Patarimai: kaip atgaivinti veido odą?

Patarimai: kaip atgaivinti veido odą?

Nors žiema traukiasi, jos pėdsakai veide kaip niekad ryškūs. Tai – išsausėjusi, šerpetojanti, perštinti, sniego, vėjo, šalto bei karšto oro kaitos nualinta oda. Kaip suteikti veidui gaivos?

1. Susirūpinkite kasdiene higiena. Žiemos išvargintą odą itin dirgina netinkamai pasirinktos priežiūros priemonės. Keiskite įprotį praustis muilu – jis sausina odą, tad reikėtų naudoti veidui skirtą švelnų prausiklį, kuris ne tik pašalina nešvarumus, bet ir padeda išsaugoti natūralią drėgmės ir riebalų pusiausvyrą.

Tiek moterys, tiek vyrai pavasarį turėtų rinktis švelnią, alergijos nesukeliančią kosmetiką. Rytą švarią odą būtina pasitepti drėkinamuoju, vakare -- maitinamuoju kremu. Sudirgusią odą veiksmingai ramina priemonės, kurių sudėtyje yra ramunėlių, liepų, levandos ekstraktų.

Pavasarį moterims patariama naudoti mažiau dekoratyvinės kosmetikos bei riebių kremų, pravertusių žiemą. Atšilus orams oda gausiau prakaituoja, tad veido pudra greičiau užkemša poras ir skatina bėrimą, spuogų bei inkštirų formavimąsi.

2. Gausiai drėkinkite odą. Pavasarį daugelio oda tampa plonesnė ir sausesnė nei įprastai, išryškėja raukšlės. Vien drėkinančiųjų kremų bei losjonų gali nepakakti.

Geras pagalbininkas – purškiamas terminis vanduo, kuriuo rekomenduojama drėkinti odą kelissyk per dieną. Tačiau dulksnos ant veido nepalikite nudžiūti ir pertelkių po minutės kitos nusausinkite servetėle, nes džiūdamas vanduo išgarins ir odoje esantį vandenį.

Atšilus orams odą drėkinančiomis ir maitinančiomis kaukėmis reikėtų palepinti dažniau nei įprastai – du tris kartus per savaitę. Specialiu kremu reikėtų tepti paakių odą, kuri yra ypač plona ir lengvai pažeidžiama.

3. Gerkite pakankamai skysčių – vandens ar žaliosios arbatos reikėtų išgerti bent porą litrų per dieną. Šios drėgmės labai reikia ne tik veido, bet ir kūno odai, nagams, plaukams.

4. Sveikai maitinkitės. Odai ypač naudingos šviežios daržovių salotos su augaliniu aliejumi, vaisiai, morkų patiekalai, kiaušinio trynys, sorų košė bei sriuba.

5. Vartokite vitaminus, nes vien su maistu jų negaunama pakankamai. Išsaugoti gražią odą padeda A. E ir B grupės vitaminai.

6. Saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių, naudokite kremus su apsauginiu filtru, saugančiu nuo neigiamo UV spindulių poveikio.

7. Prisiminkite liaudies patarimus. Du kartus per savaitę pagarinkite ją virš ramunėlių užpilo. Kas antrą trečia dieną prauskite veidą liepų žiedų, ramunėlių, petražolių, dilgėlių, rožių žiedlapių ar ąžuolo žievės nuoviru.

8. Masažuokite odą bent kartą per dieną. Pasitepkite pirštų pagalvėles veidui skirtu aliejumi ar aliejų mišiniu ir palepinkite veidą švelniais sukamaisiais judesiais. Masažas suaktyvina kraujotaką ir skatina odos atsinaujinimą.

9. Drėkinkite patalpų orą. Tam yra specialių prietaisų, tačiau drėgmės kambariams suteikia ir šlapias rankšluostis ant radiatoriaus, ir į vazas sumerktos gėlės.

10. Stenkitės nesinervinti dėl mažmožių ir pakankamai miegokite.