preloader

Prašome palaukti

Paracetamolis SANITAS, 500mg, tabletės, N100

Paracetamolis SANITAS, 500mg, tabletės, N100

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Paracetamolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 840707
Mažina skausmą ar karščiavimą.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Mažina skausmą ar karščiavimą.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.

  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.  Lapelio turinys

  1. Kas yra Paracetamolis SANITAS ir kam jis vartojamas

  2. Kas žinotina prieš vartojant Paracetamolis SANITAS

  3. Kaip vartoti Paracetamolis SANITAS

  4. Galimas šalutinis poveikis

  5. Kaip laikyti Paracetamolis SANITAS

  6. Kita informacija

  1. KAS YRA Paracetamolis SANITAS IR Kam JiS VARTOJAMaS  Paracetamolis SANITAS priklauso skausmą ir padidėjusią kūno temperatūrą mažinantiems medikamentams.

  Juo trumpai galima mažinti karščiavimą.

  Paracetamoliu taip pat galima malšinti silpno ir vidutinio stiprumo skausmą (pvz.: galvos, dantų, gerklės, raumenų, mėnesinių).

  Vaistas mažina tik ligos simptomus (skausmą ar karščiavimą), tačiau juos sukėlusių priežasčių neveikia, kadangi slopina tik tam tikrų medžiagų (prostaglandinų) aktyviai dalyvaujančių minėtų simptomų atsiradime, sintezę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Paracetamolis SANITAS  Paracetamolis SANITAS vartoti negalima jei:  - esate alergiškas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai išvardytai šio lapelio 6 skyriuje;

  - pacientas jaunesnis negu 6 metų;

  - yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas;

  - yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas.  Specialių atsargumo priemonių reikia  Žemiau nurodytais atvejais šio vaisto galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Esate alergiškas acetilsalicilo rūgščiai.

  Persirgote arba dabar sergate sunkia kepenų liga arba viruso sukeltu ūminiu kepenų uždegimu.

  Sutrikusi inkstų funkcija.

  Įgimta bilirubinemija (Žilibero, arba Meulengrachto liga). Tai paveldėtas bilirubino apykaitos sutrikimas kepenų ląstelėse.

  Alkoholizmas.

  Kai kurių fermentų skaldančių gliukozę (gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės) trūkumas.

  Ligonis senyvas, serga sunkia liga arba jeigu paciento širdies ir kraujagyslių sistemos veikla susilpnėjusi.  Nepageidaujamo poveikio galimybė mažėja, jei vartojama mažiausia veiksminga vaisto dozė, būtina simptomų kontrolei ir trumpiausią laiką.  Kepenų veiklos sutrikimai

  Jei sirgote arba dabar sergate kepenų liga, ir paracetamolio vartojate didelę dozę arba ilgiau negu 10 parų, būtina prieš pradedant vartoti vaisto apsilankyti pas gydytoją, o vėliau nuolatos lankytis pas jį, nes būtina stebėti jūsų sveikatos būklę.

  Vartojant paracetamolio didelėmis dozėmis (daugiau kaip 6 g suaugusiems žmonėms) bei ilgą laiką (ilgiau kaip 3 savaites) jo gali išsivystyti kepenų pažeidimas, nors anksčiau kepenų funkcijos sutrikimas pasireiškęs nebuvo.

  Nustatyta, kad sergant lėtine kepenų liga paracetamolio skirti galima. Vaisto poveikis jų nesunkina. Jo šalinimas būna normalus. Tik labai sunkių ligų metu gali pailgėti maždaug 75 %.

  Todėl šiems ligoniams reikia nuolatos lankytis pas gydytoją, kuris stebės sveikatos būklę (kepenų funkciją ) ir kaip galima trumpiau, vartoti mažiausią veiksmingą medikamento dozę.  Tokiu atveju, kai yra kepenų liga ir lėtinis alkoholizmas vartoti paracetamolio galima, kadangi kitokie NVNU yra susiję su gyvybei pavojingomis komplikacijomis.

  Tačiau visais minėtais atvejais, dėl galimo kepenų pažeidimo, paracetamolio galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Jeigu paracetamolio vartojama reguliariai, nors ir nedidelė dozė, gerti alkoholinių gėrimų draudžiama, nes didėja nepageidaujamo toksinio poveikio kepenims galimybė, ypač tuo atveju, jei sergama alkoholizmu.  Inkstų veiklos sutrikimai

  Jei Jūsų inkstų funkcija susilpnėjusi, dėl paracetamolio vartojimo pasitarkite su savo gydytoju.

  Ar sergant lėtine inkstų liga įprastas paracetamolio vartojimas gali pasunkinti lėtinę inkstų ligą duomenų nepakanka.

  Jei inkstų funkcija susilpnėjusi, arba vaisto vartojama ilgai ir didelę dozę, didėja nepageidaujamo poveikio galimybė. Tokiu atveju medikamento galima vartoti tik būtinu atveju.

  Jeigu yra kitokių vaistų sukeltas inkstų pažeidimas, paracetamolio vartoti draudžiama.

  Paracetamolio terapinė dozė nesukelia ūminio inkstų nepakankamumo, tačiau perdozavimo atveju ūminis inkstų nepakankamumas gali pasireikšti.  Paracetamolis nemažina mažinančių arba skatinančių šlapimo išskyrimą vaistų veiksmingumo.  Senyvo amžiaus žmonėms

  Vyresniems negu 65 metų pacientams šio vaisto galima vartoti įprastinę paros dozę.

  Vaisto jiems reikia skirti atsargiai, kadangi, dėl su amžiumi susijusių inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemos, kepenų funkcijos sutrikimų, jie yra jautresni paracetamolio poveikiui ir nepageidaujamas vaisto poveikis pasitaiko dažniau.  Vaikams

  Klinikinių tyrimų metu, paracetamolio vartojimo vaikams apribojimų nenustatyta. Vaisto dozavimas priklauso nuo amžiaus (žr. 3 skyrių).  Virškinimo trakto sutrikimai

  Vaistas yra gerai toleruojamas ir virškinimo trakto pažeidimas pasireiškia labai retai, o toksinio poveikio nenustatyta. Dažniausiai atsiranda virškinimo trakto dirginimas, apetito sumažėjimas. Virškinimo trakto pažeidimo sunkumas nepriklauso nuo dozės.

  Aprašyti sunkūs pavieniai virškinimo trakto pažeidimai (išopėjimas, prakiurimas ar kraujavimas), tačiau ar juos galėjo sukelti paracetamolio vartojimas nenustatyta ir reikalingas tolimesnis tyrimas.  Poveikis kraujui

  Gydomosios paracetamolio dozės slopina trombocitų sulipimą, tačiau kliniškai reikšmingo poveikio nebūna

  Dažniausiai trombocitopenija pasireiškia nesunkaus perdozavimo metu ir būna imuninės kilmės. Terapinės dozės poveikis trombocitopeniją sukelia labai retai.

  Nedidelis minėtas poveikis trombocitams didina vaisto saugumą jo vartojant kartu geriamaisiais kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais.

  Imuninės sistemos sutrikimai, kryžminis jautrumas

  Paracetamolio skilimo metu atsiradę dariniai gali sukelti alergines (padidėjusio jautrumo) reakcijas. Jos yra labai retos, o jų atsiradimo mechanizmas neaiškus. Žinomi pavieniai alerginio šoko atvejai, tačiau nustatyta, kad jį sukėlė ne paracetamolis, bet pagalbinės vaisto medžiagos. Ūminė dilgėlinė gali pasireikšti išgėrus vienkartinę bandomąją paracetamolio dozę.

  Ligoniai, kurie yra alergiški aspirinui arba kitiems NVNU gali būti nejautrūs paracetamoliui ir atvirkščiai. Paracetamolis sukelia dilgėlinę ligoniams, kurie gerai toleruoja aspiriną arba kitus NVnu. Astma gali atsirasti labai retai, ji gali pasireikšti, jei labai dažnai vartojama paracetamolio, tyrimų duomenys nepatikimi, kadangi kartu buvo vartota kitokių NVNU.

  Didesnę klinikinę reikšmę turi paracetamolio poveikis ligoniams sergantiems astma ir jautriems acetilsalicilo rūgščiai. Jie dažniausiai gerai toleruoja paracetamolį, tačiau ne daugiau kaip 5 % tokių ligonių paracetamolio poveikis gali sukelti nedidelį bronchospazmą. Be to, astmos pasunkėjimas sukeltas paracetamolio būna lengvesnis negu acetilsalicilo rūgšties ar kitokių NVNU. Todėl galimą paracetamolio poveikį astmos pasunkėjimui ir atsargumo laipsnį vartojant paracetamolio nustato gydytojas.  Įspėjimai

  Receptinis vaistinis preparatas.

  Paracetamolio būtina vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta. Negalima vartoti didesnių dozių arba ilgiau.

  Paracetamolio vartoti reikia atsargiai, jeigu, ligonis senyvas, serga sunkia liga arba jeigu paciento širdies ir kraujagyslių sistemos veikla susilpnėjusi.  Paracetamolis SANITAS vartojimas su maistu ir gėrimais

  Pastebėta, kad iš rūkalių arba žmonių geriančių daug kavos ir arbatos, organizmo paracetamolis šalinamas greičiau negu iš nerūkančių arba vegetarų.

  Maistas lėtina paracetamolio pasisavinimą.  Kitų vaistų vartojimas

  Paracetamolio tablečių vartojant kartu su kitokiais vaistais, gali pasireikšti nepageidaujamas arba toksinis poveikis, todėl jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

  Medikamentai, greitinantys skrandžio išsituštinimą, pvz., metoklopramidas, didina paracetamolio rezorbciją ir greitina jo poveikį, o skrandžio išsituštinimą lėtinantys vaistai (pvz., propantelinas bei antidepresantai), pasižymintys anticholinerginėmis savybėmis, ir narkotiniai analgetikai lėtina paracetamolio rezorbciją ir poveikį.

  Kenksmingą poveikį kepenims sukeliantys arba kepenų fermentų aktyvumą didinantys medikamentai, arba lėtinis alkoholizmas

  Kenksmingo poveikio kepenims galimybė didėja, jeigu nuolatos vartojama paracetamolio ir minėtų medikamentų arba sergama alkoholizmu ir vartojama paracetamolio. Toks poveikis gali atsirasti ir išgėrus vienkartinę toksinę paracetamolio dozę.

  Kepenų mikrosomų fermentų aktyvumą didinantys medikamentai

  Jeigu nuolatos vartojama paracetamolio ir barbitūratų (išskyrus butalbitalį), primidono arba kitokių kepenų mikrosomų fermentų aktyvumą didinančių vaistų, paracetamolio veiksmingumas mažėja.

  Geriamieji antikoaguliantai (pvz.: varfarinas) ir kiti preparatai

  Paracetamolis mažina kraujo krešėjimą palaikančių faktorių sintezę kepenyse, todėl didėja kumarino darinių, heparino arba trombolizinių preparatų veiksmingumas ir kraujavimo galimybė.

  Toks poveikis pasireiškia, jei vartojama ilgai ir ne mažesnė kaip 2 g paracetamolio paros dozė. Tokiu atveju, būtina nuolatos lankytis pas gydytoją, kuris stebės sveikatos būklę.

  Kitokie NVNU arba acetilsalicilo rūgštis bei salicilatai

  Ilgai vartojant paracetamolio kartu su kitokiais NVNU, gali atsirasti analgetikų sukeltas inkstų pažeidimas. Šių vaistų, vartojamų kaip sudedamųjų preparatų dalių, dozė negali viršyti nustatytos kiekvieno medikamento paros dozės, tokių medikamentų vartoti galima labai trumpai.

  Zidovudino (antivirusinio poveikio vaisto) vartojant kartu su paracetamoliu, stiprėja toksinis abiejų medikamentų poveikis.  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas

  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju.

  Paracetamolio vartojimo nėštumo laikotarpiu žalingo poveikio motinai, vaisiui arba naujagimiui nenustatyta, nors medikamentas prasiskverbia per placentą, tačiau pirmųjų šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu paracetamolio vartoti nereikėtų, išskyrus atvejus, kada vartoti šio medikamento būtinu atveju nurodo gydytojas. Pagal saugumą vartojant nėštumo metu paracetamolio paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu vartoti galima.  Žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju.

  Paracetamolio išsiskiria į motinos pieną, tačiau kiekis yra labai mažas, kad sukeltų kenksmingą poveikį žindomam kūdikiui, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti galima.  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vartojant paracetamolio poveikio nepasireiškia.  Svarbi informacija apie pagalbines Paracetamolis SANITAS tablečių medžiagas  Nebūtina.

  3. KAIP VARTOTI Paracetamolis SANITAS  Bendrieji medikamento dozavimo reikalavimai  Paracetamolis SANITAS visada būtina vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta Pakuotės lapelyje arba gydytojo.

  Ūminį skausmą, karščiavimą paracetamoliu galima malšinti kas 4
  Paros dozė
  Didžiausia paracetamolio paros dozė yra 4 g (8 tabletės).

  Dozės vyresniems nei 18 metų žmonėms
  Įprastinė rekomenduojama vienkartinė dozė yra 500 mg (1 tabletė) kas keturias valandas. Bet kokiu atveju vaisto negalima gerti dažniau kaip kas 4 valandas.

  Sunkiais atvejais, jeigu labai skauda, karščiuojama, rekomenduojama skirti po 1 g (2 tabletės) kas 6 valandas per parą.

  Paracetamolio paros dozė negali viršyti 4 g.

  Gydymo trukmė
  Suaugusiam pacientui, savo nuožiūra mažinančiam padidėjusią kūno temperatūrą, medikamento galima vartoti 3 paras, gerklės skausmą

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės