Karališka sveikata – bičių pienelis

Karališka sveikata – bičių pienelis

Nuo seno yra žinoma, kad bitės pagamina labai daug žmogaus sveikatai vertingų produktų. Medų vartojame visi, tačiau bičių pienelis dar neretuose namuose yra nepažįstama substancija.

Būtent bičių pienelis yra vienas iš vertingiausių bičių produktų, dar kitaip vadinamas Karališkąja žele (ang. Royal Jelly). Tai gana naujas bičių produktas. Pirmasis jį aprašė ir rekomendavo žmonėms gydyti R. Šovenas dar 1922 metais. Tačiau tik nuo 1955 metų pradėta nuosekliau šį produktą tyrinėti ir naudoti maisto pramonėje, medicinoje bei kosmetikoje.

Atlikus fizinius, cheminius ir fiziologinius bičių pienelio tyrimus, paaiškėjo, kad tai labai koncentruotas, pilnavertis, biologiškai aktyvus produktas, turintis ypač daug naudingųjų medžiagų:

  • vitaminų (B grupės, A, D, PP, E),
  • pantoteno ir folinės rūgšties,
  • net 1415 mikroelementų,
  • apie 20 procentų baltymų,
  • kelis procentus riebalų,
  • nemažai sacharozės ir
  • 22 aminorūgštis,

kurios reikalingos organizmui normaliai funkcionuoti. Ne veltui, bičių pienelis yra bičių darbininkių tam tikrų liaukų sekretas, kuriuo maitinamos tik bičių motinėlės. Šis produktas ypač gerai virškinamas ir žmogaus organizmas geba įsisavinti net apie 80 procentų visų bičių pienelyje esančių medžiagų.

Bičių pienelį ypač vertina japonai ir kinai. Jeigu 1965 metais Japonijoje buvo suvartota 3 tonos bičių pienelio, tai 1985 metais šios šalies bičių pienelio poreikis išaugo iki 180 tonų.

Kam gali būti naudingas bičių pienelis?

Prireiktų kelių dešimčių puslapių surašyti bičių pienelio naudą ir gydomasias savybes žmogaus organizmui, todėl pateiksiu tik kelias, tačiau itin svarbias. 

Dėl gausios bičių pienelio sudėties, jis suteikia jėgų, energijos, kelia nuotaiką ir turi teigiamos įtakos dvasinei būsenai. Bičių pienelis padeda sėkmingai gydytis nuo nesunkios depresijos.

Labai dažnai bičių pienelis vartojamas vaikų ligoms gydyti. Latvijos medikai turi didelę patirtį, gydant bičių pieneliu vaikus, sergančius lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis. Jiems, vartojant bičių pienelį, greičiau pagerėja apetitas, padidėja kūno masė, sumažėja arba pranyksta kvėpavimo sistemos ligų požymiai, gerėja miegas, pranyksta nervingumo reiškiniai.

Bičių pienelio, kaip antibiotiko, poveikis įrodytas moksliniais tyrimais. Jis naikina daugybę ligų sukėlėjų. Be to, gerina kraujotaką, o tai teigiamai veikia kraujospūdį, širdies veiklą ir kraujotakos sistemą. Bičių pienelis ypač efektyvus ankstyvos smegenų kraujagyslių aterosklerozės atvejais su pastebimais neurovegetaciniais požymiais. Tokie asmenys, vartodami bičių pienelį, tampa žvalesni, dingsta jų nervingumas, galvos skausmai, pagerėja atmintis ir regėjimas.

Bičių pienelis, kaip produktas, mažinantis cholesterolio kiekį, yra efektyvus ir lėtinio širdies ir kraujagyslių nepakankamumo, o taip pat ir poinfarktinės reabilitacijos atvejais.

Pastebėta, kad bičių pienelis, reguliuodamas medžiagų apykaitą ir atpalaiduodamas kraujagyslių spazmus, tinka vartoti ir sergantiems cukralige, ypač tada, kai yra kraujagyslių ir periferinių nervų sistemos pažeidimo požymių. Kai kurie autoriai pastebėjo, kad, sergant cukralige ir vartojant bičių pienelį, sumažėja cukraus kiekis kraujyje, nes bičių pienelis didina insulino stabilumą.

Bičių pienelis teigiamai veikia, gydant lėtines kepenų ir virškinamojo trakto ligas (gastritus, opaligę).

Ypač rekomenduojamas vartoti po sunkių chirurginių operacijų ir traumų – greičiau gyja žaizdos, sveikstama, ligonis greičiau stiprėja, tampa žvalesnis.


Kaip vartoti ir pasirinkti kokybišką bičių pienelį?

Bičių pienelį vertėtų rinktis skystame pavidale ir kuo grynesnį, su mažiau pagalbinių priemaišų. Tokioje formoje bičių pienelis yra išlaikęs daugiausia savo naudingųjų savybių.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad bičių pienelio konsistencija būtų kuo mažiau apdirbta ir artima tai, kuri randama gamtoje, t.y. gelsva, rūgštoka tyrelė - želė. Na o geriausia, kai grynas bičių pienelis yra supakuojamas į stiklo tarą.

Ne mažiau svarbu yra išsiaiškinti, kas yra bičių pienelio gamintojas. Ar jis užtikrina gaminamų produktų kokybę, ar produktai gaminamai pagal ES taikomus reikalavimus ir panašiai.

Rekomenduojama paros dozė suaugusiems ir vaikams nuo 3 metų yra 1000 mg gryno bičių pienelio.

Jau dešimtį metų ir daugelį pacientų savo poveikiu bei kokybę džiugina - ROYAL JELLY 1000 bičių pienelis, N10 - https://www.eurovaistine.lt/royal-jelly-1000-biciu-pienelis-10-ampuliu?c=

Būkime sveiki nuo mažiausio iki didžiausio!

 

Vaistininkė Rūta Trakšelė