Intymi moters sveikata - kuo svarbios laktobakterijos?

Intymi moters sveikata - kuo svarbios laktobakterijos?

Makšties mikroflora – kas tai? Sveikos moters makštyje aptinkama apie 50 skirtingų rūšių mikroorganizmų, kurių ~ 95 proc. sudaro laktobakterijos. Ši simbiozė naudinga abiems pusėms – organizmas aprūpina „savą“ mikrobinę florą maistu, tinkama temperatūra ir drėgme, o ši savo ruožtu saugo organizmą nuo žalingų mikroorganizmų, patenkančių iš aplinkos, bei reguliuoja natūraliai makštyje sutinkamų patogeninių mikrobų kiekį, išlaikydama jį minimalų ir nesukeliantį uždegiminių procesų. Laktobakterijų kiekiui sumažėjus, makšties gleivinė tampa jautresnė išorinėms infekcijoms, susidaro palankios sąlygos daugintis kenksmingiems natūralios floros mikroorganizmams.

Kodėl svarbu suprasti natūralios mikrofloros atliekamas funkcijas ir jų svarbą moters lytinei sveikatai? Atsiradę nemalonūs simptomai: gleivinės išsausėjimas, pakitusios išskyros, niežulys ar perštėjimas, lytinių organų paburkimas, paraudimas – signalizuoja apie makšties mikrofloros disbalansą. Tokie pakitimai patys savaime nėra liga, tačiau nusilpusi makšties mikroflora neatlieka savo apsauginių funkcijų. Atsiranda galimybė vystytis bakterinės ar grybelinės kilmės uždegimams, o tai dažniausios priežastys dėl kurių moterys praveria ginekologo kabineto duris. Sėkmingam šių problemų sprendimui ir profilaktikai svarbu užtikrinti tinkamą makšties mikrofloros funkcionavimą.

Medicininės priemonės Floragyn® Ovuli sudėtyje esančios šešios laktobakterijų atmainos ir pieno rūgštis, efektyviai atkuria ir palaiko sveiką makšties mikroflorą. Dėl sudėtyje esančio jūros dumblių ekstrakto, priemonė veiksmingai mažina niežulį, sudirgimą, gleivinės išsausėjimą bei kitus makšties ir išorinių lytinių organų uždegimo simptomus. Papildomam ir profilaktiniam poveikiui, kasdienei intymiai higienai rekomenduojama – prausiklis su laktobakterijomis – Floragyn® Intimo.

Nepatogumus keliantis makšties sausumas gali atsirasti ne tik dėl uždegiminių makšties ligų, bet ir dėl menopauzės, hormoninių ir kt. medikamentų vartojimo, netinkamų intymios higienos priemonių ar po gimdymo. Tokiu atveju svarbu ne tik atstatyti sveiką makšties mikroflorą, bet ir pasirūpinti fiziologiniu makšties gleivinės drėkinimu. Vietiškai naudojama medicininė priemonė Floragyn® makšties gelis suteikia ilgalaikį gleivinės drėkinimą, padeda pašalinti lytinių santykių metu dėl makšties sausumo atsirandančius nusiskundimus.