preloader

Prašome palaukti

TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.
TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.
TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.

TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.

Medicinos priemonė
Prekės kodas: 206292
Prekės ženklas: TAKEMED
Automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, turintis nereguliaraus pulso detektorių ir 99 matavimų atminties funkciją. Parduodamas su universalaus dydžio (22–42 cm) manžete.
86,59 €

Kaina elektroninėje parduotuvėje gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatymas: Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Medicinos priemonė

Automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, turintis nereguliaraus pulso detektorių ir 99 matavimų atminties funkciją. Parduodamas su universalaus dydžio (22–42 cm) manžete.


1. Automatinio kraujospūdžio ir pulso matuoklio „Takemed“ ypatybės

Šis kraujospūdžio matuoklis yra automatinis oscilometrinis prietaisas, skirtas kraujospūdžiui ir pulsui matuoti ant žasto. Matuoklis užtikrina kliniškai patikrintą matavimo tikslumą ir yra labai patogus naudoti.

2. DĖMESIO! Svarbi informacija apie savarankišką kraujospūdžio matavimą

- Nepamirškite, kad savarankiškas kraujospūdžio matavimas skirtas kontrolei, bet ne diagnostikai ar gydymui. Gavę neįprastus matavimo duomenis, būtinai pasitarkite su gydytoju. Jokiu būdu nekeiskite gydytojo paskirtų vaistų dozių.

- Pulso indikatorius netinka širdies stimuliatoriaus ritmui tikrinti.

- Sutrikusio širdies ritmo (aritmijos) atvejais šiuo aparatu atlikti matavimai turi būti įvertinti tik po konsultacijos su gydytoju.

3. Elektromagnetiniai trikdžiai

Prietaise yra jautrių elektroninių komponentų (mikrokompiuteris). Todėl arti prietaiso neturi būti stiprių elektrinių ir elektromagnetinių laukų (pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų, mikrobangų krosnelių). Jie gali sukelti laikiną matavimo tikslumo pablogėjimą.

4. Svarbi informacija apie kraujospūdį ir jo matavimą

Kodėl kraujospūdis būna per aukštas ar per žemas?

Kraujospūdį reguliuoja smegenyse esantis cirkuliacinis centras. Jam veikiant, kinta širdies susitraukimų stiprumas ir dažnis (pulsas) bei kraujagyslių spindis. Pastarasis kinta dėl lygiųjų raumenų skaidulų, esančių kraujagyslių sienelėse. Arterinis kraujospūdis keičiasi periodiškai: širdžiai susitraukiant (sistolė), sistolinis (viršutinis) kraujospūdis būna aukščiausias, o širdžiai atsipalaiduojant (diastolė) – diastolinis (apatinis) kraujospūdis žemiausias.

Normalaus kraujospūdžio palaikymas padeda išvengti tam tikrų ligų.

Koks kraujospūdis laikytinas normaliu?

Kraujospūdis yra aukštas, jei ilsintis diastolinis kraujospūdis viršija 90 mmHg ir (arba) sistolinis kraujospūdis aukštesnis nei 160 mmHg. Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Ilgalaikis nurodyto lygio kraujospūdis pavojingas Jūsų sveikatai, nes gali sukelti progresuojančius kraujagyslių ir gyvybinių organų, tokių kaip inkstai ar net širdis, sutrikimus.

Jei sistolinis kraujospūdis yra nuo 140 iki 160 mmHg ir (arba) diastolinis – nuo 90 iki 95 mmHg, kreipkitės į gydytoją ir reguliariai tikrinkite savo kraujospūdį.

Į gydytoją kreipkitės ir tada, kai kraujospūdis per žemas (sistolinis kraujospūdis yra žemesnis nei 105 mmHg ir (arba) diastolinis – žemesnis nei 60 mmHg).

Net ir esant normaliam kraujospūdžiui, patartina reguliariai jį matuoti.

Jei Jūs gydomas nuo hipotenzijos ar hipertenzijos, kasdien tuo pačiu metu matuokite ir registruokite kraujospūdį. Matavimo duomenis parodykite gydytojui.

Niekada savarankiškai nekeiskite gydytojo paskirtų vaistų dozių, remdamiesi savo matavimų rezultatais.

Kraujospūdžio klasifikacija pagal PSO (mmHg)

Amplitudė

Sistolinis kraujospūdis

Diastolinis kraujospūdis

Rekomendacijos

Kraujospūdis per žemas

↓100

↓60

Pasitarkite su gydytoju

Optimalus kraujospūdis

100–120

60–80

Savarankiškai matuokitės kraujospūdį

Normalus kraujospūdis

120–130

80–85

Savarankiškai matuokitės kraujospūdį

Šiek tiek padidėjęs kraujospūdis

130–140

85–90

Pasitarkite su gydytoju

Per aukštas kraujospūdis

140–160

90–100

Kreipkitės į gydytoją

Labai smarkiai padidėjęs kraujospūdis

160–180

100–110

Kreipkitės į gydytoją

Pavojingai padidėjęs kraujospūdis

180↑

110↑

Skubiai kreipkitės į gydytoją!

Papildoma informacija

- Jei Jūsų kraujospūdis normalus, kai ilsitės, tačiau fizinio ar fiziologinio streso sąlygomis smarkiai padidėja, Jūs tikriausiai sergate arterine hipertenzija. Jei įtariate, kad tai yra kraujospūdžio pokyčių priežastis, kreipkitės į gydytoją.

- Jei tinkamai pamatuotas diastolinis kraujospūdis yra didesnis nei 120 mmHg, nedelsiant būtinas medicininis gydymas.

Ką daryti, jei kraujospūdis nuolat per aukštas arba per žemas?

a) Pirmiausiai kreipkitės į gydytoją.

b) Ilgalaikis ar vidutinės trukmės kraujospūdžio padidėjimas (įvairios hipertenzijos formos) yra pavojingas sveikatai. Tai kelia pavojų Jūsų kraujagyslėms, ypač jei jos susiaurėjusios dėl aterosklerozės. Rezultatas – sumažėjęs gyvybiškai svarbių organų (širdies, smegenų, raumenų) aprūpinimas krauju. Be to, ilgalaikis nuolatinis kraujospūdžio padidėjimas pakeičia anatominę širdies struktūrą.

c) Yra daug kraujospūdžio padidėjimo priežasčių. Hipertenzija gali būti įprasta pirminė arba antrinė. Pastaroji gali būti priskirta prie tam tikrų organų veiklos sutrikimų. Norint sužinoti galimas Jūsų padidėjusio kraujospūdžio priežastis, būtina konsultuotis su gydytoju.

d) Mediciniškai nustačius padidėjusį kraujospūdį ir jo padidėjimo profilaktikai galima imtis tam tikrų priemonių, kurios visam laikui pakeistų Jūsų gyvenimo būdą, pvz., laikytis tinkamų valgymo įpročių.

5. Nereguliaraus pulso detektorius

Kardiogramos segmentą vaizduojančio simbolio atsiradimas rodo, kad matuojant buvo nustatytas tam tikras nereguliarus pulsas. Tai gali keistis, atsižvelgiant į Jūsų normalų kraujospūdį.

Dėl to nereikėtų nerimauti, tačiau jei simbolis pasirodo dažniau (pavyzdžiui, keletą kartų per savaitę, kai matuojama kasdien) arba staiga atsiranda dažniau nei įprasta, rekomenduojame apie tai informuoti gydytoją. Parodykite gydytojui toliau išdėstytą informaciją.

6. Informacija gydytojui apie dažnai pasirodantį nereguliaraus pulso indikatorių

Prietaisas „Takemed“ yra oscilometrinis kraujospūdžio matuoklis, analizuojantis ir pulso dažnumą. Šio prietaiso tikslumas yra patvirtintas klinikiniais tyrimais.

Matavimo metu atsiradus pulso netolygumui, po matavimo ekrane atsiranda nereguliaraus pulso indikatorius. Simboliui pasirodant dažniau (pavyzdžiui, keletą kartų per savaitę, kai matuojama kasdien) arba staiga pasirodant dažniau nei įprasta, pacientui rekomenduojama kreiptis medicininės pagalbos.

Prietaisas negali pakeisti kardiologinio ištyrimo, tačiau padeda anksti nustatyti nereguliarų pulsą.

Prieš pradėdami naudotis prietaisu, įdėmiai perskaitykite kartu pateikiamą instrukciją, o vėliau laikykite ją saugioje vietoje. Jei turite papildomų klausimų, susijusių su kraujospūdžiu ir jo matavimu, kreipkitės į gydytoją.

TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.
TAKEMED automatinis kraujospūdžio ir pulso matuoklis, 1 vnt.
86,59 €
Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

1. Prieš matuojant

- Prieš pat matuodamiesi kraujospūdį nevalgykite, nerūkykite ir venkite bet kokios įtampos. Šie veiksniai turi įtakos matavimo rezultatams. Prieš matavimą atsipalaiduokite. Maždaug 10 minučių ramiai pasėdėkite.

- Nusivilkite prie žasto priglundančius drabužius.

- Visada matuokite ant tos pačios rankos (geriausiaI ant kairės).

- Matuoti stenkitės reguliariai, tuo pačiu paros metu, nes kraujospūdis per dieną kinta.

2. Dažniausios klaidos

Pastaba: kraujospūdžiui matuoti būtinos vienodos sąlygos, pageidautina ramybės būsena!

- Kraujospūdis gali padidėti, jei stengsitės remtis ranka. Įsitikinkite, kad sėdite patogiai ir atsipalaidavę. Matuodami neįtempkite matuojamos rankos raumenų. Jei reikia, atsiremkite į pagalvėlę.

- Jei žasto arterija bus gerokai žemiau (aukščiau) širdies, gausite klaidingą didesnį (mažesnį) kraujospūdį! (15 cm aukščio skirtumas lemia 10 mmHg matavimo paklaidą!).

- Klaidingus matavimų rezultatus lemia per siauros ir per trumpos manžetės. Labai svarbu pasirinkti reikiamo dydžio manžetę. Jos dydis priklauso nuo žasto apimties (matuojama per žasto vidurį). Ant manžetės yra pažymėtas tinkamas žasto apimties intervalas.

Pastaba: naudokite tik originalias „Takemed“ manžetes.

- Neteisingus matavimo rezultatus lemia per laisvai uždėta manžetė arba iš šonų išsikišanti oro kišenė.

- Atliekant pakartotinius matavimus, kraujas susikaupia rankoje, o tai gali lemti klaidingus rezultatus. Tinkamus rezultatus gausite, jei pakartotinai matuosite tik po 5 minučių pertraukos arba prieš tai pakelsite ranką, kad ištekėtų susikaupęs kraujas.

3. Manžetės uždėjimas

a) Suformuokite kilpą, manžetės galą (su įsiūtu guminiu stabdikliu) įverdami į metalinį žiedą. Limpanti juosta turi būti išorinėje pusėje.

b) Manžetę užmaukite ant kairiojo žasto taip, kad vamzdelis būtų nukreiptas dilbio kryptimi.

c) Pasukite ant žasto užmautą manžetę. Užtikrinkite, kad apatinis manžetės kraštas būtų 2–3 cm aukščiau alkūnės, o guminis vamzdelis eitų vidine dilbio puse.

Svarbu! Žyma (3 cm ilgio juostelė) turi būti tiksliai virš arterijos, kuri eina žemyn vidine rankos puse.

d) Užveržkite laisvą manžetės galą.

e) Tarp žasto ir manžetės neturi būti jokio tarpo, tačiau turi būti įmanoma įsprausti du pirštus. Rankos neturi veržti drabužiai. Būtina nusivilkti bet kokius veržiančius drabužius (pavyzdžiui, megztinį).

f) Patogiai, bet ne per stipriai užfiksuokite manžetę. Ranką delnu į viršų padėkite ant stalo taip, kad manžetė būtų širdies aukštyje. Patikrinkite, ar nesulenktas vamzdelis.

Pastaba. Jei neįmanoma manžetės uždėti ant kairės rankos, ją galima uždėti ir ant dešinės. Tačiau visus matavimus būtina atlikti ant tos pačios rankos.

4. Matavimo procedūra

Tinkamai uždėjus manžetę, galima pradėti matuoti.

a) Paspauskite mygtuką ON/OFF/START. Siurblys pradės pūsti orą į manžetę. Ekrane bus nuolat rodomas didėjantis slėgis manžetėje.

b) Pasiekus reikiamą pripūtimo slėgį, siurblys išsijungia ir slėgis pradeda lėtai mažėti. Matavimo metu rodomas manžetės slėgis (dideli skaičiai). Jei pripūtimas nepakankamas, prietaisas automatiškai pripūs oro papildomai.

c) Prietaisui nustačius pulsą, ekrane pradeda mirksėti širdies simbolis, o su kiekviena pulso banga pasigirsta pyptelėjimas.

d) Baigus matuoti, pasigirsta ilgi signalai. Dabar rodomas išmatuotas sistolinis ir diastolinis kraujospūdis ir pulso dažnis. Nereguliaraus pulso indikatorius, pasirodęs matavimo pabaigoje, įspėja apie nustatytą netolygų pulsą. Jei šis simbolis rodomas dažnai, kreipkitės į gydytoją.

e) Matavimo rezultatus matysite, kol prietaisą išjungsite. Jei per 5 minutes nenuspaudžiamas joks mygtukas, taupydamas baterijas prietaisas išsijungia automatiškai.

5. Atminties funkcija – ankstesnių matavimo duomenų rodymas

Prietaisas atmintyje išsaugo 99 paskutinių matavimų rezultatus su datos ir laiko žyma. Nuspaudę atminties mygtuką MEMORY, bet kada galite sužinoti paskutinių matavimo rezultatus.

6. Matavimo nutraukimas

Jei dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui, pacientas blogai jaučiasi) prireikia nutraukti kraujospūdžio matavimą, tai galima bet kada padaryti nuspaudžiant mygtuką ON/OFF/START. Prietaisas nedelsiant automatiškai sumažina manžetės slėgį.

Papildoma informacija

Atlikus vieną matavimą, negalima tuoj pat vykdyti antro, nes gausite klaidingus rezultatus. Prieš matuodami pakartotinai, keletą minučių pailsėkite, pasėdėkite arba pagulėkite.

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.