlapimo). - beta-2 agonistai, pavyzdžiui, salbutamolis ar terbutalinas (vaistai, vartojami astmai gydyti). - kortikosteroidai (vaistai, vartojami gydyti tam tikras būkles, pavyzdžiui, sunkų odos uždegimą arba astmą). - angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriai, pvz kaptoprilis, ramiprilis, lizinoprilis (vaistai, vartojami gydyti širdies ir kraujagyslių ligas, tokias kaip aukštas kraujo spaudimas ar širdies nepakankamumas). - kiti vaistai cukriniam diabetui gydyti (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ aukščiau). • jei jums reikia vartoti NVNU, pavyzdžiui, aspiriną, ibuprofeną, naprokseną (vaistus, vartojamus skausmui ir uždegimui malšinti), nes šie vaistai gali paveikti inkstų funkciją.

  Metformin Worwag vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Vartodami šį vaistą negerkite alkoholinių gėrimų. Alkoholis gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką, ypač jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla arba yra nepakankama mityba. Tai tinka ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo laikotarpiu cukrinio diabeto gydymui Jums reikia vartoti insuliną. Jeigu esate nėščia, manote, kad pastojote arba planuojate pastoti, pasakykite gydytojui, kad vartojate Metformin Worwag ir jis galėtų pakeisti Jūsų gydymą. Šis vaistas nerekomenduojamas, jei žindote kūdikį arba jeigu planuojate žindyti kūdikį. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant vien tik Metformin Worwag, hipoglikemijos (sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje) nebūna, todėl vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Tačiau ypatingos priežiūros reikia Metformin Worwag vartojant kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pvz. sulfonilkarbamido dariniai, insulinas, glinidai). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimai arba sunkesnė dėmesio koncentracija. Jei jaučiate tokius simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  3. Kaip vartoti Metformin Worwag

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Metformin Worwag negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykitės bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

  Kokią dozę vartoti Suaugusiesiems rekomenduojama pradinė dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama du ar tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, suvartojama padalinus ją į tris atskiras dozes.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams pradinė rekomenduojama dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2000 mg, suvartojama padalinus į 2 ar 3 dozes. Gydymas vaikams nuo 10 iki 12 metų amžiaus yra tik rekomendacinio pobūdžio ir gali būti paskirtas tik gydytojo sprendimu, nes vartojimo patirtis šioje amžiaus grupėje yra ribota.

  Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys, kaip pradėti vartoti Metformin Worwag 1000 mg.

  Kaip vartoti Metformin Worwag Gerkite tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui. Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens. ۔ Jei per dieną vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu). ۔ Jei per dieną vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu). ۔ Jei per dieną vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

  Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metformin Worwag 1000 mg veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jūs turėtumėte ir toliau laikytis dietos gydymo Metformin Worwag metu ir pasirūpinti, kad suvartojamų angliavandenių kiekis būtų tolygiai paskirstytas per dieną. Jei turite antsvorio, toliau laikykitės mažesnio kaloringumo dietos.

  Ką daryti pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę? Pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės  požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu, pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajusite tokus simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Todėl iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Metformin Worwag Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Metformin Worwag Nustojus vartoti Metformin Worwag be gydytojo žinios, gali nekontroliuojamai padidėti cukraus koncentracija Jūsų kraujyje ir pasireikšti atokių cukrinio diabeto komplikacijų, pvz., akių, inkstų ir kraujagyslių pažeidimas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai retai pacientams, vartojantiems metforminą, pasireiškė pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi. Jei patyrėte šią komplikaciją, ją reikia nedelsiant gydyti. Pieno rūgšties acidozės simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumas, sunkus nuovargis ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums gali tekti nedelsiant skirti gydymą ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Kiti šalutiniai poveikiai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant Metformin Worwag:

  Labai dažni: gali pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 10 • Virškinimo problemos, pavyzdžiui, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir apetito praradimas. Šie šalutiniai poveikiai dažniausiai pasireiškia gydymo Metformin Worwag 1000 mg pradžioje. Šių simptomų pasireiškimas sumažėja, jei jūs padalinate vaistą į vienodas dozes, suvartojamas per parą ir vartojant tabletes valgio metu arba iš karto po jo. Jei simptomai neišnyksta, nutraukite Metformin Worwag vartojimą ir pasikalbėkite su savo gydytoju.

  Dažni: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 • Skonio pakitimai.

  Labai reti: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000 • Pakitę kepenų funkcijos tyrimų rodikliai ar hepatitas (kepenų uždegimas; tai gali sukelti nuovargį, apetito praradimą, svorio netekimą, su arba be odos ar akių baltymų pageltimo). Jei tokie simptomai pasireikštų Jums, nebevartokite Metformin Worwag ir nedelsiant pasikalbėkite su savo gydytoju. • Odos reakcijos, pavyzdžiui, odos paraudimas (eritema), niežulys ar niežtintis bėrimas (dilgėlinė). • Mažas vitamino B12 kiekis kraujyje.

  Kiti šalutiniai poveikiai vaikams ir paaugliams Riboti duomenys apie poveikį vaikams ir paaugliams parodė, kad šalutiniai poveikiai buvo panašūs į suaugusiųjų savo pobūdžiu ir sunkumu.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Metformin Worwag

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Pastebėjus bet kokių matomų gedimo požymių šio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Metformin Worwag sudėtis - Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 780 mg metformino bazės. - Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas, makrogolis 6000, titano dioksidas (E171).

  Metformin Worwag išvaizda ir kiekis pakuotėje Metformin Worwag 1000 mg plėvele dengta tabletė yra baltos spalvos, pailgos formos, su vagele vienoje pusėje ir gilia laužimo linija kitoje (laužomoji tabletė). Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 15, 30, 60, 120, 180 arba 600 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Wörwag Pharma GmbH & Co. KG Calwer Str. 7 71034 Böblingen Vokietija Tel.: +49 (0)7031/6204-0 Faksas: +49 (0)7031/6204-31 El. paštas: info@woerwagpharma.com

  Gamintojai Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH Göllstraβe 1 84529 Tittmoning Vokietija

  arba

  Medis International a.s. Průmyslová 961/16 74723 Bolatice Čekija

  arba

  Wörwag Pharma GmbH & Co. KG Calwer Straβe 7 71034 Böblingen Vokietija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Čekija: Metfogamma®  1000 mg potahované tablety Estija: Metfogamma®  1000 mg Vengrija: Metfogamma®  1000 mg filmtabletta Lietuva: Metformin Worwag 1000 mg plėvele dengtos tabletės Latvija: Metfogamma®  1000 mg apvalkotās tabletes Lenkija: Metfogamma®  1000 mg Slovakija: Metfogamma®  1000 Slovėnija: Metfogamma®  1000 mg

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-24

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

  Įprastinė dozė.
  10 metų ir vyresni vaikai, paaugliai paprastai pradeda vartoti po 500 mg arba 850 mg Metformin Worwag vieną kartą per dieną. Maksimali paros dozė yra 2000 mg per parą, padalijus dozę į 2 ar 3 dozes. 10-12 metų vaikų gydymui dozes gali nustatyti tik Jūsų gydytojas, nes šio amžiaus grupės vaikų gydymo patyrimas yra ribotas.

  Suaugusieji paprastai iš pradžių vartoja 500 mg arba 850 mg Metformin Worwag du ar tris kartus per parą. Maksimali paros dozė yra 3000 mg per parą, padalijus dozę į tris dozes.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės