Atopinė oda ir jos priežiūra

Atopinė oda ir jos priežiūra

Kas yra Atopija?

Žodis “atopija” - reiškia paveldėtą organizmo polinkį išsivystyti alergijoms. Atopija pasireiškia kaip alerginė sloga, bronchinė astma arba atopinis dermatitas (sinonimai: egzema, neurodermitas). Atopinis dermatitas - lėtinė odos liga, pasireiškianti odos sausumu, uždegimu, niežėjimu ir atsirandančiais išbėrimais.

Atopiniu dermatitu sergančiųjų oda yra sausa, nes jai trūksta natūralių drėkinančių faktorių, gaminasi mažiau lipidų (ypač keramidų), nepakankama odos barjerinė funkcija, dėl to oda tampa lengvai pažeidžiama išorinių dirgiklių bei netenka dar daugiau vandens, atsiranda antrinės infekcijos pavojus.

Jeigu atopija serga vienas iš tėvų - vaikams alergijų paveldimumo rizika yra apie 50 procentų.

Virš 50 milijonų Eropos gyventų kasdien kenčia nuo atopinio dermatito!

Atopinė oda yra itin sausa, pleiskanojanti, na o paūmėjimų metu galime stebėti egzemos bėrimus: raudonas dėmes, nukąsytus ir sustorėjusios odos plotus, šlapiuojančias žaizdas, įtrūkimus (ypač veido odoje ir galūnių linkiuose). Susiformuoja įdingas ratas - niežėjimo ir kąsymosi, kuri negydant sunku nutraukti ir sergantis vaikas ar suagęs žmogus tik ūmina savo būklę, uždegimas įsivyrauja.

Gali kamuoti nemiga, dėmesio ir mokymosi sutrikimai dėl pastovaus niežėjimo. Taip pat vargina nuotaikų sutrikimai, depresija, socialinė atskirtis, nes visuomenė bijo “užsikrėsti” nuo išberto žmogaus, lankančio viešas vietas - mokykla, baseinas ir kt.

Sausa oda yra ne tik atopiniu dermatitu sergančiųjų rūpestis!

Kas antra moteris teigia, jog ji jaučia odos tempimą, 38 proc. moterų teigia, jog jos netgi jaučia odos sausumą. Taigi atopija sergantieji yra ne vieninteliai kenčiantys nuo išsausėjusios odos.

Tam yra begalė priežasčių mūsų kasdieniame gyvenime. Aplinka: dėl šalčio, vėjo, karščio ir oro kondicionierių netenkame vandens mūsų odoje. Kartotinis ir pastovus naudojimas muilo, prausimosi gelių silpnina odos barjerą. Gyvenimo būdas: alkoholis, vaistai (nuo aknės, mažinantys cholesterolį ir t.t.) ir menkavertė mityba išsausina odą taip pat. O kur dar pastovi rūbų trintis, kuri itin agresyvi kojų odai! Taip pat vidiniai faktoriai: hormonų kaita (ypač menopauzės metu sumažėjus estrogenui, sumažėja ir lipidų gamyba bei padidėja ragėjimo procesai odoje).

Odos sausumas gali pasireikšti įvairiai - kaip tempimo pojūtis, šiurkštumas, pleiskanojimas, sumažėjęs elastingumas ar net skausmingi įtrūkimai.

Ką daryti?

Emolientai vartojami tam, kad oda visą laiką būtų drėgna. Odos išsausėjimas pats savaime gali būti atopinį dermatitą provokuojantis veiksnys. Emolientai – tai drėkinamosios medžiagos, kurių sudėtyje nėra medikamentų, dirginančių, spalvinančių medžiagų, parabenų, kvapiklių. 


SVR Topialyse BAUME Intensif Anti-Relapse

Net 46 proc. omega rūgščių (3,6 ir 9) - aukščiusia aliejinės fazės koncentracija:

Medvilnės aliejus - pirma kart panaudotas odos priežiūros sudėtyje, ypač tyras, aukščiausios koncentracijos originalus medvilnės aliejus sukurtas jautrios ir trapios odos priežiūrai, ypač turtingas omega riebiųjų rūgščių (3,6 ir 9) šaltinis.

Ypač tyras kokosų aliejus (6 proc.) - gausus sočiųjų ir polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, sudrėkina odą ir ji tampa tarsi šilkinė bei maloniai kvepia.

Fosfolipidai - su jų pagalba, emulsija tolygiai pasiskirsto po visus odos sluoksnius tolygiai ir aktyvūs ingridientai tampa pasiekiami geriau

Babassu (palmių sėklų) aliejus - išgaunamas iš Brazilišku Babassu palmių sėklų. Jis suformuoja apsauginę plėvelę ir pagerina produkto sklaidą, tepimą

Glicerinas - puikus stiprus humektantas.

Prebiotiniai angliavandeniai  - atstato gerųjų odos bakterijų (mikrobiomo) balansą ir stabdo patologinių bakterijų (pvz. auksinio stafilokoko) dauginimasi, taip sumažindami egzemos paūmėjimus, bei stimuliuoja natūralų odos imuninį atsaką.

Vitaminas PP arba B3 - priešuždegiminis ir raminantis poveikis, aukščiausia galima koncentracija - net 4 proc. Atkuria odos barjerą ir suteikia staigų palengvėjimą.

Minimalistinė sudėtis: 20 ingridientų ir nė vieno daugiau!

Kitoks produktas išskirtiniam 48 valandų efektyvumui: ultra koncentruota aliejinė bazė, 48 valandų sustiprintas poveikis nuo niežėjimo ir ligos paūmėjimo, minimali sudėtis maksimaliam saugumui, “laiką taupanti”  itin greitai įsigerianti į odą tekstūra, leidžianti iškart ir greitai apsirengti.

NĖRA: mineralinių aliejų, silikono, kvapiklių, dažiklių, parabenų, MIT.

Klinikiniais duomenimis įrodytas efektyvumas: 100 proc. sumažina niežėjimą ir tempimą, oda nuraminta ir pamaitinta.

9 iš 10 moterų nurodo, jog šis produktas efektyvesnis nei jų įprasti kremai.