preloader

Prašome palaukti

Nolpaza, 40mg, skrandyje neirios tabletės, N28

Nolpaza, 40mg, skrandyje neirios tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Pantoprazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg
Prekės kodas: 383898954696
Gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos: refliuksinis ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasir...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos: refliuksinis ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgštinio turinio atpylimui. Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijai pašalinti pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
  Zollinger-Ellison‘o sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Nolpaza ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Nolpaza
  3. Kaip vartoti Nolpaza
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Nolpaza
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA NOLPAZA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Nolpaza yra selektyvaus poveikio protonų siurblio inhibitorius, t. y. vaistas, mažinantis rūgšties susidarymą skrandyje. Šiuo vaistu gydomos su rūgštimi susijusios skrandžio ir žarnų ligos.

  Nolpaza vartojama

  Suaugę žmonės bei 12 metų ir vyresni paaugliai
  - refliuksinis ezofagitas (stemplės, t. y. ryklę ir skrandį jungiančio vamzdelio, uždegimas), kartu pasireiškiant skrandžio rūgštinio turinio atpylimui.

  Suaugę žmonės
  - Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijai pašalinti pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Nolpaza vartojama su dviem antibiotikais (tai vadinama išnaikinamuoju gydymu). Tokio gydymo tikslas - išnaikinti bakterijas ir sumažinti pakartotinio opų atsiradimo riziką.
  - Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.
  - Zollinger-Ellison‘o sindromas bei kitokios būklės, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NOLPAZA

  Nolpaza vartoti negalima

  - Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pantoprazolui, sorbitoliui arba bet kuriai kitai pagalbinei Nolpaza medžiagai (žr. 6 skyrių).
  - Jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

  Specialių atsargumo priemonių reikia
  - Jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jei Jums yra buvę kepenų sutrikimų, pasakykite gydytojui. Jis dažniau tirs kepenų fermentų kiekį, ypač gydymo Nolpaza pradžioje ir ilgalaikio gydymo atveju. Jei kepenų fermentų kiekis padidėja, gydymas turi būti nutrauktas.
  - Jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją.
  - Jei vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra atazanaviro (jais gydoma ŽIV infekcija), kartu su pantoprazolu (kreipkitės į gydytoją patarimo).

  Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jei pastebėsite bet kurį iš toliau išvardytų simptomų.
  - Netikėtas kūno svorio mažėjimas.
  - Pasikartojantis vėmimas.
  - Rijimo pasunkėjimas.
  - Vėmimas krauju.
  - Pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė).
  - Kraujas išmatose.
  - Sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (Nolpaza vartojimas buvo susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).

  Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

  Jei Nolpaza vartojate ilgai (ilgiau kaip 1 metus), gydytojas tikriausiai norės reguliariai tirti Jūsų būklę. Kiekvieno apsilankymo metu gydytojui pasakykite apie visus naujus bei išskirtinius simptomus ir aplinkybes. Tokių kaip Nolpaza protono siurblio inhibitorių vartojimas, ypač ilgiau nei vienerius metus, gali nežymiai padidinti šlaunikaulio, riešo arba stuburo lūžimų riziką. Pasakykite gydytojui, jei sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (jų vartojimas gali būti susijęs su osteoporozės rizikos padidėjimu).

  Kitų vaistų vartojimas

  Nolpaza gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

  - tokių vaistų kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga) ar erlotinibo (juo gydomas tam tikras vėžys), nes Nolpaza gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;
  - varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;
  - atazanaviro (juo gydoma ŽIV infekcija).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Jei esate nėščia, manote, kad galėjote pastoti, arba maitinate krūtimi, šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui.
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Jei pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip galvos svaigimas ar regos sutrikimas, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nolpaza medžiagas

  Nolpaza tabletėse yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.


  3. KAIP VARTOTI NOLPAZA

  Nolpaza visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kiek vartoti Nolpaza?
  Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodo kitaip, paprastai vartojamos toliau nurodytos dozės.

  Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

  Refliuksinio ezofagito gydymas
  Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Gydytojas gali nurodyti vartoti 2 tabletes per parą. Paprastai refliuksinis ezofagitas gydomas 4-8 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas.

  Suaugę žmonės

  Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (išnaikinamasis gydymas)
  Vartojama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų (gali būti vartojama amoksicilino, klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo) tabletės (kiekviena iš jų geriama du kartus per parą kartu su pantoprazolo tablete). Pirmoji pantoprazolo tabletė geriama likus 1 valandai iki pusryčių, antroji pantoprazolo tabletė - likus 1 valandai iki vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydoma 1-2 savaites.

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymas
  Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Pasitarus su gydytoju, dozę galima dvigubinti.
  Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Paprastai skrandžio opa gydoma 4-8 savaites, dvylikapirštės žarnos opa - 2-4 savaites.

  Ilgalaikis Zollinger-Ellison‘o sindromo ir kitų būklių, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties, gydymas
  Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra dvi tabletės per parą.
  Reikia gerti dvi tabletes likus 1 valandai iki pusryčių. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus.
  Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

  Ypatingos pacientų grupės
  - Jei yra inkstų sutrikimų arba vidutinio sunkumo ar sunkių kepenų sutrikimų, Nolpaza negalima vartoti Helicobacter pylori naikinti.

  - Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tokiam tikslui tiekiamos 20 mg pantoprazolo tabletės).

  - Jaunesni kaip 12 metų vaikai. Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Pavartojus per didelę Nolpaza dozę
  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

  Pamiršus pavartoti Nolpaza
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Nolpaza
  Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nolpaza, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Žemiau pateiktas galimo šalutinio poveikio dažnumo suskirstymas.
  - Labai dažnas (atsiranda daugiau kaip 1 žmogui iš 10)
  - Dažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 100)
  - Nedažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 1 000)
  - Retas (atsiranda 1-10 žmonių iš 10 000)
  - Labai retas (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000)
  - Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

  Nedelsdami nutraukite šių tablečių vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis.
  - Sunkios alerginės reakcijos (jų atsiranda retai): liežuvio ir (arba) ryklės patinimas, rijimo pasunkėjimas, ruplės (dilgėlinė), kvėpavimo pasunkėjimas, alerginis veido patinimas (Kvinkės arba angioneurozinė edema), stiprus galvos svaigimas kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

  - Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas): odos pūslių atsiradimas ir greitas bendrosios būklės blogėjimas, akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson‘o sindromas, Lyell sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

  Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas): odos ir akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) ar karščiavimas, išbėrimas, inkstų padidėjimas (kartais atsiranda skausmingas šlapinimasis ir apatinės nugaros dalies skausmas) (sunkus inkstų uždegimas). Pantoprazolą vartojant ilgiau nei 3 mėnesius gali sumažėti magnio kiekis kraujyje. Žemas magnio kiekis kraujyje pasireiškia sekančiais simptomais: nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, dezorientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies ritmu. Jei pasireiškia bent vienas iš išvardytų simptomų nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Žemas magnio kiekis kraujyje gali lemti kalio ir kalcio kiekio kraujyje sumažėjimą. Gydytojas gali paskirti reguliariai atlikti kraujo tyrimus magnio kiekio kraujyje kontrolei.

  Kitoks šalutinis poveikis
  - Nedažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 1 000)
  Galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos išbėrimas, egzantema, dėmės (bėrimas), niežulys, šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžimai, silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta, miego sutrikimas.
  - Retas (atsiranda 1-10 žmonių iš 10 000)
  Regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas, dilgėlinė, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, kūno svorio pokytis, kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas (periferinė edema), alerginė reakcija, depresija, krūtų padidėjimas vyrams.
  - Labai retas (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000)
  Dezorientacija.
  - Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
  Haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo), natrio kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Šalutinis poveikis, nustatomas kraujo tyrimais
  - Nedažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 1 000)
  Kepenų fermentų kiekio padidėjimas.
  - Retas (atsiranda 1-10 žmonių iš 10 000)
  Bilirubino ir riebalų kiekio padidėjimas kraujyje.
  - Labai retas (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000)
  Trombocitų kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių), baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,
  pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI NOLPAZA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės, tablečių talpyklės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nolpaza vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistinis preparatas turi būti suvartotas per 3 mėnesius.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.
  Lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
  Tablečių talpyklė. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Nolpaza sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 40 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).
  - Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra manitolis, krospovidonas (B tipo), bevandenis natrio karbonatas, sorbitolis (E420) ir kalcio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas (K25), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, makrogolis 6000 ir talkas.

  Nolpaza išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Nolpaza 40 mg skrandyje neirios tabletės yra šviesiai rusvai geltonos, ovalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

  Pakuotės dydžiai:
  Kartono dėžutė, kurioje yra 7, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 50 x 1, 56, 60, 84, 90, 98, 100, 100 x 1, 112 arba 140 skrandyje neirių tablečių lizdinėmis plokštelėmis.
  Plastiko tablečių talpyklė, kurioje yra 100 arba 250 skrandyje neirių tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Austrija (AT) PANTOPRAZOL TEVA 40 mg - magensaftresistente Tabletten
  Belgija (BE) PANTOPRAZOLE TEVA 40 mg maagsapresistente tabletten
  Danija (DK) PANTOPRAZOL KRKA 40 mg enterotabletter
  Suomija (FI) PANTOPRAZOLE KRKA 40 mg enterotabletti
  Prancūzija (FR) PANTOPRAZOLE TEVA 40 mg comprimé gastro-résistant
  Vokietija (DE) PANTOPRAZOL TAD 40 mg magensaftresistente Tabletten
  Graikija (EL) PANTIUM
  Airija (IE) ZOLEPANT 40mg Gastro-resistant Tablets
  Italija (IT) PANTOPRAZOLO TEVA 40 mg compresse gastroresistenti
  Jungtinė Karalystė (UK) PANTOPRAZOLE 40 mg gastro-resistant tablets
  Nyderlandai (NL) PANTOPRAZOL 40 mg msr PCH, maagsapreisistente tabletten
  Norvegija (NO) PANTOPRAZOL KRKA 40 mg enterotabletter
  Švedija (SE) PANTOPRAZOL KRKA 40 mg enterotabletter
  Ispanija (ES) PANTOPRAZOL TEVA 40 mg comprimidos gastroresistentes EFG
  Malta (MT) PANTOPRAZOLE KRKA 40 mg pilloli gastro-reżistenti
  Portugalija (PT) PANTOPRAZOLE KRKA 40 mg Comprimido gastrorresistente
  Lenkija (PL) NOLPAZA 40 mg tabletki dojelitowe
  Slovakija (SK) NOLPAZA 40 mg gastrorezistentne tablety
  Latvija (LV) NOLPAZA 40 mg tablets šķīstošās
  Estija (EE) NOLPAZA
  Lietuva (LT) Nolpaza 40 mg skrandyje neirios tabletės
  Čekija(CZ) NOLPAZA 40 mg enterosolventni tablety

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-11-23

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Nolpaza visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kiek vartoti Nolpaza?
  Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti sveikas, užgeriant vandeniu likus 1 valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodo kitaip, paprastai vartojamos toliau nurodytos dozės.

  Suaugę žmonės ir 12 metų bei vyresni paaugliai

  Refliuksinio ezofagito gydymas
  Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Gydytojas gali nurodyti vartoti 2 tabletes per parą. Paprastai refliuksinis ezofagitas gydomas 4-8 savaites. Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas.

  Suaugę žmonės

  Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (išnaikinamasis gydymas)
  Vartojama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų (gali būti vartojama amoksicilino, klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo) tabletės (kiekviena iš jų geriama du kartus per parą kartu su pantoprazolo tablete). Pirmoji pantoprazolo tabletė geriama likus 1 valandai iki pusryčių, antroji pantoprazolo tabletė - likus 1 valandai iki vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydoma 1-2 savaites.

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymas
  Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Pasitarus su gydytoju, dozę galima dvigubinti.
  Kiek laiko vartoti vaisto, pasakys gydytojas. Paprastai skrandžio opa gydoma 4-8 savaites, dvylikapirštės žarnos opa - 2-4 savaites.

  Ilgalaikis Zollinger-Ellison‘o sindromo ir kitų būklių, kurių metu skrandyje susidaro per daug rūgšties, gydymas
  Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra dvi tabletės per parą.
  Reikia gerti dvi tabletes likus 1 valandai iki pusryčių. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus.
  Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

  Ypatingos pacientų grupės
  - Jei yra inkstų sutrikimų arba vidutinio sunkumo ar sunkių kepenų sutrikimų, Nolpaza negalima vartoti Helicobacter pylori naikinti.

  - Jei yra sunkių kepenų sutrikimų, negalima vartoti daugiau kaip vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tokiam tikslui tiekiamos 20 mg pantoprazolo tabletės).

  - Jaunesni kaip 12 metų vaikai. Šių tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Pavartojus per didelę Nolpaza dozę
  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Perdozavimo simptomai nežinomi.

  Pamiršus pavartoti Nolpaza
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę gerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti Nolpaza
  Nenutraukite šių tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės