preloader

Prašome palaukti

Neotigason, 10mg, kietosios kapsulės, N30

Neotigason, 10mg, kietosios kapsulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Acitretinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 017218

Paprastosios žvynelinės, ypač eritroderminės ar pustulinės (ligos, kurių metu oda išberiama ribotais, raudonais, įvairaus dydžio mazgeliais, kurie apsitrauki...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Paprastosios žvynelinės, ypač eritroderminės ar pustulinės (ligos, kurių metu oda išberiama ribotais, raudonais, įvairaus dydžio mazgeliais, kurie apsitraukia sausais balsvais žvynais); delnų ir padų keratozės (ligos, kurių metu labai ragėja oda); delnų ir padų pustuliozės (ligos, kai oda padengta blizgiais žvynais su gelsvos spalvos pūslelėmis); ichtiozės (panaši į žuvies oda); folikulinės keratozės (plaukų maišelių ragėjimo sutrikimo liga); raudonoji plaukuotoji dedervinės (liga, kurios metu odoje atsiranda ribotos šviesesnės ar tamsesnės spalvos dėmės; odos ir gleivinių raudonoji kerpligės (liga, pasireiškianti būdingu bėrimu ir stipriu niežuliu) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 sk.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1. Kas yra Neotigason ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Neotigason 3. Kaip vartoti Neotigason 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Neotigason 6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Neotigason ir kam jis vartojamas


  Neotigason sudėtyje yra veikliosios medžiagos acitretino, kuri priklauso retinoidams.


  Neotigason gydomos sunkios gydymui kitais vaistais nepasiduodančios odos ligos, pasireiškiančios odos ragėjimo sutrikimu: - paprastoji žvynelinė, ypač eritroderminė ar pustulinė (ligos, kurių metu oda išberiama ribotais, raudonais, įvairaus dydžio mazgeliais, kurie apsitraukia sausais balsvais žvynais); - delnų ir padų keratozė (ligos, kurių metu labai ragėja oda); - delnų ir padų pustuliozė (ligos, kai oda padengta blizgiais žvynais su gelsvos spalvos pūslelėmis); - ichtiozė (panaši į žuvies oda); - folikulinė keratozė (plaukų maišelių ragėjimo sutrikimo liga); - raudonoji plaukuotoji dedervinė (liga, kurios metu odoje atsiranda ribotos šviesesnės ar tamsesnės spalvos dėmės; - odos ir gleivinių raudonoji kerpligė (liga, pasireiškianti būdingu bėrimu ir stipriu niežuliu).


  Neotigason būtina vartoti prižiūrint dermatologui (gydytojui, kuris turi odos ligų gydymo patirties).


  2. Kas žinotina prieš vartojant Neotigason


  Neotigason vartoti negalima: - jeigu Jūs esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia ar galite pastoti Neotigason vartojimo metu ar per du metus vaisto vartojimą nutraukus. Apsisaugojimo nuo nėštumo priemonės yra būtinos, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“; - jei yra alergija acitretinui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), arba jei vartojate kitų ”retinoidinių“ vaistų, kurių sudėtyje yra izotretinoino ar tazaroteno; - jeigu žindote kūdikį; - jeigu sergate sunkiomis kepenų ar inkstų ligomis; - jeigu kraujyje esančių riebalų (lipidų) koncentracija yra labai didelė; - jeigu vartojate tetraciklinais vadinamų vaistų (infekcijai gydyti) arba metotreksato (odos ligoms, artritui, vėžiui gydymui), žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas‘. - jeigu vartojate vitamino A, žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas‘;


  Jeigu manote, ar kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, pasikalbėkite su savo gydytoju prieš pradėdami vartoti Neotigason.


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Neotigason:


  - jei sergate cukriniu diabetu. Pradėjus vartoti Neotigason, reikės dažniau sekti cukraus koncentraciją kraujyje;  .- jei yra padidėjęs riebalų kiekis Jūsų kraujyje arba jei esate nutukęs. Kol vartosite Neotigason, Jūsų gydytojui gali reikti atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų riebalų kiekį Jūsų kraujyje; - jei turite širdies bei kraujotakos problemų. Jūsų gydytojui gali reikėti dažniau jus stebėti, pvz., matuoti kraujo spaudimą; - geriate daug alkoholio; - jei sergate kepenų ligomis; - jei pastebėjote naktinio matymo pablogėjimą; - jei pasireiškia stiprūs galvos skausmai, vėmimas, pykinimas ir/ar regėjimo sutrikimai. Tai gali būti galvoje padidėjusio kraujo spaudimo simptomai, kuriuos kuo greičiau turi įvertinti gydytojas; - jei ketinate būti saulėkaitoje ar kaitintis saulėje. Neotigason gali sustiprinti UV spindulių poveikį odai. Prieš išeinant į saulėkaitą, patepkite atvirų vietų odą didelio stiprumo apsauginėmis priemonėmis nuo saulės (mažiausiai SPF 15). Turi būti vengiama neprižiūrimo naudojimosi saulės lempomis.


  Jūsų kepenų funkcija ir riebalų (lipidų) kiekis kraujyje turi būti patikrinti prieš pradedant gydymą bei tikrinami reguliariai gydymo metu. Gydytojas taip pat gali reguliariai tikrinti jūsų kaulų būklę, nes Neotigason gali turėti įtakos pokyčiams kauluose, ypač vaikams ir senyviems pacientams ilgalaikio gydymo metu.


  Vaisingos moterys Neotigason sukelia negimusio kūdikio vystymosi sutrikimus. Apsisaugojimo nuo nėštumo priemonės ir nėštumo testai yra būtini gydymo Neotigason metu bei 2 metus pabaigus gydymą, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“. Vaisingo amžiaus moterys negali gerti alkoholio gydymo metu bei 2 mėnesius pabaigus gydymą, žr. skyrių „Neotigason vartojimas su maistu ir gėrimais“.   Kraujo donorystė Jūs negalite duoti kraujo tol, kol vartojate Neotigason ir mažiausiai 2 metus pabaigus vartoti. Tai susiję su didele Neotigason sukeliama negimusio kūdikio apsigimimų rizika . Vaisingo mažiaus moterims draudžiama perpilti žmonių, kurie yra ar buvo gydomi Neotigason dviejų metų laikotarpyje, kraujo.


  Jeigu kuri nors iš išvardytų būklių Jums tinka, ar dėl to abejojate, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku prieš pradėdami vartoti Neotigason.


  Vaikams ir paaugliams Kadangi vaisto vartojant ilgai galimas sunkus nepageidaujamas poveikis, prieš vaikų gydymą šiuo vaistu gydytojas atidžiai nustatys, ar gydymo nauda viršys galimą žalą.


  Kiti vaistai ir Neotigason Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Metotreksatas (odos problemų, artrito ar vėžio gydymui), tetraciklinai (infekcijų gydymui), vitamino A ar kiti retinoidai (tokie kaip izotretinoinas ar tazarotenas) negali būti vartojami kartu su Neotigason, žr. skyrių „Neotigason vartoti draudžiama“.


  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate fenitoino (vaisto nuo epilepsijos) ar mažas progesterono dozes turinčius kontraceptikus, prieš pradėdami vartoti Neotigason.


  Neotigason vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Vaisingos moterys gydymo metu ir 2 mėnesius nutraukus gydymą negali vartoti alkoholio (alkoholinių gėrimų, maisto produktų ar vaistų pavidalu). Pavartojus acitretino kartu su alkoholiu, gali susidaryti junginys (etretinatas), kuris gali būti kenksmingas negimusiam vaikui. Reikia daug laiko, kol susidaręs junginys bus visiškai pašalintas iš organizmo.


  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Neotigason sukelia negimusio kūdikio vystymosi sutrikimus. Turi būti griežtai laikomasi išvardintų nurodymų, net jei Jūs turite vaisingumo problemų:


  Nevartokite Neotigason, jeigu esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia ar galite pastoti vartodama šį vaistą ar dviejų metų laikotarpiu po gydymo. , Nevartokite Neotigason, jei žindote kūdikį.


  Nėštumo kontrolė: Jei esate vaisingo amžiaus moteris, jūs privalote naudoti efektyvią nėštumo kontrolę (kontracepciją) be pertraukų 4 savaites iki gydymo Neotigason, gydymo metu ir dvejus metus pabaigus gydymą. Pagrindinis kontracepcijos metodas yra kombinuoti hormoniniai kontraceptiniai vaistai ar intrauterininės priemonės, be to, rekomenduojama kartu naudoti prezervatyvą ar diafragmą (puoduką). Mažas progesterono dozes turintys kontraceptiniai preparatai nerekomenduojami.


  Nėštumo testai: Jūsų gydytojas norės, kad ne daugiau kaip 3 dienas prieš pradedant gydymą atliktumėte nėštumo testą, kuris turėtų būti neigiamas. Esant neigiamam nėštumo testui Neotigason pradedamas vartoti antrą ar trečią sekančių menstruacijų dieną. Jūs būsite paprašyta reguliariai atlikti nėštumo testą kas 28 dienas, kol vartosite Neotigason. Prieš kiekvieną pakartotiną recepto išrašymą jūsų gydytojas norės matyti neigiamus nėštumo testo rezultatus. Nėštumo testas neturi būti ne senesnis nei 3 dienų. Pabaigus vartoti Neotigason, nėštumo testai turi būti atliekami 1 – 3 mėnesių intervalais dvejus metus po paskutinės vartotos dozės.


  Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia, vartodama Neotigason ar dviejų metų laikotarpiu po jo vartojimo.


  Jeigu kiltų klausimų dėl šių nurodymų, prieš pradėdami vartoti Neotigason, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Neotigazono, gali sutrikti Jūsų regėjimas, ypač nakties metu. Būkite atsargūs vairuodami automobilį ar naudodamiesi įrankiais ir įrengimais. 


  Neotigason sudėtyje yra gliukozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Neotigason


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kapsulės turi būti geriamos vieną kartą per parą su maistu ar stikline pieno.


  Suaugusieji Gydymo pradžioje rekomenduojama dozė suaugusiems yra 30 mg (t.y. trys 10 mg acitretino kapsulės).  Gydytojas pritaikys Jums dozę atsižvelgiant į Jūsų ligą bei kitus faktorius, pvz. Jūsų bendrą sveikatos būklę. Maksimali rekomenduojama dienos dozė yra 75 mg.


  Vaisingos moterys Neotigason reikia pradėti vartoti antrą arba trečią menstruacinio ciklo dieną. Jūsų gydytojas prašys atlikti nėštumo testą  ne daugiau kaip trys dienos iki pradedant gydymą ir reguliariai gydymo metu bei 2 metus po gydymo. Nėštumo testas turi būti neigiamas. Jūs taip pat turite naudoti patikimas kontraceptines priemones be pertraukų 4 savaites iki pradedant vartoti Neotigason, jo vartojimo metu ir 2 metų laikotarpiu pabaigus vartoti, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.


  Vartojimas vaikams Vaikams Neotigason gali būti skiriamas, tik jei kiti gydymo metodai yra neveiksmingi. Gydytojas paskirs dozę, atsižvelgiant į ligos sunkumą ir vaiko svorį.


  Ką daryti pavartojus per didelę Neotigason dozę? Jeigu išgėrėte Neotigason  daugiau nei turėjote arba jei jas atsitiktinai išgėrė kas nors kitas, nedelsiant  kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Perdozavimo simptomai yra galvos skausmas, galvos svaigimas, pykinimas, šleikštulys, mieguistumas ar dirglumas, odos niežėjimas.


  Pamiršus pavartoti Neotigason Išgerkite Neotigason iškart, kai tik atsiminsite. Tačiau jei atėjo laikas gerti kitą dozę, neišgertą dozę praleiskite. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės gerti negalima.


  Nustojus vartoti Neotigason Nenutraukite vartoti Neotigason nepasitarę su gydytoju.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis


  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


  Nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei tuo pačiu metu pasireiškė visi šie šalutiniai poveikiai: - stiprus galvos skausmas; - pykinimas ar vėmimas; - regėjimo sutrikimas.


  Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 vartotojų): - sausos, sudirgintos ar aptinę akys, dėl ko gali atsirasti kontaktinių lęšių netoleravimas; - sausa, sudirgusi ar varvanti nosis, kraujavimas iš nosies; - gerklės džiūvimas, troškulys; - lūpų džiūvimas arba uždegimas, kurį galima sušvelninti taikant riebų tepalą. Niežulys, plaukų slinkimas, odos lupimasis nuo rankų delnų, pėdų padų ar netgi kitų likusių kūno vietų; - kepenų veiklos pokyčiai (nustatoma iš kraujo tyrimų); - padidėjęs riebalų kiekis kraujyje (nustatoma iš kraujo tyrimų).


  Dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 100 vartotojų):_ - galvos skausmas; - burnos gleivinės uždegimas, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas; - odos trapumas, odos lipnumo pojūtis arba bėrimas, odos uždegimas, plauko struktūros pasikeitimas, trapūs nagai, odos apie nagus uždegimas, odos paraudimas; - sąnarių ir raumenų skausmas; - rankų, kulkšnių ir pėdų patinimas.


  Nedažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 1 000 vartotojų): - svaigulys; - daiktų matymas lyg per miglą; - dantenų uždegimas; - kepenų uždegimas; - įtrūkimai, įplyšimai arba linijiški randai odoje, pvz. aplink burną (ragados), pūslės ir odos uždegimas (pūslinis dermatitas), padidėjęs jautrumas saulės šviesai (fotosensibilizacijos reakcijos).


  Reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų): - periferinės nervų sistemos pažeidimai, kurių simptomai gali būti raumenų silpnumas, kojų ir rankų tirpimas ir dilgčiojimas ar deginimas, duriantis ar šaudantis skausmas.


  Labai reti (pasireiškia 1 iš 10 000 vartotojų): - padidėjęs kraujo spaudimas galvoje; - naktinis aklumas, akies ragenos uždegimas (opinis keratitas); - pagelsta oda ar akių baltymai (gelta); - kaulų skausmas, kaulų augimo pokyčiai.


  Dažnis nežinomas: - padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios tokiais simptomais, kaip odos bėrimas, pabrinkimas, niežulys, paraudusios ir pabrinkusios akys, sunkus nosies užsikimšimas (nosies gleivinės pabrinkimas), astma ar gargimas; tokios reakcijos gali būti įvairaus sunkumo (nuo lengvo sunkumo iki pavojingų gyvybei) ; - grybelinis makšties uždegimas (žinomi kaip kandidozė ar pienligė); - klausos sutrikimai, spengimas ausyse (tinitas); - paraudimas (kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą); - sunki būklė, kai padidėja smulkiųjų kraujagyslių (kapiliarų pralaidumas (kapiliarų pralaidumo sindromas/ retinoinės rūgšties sindromas), dėl to gali pasireikšti sunki hipotenzija (žemas kraujospūdis), edema (skysčių susikaupimo sukeltas pabrinkimas) ir šokas (kolapsas); - skonio pojūčio sutrikimas, kraujavimas iš tiesiosios žarnos; - nedideli paraudę gumbeliai ant odos, kurie gali truputį kraujuoti (piogeninė granuloma), blakstienų plikimas (madarozė), alerginis pabrinkimas (angioedema), dilgėlinė, odos išplonėjimas; - sunki odos reakcija, pasireiškianti tokiais požymiais, kaip bėrimas, pūslės, odos lupimasis (eksfoliacinis dermatitas), - pagerėjęs arba pablogėjęs gliukozės toleravimas diabetu sergantiems pacientams.


  Gydymo pradžioje žvynelinės simptomai kartais gali trumpam pasunkėti.


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Neotigason


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant  dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Dėl kenksmingo poveikio vaisiui, vaisto negalima atiduoti kitiems žmonėms. Nesuvartotos ar pasenusios pakuotės turi būti sugrąžintos į vaistinę.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  Neotigason sudėtis - Veiklioji medžiaga yra acitretinas. Vienoje kapsulėje yra 10 mg acitretino. - Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: gliukozė, natrio askorbatas, želatina, mikrokristalinė celiuliozė. Kapsulės korpuso sudėtis: titano dioksidas (E171), želatina.  Kapsulės dangtelio sudėtis: juodasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172) ir titano dioksidas (E 171), želatina.


  Neotigason išvaizda ir kiekis pakuotėje Kapsulė susideda iš rudos spalvos dangtelio ir baltos spalvos korpuso, ant kurių yra įspaudai. Vienoje pusėje „actavis“, kitoje kapsulės pusėje „10“. Kapsulė užpildyta gelsvos ar geltonos spalvos milteliais, kartais su gumuliukais. Kapsulės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kurios sudėtos į maišelį. Dėžutėje yra 30 kapsulių.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf. Reykjavikurvegi 76-78 220 Hafnarfjorour Islandija


  Gamintojas Cenexi 52 Rue Marcel et Jacques Gaucher 94120 Fontenay-Sous-Bois Prancūzija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB “Actavis Baltics” Senasis Ukmergės kelias 4 Užubalių kaim., Avižienių sen., LT/14013 Vilniaus raj. Tel: +370 5 260 9615


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-10-06


   Kiti informacijos šaltiniai  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Neotigason kapsules visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Kapsulės turi būti geriamos vieną kartą per parą su maistu ar stikline pieno.

  Suaugusieji. Gydymo pradžioje įprastinė dozė suaugusiems yra 30 mg (t.y. trys 10 mg acitretino kapsulės). Gydytojas pritaikys Jums dozę atsižvelgiant į Jūsų ligą bei kitus faktorius, pvz. Jūsų bendrą sveikatos būklę. Maksimali rekomenduojama dienos dozė yra 75 mg.

  Vaisingo amžiaus moterys. Neotigason reikia pradėti vartoti antrą arba trečią menstruacinio ciklo dieną. Jūsų gydytojas prašys atlikti nėštumo testą ne daugiau kaip trys dienos iki pradedant gydymą ir reguliariai gydymo metu bei 2 metus po gydymo. Nėštumo testas turi būti neigiamas. Jūs taip pat turite naudoti patikimas kontraceptines priemones be pertraukų 4 savaites iki pradedant vartoti Neotigason, jo vartojimo metu ir 2 metų laikotarpiu pabaigus vartoti, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis".

  Vaikai. Vaikams Neotigason gali būti skiriamas, tik jei kiti gydymo metodai yra neveiksmingi. Gydytojas paskirs dozę, atsižvelgiant į ligos sunkumą ir vaiko svorį.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės