Gražių plaukų paslaptis – sveika galvos oda

Gražių plaukų paslaptis – sveika galvos oda

Kiekvienas nori turėti sveikus ir gražius plaukus. Dažnai tai atrodo sunkiai įgyvendinama misija, kai mus kankina galvos odos niežulys, tam tikrais gyvenimo periodais pasirodo pleiskanos, ar plaukai tampa ploni ir praranda blizgesį. Vis dėlto gražius plaukus gali turėti kiekvienas, o tam, pirmiausia, reikia pradėti rūpintis galvos oda – jeigu ji bus sveika, gražūs bus ir plaukai. Sveika galvos oda – tai tarsi derlinga žemė, maitinanti bei drėkinanti joje vešliai augančius plaukus. Tai vieta, kurioje plaukai aprūpinami visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis.


Kas yra sveika galvos oda?

Tai yra oda, kuri išoriškai atrodo rausvos spalvos, nepleiskanoja. Žvelgiant giliau, joje harmoningai vyksta medžiagų apykaita, išlaikomas drėgmės balansas bei palaikomas hidrolipidinis apsauginis odos sluoksnis, neleidžiantis pasišalinti drėgmei ir sustabdantis alergenų ir kitų dirgiklių prasiskverbimą į odą.


Kas dažniausiai pažeidžia galvos odos pusiausvyrą?

Mūsų kasdienė aplinka įtakoja galvos odos ir plaukų būklę: šiluma, šaltis, saulė, oro drėgmė, kasdienis plaukų džiovinimas, tiesinimas, ”agresyvių“ šampūnų naudojimas ir kt. ilgainiui nualina galvos odą. Pažeidžiama apsauginė galvos odos funkcija, todėl lengviau patenka dirgikliai, pradėdami savo „blogą darbą“. Tuomet pasirodo nemalonūs nesveikos galvos odos simptomai: vystosi įvairūs uždegiminiai procesai, dėl ko jaučiame ne tik diskomfortą, niežulį, bet gali atsirasti pleiskanų, keičiasi ir bendra plaukų būklė bei jų grožis.


Ploviklių įtaka galvos odai ir plaukams

Šampūnas yra vienas iš didžiausių niežtinčios galvos odos kaltininkų. Plaukite plaukus tik tada, kai reikia, nes dažnas plovimas gali sumažinti labai svarbių natūralių riebalų kiekį, kurie saugo galvos odą ir suteikia plaukams žvilgesį. 

Kiekvieno šampūno sudėtyje yra medžiagos, atsakingos už plaunamąjį produkto poveikį. Jos vadinamos detergentais – plovikliais. Tai yra paviršinio aktyvumo medžiagos, skirtos nešvarumų šalinimui. Agresyvūs detergentai nuplauna viską: ir nešvarumus, ir galvos odos apsaugą. Oda be apsauginio riebalinio sluoksnio praranda daug drėgmės, o išorės dirgikliai lengvai prasiskverbia gilyn. Visi šie procesai skatina odos uždegimo vystymąsi, dėl ko nualinama galvos oda, ji tampa jautri, pleiskanoja, o plaukai išplonėja bei netenka žvilgesio.


Kaip keičiasi plaukų išvaizda dėl pažeistos galvos odos?

PLAUKAI IŠSAUSĖJA. Dėl nepakankamos galvos odos apsaugos – padidėja transepiderminio vandens netekimas, dėl ko išsausėja ne tik galvos oda, bet ir plaukai.

PLAUKAI LINKĘ RIEBALUOTIS. Kada išoriniai dirgikliai lengviau prasiskverbia į odą, intensyviai dirginamos riebalinės liaukos, suintensyvėja jų veikla (hiperseborėja) ir išskiriama į odos paviršių daugiau riebalų.

Todėl siekiant išsaugoti plaukų grožį ir sveikatą, ypač svarbu naudoti švelnias plaukų priežiūros priemones, kurios tausoja ne tik plaukus, bet ir galvos odą.

 

Dermatologijos Laboratorija Bioderma gimė prieš 35 metus sukūrusi pirmąjį rinkoje nedirginantį šampūną Node Fluid, kurio sudėtis išliko nepakitusi iki šių dienų! Šampūno išskirtinumas – ypatingai švelnus valomasis pagrindas, kuris ne tik efektyviai ir saugiai nuplauna nešvarumus,  bet tuo pat metu tausoja galvos odą ir puoselėja plaukus.