preloader

Prašome palaukti

PRESTARIUM, 10mg, burnoje disperguojamosios tabletės, N30

PRESTARIUM, 10mg, burnoje disperguojamosios tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Perindoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 202911

 PRESTARIUM vartojamas:
- gydyti padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai);
- sumažinti širdies ligų komplikacijų, pvz., miokardo infarkto, pavo...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

   PRESTARIUM vartojamas:
  - gydyti padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai);
  - sumažinti širdies ligų komplikacijų, pvz., miokardo infarkto, pavojui, tiems stabilia išemine širdies liga (tai tokia būklė, kai sumažėja ar visai nutrūksta kraujo pritekėjimas į širdį) sergantiems žmonėms, kurie jau buvo patyrę širdies priepuolį (miokardo infarktą) ir (arba) kuriems intervenciniu būdu buvo pagerintas kraujo pritekėjimas į širdį, praplečiant kraujagysles, aprūpinančias širdį krauju.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis  (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?  1. Kas yra PRESTARIUM ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant PRESTARIUM  3. Kaip vartoti PRESTARIUM  4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti PRESTARIUM 6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra PRESTARIUM ir kam jis vartojamas

   PRESTARIUM yra angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius. Šie vaistai išplečia kraujagysles, todėl širdžiai darosi lengviau varinėti jomis kraują.    PRESTARIUM vartojamas: - gydyti padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai); - sumažinti širdies ligų komplikacijų, pvz., miokardo infarkto, pavojui, tiems stabilia išemine širdies liga (tai tokia būklė, kai sumažėja ar visai nutrūksta kraujo pritekėjimas į širdį) sergantiems žmonėms, kurie jau buvo patyrę širdies priepuolį (miokardo infarktą) ir (arba) kuriems intervenciniu būdu buvo pagerintas kraujo pritekėjimas į širdį, praplečiant kraujagysles, aprūpinančias širdį krauju.     2. Kas žinotina prieš vartojant PRESTARIUM    PRESTARIUM vartoti negalima:   - jeigu yra alergija  perindopriliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba kitiems AKF inhibitoriams; - jeigu anksčiau besigydant AKF inhibitoriais Jums buvo atsiradę tokių simptomų kaip pasunkėjęs švokščiantis kvėpavimas, veido ar liežuvio patinimas (būklė, vadinama angioneurozine edema), smarkus niežulys ar odos bėrimas arba jeigu Jums ar Jūsų giminaičiams panašių simptomų buvo atsiradę kitomis aplinkybėmis; - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti PRESTARIUM vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“); - jeigu sergate cukriniu diabetu arba inkstų ligomis ir vartojate aliskireną.

    Įspėjimai ir atsargumo priemonės   Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti PRESTARIUM, jeigu: - jeigu Jums yra aortos stenozė (pagrindinės kraujagyslės, išeinančios iš širdies, susiaurėjimas), hipertrofinė kardiomiopatija (širdies raumens liga) ar inkstų arterijos stenozė (arterijos, aprūpinančios inkstus krauju, susiaurėjimas); - jei sergate kitomis širdies ligomis; - jei sergate kepenų liga; - jei sergate inkstų liga ar Jums atliekama dializė; - jei sergate kolagenoze (jungiamojo audinio liga), pvz., sistemine raudonąja vilklige ar sklerodermija; - jei sergate cukriniu diabetu; - jei laikotės bedruskės dietos ar vartojate druskos pakaitalus, kuriuose yra kalio; - jei Jums bus atliekama anestezija ir (ar) operacija; - jei Jums bus taikoma dializė ar mažo tankio lipoproteinų aferezė (cholesterolio pašalinimas iš kraujo); - jei Jums ruošiamasi atlikti desensibilizaciją, kad būtų sumažintas alerginis bičių ar vapsvų įgėlimo poveikis; - jei neseniai vėmėte ar viduriavote arba netekote skysčių; - jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių; - jei Jums gydytojas sakė, kad sergate fenilketonurija; - jeigu vartojate aliskireną (vaistą, skirtą kraujospūdžiui mažinti); - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu PRESTARIUM vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio, šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Vaikams ir paaugliams PRESTARIUM gydyti vaikų ir paauglių nerekomenduojama.

   Kiti vaistai ir PRESTARIUM    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.  Kiti vaistai gali turėti įtakos gydymui PRESTARIUM. Tokie vaistai yra: - kiti vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos, įskaitant aliskireną, diuretikus (vaistus, kurie padidina šlapimo išskyrimą per inkstus); - kalį tausojantys vaistai (tokie kaip triamterenas, amiloridas), kalio papildai, druskų papildai, kuriuose yra kalio; - kalį tausojantys vaistai širdies nepakankamumo gydymui: epleronas ir spironolaktonas 12,5-50 mg dozių intervalu per parą; - eplerenonas (vaistas širdies nepakankamumo gydymui); - litis (vaistas nuo manijos ar depresijos); - nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., ibuprofenas) ar didelės aspirino dozės; - vaistai nuo cukrinio diabeto, pvz., insulinas ar metforminas; - baklofenas (vaistas raumenų sustandėjimui gydyti sergant tokiomis ligomis kaip išsėtinė sklerozė); - vaistai nuo psichikos ligų, depresijos, nerimo, šizofrenijos (pvz., tricikliai antidepresantai, antipsichotikai); - imunosupresantai (vaistai, kurie sumažina gynybines organizmo funkcijas), vartojami autoimuninėms ligoms gydyti ar išvengti organų atmetimo po jų persodinimo (pvz., ciklosporinas, takrolimas); - trimetoprimas (vaistas infekcijoms gydyti); - estramustinas (vaistas vėžiui gydyti); - alopurinolis (podagrai gydyti); - prokainamidas (vaistas sutrikusiam širdies ritmui gydyti); - kraujagysles plečiantys vaistai, įskaitant nitratus; - heparinas (vaistas, vartojamas kraujui skystinti); - vaistai, vartojami žemam kraujospūdžiui, šokui ar astmai gydyti (pvz., efedrinas, noradrenalinas, adrenalinas); - aukso druskos, ypač skiriant jų į veną (jos skiriamos reumatoidinio artrito simtomams gydyti).

   PRESTARIUM vartojimas su maistu ir gėrimais    PRESTARIUM geriau vartoti prieš valgį.    Nėštumas ir žindymo laikotarpis   Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.   Nėštumas Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje PRESTARIUM. PRESTARIUM yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. PRESTARIUM nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.    Vairavimas ir mechanizmų valdymas    Budrumo PRESTARIUM paprastai neveikia, tačiau dėl kraujospūdžio mažėjimo kai kuriems pacientams gali atsirasti galvos svaigimas arba nuovargis. Dėl to gali pablogėti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus.     PRESTARIUM sudėtyje yra laktozės ir aspartamo.  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.  PRESTARIUM burnoje disperguojamųjų tablečių sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.     3. Kaip vartoti PRESTARIUM

   PRESTARIUM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.  Tabletę reikia padėti ant liežuvio, kad ji suirtų, ir nuryti su seilėmis, vaistą geriau vartoti visada tuo pačiu laiku, ryte prieš valgį.  Gydytojas nustatys Jums reikiamą dozę.    Rekomenduojama dozė  Didelis kraujospūdis: įprasta pradinė ir palaikomoji dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio, jei reikia, dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Gydant didelį kraujospūdį, 10 mg per parą yra didžiausia dozė.  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia – iki 10 mg vieną kartą per parą.  Stabili išeminė širdies liga: įprasta pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ši dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Tai didžiausia rekomenduojama dozė sergant šia liga.  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia – iki 10 mg vieną kartą per parą.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vartoti vaikams ir paaugliams nerekomenduojama.    Ką daryti pavartojus per didelę PRESTARIUM dozę    Pavartojus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių arba į savo gydytoją. Dažniausias perdozavimo simptomas yra kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio atsiranda svaigulys ar apalpstama. Jei atsiranda tokių simptomų, reikia atsigulti ir aukščiau pakelti kojas.    Pamiršus pavartoti PRESTARIUM    Labai svarbu vartoti vaistus kiekvieną dieną, nes tik reguliarus gydymas yra veiksmingas. Jei užmiršote pavartoti PRESTARIUM, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.    Nustojus vartoti PRESTARIUM    Kadangi PRESTARIUM paprastai gydoma visą gyvenimą, prieš nutraukdami gydymą šiuo vaistiniu preparatu pasitarkite su savo gydytoju.  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.     4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums pasireiškė bent vienas iš toliau išvardytų simptomų, nebevartokite vaistinio preparato ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją: - veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, apsunkintas kvėpavimas; - smarkus galvos svaigimas ar alpimas; - neįprastai greitas ar nereguliarus širdies plakimas ar skausmas krūtinėje; - stiprus skausmas pilve.    Šalutinis poveikis (išvardytas mažėjančio dažnumo tvarka) gali būti toks: - dažnas (gali pasireikšti iki 1 ir 10 žmonių): galvos skausmas, svaigulys, galvos sukimasis, badymo ir tirpimo pojūtis kūne, regėjimo sutrikimai, spengimas ausyse, apsvaigimas dėl mažo kraujospūdžio, kosulys, dusulys, virškinimo sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, skonio sutrikimai, dispepsija arba virškinimo sutrikimai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas), alerginės reakcijos (pvz., odos bėrimas, niežulys), mėšlungis, nuovargio jausmas; - nedažnas (gali pasireikšti iki 1 ir 100 žmonių): nuotaikos pokyčiai, miego sutrikimai, bronchų spazmas (spaudimas krūtinėje, švokštimas ir dusulys), burnos sausumas, angioneurozinė edema (švokštimas, veido ,liežuvio ar gerklės patinimas, smarkus niežulys ar sunkus odos bėrimas, pūslių susidarymas ant odos, inkstų pažeidimas, impotencija, prakaitavimas , eozinofilų (tam tikros baltųjų kraujo ląstelių rūšies) perteklius, mieguistumas, alpimas, širdies plakimo pojūtis, tachikardija, vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija (padidėjęs odos jautrumas saulei), artralgija (sąnarių skausmai), mialgija (raumenų skausmai), krūtinės skausmas, bendras negalavimas, periferinė edema, karščiavimas, nukritimas, laboratorinių tyrimų pokyčiai: didelė kalio koncentracija kraujyje, kuri normalizuojasi nutraukus gydymą, maža natrio koncentracija kraujyje, diabetu sergančių pacientų hipoglikemija (labai maža cukraus koncentracija kraujyje), padidėjusi šlapalo koncentracija kraujyje ir padidėjusi kreatinino koncentracija kraujyje. - Retas (gali pasireikšti iki 1 ir 1000 žmonių): laboratorinių parametrų pokyčiai: padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, didelė serumo bilirubino koncentracija. - labai retas (gali pasireikšti iki 1 ir 10 000 žmonių): sumišimas, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (nereguliarus širdies plakimas, krūtinės angina, miokardo infarktas ir insultas), eozinofilinė pneumonija (reta pneumonijos rūšis), rinitas (nosies užgulimas ir sloga), daugiaformė eritema, ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujo pokyčiai, tokie kaip mažas baltųjų ir raudonųjų kraujo kūnelių skaičius, žemas hemoglobino lygis, mažas kraujo plokštelių skaičius, kasos uždegimas (kuris sukelia stiprų pilvo ir nugaros skausmą), hepatitas.   Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.    5. Kaip laikyti PRESTARIUM   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.    Ant dėžutės ir tablečių talpyklės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

   Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. Pakuotės turinys ir kita informacija    PRESTARIUM sudėtis   - Veiklioji medžiaga yra perindoprilio argininas. Vienoje burnoje disperguojamoje tabletėje yra 6,790 mg perindoprilio, atitinkančio 10 mg perindoprilio arginino. - Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas (E470B), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E551), džiovintas išpurškiant laktozės ir krakmolo mišinys (85 % laktozės monohidrato, 15 % kukurūzų krakmolo), aspartamas (E951) ir acesulfamo kalio druska (E950).

   PRESTARIUM išvaizda ir kiekis pakuotėje

  PRESTARIUM 10 mg burnoje disperguojamosios tabletės yra baltos ir apvalios. PRESTARIUM tiekiamas talpyklėmis po 5, 10, 14, 20, 30, 50, 60, 90,100, 120 arba 500 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas   Rinkodaros teisės turėtojas Les Laboratoires Servier 50, rue Carnot 92284 Suresnes cedex Prancūzija    Gamintojas  LES LABORATOIRES SERVIER INDUSTRIE (LSI)  905 route de Saran  45520 Gidy  Prancūzija    arba    Servier (Ireland) Industries Ltd (SII)  Gorey Road - Arklow - Co. Wicklow  Airija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:  Austrija:  Coversoral-Arginin 10 mg-Schmelztabletten  Belgija  COVERSYL Orodispersible 10 mg  Bulgarija  PRESTARIUM 10 mg Таблетка, диспергираща се в устата  Kipras  COVERSYL Orodispersible 10 mg  Čekijos Respublika  PRESTARIUM NEO ORODISPERZNÍ  Danija  COVERSYL NOVUM Smelt  Estija  Prestarium Arginine 10 mg  Suomija  COVERSORAL NOVUM 10 mg  Prancūzija  COVERSYL 10 mg  Vokietija  COVERSUM Arginin 10 mg Schmelztabletten  Graikija  COVERSYL Orodispersible 10 mg  Vengrija  ARMIX Arginin 10 mg szájban diszpergálódó tabletta  Islandija  COVERSYL NOVUM Smelt  Airija  COVERSYL Arginine 10 mg Orodispersible tablets  Italija  COVERSYL 10 mg compresse orodispersibili  Latvija  PRESTARIUM 10 mg mutē disperġējamās tabletes  Lietuva  PRESTARIUM 10 mg burnoje disperguojamosios tabletės  Liuksemburgas  COVERSYL Orodispersible 10 mg  Malta  COVERSYL Arginine 10 mg Orodispersible tablets  Nyderlandai  COVERSYL arg orodisper 10 mg  Norvegija  PERINDOPRILARGININ SERVIER 10 mg smeltetablett  Lenkija  Prestarium Oro 10 mg  Portugalija  COVERSORAL 10 mg  Rumunija  PRESTARIUM 10 mg Comprimate orodispersabile  Slovakija  PRESTARIUM A 10 mg orodispergovateľná tableta  Slovėnija  BIOPREXANIL 10 mg orodisperzibilne tablete  Ispanija  COVERSORAL 10 mg  Švedija  Coversyl Novum 10 mg  Jungtinė Karalystė  COVERSYL Arginine 10 mg Orodispersible tablets

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.   UAB “SERVIER PHARMA” Konstitucijos pr. 7 LT-09308 Vilnius  Tel. 370 (5) 2 63 86 28

   Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-31

  Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

   PRESTARIUM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.  Tabletę reikia padėti ant liežuvio, kad ji suirtų, ir nuryti su seilėmis, vaistą geriau vartoti visada tuo pačiu laiku, ryte prieš valgį.  Gydytojas nustatys Jums reikiamą dozę.    Rekomenduojama dozė  Didelis kraujospūdis: įprasta pradinė ir palaikomoji dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio, jei reikia, dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Gydant didelį kraujospūdį, 10 mg per parą yra didžiausia dozė.  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia – iki 10 mg vieną kartą per parą.  Stabili išeminė širdies liga: įprasta pradinė dozė yra 5 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ši dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Tai didžiausia rekomenduojama dozė sergant šia liga.  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia – iki 10 mg vieną kartą per parą.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vartoti vaikams ir paaugliams nerekomenduojama.    Ką daryti pavartojus per didelę PRESTARIUM dozę    Pavartojus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių arba į savo gydytoją. Dažniausias perdozavimo simptomas yra kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio atsiranda svaigulys ar apalpstama. Jei atsiranda tokių simptomų, reikia atsigulti ir aukščiau pakelti kojas.    Pamiršus pavartoti PRESTARIUM    Labai svarbu vartoti vaistus kiekvieną dieną, nes tik reguliarus gydymas yra veiksmingas. Jei užmiršote pavartoti PRESTARIUM, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.    Nustojus vartoti PRESTARIUM    Kadangi PRESTARIUM paprastai gydoma visą gyvenimą, prieš nutraukdami gydymą šiuo vaistiniu preparatu pasitarkite su savo gydytoju.  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Didelis kraujospūdis: įprasta pradinė ir palaikomoji dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio, jei reikia, dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Gydant didelį kraujospūdį, 10 mg per parą yra didžiausia dozė.
  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia - iki 10 mg vieną kartą per parą.
  Širdies nepakankamumas: įprasta pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ši dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Tai didžiausia rekomenduojama dozė sergant šia liga.
  Stabili išeminė širdies liga: įprasta pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Po dviejų savaičių ši dozė gali būti padidinta iki 10 mg vieną kartą per parą. Tai didžiausia rekomenduojama dozė sergant šia liga.
  Jeigu Jums 65 ar daugiau metų, įprasta pradinė dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Po mėnesio ši dozė gali būti padidinta iki 5 mg, o vėliau, jei reikia - iki 10 mg vieną kartą per parą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės