preloader

Prašome palaukti

Piracetamum-Olainfarm, 400mg, kietosios kapsulės, N60

Piracetamum-Olainfarm, 400mg, kietosios kapsulės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Piracetamas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 017688
Vaistas vartojamas: papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos ( išs...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistas vartojamas: papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos ( išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui; galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui; vyresnių kaip 8 metų vaikų skaitymo sutrikimo gydymui, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į
  - gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra Piracetamum-Olainfarm ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Piracetamum-Olainfarm
  3. Kaip vartoti Piracetamum-Olainfarm
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Piracetamum-Olainfarm
  6. Kita informacija


  1. Kas yra Piracetamum-Olainfarm ir kam jis vartojamas

  Piracetamum-Olainfarm kietųjų kapsulių veiklioji medžiaga piracetamas yra psichotropinių vaistų grupės, vadinamos nootropais, preparatas. Nootropų grupės medikamentai specifiškai aktyvina integracinę smegenų veiklą. Jie vadinami psichometabolizmo stimuliatoriais, kadangi daro palankų poveikį smegenų medžiagų apykaitai ir kraujo cirkuliacijai. Dėl piracetamo poveikio energetiniams procesams smegenų audiniai tampa atsparesni hipoksijai bei apsinuodijimui. Medikamentas gerina funkcines smegenų pusrutulių sąsajas bei sinapsinį signalo perdavimą naujosios žievės struktūrose, atnaujina ir stabilizuoja smegenų veiklą, ypač sąmonę, atmintį ir kalbą, didina protinį darbingumą.
  Vaistas vartojamas:
  - papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos ( išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui.
  - galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui.
  - vyresnių kaip 8 metų vaikų skaitymo sutrikimo gydymui, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Piracetamum-Olainfarm

  Piracetamum-Olainfarm vartoti negalima:
  jeigu yra alergija piracetamui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  jeigu labai sutrikusi inkstų veikla;
  jeigu ligonis serga kepenų liga;
  jeigu yra depresija, kurios metu būna sujaudinimas;
  jeigu pacientas serga sunkia nervų sistemos liga;
  jeigu į smegenis išsiliejo kraujas (ištiko hemoraginis insultas);
  jeigu pacientė nėščia arba žindyvė.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės:
  Pacientams, kuriems sutrikusi inkstų veikla, reikia vartoti gydytojo nurodytą mažesnę dozę. Jei sutrikimas lengvas gydytojas paprastai skirs pusę, jei jis yra vidutinio sunkimo - ketvirtį įprastinės dozės. Jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas, vaisto vartoti draudžiama.
  Vaistas iš pagyvenusių žmonių organizmo šalinamas lėčiau, todėl pagyvenusiems pacientams reikia vartoti mažesnę dozę. Be to, mažesnę dozę turėtų vartoti ligoniai, gydomi tam tikrais vaistais nuo epilepsijos.
  Jei yra nemiga, rekomenduojama preparato vakare negerti, o paros dozę suvartoti per du kartus, t. y. iš ryto ir po pietų.

  Kiti vaistai ir Piracetamum-Olainfarm
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Nors piracetamas gali sąveikauti su vaistais, stimuliuojančiais smegenų veiklą (pasireiškia stipresnis poveikis) ar medikamentais nuo psichozės, t. y. neuroleptikais (stiprėja judesių sutrikimas), jo vartoti kartu su psichotropiniais ir kitokiais vaistais galima.
  Ligoniams, kuries susilpnėjusi skydliaukės veikla, piracetamo vartojant kartu su skydliaukės hormonų preparatais (trijodtironinu, tetrajodtironinu), pasireiškė stipresnis nepageidaujamas poveikis, pvz., nemiga, nerimas, sujaudinimas. .

  Piracetamum-Olainfarm vartojimas su maistu ir gėrimais
  Paprastai Piracetamum-Olainfarm kapsulių reikia gerti prieš valgį. Medikamento veiksmingumui maistas įtakos nedaro.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Gerai kontroliuojamų piracetamo saugumo nėštumo ir žindymo laikotarpiu klinikinių tyrimų neatlikta, todėl nėščioms moterims šio medikamento vartoti negalima.
  Piracetamum-Olainfarm kapsulių veiklioji medžiaga piracetamas išsiskiria su žindyvės pienu, todėl žindymo laikotarpiu šio medikamento vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Duomenų, kad gydomosios piracetamo dozės daro neigiamą įtaką gebėjimui vairuoti, nėra.
  Gydymo pradžioje ir padidinus dozę gali atsirasti mieguistumas ir kitokių nervų sistemos sutrikimų. Tokiu atveju vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsisakyti arba nutrauktiPiracetamum-Olainfarm kapsulių vartojimą.


  3. Kaip vartoti Piracetamum-Olainfarma

  Piracetamum-Olainfarm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Piracetamum-Olainfarm 400 mg kietosios kapsulės tinka ilgalaikei palaikomajai terapijai bei lėtinių ligų gydymui. Paprastai vaisto geriama prieš valgį, du kartus per parą, tačiau jo galima vartoti ir 3 - 4 kartus per parą. Kapsulę reikia nuryti nepažeistą, gausiai užsigeriant skysčiu.
  Simptominis smegenų veiklos susilpnėjimo gydymas. Paros dozė yra 1,2 - 4,8 g. Ją reikia gerti per 2 - 3 kartus. Iš pradžių per parą reikia gerti 1,2 g (tris kartus per parą po 400 mg), vėliau dozę galima didinti iki 2,4 g, kai kuriais atvejais - net iki 3,2 g ar daugiau. Vaisto vartojimą reikia nutraukti laipsniškai mažinant paros dozę iki 1,2 - 1,6 g (gerti 3 - 4 kartus per parą po 400 mg). Gydomasis poveikis dažniausiai pastebimas vaisto vartojant 2 - 3 savaites. Gydymo kursas trunka nuo 2 - 3 savaičių iki 2 - 6 mėnesių. Prireikus po 6 - 8 savaičių jį galima kartoti.
  Vyresni kaip 8 metų vaikai. Paros dozė yra 30 - 50 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti per kelis kartus. Gydymo trukmė nustatoma kiekvienam pacientui. Jei reikalinga ilgesnė terapija, per metus rekomenduojami trys gydymo kursai.
  Jeigu manote, kad Piracetamum-Olainfarm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Piracetamum-Olainfarm dozę?
  Preparatas, net vartojamas didelėmis dozėmsis, toksinio poveikio nesukelia.
  Vaisto perdozavus, reikia išplauti skrandį, gerti aktyvuotos anglies ir daug skysčio. Jeigi atsiranda šalutinis poveikis, reikia kreiptis į gydytoją. Apsinuodijimo gydymas yra simptominis.

  Pamiršus pavartoti Piracetamum-Olainfarm
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia gerti taip, kaip įprasta.

  Nustojus vartoti Piracetamum-Olainfarm
  Savo nuožiūra pertraukus arba per anksti baigus gydymą, gali vėl atsirasti ar pasunkėti ligos simptomai, todėl prieš nutraukiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Nepageidaujami poveikiai, kurie buvo nustatyti klinikinių tyrimų metu ir po vaisto patekimo į rinką, yra išvardyti žemiau pateikiamoje lentelėje pagal organų sistemų klases bei pagal dažnį. Dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (>1/10); dažni (>1/100, <1/10); nedažni (>1/1 000, <1/100); reti (>1/10 000, <1/1 000); labai reti (<1/10 000); dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis). Kad būtų patvirtintas dažnis gydomiems pacientams populiacijoje, duomenų, sukauptų po vaisto patekimo į rinką, nepakanka.

  Piracetamum-Olainfarm, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Piracetamum-Olainfarm kapsulės yra gerai toleruojamos. Nepageidaujamas poveikis pastebimas daug dažniau, jei vartojama didesnė negu 5 g paros dozė arba jei ligonis senyvas

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: didelė piracetamo dozė slopina trombocitų agregaciją ir mažina kraujo klampumą.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Dažnis nežinomas: angioneurozinė edema(padidėjusio jautrumo reakcija, kuriai būdingas staigus lūpų, veido ir kaklo tinimas, taip pat gali tinti plaštakos ir pėdos, atsirasti dusulys, užkimti balsas), odos uždegimas, niežulys, dilgėlinė.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: galima padidėjusio jautrumo reakcija (išbėrimas, niežulys).

  Psichikos sutrikimai
  Dažni: nervingumas.
  Nedažni: depresija.
  Dažnis nežinomas: nerimas, pasimetimas, haliucinacijos.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: nevalingi įvairių kūno dalių judesiai
  Nedažni: mieguistumas
  Dažnis nežinomas: padidėjęs sujaudinimas, galvos sukimasis, nemiga, galvos skausmas, depresija

  Ausų ir labirintų sutrikimai
  Dažnis nežinomas: galvos svaigimas.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Reti: krešulio susidarymas kraujagyslės spindyje (tiktai švirkščiant į veną), sumažėjęs kraujospūdis (tiktai švirkščiant į veną).

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: kūno svorio padidėjimas.
  Dažnis nežinomas: pilvo skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Nedažni: astenija(jėgų nusilpimas, greitas nuovargis, nervinis išsekimas).
  Reti: injekcijos vietos skausmas (tiktai švirkščiant į veną), karščiavimas (tiktai švirkščiant į veną).

  Tyrimai
  Dažni: kūno svorio padidėjimas.

  Šalutinis poveikis vaikams
  Vaikams, ypač protiškai atsilikusiems, pastebėta nenustygstamumo, nerimo, nerūpestingumo, pablogėjusio gebėjimo susikaupti, sutrikusios psichinės pusiausvyros bei polinkio į konfliktus atvejų. Sumažinus dozę ar nutraukus vaisto vartojimą šie sutrikimai išnyko.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį
  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Piracetamum-Olainfarma

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25oC temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės po „Tinka iki" ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Piracetamum-Olainfarm sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra piracetamas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 400 mg piracetamo.
  - Pagalbinės medžiagos kapsulės turinyje yra sunkusis magnio subkarbonatas ir kalcio stearatas, kapsulės apvalkale - želatina ir titano dioksidas (E171).

  Piracetamum-Olainfarm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos spalvos kietos želatininės kapsulės, užpildytos baltos arba balkšos spalvos milteliais.

  PVC/aliuminio lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 kietųjų kapsulių. Kartono dėžutėje yra 60 kapsulių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  JSC Olainfarm
  5 Rūpnīcu St., Olaine, LV-2114
  Latvija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB ,,Corpus Medica"
  Sukilėlių pr.61
  LT-49333 Kaunas
  Tel.:8 37 370054
  Lietuva  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-11-14


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
  Piracetamum-Olainfarm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Piracetamum-Olainfarm 400 mg kietosios kapsulės tinka ilgalaikei palaikomajai terapijai bei lėtinių ligų gydymui. Paprastai vaisto geriama prieš valgį, du kartus per parą, tačiau jo galima vartoti ir 3 - 4 kartus per parą. Kapsulę reikia nuryti nepažeistą, gausiai užsigeriant skysčiu.
  Simptominis smegenų veiklos susilpnėjimo gydymas. Paros dozė yra 1,2 - 4,8 g. Ją reikia gerti per 2 - 3 kartus. Iš pradžių per parą reikia gerti 1,2 g (tris kartus per parą po 400 mg), vėliau dozę galima didinti iki 2,4 g, kai kuriais atvejais - net iki 3,2 g ar daugiau. Vaisto vartojimą reikia nutraukti laipsniškai mažinant paros dozę iki 1,2 - 1,6 g (gerti 3 - 4 kartus per parą po 400 mg). Gydomasis poveikis dažniausiai pastebimas vaisto vartojant 2 - 3 savaites. Gydymo kursas trunka nuo 2 - 3 savaičių iki 2 - 6 mėnesių. Prireikus po 6 - 8 savaičių jį galima kartoti.
  Vyresni kaip 8 metų vaikai. Paros dozė yra 30 - 50 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti per kelis kartus. Gydymo trukmė nustatoma kiekvienam pacientui. Jei reikalinga ilgesnė terapija, per metus rekomenduojami trys gydymo kursai.
  Jeigu manote, kad Piracetamum-Olainfarm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Piracetamum-Olainfarm dozę?
  Preparatas, net vartojamas didelėmis dozėmsis, toksinio poveikio nesukelia.
  Vaisto perdozavus, reikia išplauti skrandį, gerti aktyvuotos anglies ir daug skysčio. Jeigi atsiranda šalutinis poveikis, reikia kreiptis į gydytoją. Apsinuodijimo gydymas yra simptominis.

  Pamiršus pavartoti Piracetamum-Olainfarm
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia gerti taip, kaip įprasta.

  Nustojus vartoti Piracetamum-Olainfarm
  Savo nuožiūra pertraukus arba per anksti baigus gydymą, gali vėl atsirasti ar pasunkėti ligos simptomai, todėl prieš nutraukiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės