preloader

Prašome palaukti

MINIRIN, 60µg, geriamasis liofilizatas, N30

MINIRIN, 60µg, geriamasis liofilizatas, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Desmopresinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 60µg
Prekės kodas: 202796
Gydomos šios ligos: Centrinės kilmės necukrinis diabetas; Pirminė naktinė enurezė (pirminis naktinio šlapimo nelaikymas) 5 metų ir vyresnių pacientų, kurių gebė...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Gydomos šios ligos: Centrinės kilmės necukrinis diabetas; Pirminė naktinė enurezė (pirminis naktinio šlapimo nelaikymas) 5 metų ir vyresnių pacientų, kurių gebėjimas koncentruoti šlapimą yra normalus; Simtominė suaugusiųjų nikturija (dažnas naktinis šlapinimasis), susijusi su naktine poliurija (gausiu šlapinimusi), kai nakties šlapimo gamyba yra didesnė nei šlapimo pūslės talpa.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  Lapelio turinys:
  1. Kas yra MINIRIN ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant MINIRIN
  3. Kaip vartoti MINIRIN
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti MINIRIN
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA MINIRIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  MINIRIN sudedamoji dalis dėl kurios tabletės veikia (veiklioji medžiaga) yra vadinama desmopresinu. Desmopresinas yra antidiurezinis preparatas, mažinantis inkstuose gaminamo šlapimo kiekį.

  MINIRIN gydomos šios ligos:
  Centrinės kilmės necukrinis diabetas
  Pirminė naktinė enurezė (pirminis naktinio šlapimo nelaikymas) 5 metų ir vyresnių pacientų, kurių gebėjimas koncentruoti šlapimą yra normalus.
  Simtominė suaugusiųjų nikturija (dažnas naktinis šlapinimasis), susijusi su naktine poliurija (gausiu šlapinimusi), kai nakties šlapimo gamyba yra didesnė nei šlapimo pūslės talpa.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MINIRIN

  MINIRIN vartoti negalima:
  - Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) desmopresinui ar bet kuriai kitai pagalbinei medžiagai,
  - Jeigu sergate kokia nors iš žemiau išvardytų ligų ar būklių:

  Nuolatinė ar psichinės kilmės polidipsija ( troškulys), dėl kurio šlapimo išsiskyrimas viršyja 40 ml/kg/24 val.;
  • Anksčiau buvęs ar įtariamas širdies nepakankamumas ar kita būklė, kai reikalingas gydymas diuretikais ( šlapimo išsiskyrimą didinančiais vaistais);
  • Vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 50 ml/min.);
  • Hiponatremija (pernelyg mažas natrio kiekis kraujyje);
  • Netinkama ADH (antidiuretinio hormono) sekrecija;
  • Jeigu esate vyresnis kaip 65 metų, o preparato vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti;
  • Jeigu preparato vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti ir yra padidėjęs kraujo spaudimas;
  • Jeigu vartojate neįprastai daug gėrimų, įskaitant alkoholinius.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Kai MINIRIN vartojamas pirminei naktinei enurezei ir nikturijai gydyti, skysčių vartojimą (1 val. prieš vartojant vaistą ir 8 val. po to) būtina apriboti iki minimumo. Jeigu skysčiai neribojami, jų gali kauptis ir (arba) pradės vystytis hiponatremija, lydima (ne visuomet) įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, svorio prieaugio ir, sunkiais atvejais, traukulių).
  Visi pacientai ir, kai reikia, juos prižiūrintys asmenys, bus informuojami griežtai riboti suvartojamų skysčių kiekį.
  Prieš pradedant gydyti gydytojas norės įsitikinti, ar pacientas neserga sunkiu šlapimo pūslės funkcijos sutrikimu arba šlapimo takų obstrukcija (nepraeinamumu), širdies kraujagyslių ligomis, arterine hipertenzija.

  Hiponatremijos rizika yra didesnė vyresniems žmonėms ir pacientams, kurių natrio koncentracija kraujo serume yra mažesnė nei normali.
  Susirgus ligomis, kurių metu sutrinka skysčių ir elektrolitų pusiausvyra (pvz., sisteminėmis infekcijomis, virškinimo trakto uždegimu, karščiuojant), gydymą desmopresinu reikia nutraukti.

  Atsargiai reikia gydyti pacientus turinčius padidinto intrakranijinio (kaukolės skysčių) spaudimo rizika.

  Atsargiai reikia gydyti pacientus, kuriems yra būklės, pasireiškiančios sutrikusiu skysčių ir elektrolitų balansu.

  Kartu vartojant vaistų, kurie gali skatinti neadekvačią antidiuretinio hormono gamybą (pvz., triciklius antidepresantus, selektyvius sertonino readsorbcijos inhibitorius, chlorpromaziną ir karbamazepiną, taip pat nesteroidinius priešuždegiminius vaistus), reikia imtis atsargumo priemonių. Pastarosioms priemonėms, kurių tikslas yra išvengti hiponatremijos, priklauso: skysčių ribojimas ir dažnesnis natrio koncentracijos kraujo serume nustatymas.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Jeigu pacientas vartoja vaistus, kurie didina antidiuretinio hormono išsiskyrimą (pvz., triciklius antidepresantus, selektyviuosius serotonino readsorbcijos inhibitorius, chlorpromaziną, karbamazepiną, taip pat ir kai kuriuos sulfonilšlapalo grupės antidiabetinius vaistus, ypatingai chlorpropamidą), dėl papildomo antidiuretinio poveikio organizmas gali susilaikyti skysčiai.
  Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sulaikyti skysčius ir (arba) sukelti hiponatremiją.
  MINIRIN vartojant kartu su loperamidu, desmopresino koncentracija kraujo plazmoje gali padidėti 3 kartus; dėl to didėja skysčių susilaikymo organizme ir hiponatremijos pavojus. Nors ir nėra ištirta, tačiau kiti vaistai, lėtinantys žarnyno motoriką, gali turėti tokį pat poveikį.

  MINIRIN vartojimas su maistu ir gėrimais
  MINIRIN galima vartoti su maistu. Kasdienis labai riebus maistas sumažina MINIRIN įsisavinimą. Todėl gali sumažėti šlapimo išsiskirimą slopinantis poveikis.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikėtų vengti vartoti bet kokius vaistus.
  Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, prieš vaisto vartojimą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Desmopresino išsiskiria į motinos pieną, bet nuo terapinių dozių poveikis kūdikiui mažai tikėtinas.
  Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate pradėti žindyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  MINIRIN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba poveikis nėra reikšmingas.


  3. KAIP VARTOTI MINIRIN

  Dozavimas

  Centrinis necukrinis diabetas
  Sergantiesiems necukriniu diabetu dozė parenkama individualiai, tačiau suminė paros dozė po liežuviu įvairuoja nuo 120 mikrogramų iki 720 mikrogramų.
  Pradinė dozė vaikams yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.
  Pradinė dozė suaugusiesiems yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.

  Daugeliui pacientų palaikomoji dozė yra nuo 60 mikrogramų iki 120 mikrogramų, vartojama 3 kartus per parą po liežuviu.

  Pirminė naktinė enurezė
  5 metų ir vyresniems vaikams
  Rekomenduojama vaisto dozė yra 120 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.
  Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

  MINIRIN rekomenduojama gydyti iki 3 mėnesių. Ar vaistu būtina gydyti toliau, sprendžiama pagal tyrimus, kurie atliekami nutraukus (nors savaitei) gydymą MINIRIN.

  Suaugusiųjų nikturija
  Rekomenduojama vaisto dozė yra 60 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Praėjus savaitei, dozę galima padidinti iki 120 mikrogramų. Po to, kas savaitę po truputį didinant dozę, ji gali būti padidinta iki maksimalios – 240 mikrogramų po liežuviu. Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

  Pavartojus per didelę MINIRIN dozę
  Jeigu Jūs išgėrėte didesnę MINIRIN dozę, nutraukite vaisto vartojimą, ribokite skysčių vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti MINIRIN
  Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima. Dėl perdozavimo gali kauptis skysčiai ir vystytis hiponatremija.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  MINIRIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Jeigu gydymo metu neribojami skysčiai, gali kauptis vanduo ir (arba) vystytis hiponatremija, lydima (nevisuomet) įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, svorio prieaugio ir, sunkiais atvejais, traukulių). Jei Jums pasireiškė minėtas poveikis, nutraukite vaisto vartojimą ir pasakykite gydytojui arba nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

  Suaugusiesiems gydymo metu labai dažnai (?1 iš 10 vaistą vartojusių ligonių) pasireiškianti šalutinė reakcija – galvos skausmas. Dažnos šalutinės reakcijos (?1 iš 100 vaistą vartojusių ligonių): sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, svaigulys, padidėjęs kraujospūdis ir virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir vidurių užkietėjimas).
  Nedažna šalutinė reakcija (?1 iš 1000 vaistą vartojusių ligonių) yra poveikis miego pobūdžiui/sąmonės lygiui, pasireiškianti pvz., nemiga, mieguistumu ar silpnumu, taip pat pasireiškia regos pablogėjimas, raumenų silpnumas, raumenų skausmas.
  Reta šalutinė reakcija (?1 iš 10 000 vaistą vartojusių ligonių): minčių susipainiojimas, alerginis odos uždegimas.
  Klinikinių tyrimų metu anafilaksinės reakcijos nebuvo stebimos, tačiau spontaniškai buvo pranešta apie jas.

  Vaikams gydymo metu dažna šalutinė reakcija buvo galvos skausmas.
  Nedažna reakcija: psichikos sutrikimai (nepastovus afektas, agresija), kurie paprastai išnyksta nutraukus gydymą, ir virškinimo sutrikimai (pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas).
  Reta šalutinė reakcija: nerimas, košmariški sapnai, nuotaikos svyravimas, mieguistumas, dirglumas, padidėjęs kraujospūdis.
  Buvo pranešta apie anafilaksinės reakcijos, nervų sistemos ir psichikos sutrikimų atvejus, alergines reakcijas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI MINIRIN GERIAMĄJĮ LIOFILIZATĄ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MINIRIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  MINIRIN sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra desmopresinas.
  Kiekviename liofilizate yra 60 mikrogramų, 120 mikrogramų arba 240 mikrogramų desmopresino (desmopresino acetato pavidalu).
  Pagalbinės medžiagos yra želatina, manitolis E421, bevandenė citrinų rūgštis.

  MINIRIN išvaizda ir kiekis pakuotėje
  MINIRIN 60 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su lašo formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.
  MINIRIN 120 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su 2 lašų formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.
  MINIRIN 240 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su 3 lašų formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.

  Aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 10 geriamųjų liofilizatų.
  Pakuotėje yra 10, 30 arba 100 geriamųjų liofilizatų.
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Ferring Lääkkeet Oy
  PB 23, 02241 Espoo
  Suomija

  Gamintojas
  Ferring GmbH
  Wittland 11,
  De-24109, Kiel,
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  SIA Meda Pharma
  Veiverių g. 134
  LT-46352 Kaunas
  Telefaksas: +370 37 330 509


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-12-01

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Dozavimas

  Centrinis necukrinis diabetas
  Sergantiesiems necukriniu diabetu dozė parenkama individualiai, tačiau suminė paros dozė po liežuviu įvairuoja nuo 120 mikrogramų iki 720 mikrogramų.
  Pradinė dozė vaikams yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.
  Pradinė dozė suaugusiesiems yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.

  Daugeliui pacientų palaikomoji dozė yra nuo 60 mikrogramų iki 120 mikrogramų, vartojama 3 kartus per parą po liežuviu.

  Pirminė naktinė enurezė
  5 metų ir vyresniems vaikams
  Rekomenduojama vaisto dozė yra 120 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.
  Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

  MINIRIN rekomenduojama gydyti iki 3 mėnesių. Ar vaistu būtina gydyti toliau, sprendžiama pagal tyrimus, kurie atliekami nutraukus (nors savaitei) gydymą MINIRIN.

  Suaugusiųjų nikturija
  Rekomenduojama vaisto dozė yra 60 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Praėjus savaitei, dozę galima padidinti iki 120 mikrogramų. Po to, kas savaitę po truputį didinant dozę, ji gali būti padidinta iki maksimalios – 240 mikrogramų po liežuviu. Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

  Pavartojus per didelę MINIRIN dozę
  Jeigu Jūs išgėrėte didesnę MINIRIN dozę, nutraukite vaisto vartojimą, ribokite skysčių vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti MINIRIN
  Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima. Dėl perdozavimo gali kauptis skysčiai ir vystytis hiponatremija.
  Desmopresinas; 60µg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti