preloader

Prašome palaukti

NUROFEN FORTE, 400mg, dengtos tabletės, N12
NUROFEN FORTE, 400mg, dengtos tabletės, N12

NUROFEN FORTE, 400mg, dengtos tabletės, N12

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ibuprofenas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 590999049373
Vartojamas peršalimo ir gripo simptomams, skausmui (reumatiniam, raumenų, nugaros, galvos, dantų, migreniniam, menstruaciniam ir neuralginiam) malšinti bei karš...
2,39 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas pateiktas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Vaistinis preparatas

Vartojamas peršalimo ir gripo simptomams, skausmui (reumatiniam, raumenų, nugaros, galvos, dantų, migreniniam, menstruaciniam ir neuralginiam) malšinti bei karščiavimui mažinti.

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėja, būtina kreiptis į gydytoją.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra NUROFEN FORTE ir kam jis vartojamos
2. Kas žinotina prieš vartojant NUROFEN FORTE
3. Kaip vartoti NUROFEN FORTE
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti NUROFEN FORTE
6. Kita informacija

1. KAS YRA NUROFEN FORTE IR KAM JIS VARTOJAMAS

NUROFEN FORTE vartojamas peršalimo ir gripo simptomams, skausmui (reumatiniam, raumenų, nugaros, galvos, dantų, migreniniam, menstruaciniam ir neuralginiam) malšinti bei karščiavimui mažinti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NUROFEN FORTE

NUROFEN FORTE vartoti negalima
- jeigu yra padidėjęs jautrumas ibuprofenui ar bet kuriai pagalbinei NUROFEN medžiagai, aspirinui arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;
- jeigu sergama skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
- pasireiškia alergija acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo: atsiranda sloga, dilgėlinė arba bronchų astma.
- jeigu sergama sunkiu širdies nepakankamumu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Atsargiai vaisto turi vartoti pacientai, sergantys inkstų, širdies ar kepenų funkcijos sutrikimu. Pacientai, kurių inkstų funkcija nepakankama, turi būti reguliariai sekami, kadangi, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, inkstų funkcija gali blogėti.
Pacientams, kurie seniau sirgo ar dabar serga bronchų astma ar alergine liga, gali prasidėti bronchų spazmas.
Vaisto vartoti negalima, jeigu kada nors sirgote skrandžio opa, esate alergiškas ibuprofenui (ar kuriai nors vaisto pagalbinei medžiagai) ar aspirinui. Jeigu jūs esate alergiškas arba vartojate kitus vaistus nuo skausmo, esate nėščia ar sergate astma, prieš vartodami NUROFEN FORTE informuokite gydytoją. Negalima viršyti nustatytų dozių. Jeigu simptomai neišnyksta, kreipkitės į gydytoją.

Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Ibuprofeno, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, negalima vartoti kartu su:
- aspirinu arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, kadangi gali padidėti nepageidaujamo poveikio pavojus,
- vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio ar diuretikais, kadangi silpnėja kraujospūdį mažinantis ir diurezę skatinantis poveikis,
- antikoguliantais, kadangi jis stiprina geriamųjų antikoguliantų poveikį,
- ličio vaistais ir metotreksatais, kadangi dėl padidėjusio šių vaistų koncentracijos kraujyje, stiprėja jų šalutinis poveikis.

Ko Jums reikėtų vengti, kai vartojate šio vaisto?
Kai kurie vaistai, kurie vadinami antikoaguliantais (apsaugančiais nuo kraujo krešulių susidarymo, pvz., acetilsalicilo rūgštis arba aspirinas, varfarinas, tiklopidinas), kai kurie padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti vartojami vaistai (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta-receptorius blokuojantys vaistai, angiotenzino II antagonistai), ir net kai kurie kiti vaistai gali įtakoti kartu vartojamo ibuprofeno poveikį arba pastarasis gali įtakoti šių vaistų poveikį. Todėl prieš pradėdami vartoti ibuprofeno kartu su kitais vaistais, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vaikai
Šios tabletės vaikams netinka, nes jose yra per didelė ibuprofeno dozė.
Vaikams reikėtų gerti tik tokias vaisto formas, kurios jiems yra tinkamos.

Senyvi žmonės
Senyviems žmonėms šalutinio poveikio pavojus yra didesnis. Nepageidaujamas poveikis mažėja kiek galima trumpiau vartojant mažiausią efektyvią dozę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Ar vaistas sukelia teratogeninį poveikį, nežinoma, nes tyrimų neatlikta, todėl nėščioms moterims vartoti NUROFEN FORTE draudžiama, nes gimdymas gali prasidėti vėliau ir jo laikas pailgėti.

Negausiais tyrimais nustatyta, kad ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, todėl vaistas kūdikiui neturėtų pakenkti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines NUROFEN FORTE medžiagas
Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI NUROFEN FORTE

NUROFEN FORTE visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams iš pradžių gerti vieną tabletę užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po vieną tabletę kas 4 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes.
Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima.
Senyviems žmonėms: specialus dozavimas nereikalingas.

Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE dozę
Vaisto perdozavus, atsiranda pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir retkarčiais sąmonės netekimas. Perdozavimas dažniausiai yra gerai toleruojamas tuo atveju, jeigu kartu su vaistu nebuvo vartojama kitų vaistų. Netinka vartoti specifinių antidotų, ligonis gydomas palaikomosiomis priemonėmis: plaunamas skrandis, jeigu būtina, ligoniui koreguojamas elektrolitų kiekis serume.
Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

NUROFEN FORTE, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai
Tokie vaistai, kaip NUROFEN FORTE 400 mg dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Virškinimo trakto sutrikimai
Pilvo skausmas, pykinimas, dispepsija. Retais atvejais gali atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, kraujavimas iš virškinimo trakto.

Odos sutrikimai
Niežėjimas, dilgėlinė. Retais atvejais buvo pastebėtas eksfoliacinis dermatitas ir epidermio nekrolizė.

Inkstų sutrikimai
Inkstų spenelių nekrozė, kuri gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą.

Kiti sutrikimai
Kepenų funkcijos sutrikimas, galvos skausmas, svaigimas, sutrikusi klausa. Retai pasireiškia trombocitopenija.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI NUROFEN FORTE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, NUROFEN FORTE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

NUROFEN FORTE sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
- Pagalbinės medžiagos yra: kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, natrio citratas, stearo rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Apvalkalas: karmeliozės natrio druska, talkas, gumiarabikas, sacharozė, titano dioksidas, makrogolis 6000, Opacode S-1-15094 Red (dažo sudėtyje yra šelako, raudonojo geležies oksido (E172), amonio hidroksido, simetikono)

NUROFEN FORTE išvaizda ir kiekis pakuotėje

NUROFEN FORTE tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje plokštelėje yra 12 tablečių.
Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 4 lizdinės plokštelės, t.y. 12 arba 48 tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
Ul. Okunin 1, 05-100 Nowy Dwor Mazowiecki,
Lenkija

Gamintojas
Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd
Nottingham site
Thane Road
Nottingham NG90 2DB
Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "Baltijos Bitė"
Miško g. 10-2
LT-44321 Kaunas
Tel/Faksas: +370 37 204896

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-03-13

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
NUROFEN FORTE visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams iš pradžių gerti vieną tabletę užgeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, gerti po vieną tabletę kas 4 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes.
Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima.
Senyviems žmonėms: specialus dozavimas nereikalingas.

Pavartojus per didelę NUROFEN FORTE dozę
Vaisto perdozavus, atsiranda pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir retkarčiais sąmonės netekimas. Perdozavimas dažniausiai yra gerai toleruojamas tuo atveju, jeigu kartu su vaistu nebuvo vartojama kitų vaistų. Netinka vartoti specifinių antidotų, ligonis gydomas palaikomosiomis priemonėmis: plaunamas skrandis, jeigu būtina, ligoniui koreguojamas elektrolitų kiekis serume.
Pamiršus pavartoti NUROFEN FORTE
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Panašios prekės