preloader

Prašome palaukti

Salofalk, 4g/60ml, tiesiosios žarnos suspensija, N7

Salofalk, 4g/60ml, tiesiosios žarnos suspensija, N7

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Mesalazinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 4g/60ml
Prekės kodas: 826996

 Salofalk tiesiosios žarnos suspensija vartojama paūmėjusio opinio riestinės ir tiesiosios žarnos uždegimo (kolito) gydymui.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

   Salofalk tiesiosios žarnos suspensija vartojama paūmėjusio opinio riestinės ir tiesiosios žarnos uždegimo (kolito) gydymui.  Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį. - Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį   poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Salofalk ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Salofalk 3. Kaip vartoti Salofalk 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Salofalk 6. Kita informacija

  1. KAS YRA SALOFALK IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Mesalazinas, veiklioji Salofalk tiesiosios žarnos suspensijos medžiaga, yra vaistas nuo uždegimo. Juo gydomos uždegiminės žarnų ligos.  Salofalk tiesiosios žarnos suspensija vartojama paūmėjusio opinio riestinės ir tiesiosios žarnos uždegimo (kolito) gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SALOFALK

  Salofalk vartoti negalima • jeigu Jums padidėjęs jautrumas salicilo rūgščiai, salicilatams (tokiems kaip aspirinas) arba kitoms sudedamosioms vaisto dalims (jos išvardytos 6 skyriuje “Kita informacija”); • jeigu sergate sunkiomis kepenų ar inkstų ligomis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Gydymo metu gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę ir Jums gali prisieiti reguliariai tirti kraują ir šlapimą.

  Prieš vartodami šį vaistą pasakykite gydytojui, jei: - jei esate sirgęs plaučių susirgimais, ypač bronchų astma; - jei easate alergiškas sulfasalazinui, į mesalaziną panašiai medžiagai; - jei Jūsų kepenų veikla sutrikusi; - jei Jūsų inkstų veikla sutrikusi.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite gydytojui, jei vartojate bent vieną iš žemiau išvardytų vaistų, nes dėl vaistų sąveikos jų poveikis gali pakisti. - Azatioprinas, 6- merkaptopurinas ar tioguaninas (jais gydomi imuninės sistemos organų veiklos sutrikimai). Tam tikri vaistai, slopinantys kraujo krešėjimą (kraują skystinantys vaistai ar vaistai trombozės gydymui, pvz., varfarinas).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jums vis dar gali būti tinkamas gydymas Salofalk tiesiosios žarnos suspensija, o gydytojas nutars, kas Jums tinka.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Jei esate nėščia, Salofalk tiesiosios žarnos suspensijos galite vartoti tik gydytojui nurodžius.

  Jei žindote kūdikį, Salofalk tiesiosios žarnos suspensijos galite vartoti tik gydytojui nurodžius, kadangi vaistas gali patekti į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas nedaro poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Salofalk medžiagas

  Salofalk tiesiosios žarnos suspensijos sudėtyje yra metabisulfito. Todėl pacientams sergantiems astma ar praeityje patyrusiems alerginių reakcijų, gali kilti alerginių reakcijų, įskaitant alerginį šoką ar anafilaksijos simptomų ir bronchų spazmą (bronchų spindžio susiaurėimą).

  Salofalk tiesiosios žarnos suspensijos sudėtyje yra natrio benzoato, kuris gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas, įskaitant odos, akių ir gleivinių sudirginimą.

  3. KAIP VARTOTI SALOFALK

  Salofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra1 kartą per dieną.

  Suaugusieji Vakare, prieš einant miegoti, į tiesiąją žarną reikia suleisti buteliuke esančios 60 ml suspensijos, t. y. 4000 mg mesalazino dienos dozę).

  Duomenys apie poveikį vaikams riboti, o vartojimo patirties mažai.

  Gydymas būna efektyviausiais, jei prieš Salofalk vartojimą žarna yra ištuštinama.

  Kad tiesiosios žarnos suspensija taptų vientisa, prieš vartojimą buteliuką reikia gerai pakratyti. Po to reikia nuimti apsauginį dangtelį ir buteliuką laikyti stačią, kad vaistas iš jo neišsilietų. Pacientas turi atsigulti ant kairiojo šono ir, kad galėtų išlaikyti kūno pusiausvyrą, ištiesti kairę ir sulenkti dešinę koją. Po to, laikant buteliuką nukreiptą į bambą, reikia įkišti aplikatoriaus viršūnę, padengtą slidžia plėvele, į tiesiąją žarną.

  Buteliuką būtina laikyti tvirtai ir palengva lenkti tol, kol aplikatorius atsisuks į nugarą. Siekiant nesukelti noro išsituštinti, buteliuką reikia iš lėto ir tolygiai spausti, po vartojimo tuščią buteliuką reikia ištraukti.

  Kad vaistas galėtų tolygiai pasiskirstyti žarnoje, po Salofalk suleidimo pacientas nekeisdamas padėties turi gulėti mažiausiai 30 minučių. Jei Salofalk visą naktį išlieka žarnyne, poveikis būna didžiausias.

  Gydyti Salofalk reikia atidžiai ir nuosekliai, kadangi tik tokiu atveju pacientas pradės sveikti.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos, jos sunkumo bei eigos.

  Dažniausiai paūmėjimas, kuriam pasibaigus Salofalk suspensijos paprastai nevartojama, išnyksta per 8 – 12 savaičių. Vartojimo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas.

  Jeigu manote, kad Salofalk tiesiosios žarnos suspensija veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Salofalk dozę Iki šiol apsinuodijimo nepastebėta. Kadangi Salofalk sudėtyje esančio mesalazino farmakokinetika yra specifinė, net didelė dozė apsinuodijimo reiškinių paprastai nesukelia. Paskutinių tyrimų duomenys rodo, kad kraujyje vaisto koncentracija turėtų būti nedidelė, todėl pagalbos priemonės netenka prasmės. Jei kyla abejonių, reikia informuoti gydytoją, kad jis galėtų spręsti, kaip toliau gydyti.

  Pamiršus pavartoti Salofalk Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą kartą suleisti didesnę Salofalk dozę negalima, vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip nurodyta. Jei pacientas anksti atsimena, kad praleido vieną dozę, ją reikia suleisti kiek galima greičiau, tačiau jei greitai vaisto reikės vartoti kitą kartą, numatytu laiku reikia vartoti ne dvigubą, bet paskirtą dozę.

  Pokyčiai nutraukus Salofalk vartojimą Jei norima savo nuožiūra, pvz., dėl nepageidaujamo poveikio, gydymą Salofalk nutraukti arba baigti anksčiau, būtina prieš tai pasitarti su gydytoju

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Salofalk tiesiosios žarnos suspensija, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Visi vaistai gali sukelti alerginių reakcijų, tačiau sunkios alerginės reakcijos pasitaiko retai. Pastebėję bet kurį iš žemiau išvardytų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją: - alerginis odos bėrimas; - karščiavimas; - pasunkėjęs kvėpavimas.

  Jei labai pblogėjo Jūsų sveikata, ypač jei sukarščiote,  skauda gerklę ir (ar) burną, liaukitės vartoję tiesiosios žarnos suspensijos ir nedelsiant apie tai praneškite gydytojui. Šie simptomai gali būti susiję su sumažėjusiu baltųjų kraujo kūnelių kiekiu Jūsų kraujyje (agranuliotoze). Esant šiam sutrikimui gali padidėti pavojus susirgti sunkia infekcine liga. Gydytojas atliks kraujo tyrimą, kad nustatytų baltųjų kraujo kūnelių kiekį. Svarbu įspėti gydytoją, kad vartojate šio vaisto.

  Nustatyti žemiau nurodyti nepageidaujami poveikiai.

  Dažni nepageidaujami poveikiai (pasitaikę mažiau kaip 1 iš 10 pacientų) - Pilvo išpūtimas.

  Nedažni nepageidaujami poveikiai (pasitaikę mažiau kaip 1 iš 100 pacientų) - Diskomfortas ir sudirginimas išangės srityje, skausmingas mėšlungiškas noras tuštintis.

  Reti nepageidaujami poveikiai (pasitaikę mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų) - Pilvo skausmas ir pūtimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas. - Galvos skausmas, svaigulys. - Krūtinės skausmas, dusulys ar galūnių patinimas dėl vaisto poveikio širdžiai.

  Labai reti nepageidaujami poveikiai (pasitaikę mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) - Inkstų veiklos sutrikimas, kartais lydimas galūnių patinimo ar šono skausmo. - Krūtinės skausmas, dusulys ar dėl širdies veiklos sutrikimo atsiradęs galūnių patinimas. - Stiprus pilvo skausmas, atsiradęs dėl kasos uždegimo. - Dusulys, kosulys, švokštimas, rentgeno nuotraukoje matomas plaučių šešėlis atsiradęs dėl alerginių ir (ar) uždegiminių plaučių būklių. - Sunkus viduriavimas ir pilvo skausmas atsiradęs dėl vaisto sukelto alerginio žarnyno uždegimo. - Odos išbėrimas ir uždegimas. - Raumenų ir sausgyslių skausmas. - Karščiavimas, gerklės skausmas ir negalavimas dėl kraujo ląstelių kiekio sumažėjimo. - Gelta ir pilvo skausmas dėl kepenų ir tulžies pūslės veiklos sutrikimo. - Plaukų slinkimas ir nuplikimas. - Rankų ir pėdų tirpimas ir dilgčiojimas (periferinė neuropatija). - Grįžtamas spermos gamybos susilpnėjimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SALOFALK

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Salofalk vartoti negalima. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

  6. KITA INFORMACIJA

  Salofalk sudėtis - Veiklioji medžiaga mesalazinas. Viename buteliuke (60 ml suspensijos) jo yra 4 g. - Pagalbinės medžiagos yra natrio benzoatas (E 211), kalio metabisulfitas (E 224), kalio acetatas, ksantano lipai, karbomerai, dinatrio edetatas, išgrynintas vanduo.    Salofalk išvaizda ir kiekis pakuotėje Kreminės ar šviesiai rusvos spalvos homogeninė suspensija be kietųjų dalelių.

  Pakuotėje yra 7 buteliukai po 60 ml suspensijos.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas   Dr. Falk Pharma GmbH Leinenweberstr. 5 Postfach 6529 79104 Freiburg Vokietija Tel.: +49 (0)761/1514-0 Fax: +49 (0)761/1514-321 e-mail: zentrale@drfalkpharma.de http://www.drfalkpharma.de

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.   UAB Morfėjus Tel. +370 5 2796328 info@morfejus.lt

   

   Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-06-03     Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Salofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra1 kartą per dieną.

  Suaugusieji Vakare, prieš einant miegoti, į tiesiąją žarną reikia suleisti buteliuke esančios 60 ml suspensijos, t. y. 4000 mg mesalazino dienos dozę).

  Duomenys apie poveikį vaikams riboti, o vartojimo patirties mažai.

  Gydymas būna efektyviausiais, jei prieš Salofalk vartojimą žarna yra ištuštinama.

  Kad tiesiosios žarnos suspensija taptų vientisa, prieš vartojimą buteliuką reikia gerai pakratyti. Po to reikia nuimti apsauginį dangtelį ir buteliuką laikyti stačią, kad vaistas iš jo neišsilietų. Pacientas turi atsigulti ant kairiojo šono ir, kad galėtų išlaikyti kūno pusiausvyrą, ištiesti kairę ir sulenkti dešinę koją. Po to, laikant buteliuką nukreiptą į bambą, reikia įkišti aplikatoriaus viršūnę, padengtą slidžia plėvele, į tiesiąją žarną.

  Buteliuką būtina laikyti tvirtai ir palengva lenkti tol, kol aplikatorius atsisuks į nugarą. Siekiant nesukelti noro išsituštinti, buteliuką reikia iš lėto ir tolygiai spausti, po vartojimo tuščią buteliuką reikia ištraukti.

  Kad vaistas galėtų tolygiai pasiskirstyti žarnoje, po Salofalk suleidimo pacientas nekeisdamas padėties turi gulėti mažiausiai 30 minučių. Jei Salofalk visą naktį išlieka žarnyne, poveikis būna didžiausias.

  Gydyti Salofalk reikia atidžiai ir nuosekliai, kadangi tik tokiu atveju pacientas pradės sveikti.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos, jos sunkumo bei eigos.

  Dažniausiai paūmėjimas, kuriam pasibaigus Salofalk suspensijos paprastai nevartojama, išnyksta per 8 – 12 savaičių. Vartojimo trukmę kiekvienam ligoniui nustato gydytojas.

  Jeigu manote, kad Salofalk tiesiosios žarnos suspensija veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Salofalk dozę Iki šiol apsinuodijimo nepastebėta. Kadangi Salofalk sudėtyje esančio mesalazino farmakokinetika yra specifinė, net didelė dozė apsinuodijimo reiškinių paprastai nesukelia. Paskutinių tyrimų duomenys rodo, kad kraujyje vaisto koncentracija turėtų būti nedidelė, todėl pagalbos priemonės netenka prasmės. Jei kyla abejonių, reikia informuoti gydytoją, kad jis galėtų spręsti, kaip toliau gydyti.

  Pamiršus pavartoti Salofalk Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą kartą suleisti didesnę Salofalk dozę negalima, vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip nurodyta. Jei pacientas anksti atsimena, kad praleido vieną dozę, ją reikia suleisti kiek galima greičiau, tačiau jei greitai vaisto reikės vartoti kitą kartą, numatytu laiku reikia vartoti ne dvigubą, bet paskirtą dozę.

  Pokyčiai nutraukus Salofalk vartojimą Jei norima savo nuožiūra, pvz., dėl nepageidaujamo poveikio, gydymą Salofalk nutraukti arba baigti anksčiau, būtina prieš tai pasitarti su gydytoju

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės