Apie dantukų dygimo ir dantenų bėdas

Apie dantukų dygimo ir dantenų bėdas

Pirmųjų vaikų dantukų pasirodymas neretai kelia tėvams rūpesčių: jaunos mamos ir tėčiai nerimauja, ar dantukai dygsta laiku, o ir vaikelis  dažnai tampa irzlus, gali karščiuoti arba blogiau miegoti. Ką daryti? Laukti, kol praeis, ar duoti vaistukų? Bet juk dantukų dygimas – natūralus procesas, o ne liga? Kaip vaikeliui nepakenkti? Surinkome dažniausiai užduodamus klausimus.

?Kaip palengvinti dantų dygimo problemas?

Norėdami palengvinti kūdikio bėdas dygstant dantukams, galite naudoti saugų kosmetikos gaminį „Viburgel“. Jis saugo ir padeda prižiūrėti paraudusias ir sudirgusias dantenas, jas vėsina. „Viburgel“ sudėtyje yra vaistinių ramunių ir vaistinių šalavijų ekstraktų bei kvapiųjų gvazdikmedžių eterinio aliejaus, kurie tradiciškai naudojami esant dantų dygimo problemoms. „Viburgel“ gerai toleruojamas kūdikių ir mažų vaikų. Jį galima naudoti pasireiškus pirmiesiems dantų dygimo požymiams, kai dantenos suplonėja ir parausta prieš pat prasikalant naujam pieniniam dantukui. Rekomenduojama 4 mėnesių ir vyresniems kūdikiams bei vaikams. Gelį tepti vatos pagaliuku arba švariu pirštu iki 3 kartų per dieną, geriausiai po valgio ir prieš miegą. Dažniausiai tam tikrų negalavimų sukelia pirmųjų dantukų dygimas. Kalantis dantukams, gali pablogėti apetitas, vaikelis gali tapti kaprizingas, neramus, piktas. Manoma, kad iki metų turėtų pasirodyti 8 dantukai. Vėliau jų dygimo procesas vyksta mažiau pastebimai. Dantukų dygimas – natūralus procesas, tačiau svarbu, kad vaikelis nekentėtų.

?Ar visiems dantukų dygimas skausmingas?

Negalavimų kalantis dantukams pasireiškia apie 70 proc. vaikų. Kaip vyks dantukų dygimo procesas, ar jis bus skausmingas, kada prasikals pirmieji dantukai – labai anksti ar vėlai, priklauso ir nuo genų. Dažniausiai pirmieji dantukai išdygsta maždaug 6 mėn. kūdikiui. Pagal standartinę schemą, iš pradžių turėtų išdygti apatiniai kandžiai, po to – viršutiniai, tada kiti apatiniai ir t. t. Vienu metu gali dygti ir keli dantukai, tačiau dėl to vaikas nebūtinai jausis blogiau. Gali visiškai nepastebimai išdygti keli iš karto.