preloader

Prašome palaukti

Solian, 200mg, tabletės, N30

Solian, 200mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Amisulpridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg
Prekės kodas: 049338

Šis vaistas vartojamas šizofrenijos gydymui.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Šis vaistas vartojamas šizofrenijos gydymui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Solian ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Solian 3. Kaip vartoti Solian 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Solian 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Solian ir kam jis vartojamas

  Solian sudėtyje yra veikliosios medžiagos amisulprido. Ji priklauso vaistų, vadinamų antipsichotikais, grupei. Solian yra vaistas, veikiantis centrinę nervų sistemą ir sukeliantis antipsichozinį poveikį. Šis vaistas vartojamas šizofrenijos gydymui.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Solian

  Solian vartoti negalima: - jeigu yra alergija amisulpridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jūs sergate feochromocitoma (antinksčių augliu, kuris išskiria medžiagą, sukeliančią sunkią hipertenziją); - jaunesniems kaip 14 metų vaikams; - žindymo laikotarpiu; - jeigu Jums yra nuo prolaktino priklausomas auglys; - kartu su levodopa.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Solian. - Jei vartojant vaistą sutriko budrumas, pradėjo didėti raumenų įtempimas ar pasireiškė karščiavimas dėl neaiškių priežasčių, vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti mirtinai pavojingos komplikacijos - neurolepsinio sindromo požymiai.

  Vaistą reikia vartoti atsargiai: - senyviems pacientams; - pacientams, kurių inkstų veikla yra nepakankama (gydytojas gali paskirti mažesnę vaisto dozę); - pacientams, sergantiems epilepsija ar Parkinsono liga; - jei sergate širdies ritmo sutrikimais (gydytojas gali Jums užrašyti elektrokardiogramą); - pacientams, turintiems insulto rizikos veiksnių; - pacientams, kuriems patvirtinta cukrinio diabeto diagnozė, ar turintiems cukrinio diabeto rizikos veiksnių; - pacientams, sergantiems su demencija susijusia psichoze; - jeigu Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi; - Jeigu Jūs arba bet kuris Jūsų giminaitis sirgo krūties vėžiu.

  Staiga nutraukus Solian vartojimą, gali atsirasti nutraukimo simptomų (negalėjimas ilgiau sėdėti, tonuso sutrikimas, judesių sutrikimas), be to, gali atsinaujinti psichikos ligos simptomai. Todėl vaisto vartojimą patariama nutraukti laipsniškai.

  Nepaaiškinamos infekcijos ar karščiavimas, atsiradę vartojant vaistų nuo psichozių, įskaitant ir Solian, gali būti kraujo diskrazijos (kraujo ląstelių sutrikimo) požymis. Tokiu atveju reikia skubiai ištirti kraują.

  Kiti vaistai ir Solian Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Solian negalima vartoti su levodopa (vaistas Parkinsono ligai gydyti). Solian poveikis gali būti priešiškas vadinamųjų dopamino agonistų (pvz., bromokriptino ar ropinirolio), kurių vartojama nuo Parkinsono ligos ir kitokių sutrikimų, poveikiui.

  Vaistai, kuriuos vartojant kartu su Solian gali pasireikšti sąveika: - centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai, įskaitant narkotinius ir anestezijai vartojamus vaistus, analgetikus (vaistus nuo skausmo), antihistamininius vaistus, barbitūratus ir benzodiazepinus (migdomieji vaistai) ir kitus anksiolitikus (nerimą mažinantys vaistai), klonidiną bei jo junginius; - antihipertenziniai ir kiti kraujospūdį mažinantys vaistai; - vaistai, kurie vartojami kartu su Solian, gali sukelti sunkų širdies ritmo sutrikimą: IA klasės antiaritminiai vaistai (pvz., chinidinas, dizopiramidas) ir III klasės antiaritminiai vaistai (pvz., amjodaronas, sotalolis), kai kurie antihistamininiai vaistai, kai kurie kiti antipsichotikai ir antimaliariniai vaistai (pvz., meflokvinas).

  Solian vartojimas su maistu ir gėrimais Gydymo metu draudžiama gerti svaigalų.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Nėštumo metu šio vaisto vartoti nepatariama. Jei amisulpridas vartojamas nėštumo metu, naujagimiams gali pasireikšti amisulprido nepageidaujamas poveikis. Naujagimiams, kurių motinos paskutinį nėštumo trimestrą (paskutinius 3 nėštumo mėnesius) vartojo Solian, gali pasireikšti šie simptomai: drebėjimas, raumenų įsitempimas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir maitinimosi sunkumai. Jeigu Jūsų naujagimiui atsirado bet kuris iš šių išvardintų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Jei vartodama šį vaistą pastojote, kreipkitės į gydytoją, kadangi tik jis gali nuspręsti, ar vaistą galima toliau vartoti.

  Žindymas Vartojant šį vaistą, žindyti kūdikio negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Net vartojamas rekomenduojamomis dozėmis Solian gali sukelti mieguistumą, todėl sutrikdo gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Solian sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Solian

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo metodas Vaistą reikia gerti.

  Dozavimas Jūsų vartojama Solian dozė priklauso nuo Jūsų susirgimo. Atidžiai vykdykite Jūsų gydytojo nurodymus. Rekomenduojama paros dozė yra nuo 50 mg iki 800 mg. Dozę iki 400 mg reikia gerti vieną kartą per parą. Didesnę dozę reikia gerti padalijus ją į dvi atskiras dozes. Didžiausia paros dozė yra 1 200 mg.

  Visuomet reikia gerti tiek tablečių ir taip dažnai, kaip nurodė gydytojas. Savo nuožiūra vaisto vartojimo nutraukti negalima.

  Ką daryti pavartojus per didelę Solian dozę? Pavartojus per didelę Solian dozę būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Solian Pamiršus pavartoti Solian, sekančią dozę reikia išgerti įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei pamiršote išgerti kelias dozes, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nepageidaujami poveikiai suklasifikuoti į grupes pagal dažnį naudojant šį susitarimą: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000), labai retas (<1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

  Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni. Drebulys, raumenų stingulys, mėšlungis, nenormalūs judesiai, padidėjęs seilėtekis. Dažni. Spazminė kreivakaklystė, okulogiracinė krizė (tam tikrų akies raumenų nenormalūs judesiai), kramtomųjų raumenų mėšlungis, nevalingi judesiai. Mieguistumas. Nedažni. Ritmiški, nevalingi judesiai, visų pirma liežuvio ir (arba) veido. Traukuliai. Dažnis nežinomas. Piktybinis neuroleptinis sindromas (potencialiai mirtina komplikacija) – nepaaiškinamas karščiavimas, susijęs su bendraisiais ir nervų sistemos sutrikimais.

  Psichikos sutrikimai Dažni. Nemiga, nerimas, sujaudinimas, orgazmo disfunkcija, suglumimas (minčių susipainiojimas).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni. Vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas.

  Endokrininiai sutrikimai Dažni. Išnyksta mėnesinės, nemaitinant krūtimi moterims išsiskiria pienas, vyrams pabrinksta krūtys, hiperprolaktinemija (kraujyje padaugėja prolaktino – hormono, skatinančio pieno išsiskyrimą), lytinis šaltumas ir erekcijos sutrikimas.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažni. Hiperglikemija (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje), hipertrigliceridemija (padidėjęs riebalų - trigliceridų kiekis kraujyje) ir hipercholesterolemija (padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje).

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai Dažni. Hipotenzija (žemas kraujospūdis). Nedažni. Retas širdies ritmas. Dažnis nežinomas. Sunkūs alpimai ir širdies ritmo sutrikimai, tokie kaip skilvelinė tachikardija, kuri gali baigtis skilvelių virpėjimu ar širdies sustojimu, netikėta mirtimi.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas. Leukopenija, neutropenija ir agranuliocitozė (tam tikros rūšies baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas).

  Tyrimai Dažni. Kūno svorio padidėjimas. Nedažni. Kepenų fermentų, daugiausia transaminazių, koncentracijos padidėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Nedažni. Alerginės reakcijos.

  Kraujagyslių sutrikimai Dažnis nežinomas. Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu) kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą. Jeigu pasireiškė bet kuris iš paminėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažnis nežinomas. Angioneurozinė edema, dilgėlinė.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Solian

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.   Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  SOLIAN sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra amisulpridas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg, 200 mg arba 400 mg amisulprido. - Pagalbinės medžiagos Solian 50 mg tabletėse, Solian 200 mg tabletėse ir Solian 400 mg tabletės branduolyje yra: karboksimetilkrakmolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas. - Solian 400 mg plėvele dengtos tabletės plėvelėje yra hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, polioksil 40 stearatas, titano dioksidas (E171).

  SOLIAN išvaizda ir kiekis pakuotėje 30 tablečių PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, supakuotose į kartono dėžutę. Solian 50 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, su įspaudu „AMI 50“ vienoje pusėje. Solian 200 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, su įspaudu „AMI 200“ vienoje pusėje ir įranta kitoje pusėje. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes. Solian 400 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, su įspaudu „AMI 400“ ir įranta vienoje pusėje. Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva

  Gamintojai Solian 50 mg tabletės ir Solian 200 mg tabletės SANOFI WINTHROP INDUSTRIE 6, boulevard de lEurope 21800 Quetigny Prancūzija

  Solian 400 mg plėvele dengtos tabletės SANOFI WINTHROP INDUSTRIE 6, boulevard de lEurope 21800 Quetigny Prancūzija

  arba

  SANOFI-AVENTIS Zrt. Campona u. 1 (Harbor Park) 1225 Budapest Vengrija

  arba

  UAB “Oriola Vilnius” Laisvės pr. 75 LT-06144, Vilnius Lietuva

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva Tel. +370 5 275 5224

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-05

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Jūsų vartojama Soliano dozė priklauso nuo Jūsų susirgimo. Atidžiai vykdykite Jūsų gydytojo nurodymus.
  Įprastinė paros dozė yra nuo 50 mg iki 800 mg.
  Dozę iki 400 mg reikia gerti vieną kartą per parą. Didesnę dozę reikia gerti padalijus ją į dvi atskiras dozes.
  Didžiausia paros dozė yra 1200 mg.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės