Nepageidaujami gyventojai

Nepageidaujami gyventojai

Atostogos baigėsi, tad vaikai vėl grįžta į darželius ir mokyklas bei parsiveža naujus gyventojus plaukuose. Nors daugeliui šiuolaikinių žmonių atrodo, kad tokia problema neegzistuoja, tačiau situacija rodo, kad tai yra kiekvieno mažo moksleivio tėvų košmaras. Užsikrėsti utėlėmis galime kiekvienas, bet tai ypatingai būdinga mokyklinio amžiaus vaikams.

Galvos utėlės – tai parazitai, kurie prisitvirtina žmogaus plaukuose ir maitinasi krauju. Viena utėlės motinėlė per dieną padeda iki šešių kiaušinėlių (glindų). Suaugusi utėlė yra sezamo sėklos dydžio ir sunku ją pamatyti, kadangi jų spalva būna šviesios arba rudos spalvos ir susilieja su galvos oda bei plaukais. Galvos utėlės apsigyvena tik žmogaus galvoje, jomis negalima užsikrėsti nuo augintinių. Jos negali skraidyti ar šokinėti - užsikrečiama tiesioginiu kontaktu su žmogaus plaukais, susilietus galvomis ar nuo drabužių. Utėlės turi šešias kojas su nagiukais, kurių dėka prisitvirtina prie plaukų ir tokiu būdu juda. Šie parazitai gali atsirasti įvairiose galvos dalyse: ant pakaušio, už ausų, dažniausiai tose vietose, kur šilta. Aptikti galima tiek suaugusio žmogaus, tiek mokyklinio amžiaus vaikų plaukuose, kurie priskiriami padidintos rizikos grupei, nes tokio amžiaus vaikai daug žaidžia bendrų, artimo kontakto žaidimų, kurių metų ir užkrečia vieni kitus.

Norint atsikratyti utėlių, pirmasis žingsnis yra jų pašalinimas, išnaikinimas, vėliau plaukų iššūkavimas su specialiomis šukomis nuo glindų. Būtina pakeisti patalynę, šukas, išskalbti rūbus ir nuplauti viską, kas galėjo liestis su utėlėmis. 

Šiandien vaistinėse yra įvairių priemonių utėlių naikinimui ir viena iš populiariausių yra Paranit prekių linija, kurią sudaro keturi su šia problema susiję produktai.
Jei mokykloje ar vaikų darželyje buvo pastebėtos ar konstatuotos utėlės, tai apsaugai plaukus reikėtų plauti “Paranit Protection” šampūnu. Šį šampūną galima naudoti ir suaugusiems, ir vaikams nuo dvejų metų. “Paranit Protection” šampūną reikia naudoti kas 2-3 dienas 2 savaites vietoje įprasto šampūno - jis išplauna plaukus ir tuo pat metu apsaugo nuo utėlių, sutrikdo jų gyvavimo ciklą bei sustabdo jų plitimą. 

Jei netikėtai savo vaikų galvose radote judančių būtybių, tai utėlių ir glindų sunaikinimui skirtas „Paranit“ gydomasis šampūnas, kurį galima naudoti vaikams nuo dvejų metų. Gydomasis šampūnas per dešimt minučių uždusina ir dehidratuoja galvos utėles – svarbiausia nepamiršti išplauti plaukų po šios procedūros su po gydymo skirtu šampūnu. Komplekte taip pat yra specialios šukos, kuriomis iššukuojamos mirusios utėlės ir glindos. Alternatyviam pasirinkimui yra “Paranit” aerozolis, kurį galima naudoti vaikams nuo šešių mėnesių. Jo veikimo principas kaip gydomojo šampūno ir veikimui pakanka 15 minučių. Po panaudotos priemonės būtina išplauti galvą su paprastu šampūnu, o jei norite geresnio rezultato, geriau naudoti specialų po gydymo skirtą “Paranit” šampūną.

Po gydymo skirtas naudoti “Paranit” šampūnas rekomenduojamas kaip priemonė lengviau išplauti plaukus po utėlių naikinimo priemonių naudojimo, kurių pagrindas yra aliejinis. Jis puikiai išplauna plaukus iš pirmo karto ir leidžia lengviau iššukuoti negyvas utėles ir glindas. Šampūnas praturtintas keratinu, augalų ekstraktais, kondicionavimo ingridientais ir suteikia plaukams natūralų blizgesį. Tinka naudoti vaikams nuo šešių mėnesių ir suaugusiems.

Straipsnyje naudojama informacija http://www.healthline.com/health/lice-whar-are-lice#treatment4