Pagalba sąnariams – judėjimas

Pagalba sąnariams – judėjimas

Prasidėjęs pavasaris pamažu džiugina vis dažniau pasirodančia saule ir kylančia oro temperatūra, tačiau ne visiems pokyčiai yra malonūs. Orų permainos turi įtakos skausmui sąnariuose.

 

Besikeičiantis atmosferos slėgis didina slėgį sąnariams, o to pasekmė – sąnaryje sunkiau cirkuliuoja sinovinis skystis. Pastarojo vaidmuo sąnariuose labai svarbus: sutepti kremzlę ir neleisti jai dėvėtis. Be to, dėl atmosferos slėgio susidaro spaudimas sąnario viduje, kuris pradeda veikti nervų galūnėles ir šios ima „signalizuoti“ skausmą.

 

Norint turėti judresnius ir mažiau skausmingus sąnarius bet kokiame amžiuje – judėti būtina. Judėjimas sąnarį maitina. Po žiemos sąnariai būna tarsi sustabarėję, todėl aktyvesne veikla reikėtų užsiimti pamažu – pripratinti sąnarius prie apkrovos.

 

Sąnariams galite padėti ne tik juos mankštindami, bet ir panaudoję šiuolaikines nemedicinines priemones. Savo sąnariais papildomai patartina pasirūpinti juos sutepant geliu, kuris prasiskverbia per odą ir padeda sutepti sąnarių kremzles, o taip pat sumažina nemalonius skausmo pojūčius, gerina kremzlės funkcijas bei atstato sąnarių veiklai svarbų sinovinį skystį.

Sąnarių skausmui malšinti sukurtas nekenksmingas, nemedicininis gelis „Flexiseq®“. Jis gali būti naudojamas ir vienas, ir kombinuojamas su kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, su vaistais nuo uždegimo.

Jo sudėtyje yra nanostruktūros mikrokapsulės „Sequessome™“, kurias sudaro natūralios, žmogaus organizme esančios molekulės – fosfolipidais. Šios mikrokapsulės prasiskverbia pro žmogaus odą, fosfolipidai patenka į sąnario sinovinį skystį, jungiasi prie jo kremzlės paviršiaus. Taip sumažinama sąnarinių paviršių trintis, gerėja jo skysčio kokybė. Po 2–4 dienų naudojimo mažėja skausmas bei sąnario stingimas, o tepant ilgesnį laiką mažėja probleminės kremzlės paviršiuje esantys nelygumai, sąnario funkcija gerėja, mažėja osteoartrito simptomų, lengviau mankštintis ir judėti.

Gelis „Flexiseq®“ kaip veiksmingas ir saugus preparatas yra laimėjęs BVDA (Vokietijos farmacininkų asociacija) inovacijų apdovanojimą. Gelį saugu naudoti su kitais vartojamais vaistais, taip pat ir su receptiniais vaistais nuo uždegimo.

Prieš naudojant „Flexiseq®“ gelį būtina perskaityti informacinį lapelį, o kilus klausimams pasitarti su vaistininku arba gydytoju.