preloader

Prašome palaukti

Mirtazapin Actavis, 15mg, burnoje disperguojamosios tabletės, N30

Mirtazapin Actavis, 15mg, burnoje disperguojamosios tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Mirtazapinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 15mg
Prekės kodas: 569052818712

Mirtazapin Actavis gydomi didžiosios depresijos epizodai.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Mirtazapin Actavis gydomi didžiosios depresijos epizodai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Mirtazapin Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Mirtazapin Actavis 3. Kaip vartoti Mirtazapin Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Mirtazapin Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Mirtazapin Actavis ir kam jis vartojamas

  Mirtazapin Actavis priklauso antidepresantų grupei. Mirtazapin Actavis gydomi didžiosios depresijos epizodai.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Mirtazapin Actavis

  Mirtazapin Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mirtazapinui arba bet kuriai pagalbinei Mirtazapin Actavis medžiagai. Tokiu atveju prieš pradėdami vartoti Mirtazapin Actavis, pasitarkite su gydytoju. -           jei vartojate arba neseniai vartojote (per pastarąsias 2 savaites) vaistus, vadinamus monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Vaikai ir paaugliai Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams mirtazapino paprastai vartoti negalima, nes veiksmingumas jiems nebuvo įrodytas. Be to, turite žinoti, kad šios grupės vaistų vartojantiems jaunesniems negu 18 metų pacientams yra didesnė šalutinio poveikio, pvz., bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausiai agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio), rizika. Nepaisant to gydytojas jaunesniems negu 18 metų pacientams Mirtazapin Actavis gali skirti, jeigu mano, kad toks gydymas jiems geriausiai tinka.  Jeigu gydytojas Mirtazapin Actavis išrašys jaunesniam negu 18 metų pacientui ir Jūs norėsite apie tai pasikalbėti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Jeigu Mirtazapin Actavis vartojančiam jaunesniam negu 18 metų pacientui kuris nors iš minėtų simptomų atsiranda arba pasunkėja, reikia informuoti gydytoją. Be to, iki šiol nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie mirtazapino poveikį šio  amžiaus grupės pacientų  augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi. Taip pat šioje amžiaus grupėje, lyginant su suaugusiaisias, gydytiems mirtazapinu, daug dažniau buvo pastebėtas reikšmingas kūno svorio padidėjimas.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos pasunkėjimas Jeigu sergate depresija, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais: - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių. Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Kiti įspėjimai Prieš vartodami Mirtazapin Actavis, pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju: - Jeigu sergate ar pasireiškė bet kuri iš išvardintų ligų: - priepuoliai (epilepsija). Jeigu pasireiškia ar padažnėja priepuoliai, nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.; - kepenų liga, įskaitant geltą. Jeigu pasireiškia gelta, Mirtazapin Actavis vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją; - inkstų liga; - širdies liga arba kraujospūdžio sumažėjimas; - šizofrenija. Jeigu dažniau atsiranda arba pasunkėja psichozės simptomai, pvz., paranoidinis mąstymas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją; - maniakinė depresija (kai pakilios nuotaikos ir pernelyg  aktyvumo bei prislėgtos nuotaikos fazės keičia viena kitą). Jei pradedate jausti pernelyg  didelį susijaudinimą, Mirtazapin Actavis vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją; - diabetas (gali tekti keisti insulino ir kitų vaistų nuo diabeto dozę); - akių liga, pavyzdžiui  akispūdžio padidėjimas (glaukoma); - šlapinimosi sutrikimai (šlapinimosi pasunkėjimas) dėl išvešėjusios priešinės liaukos; - jei atsiranda užkrečiamosios ligos požymių, pavyzdžiui, nepaaiškinamas karščiavimas, gerklės skausmas, burnos išopėjimas. Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad ištirtų kraują. Retais atvejais šie sutrikimai gali rodyti kraujo ląstelių gamybos kaulų čiulpuose sutrikimą. Šių simptomų atsiranda retai, dažniausiai po 4-6 gydymo savaičių; - jeigu esate senyvas žmogus. Galite būti jautresni nepageidaujamam antidepresantų poveikiui.

  Kiti vaistai ir Mirtazapin Actavis Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, įskaitant bet kuriuos toliau išvardytus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Mirtazapin Actavis negalima vartoti kartu su: - monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais. Taip pat negalima gerti Mirtazapin Actavis dvi savaites po MAO inhibitorių vartojimo nutraukimo. Baigus gydymą Mirtazapin Actavis, MAO inhibitorių negalima gerti dar dvi savaites. MAO inhibitoriai yra moklobemidas, tranilciprominas (abu yra antidepresantai) ir selegilinas (gydoma Parkinsono liga).

  Mirtazapin Actavis vartoti reikia atsargiai kartu su: - antidepresantais, tokiais kaip SSRI, venlafaksinu ir L-triptofanu ar triptanais (migrenos gydymui), tramadoliu (skausmui malšinti), linezolidu (antibiotikas), ličiu (vartojmas gydyti kai kurias psichiatrines būkles) ir jonažolės (hypericum perforatum) preparatais (augalinis vaistas depresijai gydyti). Labai retais atvejais gydantis vienu Mirtazapin Actavis arba Mirtazapin Actavis vartojant kartu su šiais vaistais, gali pasireikšti vadinamasis serotonino sindromas, kuris gali reikštis tokiais simptomais: nepaaiškinamu karščiavimu, prakaitavimu, pulso padažnėjimu, viduriavimu, (nekontroliuojamais) raumenų susitraukimais, drebuliu, pernelyg dideliu refleksų sustiprėjimu, nerimastingumu, nuotaikos pokyčiais, sąmonės praradimu. Jeigu pasireiškė tokių simptomų derinys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją; - antidepresantu nefazodonu ir cimetidinu (vaistas naudojamas padidėjusiam skrandžio rūgštingumui didinti). Šie vaistai gali didinti Mirtazapin Actavis koncentraciją kraujyje. Jeigu vartojate šį vaistą, pasakykite gydytojui. Gali prireikti sumažinti Mirtazapin Actavis dozę, o nutraukus nefazodono vartojimą, Mirtazapin Actavis dozę vėl padidinti; - vaistais nuo nerimo ar nemigos, pavyzdžiui, benzodiazepinais; vaistais nuo šizofrenijos, pavyzdžiui, olanzapinu; vaistais nuo alergijos, pavyzdžiui, cetirizinu; vaistais nuo stipraus skausmo, pavyzdžiui, morfinu. Mirtazapin Actavis vartojant kartu su šiais vaistais, gali sustiprėti šio vaisto sukeltas mieguistumas. - vaistais nuo infekcijos. Vaistais nuo bakterijų sukeltos infekcijos (pvz., eritromicinu), priešgrybeliniais vaistais (pvz., ketokonazolu), vaistais nuo ŽIV infekcijos ir AIDS (ŽIV proteazės inhibitoriais). Vartojami kartu su Mirtazapin Actavis, šie vaistai gali didinti Mirtazapin Actavis koncentraciją kraujyje. Jeigu vartojate šių vaistų, pasakykite gydytojui. Gali prireikti sumažinti Mirtazapin Actavis dozę, o nutraukus šių vaistų vartojimą, Mirtazapin Actavis dozę vėl padidinti. - vaistais nuo epilepsijos, pavyzdžiui, karbamazepinu ir fenitoinu; vaistais nuo tuberkuliozės, pavyzdžiui, rifampicinu. Vartojami kartu su Mirtazapin Actavis, šie vaistai gali mažinti Mirtazapin Actavis koncentraciją kraujyje. Jeigu vartojate šių vaistų, pasakykite gydytojui. Gali prireikti padidinti Mirtazapin Actavis dozę, o nutraukus šių vaistų vartojimą, Mirtazapin Actavis dozę vėl sumažinti. - vaistais, kurie mažina kraujo krešėjimą, pavyzdžiui, varfarinu. Mirtazapin Actavis gali sustiprinti varfarino poveikį kraujui. Jeigu vartojate šį vaistą, pasakykite gydytojui. Jeigu šiuos vaistus reikia vartoti kartu, rekomenduojama, kad gydytojas atidžiai stebėtų kraujo rodmenis.

  Mirtazapin Actavis vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Jeigu vartodami Mirtazapin Actavis gersite alkoholio, galite jausti mieguistumą.  Alkoholio gerti nerekomenduojama.  Mirtazapin Actavis galima gerti valgant ar nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Ribota mirtazapino vartojimo nėštumo metu patirtis rizikos padidėjimo nerodo. Vis dėl to, vartoti nėštumo metu reikia atsargiai. Jeigu pastojote vartodama Mirtazapin Actvais arba planuojate pastoti, klauskite gydytojo, ar galima ir toliau vartoti Mirtazapin Actavis. Jei vartojote Mirtazapin Actavis iki pat gimdymo ar prieš gimdymą, Jūsų vaiką reikia stebėti dėl galimo nepageidaujamų reiškinių atsiradimo. Jei vartojate Mirtazapin Actavis, pasakykite apie tai akušerei ar gydytojui. Tokie vaistai kaip Mirtazapin Actavis, vartojami nėštumo metu, o ypač paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali padinti sunkios būklės, vadinamos persistuojančia naujagimių plautine hipertenzija (simptomai: padažnėjęs kūdikių kvėpavimas ir melsva oda), išsivystymo riziką. Simptomai paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo. Jei tokie simptomai pasireiškė jūsų kūdikiui, privalote nedelsiant susisiekti su savo akušere ar gydytoju.

  Paklauskite savo gydytojo, ar galite žindyti, kol vartojate Mirtazapin Actavis.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Mirtazapin Actavis gali veikti gebėjimą sukaupti dėmesį ir budrumą. Prieš pradėdami vairuoti arba valdyti mechanizmus, įsitikinkite, kad gebėjimai nepakitę.

  Mirtazapin Actavis sudėtyje yra aspartamo Mirtazapin Actavis tabletėse yra aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis, todėl jos gali būti kenksmingos žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

  3. Kaip vartoti Mirtazapin Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek tablečių gerti Rekomenduojama pradinė dozė yra 15 mg ar 30 mg per parą. Gydytojas gali patarti po kelių dienų dozę padidinti iki Jums geriausiai tinkančios dozės (nuo 15 mg iki 45 mg per parą). Paprastai įvairaus amžiaus pacientams skiriama ta pati dozė. Visgi, jeigu esate senyvas žmogus arba sergate inkstų ar kepenų liga, gydytojas dozę gali keisti.

  Kada gerti Mirtazapin Actavis Tabletes reikia gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Geriausiai visą paros dozę išgerti per vieną kartą vakare prieš miegą. Visgi gydytojui nurodžius, paros dozę galima padalyti į dvi dalis ir vieną Mirtazapin Actavis paros dozės išgerti ryte, kitą – vakare, prieš miegą. Didesnė vaisto dozė turi būti vartojama vakare, prieš miegą.

  Kaip vartoti burnoje disperguojamasias tabletes Tabletes reikia vartoti per burną.

  1. Nespauskite tabletės iš lizdo (1 paveikslėlis).   1 paveikslėlis

  2. Atskirkite vieną tabletės lizdą nuo plokštelės (2 paveikslėlis).   2 paveikslėlis

  3. Atsargiai nuplėškite apsauginę folija, pradėdami nuo kampo, kaip pažymėta strėliuke (3 ir 4 paveikslėliai).   3 paveikslėlis   4 paveikslėlis

  4. Sausomis rankomis išimkite tabletę ir padėkite ją ant liežuvio (5 paveikslėlis). Ji greitai suirs ir ją bus galima nuryti neužgeriant vandeniu.   5 paveikslėlis

  Kada galite tikėtis savijautos pagerėjimo Paprastai vaistas pradeda veikti po 1 2 savaičių, o būklės pagerėjimas pajaučiamas po 2 4 savaičių. Svarbu, kad per pirmas kelias gydymo savaites su gydytoju aptartumėte Mirtazapin Actavis poveikį.

  Praėjus 2-4 savaitėms nuo gydymo Mirtazapin Actavis pradžios pasakykite gydytojui, kaip Jus veikia šis vaistas. Jeigu vis dar nebus pagerėjimo, gydytojas gali skirti vartoti didesnę vaisto dozę. Tokiu atveju po 2-4 savaičių dar kartą kreipkitės į gydytoją. Kad depresijos simptomai išnyktų, Mirtazapin Actyavis paprastai reikia vartoti 4–6 mėnesius.

  Ką daryti pavartojus per didelę Mirtazapin Actavis dozę Jeigu išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug Mirtazapin Actavis tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavus Mirtazapin Actavis (jeigu kartu nebuvo pavartota kitų vaistų ar alkoholio), labiausiai tikėtina, kad atsiras šių simptomų: mieguistumas, orientacijos sutrikimas ir pulso padažnėjimas.

  Pamiršus pavartoti Mirtazapin Actavis Jeigu nurodyta, kad gertumėte vaisto dozę vieną kartą per parą - jei pamiršote išgerti Mirtazapin Actavis dozę, pamirštą dozę praleiskite (šios dozės gerti negalima). Toliau tabletes vartokite įprastu laiku. Jeigu nurodyta, kad gertumėte vaisto dozę du kartus per parą - jei pamiršote išgerti ryto dozę, paprasčiausiai išgerkite ją kartu su vakaro doze; - jei pamiršote išgerti vakaro dozę, jos gerti kartu su kitos paros ryto doze negalima, paprasčiausiai praleiskite ją, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka rytais ir vakarais; - jeigu pamiršote išgerti abi paros dozes, pamirštų tablečių gerti negalima. Praleiskite abi dozes, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka rytais ir vakarais.

  Nustojus vartoti Mirtazapin Actavis Mirtazapin Actavis vartojimą nutraukti galima tik gydytojui nurodžius.  Jei gydymą nutrauksite anksčiau, depresija gali vėl pasikartoti. Pasakykite gydytojui, kai pradėsite jaustis geriau. Gydytojas nuspręs, kada galima baigti gydymą. Net jeigu depresijos simptomai išnyko, Mirtazapin Actavis vartojimo nutraukti staigiai negalima. Staigiai nutraukus Mirtazapin Actavis vartojimą, gali pasireikšti silpnumas, galvos svaigimas, susijaudinimas ar nerimas, galvos skausmas. Šių simptomų galima išvengti, gydymą nutraukiant palaipsniui. Gydytojas patars, kaip baigiant gydymą, palaipsniui sumažinti vaisto dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kai kuris šalutinis poveikis pasireiškia dažniau nei kitas šalutinis poveikis. Galimas Mirtazapin Actavis šalutinis poveikis išvardytas toliau, naudojant tokius dažnio apibūdinimus:  Labai dažni:   pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių asmenų Dažni:    pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vaistą vartojusių asmenų Nedažni:   pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vaistą vartojusių asmenų Reti:    pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių asmenų Labai reti:   pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 vaistą varto Dažnis nežinomas:   negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Labai dažni: - apetito ir kūno svorio padidėjimas; - išglebimas arba mieguistumas; - galvos skausmas; - burnos džiūvimas.

  Dažni: - letargija - galvos svaigimas - virpėjimas arba drebulys - pykinimas - viduriavimas - vėmimas - išbėrimas arba odos pažaida (egzantema) - sąnarių skausmas (artraligija) ar raumenų skausmas (mialgija) - nugaros skausmas - apsvaigimo pojūtis arba alpimas staigiai atsistojus (ortostatinė hipotenzija) - patinimas (dažniausiai kulkšnių ar pėdų) dėl skysčių susikaupimo organizme (edema) - nuovargis - ryškūs sapnai - sumišimas - nerimo jutimas - miego sutrikimai

  Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams - reikšmingas kūno svorio padidėjimas, - dilgėlinė, - padidėjęs trigliceridų kiekis kraujyje.

  Nedažni - Pakili nuotaika arba pakilios emocijos (manija)  Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. - Nenormalūs odos jutimai, pavyzdžiui, deginimo, dilginimo, adatėlių badymo ar dilgčiojimo pojūtis (parestezija) - Neramių kojų sindromas - Apalpimas (sinkopė) - Burnos aptirpimo pojūtis (burnos hipestezija) - Kraujospūdžio sumažėjimas - Košmarai - Susijaudinimo jutimas - Haliucinacijos - Poreikis judėti

  Reti - Geltona akių ir odos spalva. Tai gali rodyti kepenų funkcijos sutrikimą (geltą) Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. - Raumenų trūkčiojimai ar susitraukimai (mioklonija) - Agresyvumas - Pankreatitas

  Dažnis nežinomas - infekcijos požymiai, pavyzdžiui, staigiai atsiradęs nepaaiškinamas karščiavimas, gerklės skausmas ar burnos išopėjimas (agranuliocitozė) Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad ištirtų kraują. Retais atvejais Mirtazapin Actavis gali sutrikdyti kraujo ląstelių gamybą (kaulų čiulpų slopinimas). Kai kurių žmonių atsparumas infekcijai būna sumažėjęs, nes vartojant Mirtazapin Actavis, gali laikinai sumažėti tam tikrų leukocitų kiekis kraujyje (granuliocitopenija). Retais atvejais Mirtazapin Actavis gali sukelti ir eritrocitų, leukocitų bei trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimą (aplazinė anemija), trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimą (trombocitopenija) arba tam tikrų leukocitų kiekio kraujyje padidėjimą (eozinofilija). - epilepsijos priepuoliai (traukuliai) Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. - simptomų, pavyzdžiui, nepaaiškinamo karščiavimo, prakaitavimo, pulso padažnėjimo, viduriavimo, (nekontroliuojamo) raumenų susitraukinėjimo, drebulio, pernelyg suaktyvėjusių refleksų, nerimastingumo, nuotaikos pokyčių ir sąmonės pritemimo, derinys. Labai retais atvejais tai gali būti serotonino sindromo požymiai Nutraukite Mirtazapin Actavis vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. - mąstymas apie savęs žalojimą arba savižudybę Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę. - Nenormalūs pojūčiai burnoje (burnos parestezija) - burnos patinimas (burnos edema) - hiponatremija - netinkama antidiuretinio hormono sekrecija - padidėjęs seilėtekis - neaiški kalba (dizartrija) - daugiaformė eritema (vaistų sukeltas odos pažeidimas, spuogai, violetinės-raudonos spalvos dėmės) - sunkesnės odos reakcijos su odos pūslėmis ar lupimusi (pūslinis dermatitas, Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) – šiems simptomams atsiradus nedelsiant kreipkitės į gydytoją. - vaikščiojimas miegant.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Mirtazapin Actavis

  Laikyte šį vaistą vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės, etiketės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikymo sąlygos Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. Tablečių talpyklė. Laikyti sandarioje tablečių talpyklėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Mirtazapin Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra mirtazapinas. Vienoje Mirtazapin Actavis 15 mg burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 15 mg mirtazapino. Vienoje Mirtazapin Actavis 30 mg burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 30 mg mirtazapino. Vienoje Mirtazapin Actavis 45 mg burnoje disperguojamojoje tabletėje yra 45 mg mirtazapino. - Pagalbinės medžiagos yra manitolis, mikrokristalinė celiuliozė, sunkusis magnio subkarbonatas, hidroksipropilceliuliozė, krospovidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, L-metioninas, mikrokristalinė celiuliozė ir guaro lipai, aspartamas (E 951), apelsinų kvapioji medžiaga ir magnio stearatas.

  Mirtazapin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Mirtazapin Actavis 15 mg burnoje disperguojamosios tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, 8 mm skersmens, abipusiai išgaubtos, nedengtos, su užrašu „M1“. Mirtazapin Actavis 30 mg burnoje disperguojamosios tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, 10 mm skersmens, abipusiai išgaubtos, nedengtos, su užrašu „M2“. Mirtazapin Actavis 45 mg burnoje disperguojamosios tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, 12 mm skersmens, abipusiai išgaubtos, nedengtos, su užrašu „M4“.

  Pakuotės dydis Dėžutė, kurioje yra 6, 18, 30, 48, 90, 96 arba 180 (18 x 10 pakuotė gydymo įstaigoms) tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Dėžutė, kurioje yra 6, 18, 30, 48, 90, 96 arba 180 (18 x 10 pakuotė gydymo įstaigoms) tablečių, supakuotų į nuplėšiamas perforuotas vienadozes lizdines plokšteles. Tablečių talpyklė (joje yra sausiklio), kurioje yra 50 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf. Reykjavíkurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojas Actavis hf. Reykjavikurvegur 76-78 IS-220 Hafnarfjordur Islandija

  arba

  Actavis Ltd. BLB 016 Bulebel Industrial Estate Zejtun ZTN 3000 Malta

  arba

  EGIS Pharmaceuticals PLC 1106 Budapest, Keresztúri út 30-38 Vengrija

  arba

  EGIS Pharmaceuticals PLC 1165 Budapest, Bökényföldi út 118-120 Vengrija

  EEE šalyse narėse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais:

  Čekija-  Mirtazapin +pharma 15 mg, Mirtazapin +pharma 30 mg, Mirtazapin +pharma 45 mg Estija  Mirtazapin Actavis Vengrija Yarocen Islandija Míron Smelt Latvija  Mirtazapin Actavis Malta  Remirta Lenkija  Remirta ORO Slovėnija Remirta 15 mg orodisperzibilne tablete, Remirta 30 mg orodisperzibilne tablete Remirta 45 mg orodisperzibilne tablete

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Actavis Baltics“, Senasis Ukmergės kelias 4 Užubalių kaim., Avižienių sen., LT-14013 Vilniaus raj., Tel.: +370 5 260 9615

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-10

  Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiek tablečių gerti Rekomenduojama pradinė dozė yra 15 mg ar 30 mg per parą. Gydytojas gali patarti po kelių dienų dozę padidinti iki Jums geriausiai tinkančios dozės (nuo 15 mg iki 45 mg per parą). Paprastai įvairaus amžiaus pacientams skiriama ta pati dozė. Visgi, jeigu esate senyvas žmogus arba sergate inkstų ar kepenų liga, gydytojas dozę gali keisti.

  Kada gerti Mirtazapin Actavis Tabletes reikia gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Geriausiai visą paros dozę išgerti per vieną kartą vakare prieš miegą. Visgi gydytojui nurodžius, paros dozę galima padalyti į dvi dalis ir vieną Mirtazapin Actavis paros dozės išgerti ryte, kitą – vakare, prieš miegą. Didesnė vaisto dozė turi būti vartojama vakare, prieš miegą.

  Kaip vartoti burnoje disperguojamasias tabletes Tabletes reikia vartoti per burną.

  1. Nespauskite tabletės iš lizdo (1 paveikslėlis).   1 paveikslėlis

  2. Atskirkite vieną tabletės lizdą nuo plokštelės (2 paveikslėlis).   2 paveikslėlis

  3. Atsargiai nuplėškite apsauginę folija, pradėdami nuo kampo, kaip pažymėta strėliuke (3 ir 4 paveikslėliai).   3 paveikslėlis   4 paveikslėlis

  4. Sausomis rankomis išimkite tabletę ir padėkite ją ant liežuvio (5 paveikslėlis). Ji greitai suirs ir ją bus galima nuryti neužgeriant vandeniu.   5 paveikslėlis

  Kada galite tikėtis savijautos pagerėjimo Paprastai vaistas pradeda veikti po 1 2 savaičių, o būklės pagerėjimas pajaučiamas po 2 4 savaičių. Svarbu, kad per pirmas kelias gydymo savaites su gydytoju aptartumėte Mirtazapin Actavis poveikį.

  Praėjus 2-4 savaitėms nuo gydymo Mirtazapin Actavis pradžios pasakykite gydytojui, kaip Jus veikia šis vaistas. Jeigu vis dar nebus pagerėjimo, gydytojas gali skirti vartoti didesnę vaisto dozę. Tokiu atveju po 2-4 savaičių dar kartą kreipkitės į gydytoją. Kad depresijos simptomai išnyktų, Mirtazapin Actyavis paprastai reikia vartoti 4–6 mėnesius.

  Ką daryti pavartojus per didelę Mirtazapin Actavis dozę Jeigu išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug Mirtazapin Actavis tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavus Mirtazapin Actavis (jeigu kartu nebuvo pavartota kitų vaistų ar alkoholio), labiausiai tikėtina, kad atsiras šių simptomų: mieguistumas, orientacijos sutrikimas ir pulso padažnėjimas.

  Pamiršus pavartoti Mirtazapin Actavis Jeigu nurodyta, kad gertumėte vaisto dozę vieną kartą per parą - jei pamiršote išgerti Mirtazapin Actavis dozę, pamirštą dozę praleiskite (šios dozės gerti negalima). Toliau tabletes vartokite įprastu laiku. Jeigu nurodyta, kad gertumėte vaisto dozę du kartus per parą - jei pamiršote išgerti ryto dozę, paprasčiausiai išgerkite ją kartu su vakaro doze; - jei pamiršote išgerti vakaro dozę, jos gerti kartu su kitos paros ryto doze negalima, paprasčiausiai praleiskite ją, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka rytais ir vakarais; - jeigu pamiršote išgerti abi paros dozes, pamirštų tablečių gerti negalima. Praleiskite abi dozes, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka rytais ir vakarais.

  Nustojus vartoti Mirtazapin Actavis Mirtazapin Actavis vartojimą nutraukti galima tik gydytojui nurodžius.  Jei gydymą nutrauksite anksčiau, depresija gali vėl pasikartoti. Pasakykite gydytojui, kai pradėsite jaustis geriau. Gydytojas nuspręs, kada galima baigti gydymą. Net jeigu depresijos simptomai išnyko, Mirtazapin Actavis vartojimo nutraukti staigiai negalima. Staigiai nutraukus Mirtazapin Actavis vartojimą, gali pasireikšti silpnumas, galvos svaigimas, susijaudinimas ar nerimas, galvos skausmas. Šių simptomų galima išvengti, gydymą nutraukiant palaipsniui. Gydytojas patars, kaip baigiant gydymą, palaipsniui sumažinti vaisto dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar slaugytoją.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės