preloader

Prašome palaukti

Metoprolol-EGIS, 25mg, tabletės, N60

Metoprolol-EGIS, 25mg, tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Metoprololis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg
Prekės kodas: 828950

Šiuo vaistu gydoma aukšto kraujospūdžio liga, širdies vainikinių arterijų liga (krūtinės angina), būklė po miokardo infarkto, tam tikri aritmijų tipai ir mig...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Šiuo vaistu gydoma aukšto kraujospūdžio liga, širdies vainikinių arterijų liga (krūtinės angina), būklė po miokardo infarkto, tam tikri aritmijų tipai ir migrena.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Metoprolol-EGIS ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol-EGIS 3. Kaip vartoti Metoprolol-EGIS 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Metoprolol-EGIS 6. Kita informacija

  1. KAS YRA METOPROLOL-EGIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Metoprololis priklauso vaistų, vadinamų beta adrenoblokatoriais, grupei, kuri veikia simpatinę nervų sistemą (centrinės nervų sistemos autonominė nervų sistema, reguliuojanti gyvybines funkcijas). Šiuo vaistu gydoma aukšto kraujospūdžio liga, širdies vainikinių arterijų liga (krūtinės angina), būklė po miokardo infarkto, tam tikri aritmijų tipai ir migrena. Metoprolol-EGIS negalima vartoti ūminiam krūtinės anginos priepuoliui gydyti. Metoprolol-EGIS hipertenzija sergantiems pacientams gali sumažinti mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų dažnį. Po miokardo infarkto šio vaisto rekomenduojama vartoti kitų miokardo infarktų profilaktikai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METOPROLOL-EGIS

  Metoprolol-EGIS vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metoprololiui arba bet kuriai pagalbinei Metoprolol-EGIS tablečių medžiagai (žr. 6 skyrių) arba kitiems beta adrenoblokatoriams; - jeigu Jums yra progresuojantis širdies nepakankamumas; - esant kardiogeniniam šokui; - jeigu Jums yra sunkus širdies ritmo sutrikimas arba širdies laidumo sutrikimas; - jeigu yra sunkus periferinės arterinės kraujotakos sutrikimas (aterosklerozė); - jei vartojate beta adrenomimetikus sunkiai širdies ligai gydyti. - Tam tikrais atvejais, ištikus miokardo infarktui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sutrikęs širdies laidumas arba yra širdies aritmija; - jei Jums nustatytas lengvas arba vidutinio sunkumo širdies nepakankamumas; - jei sergate sunkia kepenų liga; - jei esate nėščia arba žindote kūdikį; - jei vartojate kitus vaistus aritmijai, širdies ligai arba hipertenzijai gydyti; - jei vartojate raminamuosius vaistus; - jei Jums planuojama atlikti operaciją taikant bendrą nejautrą; - jei reguliariai vartojate alkoholį; - jei sergate lėtine kvėpavimo takų liga ir (arba) vartojate bronchus plečiančius vaistus (pvz., terbutaliną, salbutamolį, fenoterolį, salmeterolį); - jei vartojate vaistus gimdos susitraukimams sustiprinti (pvz., ergotaminą); - jei vartojate uždegimą ir skausmą malšinančius vaistus (pvz., diklofenaką, piroksikamą, flurbiprofeną) nuo sąnarių uždegimo ir skausmo; - jei vartojate moteriškus hormonus (pvz., kontraceptikus, pakeičiamosios hormonų terapijos vaistus); - jei sergate cukriniu diabetu ir vartojate vaistus nuo diabeto (tabletes arba insuliną); - jei vartojate vaistus, galinčius paveikti metoprololio metabolizmą (pvz., cimetidiną, hidralaziną, paroksetiną, fluoksetiną, sertraliną, rifampiciną arba barbitūratus); - jei vartojate akių lašus, kurių sudėtyje yra beta blokatorių (pvz., timololį, betaksololį, levobunolį); - jei vartojate MAO inhibitorius Parkinsono ligai arba depresijai gydyti.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant ir įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vaistų sąveika aprašyta ankstesniame poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia“.

  Metoprolol-EGIS tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais Metaprolol-EGIS galima gerti tiek nevalgius, tiek valgio metu, kadangi maistas jo rezorbcijai ir veiksmingumui įtakos nedaro.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Tyrimų su gyvūnais metu žalingas metoprololio poveikis vaisiui nepasireiškė. Metoprolol-EGIS veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną. Nepakanka duomenų apie Metoprolol-EGIS saugumą moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiu, todėl nėščioms ir kūdikius žindančioms moterims Metoprolol-EGIS vartoti negalima, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas nusprendžia, kad gydymo nauda yra didesnė už galimą pavojų. Taigi nepamirškite pasakyti gydytojui, jei laukiatės arba planuojate pastoti. Jei tik įmanoma, gydymą Metoprolol-EGIS reikia nutraukti 2–3 dienas iki planuojamo gimdymo. Jei gydymo nutraukti neįmanoma, vaisius ir naujagimis 2–3 dienas po gimimo yra labai atidžiai prižiūrimi.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Metoprolol-EGIS, ypač gydymo pradžioje ir išgėrus alkoholio, gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Todėl dozę, kurią vartojant galima vairuoti ir valdyti mechanizmus, kiekvienam pacientui turi nustatyti gydytojas.

  3. KAIP VARTOTI METOPROLOL-EGIS

  Metoprolol-EGIS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes galima gerti nevalgius arba valgio metu. Dozė kiekvienam pacientui nustatoma individualiai. Įprastinis dozavimas nurodytas toliau.

  Hipertenzija Pradžioje rekomenduojama 2 kartus per parą (ryte ir vakare) gerti po 25–50 mg metoprololio. Jei būtina, gydytojas gali padidinti dozę iki 2 kartų per parą po 100 mg arba kartu skirti vartoti kitus vaistus hipertenzijai gydyti.

  Širdies vainikinių arterijų liga (krūtinės angina) Rekomenduojama paros dozė yra 100 - 200 mg (dalinama į 2 arba 3 dozes), vartojama ryte, (vidurdienį), vakare. Jei būtina, gydytojas kartu gali skirti vartoti ir kitus vaistus krūtinės anginai gydyti.

  Pacientų, kuriuos buvo ištikęs miokardo infarktas, palaikomasis gydymas Paprastai reikia gerti po 100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Aritmija Rekomenduojama paros dozė yra 100 - 200 mg (dalinama į 2 arba 3 dozes), vartojama ryte, (vidurdienį), vakare. Jei būtina, gydytojas kartu gali skirti vartoti ir kitus vaistus širdies aritmijai gydyti.

  Funkcinis širdies veiklos sutrikimas, susijęs su juntamu širdies plakimu (palpitacija) Paprastai reikia gerti po 50–100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Migrenos profilaktika Paprastai reikia gerti po 50–100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Nenutraukite Metoprolol-EGIS vartojimo savavališkai. Jei manote, kad Metoprolol-EGIS veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju. Kepenų liga sergantiems pacientams rekomenduojama pradėti vartoti vaistą mažesnėmis dozėmis. Vyresnio amžiaus ir inkstų ligomis sergantiems pacientams dozės mažinti nereikia. Klinikinės patirties, susijusios su vaisto poveikiu vaikams, nepakanka.

  Pavartojus per didelę Metoprolol-EGIS dozę Jeigu Metoprolol-EGIS išgėrėte daugiau, nei paskirta, nedelsdami kvieskite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Metoprolol-EGIS Jei pamiršote išgerti Metoprolol-EGIS tabletę įprastu laiku, kuo greičiau ją išgerkite, bet tik tuo atveju, jei iki kitos dozės liko pakankamai daug laiko. Tačiau jeigu jau atėjo laikas gerti kitą dozę, dvigubos dozės vartoti negalima, norint kompensuoti praleistą dozę. Tokiu būdu nekompensuosite praleistos dozės, o tik rizikuosite perdozuoti.

  Nustojus vartoti Metoprolol-EGIS Niekada savavališkai nenustokite vartoti Metoprolol-EGIS tablečių, kadangi gydymą reikia nutraukti palaipsniui, keliais etapais ir tik leidus gydytojui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Metoprolol-EGIS tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jei pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų, vaisto vartojimą būtina nutraukti ir tuoj pat kreiptis į gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių. - Plaštakų, pėdų, lūpų, burnos ir gerklės sutinimas, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas ir rijimas. - Alpulys arba į alpulį panašus silpnumas. Šis šalutinis poveikis yra labai sunkus, tačiau jis pasireiškia labai retai. Jeigu toks šalutinis poveikis atsiranda, gali būti prasidėjusi alerginė reakcija į Metoprolol-EGIS tabletes. Tokiu atveju gali prireikti skubios medicinos pagalbos ar guldymo į ligoninę. - Dilgėlinė. Tai irgi gali būti alerginės reakcijos požymis. Nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir pasitarkite su gydytoju dėl tolesnio gydymo. Jei stipriai išberia viso kūno odą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad išvengtumėte sunkių pasekmių. Anksčiau išvardyti šalutiniai reiškiniai pasireiškia labai retai.

  Jei Jums pasireiškia bet kuris iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pagal toliau išvardytą galimo šalutinio poveikio pasireiškimo dažnį js yra skirstomi taip: • Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 vartotojui iš 10) • Dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100) • Nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000) • Reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000) • Labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10 000) • Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

  Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni:   nuovargis. Dažni:    galvos skausmas ar svaigimas; Nedažni: nemalonūs pojūčiai, raumenų mėšlungis.

  Psichikos sutrikimai

  Nedažni: depresija, dėmesio sutrikimas, mieguistumas, nemiga, nakties košmarai; Reti: nervingumas, įtampa, impotencija / lytinės funkcijos sutrikimas; Labai reti: atminties praradimas, atminties sutrikimas, sumišimas, haliucinacijos.

  Širdies sutrikimai Dažni: lėtas širdies ritmas (mažiau nei 50 dūžių per minutę), hipotenzija; sėdant arba stojantis (kartais su alpuliu), galūnių šalimas, palpitacija; kardiogeninis šokas ūmaus širdies priepuolio atveju. Nedažni: širdies nepakankamumo simptomų pasunkėjimas, lengvas širdies laidumo sutrikimas, kojų edema, krūtinės skausmas. Reti:    aritmija, laidumo sutrikimas.

  Kraujagyslių sutrikimai Labai reti:   gangrena (pacientams, kurių kojų periferinė kraujotaka sutrikusi).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni:    pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas; Nedažni:   vėmimas. Reti:    burnos džiūvimas; Labai reti:  skonio pojūčio sutrikimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: odos bėrimas (dilgėlinė, psoriazė ir distrofiniai odos pažeidimai); prakaitavimo padidėjimas. Reti:    plaukų slinkimas. Labai reti:   jautrumo šviesai padidėjimas, psoriazės sunkėjimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Dažni:    dusulys įtampos metu. Nedažni: bronchų spazmas (net ir tuo atveju, jeigu nėra obstrukcinės plaučių ligos). Reti:    sloga.

  Akių sutrikimai Reti:    regos sutrikimas, akių sausmė ir (arba) dirginimas, akių junginės uždegimas (konjunktyvitas).

  Ausų ir labirintų sutrikimai Labai reti:   spengimas ausyse.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažni:   kūno svorio didėjimas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti: kraujo forminių elementų, būtinų krešuliui atsirasti (trombocitų), sumažėjimas.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Labai reti:   sąnarių skausmas.

   Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Reti:     kepenų funkcijos tyrimų duomenų pokytis. Labai reti:     kepenų uždegimas.

  Metoprolol-EGIS tablečių vartojimą reikia nutraukti, jeigu kuris nors iš išvardytų simptomų nepraeina ir neįmanoma aiškiai nustatyti jo priežasties.

  Jei gydymo Metoprolol-EGIS metu širdies nepakankamumo simptomai (kvėpavimo sunkumas, blauzdų patinimas) pasikeičia arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydymo metu gali suretėti širdies ritmas. Tai yra normalus reiškinys. Bet jeigu tai Jus vargina arba širdies dažnis suretėjaa iki maždaug 55 susitraukimų per minutę, nors Jūs ir jaučiatės gerai, kreipkitės į gydytoją. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei sergate koronarine širdies liga ir staigus krūtinės skausmas pasireiškia dažniau nei įprastai arba neįprastomis aplinkybėmis, arba trunka ilgiau ir nepalengvėja nuo Jūsų vartojamų įprastų vaistų. Jei prireikė skubiai gydyti sunkią alergiją arba Jus paguldė į ligoninę operuoti, būtinai pasakykite medicinos personalui arba anesteziologui, kad vartojate Metoprolol-EGIS.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI METOPROLOL-EGIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Metoprolol-EGIS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Metoprolol-EGIS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra metoprololio tartratas. Kiekvienoje tabletėje jo yra 25 mg, 50 mg arba 100 mg. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, magnio stearatas.

  Metoprolol-EGIS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  25 mg: baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra vagelė, dalijanti tabletę į keturias dalis, o kitoje pusėje įspaudai – „E“ ir „435“. 50 mg: baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra vagelė, dalijanti tabletę į dvi dalis, o kitoje pusėje – įspaudai „E“ ir „434“. 100 mg: baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra vagelė, dalijanti tabletę į dvi dalis, o kitoje pusėje – įspaudai „E“ ir „432“.

  Pakuotė Rudo stiklo buteliukas, užsuktas baltu, apsauginiu PE dangteliu su smūgiams atsparia plėvele ir įdėtas į kartono dėžutę. Metoprolol-EGIS 25 mg - 60 tablečių Metoprolol-EGIS 50 mg - 60 ir 200 tablečių Metoprolol-EGIS 100 mg - 60 ir 200 tablečių

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

  Rinkodaros teisės turėtojas

  EGIS PHARMACEUTICALS PLC Keresztúri út 30-38 1106 Budapest Vengrija

  Gamintojas

  EGIS PHARMACEUTICALS PLC Mátyás király u. 65 9900 Körmed Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė Latvių g. 11-2 LT-08123 Vilnius Tel. (8 5) 231 4658

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-10-20

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Metoprolol-EGIS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes galima gerti nevalgius arba valgio metu. Dozė kiekvienam pacientui nustatoma individualiai. Įprastinis dozavimas nurodytas toliau.

  Hipertenzija Pradžioje rekomenduojama 2 kartus per parą (ryte ir vakare) gerti po 25–50 mg metoprololio. Jei būtina, gydytojas gali padidinti dozę iki 2 kartų per parą po 100 mg arba kartu skirti vartoti kitus vaistus hipertenzijai gydyti.

  Širdies vainikinių arterijų liga (krūtinės angina) Rekomenduojama paros dozė yra 100 - 200 mg (dalinama į 2 arba 3 dozes), vartojama ryte, (vidurdienį), vakare. Jei būtina, gydytojas kartu gali skirti vartoti ir kitus vaistus krūtinės anginai gydyti.

  Pacientų, kuriuos buvo ištikęs miokardo infarktas, palaikomasis gydymas Paprastai reikia gerti po 100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Aritmija Rekomenduojama paros dozė yra 100 - 200 mg (dalinama į 2 arba 3 dozes), vartojama ryte, (vidurdienį), vakare. Jei būtina, gydytojas kartu gali skirti vartoti ir kitus vaistus širdies aritmijai gydyti.

  Funkcinis širdies veiklos sutrikimas, susijęs su juntamu širdies plakimu (palpitacija) Paprastai reikia gerti po 50–100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Migrenos profilaktika Paprastai reikia gerti po 50–100 mg 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Nenutraukite Metoprolol-EGIS vartojimo savavališkai. Jei manote, kad Metoprolol-EGIS veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju. Kepenų liga sergantiems pacientams rekomenduojama pradėti vartoti vaistą mažesnėmis dozėmis. Vyresnio amžiaus ir inkstų ligomis sergantiems pacientams dozės mažinti nereikia. Klinikinės patirties, susijusios su vaisto poveikiu vaikams, nepakanka.

  Pavartojus per didelę Metoprolol-EGIS dozę Jeigu Metoprolol-EGIS išgėrėte daugiau, nei paskirta, nedelsdami kvieskite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Metoprolol-EGIS Jei pamiršote išgerti Metoprolol-EGIS tabletę įprastu laiku, kuo greičiau ją išgerkite, bet tik tuo atveju, jei iki kitos dozės liko pakankamai daug laiko. Tačiau jeigu jau atėjo laikas gerti kitą dozę, dvigubos dozės vartoti negalima, norint kompensuoti praleistą dozę. Tokiu būdu nekompensuosite praleistos dozės, o tik rizikuosite perdozuoti.

  Nustojus vartoti Metoprolol-EGIS Niekada savavališkai nenustokite vartoti Metoprolol-EGIS tablečių, kadangi gydymą reikia nutraukti palaipsniui, keliais etapais ir tik leidus gydytojui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės