preloader

Prašome palaukti

NEBIDO, 1000mg/4ml, 4 ml, injekcinis tirpalas, N1

NEBIDO, 1000mg/4ml, 4 ml, injekcinis tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Testosterono undekanoatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1000mg/4ml
Prekės kodas: 205822
Nebido skiriamas suaugusiems vyrams, kai reikia papildyti testosterono kiekį organizme, gydant įvairias vyrų ligas, sukeltas testosterono trūkumo (vyrų hipogona...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Nebido skiriamas suaugusiems vyrams, kai reikia papildyti testosterono kiekį organizme, gydant įvairias vyrų ligas, sukeltas testosterono trūkumo (vyrų hipogonadizmo). Sutrikimo diagnozė turi būti patvirtinta dviem atskirais testosterono nustatymo kraujyje tyrimais ir tokiais klinikiniais požymiais:
  • impotencija,
  • vaisingumo sutrikimas,
  • silpnas lytinis potraukis,
  • nuovargis,
  • depresinė nuotaika,
  • per mažos hormonų koncentracijos sukeltas kaulų retėjimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Nebido ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Nebido 3. Kaip vartoti Nebido 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Nebido 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Nebido ir kam jis vartojamas

  Nebido sudėtyje yra veikliosios medžiagos vyriško hormono testosterono. Nebido švirkščiamas į raumenį ir iš raumenyje susidariusio depo palaipsniui per tam tikrą laikotarpį atpalaiduojamas.

  Nebido skiriamas suaugusiems vyrams, kai reikia papildyti testosterono kiekį organizme, gydant įvairias vyrų ligas, sukeltas testosterono trūkumo (vyrų hipogonadizmo). Sutrikimo diagnozė turi būti patvirtinta dviem atskirais testosterono nustatymo kraujyje tyrimais ir tokiais klinikiniais požymiais: • impotencija, • vaisingumo sutrikimas, • silpnas lytinis potraukis, • nuovargis, • depresinė nuotaika, • per mažos hormonų koncentracijos sukeltas kaulų retėjimas.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Nebido

  Nebido vartoti negalima: - jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) testosterono undekanoatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu sergate ar sirgote nuo androgenų priklausomu vėžiu arba įtariama, kad yra prostatos arba krūties navikas; - jeigu Jums yra arba buvo kepenų navikas.

  Moterims Nebido neskiriamas.

  Nebido negalima vartoti vaikams ir paaugliams. Duomenų apie Nebido vartojimą jaunesniems kaip 18 metų vyriškosios lyties pacientams nėra.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Nebido, jeigu sergate arba kada nors sirgote: - epilepsija; - širdies, inkstų ar kepenų liga; - migrena; - laikinu kvėpavimo sustojimu miego metu (miego apnėja), nes šis sutrikimas gali pasunkėti; - vėžiu, gali prireikti reguliariai tirti kalcio koncentraciją kraujyje;  kraujo krešėjimo sutrikimais.

  Jeigu sergate širdies, kepenų ar inkstų liga, gydymas Nebido gali sukelti sunkių komplikacijų, pasireiškiančių vandens kaupimusi organizme, kartais susijusiu su (staziniu) širdies nepakankamumu. Šie kraujo tyrimai turi būti paskirti Jūsų gydytojo prieš gydymą ir gydymo metu: testosterono koncentracijos kraujyje nustatymas, bendras kraujo tyrimas. Testosteronas gali sukelti kraujospūdžio padidėjimą, todėl jeigu Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs arba jeigu Jūs esate gydomas nuo padidėjusio kraujospūdžio, apie tai pasakykite gydytojui.

  Jeigu neveikia Jūsų kepenys Su pacientais, kurių sutrikusi kepenų funkcija, formalių tyrimų neatlikta. Jeigu Jums yra arba kada nors buvo kepenų auglys, Jums nebus paskirtas Nebido (žr. skyrelį „Nebido vartoti negalima“).

  Senyvi pacientai (65 metų arba vyresni) Vyresniems kaip 65 metų pacientams dozės koreguoti nereikia (žr. „Medicininis ištyrimas ir stebėjimas“).

  Raumenų masės didinimas ir dopingo tyrimai Nebido netinka sveikų asmenų raumenų masei didinti ar fizinei jėgai sustiprinti.

  Dėl Nebido vartojimo gali būti teigiami dopingo tyrimo duomenys.

  Medicininis ištyrimas ir stebėjimas

  Vyriški hormonai gali paskatinti priešinės liaukos vėžio progresavimą ir priešinės liaukos išvešėjimą (gerybinę prostatos hiperplaziją). Prieš sušvirkščiant Nebido, gydytojas (gydytoja) ištirs, ar nesergate priešinės liaukos vėžiu.

  Gydytojas reguliariai tirs priešinę liauką ir krūtis, ypač, jeigu esate senyvas žmogus. Jis (ji) reguliariai ims kraujo mėginius.

  Vartojant hormonines medžiagas, pvz., androgenų preparatus, buvo pastebėta, kad gali atsirasti gerybinių (nevėžinių) ir piktybinių (vėžinių) kepenų auglių. 

  Kiti vaistai ir Nebido Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Gydytojui gali tekti keisti dozę, jeigu vartojate toliau išvardytų vaistų:

  - AKTH hormono ar kortikosteroidų (gydomi įvairūs sutrikimai, pavyzdžiui, reumatas, artritas, alerginės būklės ir astma). Nebido gali didinti vandens kaupimosi riziką, ypač, jeigu sutrikusi širdies ir kepenų funkcija. - Kraują skystinančių vaistų (antikoaguliantų).

  Jei sergate cukriniu diabetu, gali tekti koreguoti insulino dozę.

  Nebido gali paveikti ir kai kurių laboratorinių tyrimų duomenis (pvz., skydliaukės tyrimų). Pasakykite gydytojui ar laboratorijos personalui, kad vartojate Nebido.

  Vaisingumas, nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Moterys negydomos Nebido. Šio vaisto nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu vartoti negalima. Pakaitinė testosterono terapija gali laikinai susilpninti spermatogenezę.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Nebido gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia.

  3. Kaip vartoti Nebido

  Nebido (vieną ampulę/ flakoną) labai lėtai į raumenį sušvirkš gydytojas. Jis (ji) švirkš vaistą kas 10–14 savaičių. Toks vartojimas leidžia palaikyti pakankamą testosterono koncentraciją ir nesukelia testosterono kaupimosi kraujyje.

  Nebido reikia švirkšti tik į raumenis. Reikia būti atsargiems, kad vaisto nebūtų sušvirkšta į kraujagyslę (žr. skyrelį „Informacija, kaip naudoti OPC (One-Point-Cut) ampules“).

  Gydymo pradžia

  Prieš pradedant gydymą ir gydymo pradžioje gydytojas nustatys testosterono koncentraciją kraujyje. Antrą kartą testosterono gydytojas gali suvirkšti tik po šešių savaičių, kad greičiau atsirastų būtina testosterono koncentracija. Tai priklauso nuo simptomų ir testosterono koncentracijos.

  Nebido koncentracijos palaikymas gydymo metu

  Tarp injekcijų visada reikia daryti rekomenduojamos trukmės pertrauką (10–14 savaičių). Jūsų gydytojas testosterono kiekį kraujyje tikrins reguliariai pertraukos tarp dviejų injekcijų pabaigoje, kad įsitikintų, jog jo yra pakankamai. Jeigu testosterono koncentracija per maža, gydytojas gali dažniau skirti injekcijas. Jeigu testosterono koncentracija per didelė, gydytojas gali injekcijas skirti rečiau. Nepraleiskite paskirtos injekcijos. Jeigu praleisite, nebus palaikoma optimali testosterono koncentracija.

  Jeigu manote, kad Nebido veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Nebido dozę?

  Nebido perdozavimo simptomai: • dirglumas, • nervingumas, • svorio didėjimas, • ilgalaikė skausminga erekcija.

  Jeigu pasireiškė toks poveikis, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas švirkš vaistą rečiau arba nutrauks gydymą.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausiai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra spuogai ir injekcijos vietos skausmas.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iki 10 pacientų): - nenormaliai didelė eritrocitų koncentracija kraujyje; - svorio didėjimas; - veido ir kaklo paraudimas; - spuogai; - prostatos padidėjimas ir susiję sutrikimai; - įvairios reakcijos injekcijos vietoje (pvz., skausmas, mėlynės ar dirginimas).

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų):

  - alerginė reakcija; - apetito padidėjimas, pakitę kraujo tyrimų rodmenys (pvz., cukraus kiekio kraujyje ar riebalų padidėjimas); -  depresija, emocijų sutrikimas, nemiga, nerimastingumas, agresyvumas, ar dirglumas; - galvos skausmas, migrena ar drebulys; - širdies ir kraujagyslių sutrikimas, aukštas kraujospūdis ar galvos svaigimas; - bronchitas, sinusitas, kosulys, dusulys, knarkimas ar balso sutrikimas; - viduriavimas ar pykinimas; - pakitę kepenų tyrimų rodmenys; - plaukų slinkimas ar įvairios odos reakcijos (pvz., niežulys, paraudimas ar odos sausumas);  - sąnarių skausmas, galūnių skausmas, raumenų sutrikimai (pvz., spazmas, skausmas ar sąstingis) ar kraujo medžiagos kreatinino kinazės kraujyje padaugėjimas; - šlapimo takų sutrikimai (pvz., šlapinimosi srovės sumažėjimas, šlapimo susilaikymas, dažnas šlapinimasis naktį); - prostatos sutrikimai (pvz., intraepitelinė prostatos neoplazija ar prostatos sukietėjimas arba prostatos uždegimas), lytinio potraukio pokyčiai, sėklidžių skausmas, krūtų skausmas, sukietėjimas ar padidėjimas arba vyriškų ar moteriškų hormonų padaugėjimas kraujyje; - nuovargis, bendras silpnumas, pernelyg stiprus prakaitavimas ar prakaitavimas naktį;

  Aliejinis tirpalas Nebido gali pasiekti plaučius (plaučių mikroembolija aliejiniu tirpalu), dėl ko retais atvejais gali pasireikšti požymių ir simptomų, pavyzdžiui, kosulys, dusulys, negalavimas, pernelyg stiprus prakaitavimas, krūtinės skausmas, galvos svaigimas, dilgčiojimas arba apalpimas. Tokių reakcijų gali atsirasti švirkščiant vaistinį preparatą arba iš karto po injekcijos ir jos būna laikinos.

  Buvo gauta pranešimų apie įtariamas anafilaksines reakcijas po Nebido injekcijos.

  Gydant preparatais, kurių sudėtyje buvo testosterono, be anksčiau išvardytų nepageidaujamos reakcijų pasireiškė: nervingumas, priešiškumas, trumpi kvėpavimo sustojimai miego metu, įvairios odos reakcijos, įskaitant pleiskanas ir riebaluotą odą, dažnesnės erekcijos ir labai reti odos ir akių pageltimo (geltos) atvejai.

  Gydymas didelėmis testosterono preparatų dozėmis dažnai nutraukia arba sumažina spermos gamybą. Toks poveikis išnyksta nutraukus gydymą. Sėklidžių funkcijos susilpnėjimo (hipogonadizmo) atveju, taikant pakeičiamąją testosterono terapiją, retais atvejais gali pasireikšti ilgalaikė skausminga erekcija (priapizmas). Didelių dozių ar ilgalaikis testosterono vartojimas pavieniais atvejais padažnina vandens kaupimąsi ir edemų atsiradimą (patinimas dėl vandens kaupimosi).

  Periodiškai atliekamų kraujo tyrimų metu pastebėta, kad testosterono preparatams būdinga bendra eritrocitų skaičiaus, hematokrito (eritrocitų kraujyje procentinio santykio) ir hemoglobino (eritrocitų komponento, kuris perneša deguonį) padidėjimo rizika.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.  

  5. Kaip laikyti Nebido

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės ar etiketės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto  vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Nebido sudėtis - Veiklioji medžiaga yra testosterono undekanoatas. Viename mililitre yra 250 mg testosterono undekanoato (tai atitinka 157,9 mg testosterono). Vienoje ampulėje/ flakone yra 1000 mg testosterono undekanoato. - Pagalbinės medžiagos yra benzilbenzoatas ir rafinuotas ricinų aliejus.

  Nebido išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Nebido yra skaidrus, gelsvas aliejinis tirpalas.

  Pakuotės turinys: vienoje rudos spalvos stiklo ampulėje/ rudos spalvos stiklo flakone yra 4 ml injekcinio tirpalo.

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas: Bayer Pharma AG, Müllerstraße 178 13353 Berlin Vokietija

  Gamintojas: Bayer Pharma AG Müllerstraße 178 13353 Berlin Vokietija

  Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:

  • Čekijos Respublika, Danija, Estija, Graikija, Kipras, Malta, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas ir Portugalija: Nebido • Austrija: Nebido 1000 mg/4 ml Injektionslösung • Belgija: Nebido 1000 mg/4 ml, oplossing voor injectie • Italija: NEBID 1000 mg/4ml soluzione iniettabile • Islandija: Nebido 1000 mg/4 ml stungulyf, lausn • Ispanija: REANDRON 1000 MG/ 4 ML SOLUCIÓN INYECTABLE • JK ir Airija: Nebido 1000mg/4ml, solution for injection • Kroatija: Nebido 1000 mg/4 ml otopina za injekciju • Lietuva: Nebido 1000 mg/4 ml injekcinis tirpalas • Nyderlandai: Nebido 1000 mg/4 ml • Norvegija: Nebido 1000 mg/4 ml injeksjonsvæske, oppløsning • Prancūzija: Nebido 1000 mg/4 ml, solution injectable • Slovakijos Respublika: Nebido 1000 mg/4 ml injekčný roztok • Slovėnija: Nebido 1000 mg/4 ml raztopina za injiciranje • Suomija: Nebido 1000 mg/4 ml injektioneste, liuos • Švedija: Nebido, 1000 mg/4 ml injektionsvätska, lösning • Vengrija: Nebido 250 mg/ml oldatos injekció • Vokietija: Nebido 1000 mg Injektionslösung

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB „Bayer“ Sporto g. 18 LT-09238 Vilnius Tel. + 370 5 2336868 

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-15

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Nebido (vieną ampulę/ flakoną) labai lėtai į raumenį sušvirkš gydytojas. Jis (ji) švirkš vaistą kas 10–14 savaičių. Toks vartojimas leidžia palaikyti pakankamą testosterono koncentraciją ir nesukelia testosterono kaupimosi kraujyje.

  Nebido reikia švirkšti tik į raumenis. Reikia būti atsargiems, kad vaisto nebūtų sušvirkšta į kraujagyslę (žr. skyrelį „Informacija, kaip naudoti OPC (One-Point-Cut) ampules“).

  Gydymo pradžia

  Prieš pradedant gydymą ir gydymo pradžioje gydytojas nustatys testosterono koncentraciją kraujyje. Antrą kartą testosterono gydytojas gali suvirkšti tik po šešių savaičių, kad greičiau atsirastų būtina testosterono koncentracija. Tai priklauso nuo simptomų ir testosterono koncentracijos.

  Nebido koncentracijos palaikymas gydymo metu

  Tarp injekcijų visada reikia daryti rekomenduojamos trukmės pertrauką (10–14 savaičių). Jūsų gydytojas testosterono kiekį kraujyje tikrins reguliariai pertraukos tarp dviejų injekcijų pabaigoje, kad įsitikintų, jog jo yra pakankamai. Jeigu testosterono koncentracija per maža, gydytojas gali dažniau skirti injekcijas. Jeigu testosterono koncentracija per didelė, gydytojas gali injekcijas skirti rečiau. Nepraleiskite paskirtos injekcijos. Jeigu praleisite, nebus palaikoma optimali testosterono koncentracija.

  Jeigu manote, kad Nebido veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Nebido dozę?

  Nebido perdozavimo simptomai: • dirglumas, • nervingumas, • svorio didėjimas, • ilgalaikė skausminga erekcija.

  Jeigu pasireiškė toks poveikis, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas švirkš vaistą rečiau arba nutrauks gydymą.

  Testosterono undekanoatas; 1000mg/4ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti