Prancūzų dermatologų patarimai: pamirškit aknę visiems laikams

Prancūzų dermatologų patarimai: pamirškit aknę visiems laikams

Rudenį, kaip taisyklė suaktyvėja spuogai ir aknė, ypač jeigu vasarą daug mėgavotės saule. Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų nualintą odą ir susigražinti sveiką ir gražią odą sutiko papasakoti gydytoja ir prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė Birute Glodenienė.


Aknė vis ankstėja

Pasak gydytojos Birutės Glodenienės, spuogų atsiradimo priežasčių yra daugybė: jie atsiranda dėl genetikos, hormonų pokyčių, streso, pradėjus naudoti vaistus,  kontraceptikus ar odai netinkančią kosmetiką, netinkamos mitybos ir kt.

Aknė kamuoja apie 80% paauglių, - teigia gydytoja Birutė. Mat paauglystėje įsisiautėję hormonai turi didelę įtaką riebalinių liaukų veiklai. Raginės odos ląstelės užkemša plauko maišelio latakėlį, todėl riebalai negali prasiskverbti į odos paviršių, ima formuotis inkštirai, daugintis bakterijos ir taip išsivysto uždegimas.

Pastaruoju metu aknė vis ankstėja – gydytojams jau tenka sutikti ir 10 metų vaikų, nusėtų spuogų ir inkštirų. Specialistai mano, kad tam įtakos turi mitybos ir gyvenimo įpročių pokyčia.

Riebia, blizgančia oda dažnai skundžiasi sulaukę brandaus amžiaus – oda blizga, ją retsykiais nusėja spuogeliai. Riebi oda turi privalumų – ji ilgiau išlieka jauna, lėčiau sensta ir rečiau netenka drėgmės. Tačiau gali teikti psichologinį diskomfortą.


Nepakenk: priežiūros priemones rinkitės atsakingai

Netinkamos priežiūros priemonės gali pakenkti, įspėja gydytoja. Pavyzdžiui, per daug išsausinti odą ir sukelti odos gynybinę reakciją.  Kita vertus, pasirinkus per silpnas priemones galima taip ir nesulaukti teigiamo efekto.

Todėl prancūzų „Noreva Laboratoires“ yra sukūrę 30 skirtingų dermatologinių produktų aknės ir riebios odos priežiūrai, atsižvelgdami į pacientų amžiaus, aknės sunkumą bei kitas būkles.

  • Itin stiprios aknės kamuojamiems paaugliams reikia stipresnių priemonių su rūgštimis –  Noreva „Exfoliac“ linija. Tinkamiausias metas naudoti – rudenį bei žiemą, kuomet saulės aktyvumas yra mažiausias.
  • Esant jautriai odai, taip pat patiems jauniausiems pacientams, nėštumo metu ar maitinant reikalinga itin saugios, tausojančios priemonės. Tokiais atvejais puikiai tinka Noreva „Actipur“ priemonių linija.
  • Labai riebiai ir linkusiai storėti odai, kuomet kamuoja inkštirai – padės  NOREVA „Zeniac“ linija. Grąžins odai skaistumą, lygumą ir švarą.
  • Riebiai su išsiplėtusiom porom suaugusiųjų odai reikia tausojančios kosmetikos – Noreva „Matidiane“ linija. Ji suteikia puikų matinės odos efektą, reguliuoja riebalų išsiskyrimą, stipriai drėkina, detoksikuoja odą bei suteikia ilgalaikį matinės odos efektą.


Kaip prižiūrėti odą?