preloader

Prašome palaukti

Tamoxifen EBEWE, 20mg, tabletės, N30

Tamoxifen EBEWE, 20mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Tamoksifenas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 015211

Tamoksifenu gydomas krūties vėžys.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tamoksifenu gydomas krūties vėžys.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Tamoxifen EBEWE ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Tamoxifen EBEWE 3. Kaip vartoti Tamoxifen EBEWE 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Tamoxifen EBEWE 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

     1. Kas yra Tamoxifen EBEWE ir kam jis vartojamas

  Tamoksifenas yra priešvėžinis preparatas. Galima gydyti vien tik tamoksifenu, tačiau dažniau gydoma juo kartu su kitais vaistais nuo vėžio.

  Tamoksifenu gydomas krūties vėžys. Preparatas vartojamas kaip papildomas vaistas gydant pažastų limfmazgius apėmusį moterų krūties vėžį ir metastazinį moterų ir vyrų krūties vėžį. Moterims, kurios krūties vėžiu suserga postmenopauziniu laikotarpiu arba kurių krūties navike yra estrogeninių receptorių, tamoksifenas atsaką sukelia dažniau. Tamoksifeno galima vartoti kartu su kitais chemoterapiniais preparatais arba radioterapija.

   

  2. Kas žinotina prieš vartojant Tamoxifen EBEWE

  Tamoxifen EBEWE vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs alergija tamoksifenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra sunki trombocitopenija (per mažas trombocitų kiekis kraujyje), leukopenija (per mažas leukocitų kiekis kraujyje) arba hiperkalcemija (per didelis kalcio kiekis kraujyje); - jeigu esate nėščia.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tamoxifen EBEWE. Ligoniams, kurie serga cukriniu diabetu, kepenų ar inkstų liga, kurie sirgo tromboembolija arba kurių rega sutrikusi, gydymo tamoksifenu metu būtinas specialus atsargumas ir gydytojo priežiūra.

  Tamoksifeno vartojimas siejamas su gimdos gleivinės pokyčių, įskaitant hiperplaziją (išvešėjimą), polipus bei vėžį, padažnėjimu. Šių sutrikimų dažnis ir pobūdis rodo, jog jie gali priklausyti nuo estrogeninių tamoksifeno savybių.

  Prieš gydymą tamoksifenu ir ne rečiau kaip kas 6 mėn. jo metu kiekvienai moteriai reikia atlikti ginekologinius ir bendrosios būklės tyrimus. Jeigu atsiranda neįprastų simptomų, išskyrų iš makšties, mažojo dubens skausmas arba spaudimas, prasideda nenormalus kraujavimas iš makšties arba mėnesinės tampa nereguliarios, būtinas neatidėliotinas ištyrimas.

  Tamoksifeno vartojančias moteris turi atidžiai prižiūrėti gydytojas ir sekti, ar neprasideda gimdos gleivinės hiperplazija (išvešėjimas). Jeigu pasireiškia atipinė hiperplazija, tamoksifeno vartojimą reikia nutraukti ir nevartoti jo tol, kol šis sutrikimas neišgydomas. Prieš tamosksifeno vartojimo atnaujinimą gali tekti pašalinti gimdą. 

  Buvo regos sutrikimo, įskaitant regėjimo aštrumo sumažėjimą, ragenos drumstį, kataraktą ir retinopatiją, atvejų. Dėl to patariama, kad prieš gydymą tamoksifenu, periodiškai jo metu ir sutrikus regai (susilpnėjus regėjimui) pacientą ištirtų akių gydytojas. Tyrimo metu įmanoma anksti pastebėti tinklainės ar ragenos pažeidimą, kuris gali išnykti medikamento vartojimą nutraukus.

  Jeigu tamoksifenu pradedamas gydyti kepenų liga sergantis ligonis, gydymo metu gydytojas turi atidžiai sekti jo kepenų funkciją.

  Gydymo tamoksifenu metu reikia periodiškai matuoti kraujo ląstelių, ypač trombocitų, kalcio ir cukraus kiekį kraujyje, tirti kepenų ir inkstų funkciją. Kad būtų galima anksti pastebėti metastazes, patariama periodiškai tirti rentgenu plaučius ir ultragarsu kepenis.

  Kadangi tamoksifeno poveikio susilpnėjimo atmesti negalima, jo turi būti vengiama vartoti kartu su šiais vaistais: paroksetinu, fluoksetinu (t. y. antidepresantais), bupropionu (antidepresantu ar padedančiu nutraukti rūkymą preparatu), chinidinu (pvz., vartojamu širdies ritmo sutrikimų gydymui) ir cinakalcetu (vartojamu prieskydinių liaukų sutrikimų gydymui).

  Vaikams Kaip tamoksifeną dozuoti vaikams, nenustatyta.

  Kitų vaistų vartojimas  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu kartu su tamoksifenu vartojama preparatų, kuriuose yra estrogenų, gali silpnėti abiejų medikamentų poveikis (pvz., gali tapti nepatikimas kontraceptikų poveikis). Tamoksifenas gali stiprinti kartu vartojamų kumarino grupės antikoaguliantų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį (t. y. gerokai pailginti protrombino laiką). Tamoksifeno vartojant kartu su trombocitų agregaciją slopinančiais preparatais, trombocitopenijos atveju gali padidėti polinkis į kraujavimą. Gydymo tamoksifenu metu rekomenduojama atidžiai sekti kraujo krešumą. Gydant tamoksifenu kartu su citotoksiniais preparatais, dažnesni būna tromboemboliniai reiškiniai. Bromokriptinas didina kartu vartojamo tamoksifeno ir jo veiklaus metabolito N-demetiltamoksifeno kiekį kraujo serume. Ypač yra svarbu informuoti savo gydytoją, jeigu vartojate: - paroksetino, fluoksetino (t. y. antidepresantų), - bupropiono (antidepresanto ar vaisto, padedančio nutraukti rūkymą), - chinidino (pvz., vartojamo širdies ritmo sutrikimų gydymui), - cinakalceto (vartojamo prieskydinių liaukų sutrikimų gydymui).

  Tamoxifen EBEWE vartojimas su maistu Kokią įtaką tamoksifeno absorbcijai daro maistas, netirta.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims tamoksifeno vartoti draudžiama. Medikamento vartojant nėštumo metu, buvo keli spontaninio aborto, vaisiaus apsigimimo ir mirties atvejai, tačiau priežastinis jų ryšys nenustatytas.

  Prieš gydymą tamoksifenu moteris turi pasitikrinti, ar nėra nėštumo. Gydymo šiuo medikamentu metu ir ne trumpiau kaip 3 mėnesius po jo būtina kontracepcija. Geriamųjų kontraceptikų vartoti nerekomenduojama.

  Ar tamoksifeno patenka į motinos pieną, nežinoma. Gydymo Tamoxifen EBEWE metu kūdikį krūtimi maitinti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus tamoksifenas neturėtų trikdyti.

  Tamoxifen EBEWE sudėtyje yra  yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Tamoxifen EBEWE

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Progresavęs vėžys buvo gydytas ir 30 mg bei 40 mg paros doze.

  Senyviems žmonėms ir ligoniams, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi, dozės keisti nereikia.

  Didžiausia paros dozė yra 40 mg. Objektyvi reakcija paprastai pasireiškia po 4 - 10 gydymo savaičių, tačiau ligoniams, kurių kauluose yra metastazių, ji gali tapti pastebima net po kelių mėnesių.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo. Paprastai gydoma ilgai, t. y. tol, kol liga atkrenta.

  Vartojimas vaikams Kaip tamoksifeną dozuoti vaikams, nenustatyta.

  Tamoxifen EBEWE tabletės nuryjamos užsigeriant skysčiu. Jeigu per parą reikia vartoti daugiau negu vieną tabletę, jas galima gerti iš karto arba per 2 kartus.

  Ką daryti pavartojus per didelę Tamoxifen EBEWE dozę? Preparato perdozavus arba pasireiškus pastebimam šalutiniam poveikiui, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gyvūnams didelė tamoksifeno dozė sukėlė estrogeninį poveikį. Žmonėms preparato perdozavimo atvejų nebuvo.

  Pamiršus pavartoti Tamoxifen EBEWE Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas tamoksifeno poveikis priklauso nuo jo antiestrogeninio veikimo. Tai karščio pylimas, nenormalus kraujavimas arba išskyros iš makšties, mėnesinių nereguliarumas ir išorinių lyties organų niežulys. Galimas ir kitoks poveikis: skysčių susilaikymas organizme, pykinimas, vėmimas, rečiau - auglio paūmėjimas, apsvaigimas, odos išbėrimas, alopecija, nuovargis ir galvos skausmas. Vyrams gali atsirasti impotencija, išnykti lytinis potraukis.

  Retais atvejais gali pasireikšti anoreksija, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, kojų konvulsijos, depresija, alopecija, sutrikti skonio pojūtis, daugiau augti plaukai. Moterims premenopauziniu laikotarpiu gali pasireikšti mėnesinių slopinimas, atsirasti praeinantis cistinis kiaušidžių patinimas. Nedaugeliui moterų, kurių kauluose buvo metastazių, gydymo tamoksifenu pradžioje pasireiškė hiperkalcemija. Gydymo pradžioje gali sustiprėti kaulų ir auglio skausmas bei padidėti eritema aplink odos pažeidimą. Šie pokyčiai gali būti reakcijos į vaistinį preparatą požymis. Gali išplisti esamas odos pažeidimas arba atsirasti naujas. Sunkesnis nepageidaujamas poveikis yra leukopenija (leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje) ir (arba) trombocitopenija (trombocitų kiekis paprastai tampa 80 000 - 90 000 ląstelių/mm3), labai retai  neutropenija (neutrofilinių granulocitų kiekio sumažėjimas kraujyje) ir pancitopenija (visų rūšių kraujo ląstelių trūkumas kraujyje). Tamoksifeno vartojimas siejamas su proliferacinių gimdos gleivinės pokyčių, pvz., išvešėjimo, polipų, endometriozės ir vėžio (retai) rizikos didėjimu. Gimdos gleivinės vėžio rizika didėja su gydymo tamoksifenu trukme. Nustatyta, jog preparato vartojančioms moterims ši rizika yra 2 - 3 kartus didesnė negu jo nevartojančioms. Vis dėlto krūties vėžio gydymo šiuo medikamentu nauda moterims yra didesnė už endometriumo naviko rizikos didėjimą. Galimas poveikis akims, įskaitant regos aštrumo silpnėjimą, ragenos drumstį, kataraktą bei  retinopatiją. Šie pokyčiai tikriausiai priklausomi nuo tamoksifeno dozės dydžio ir vartojimo trukmės ir medikamento vartojimą nutraukus, gali lengvėti. Dažnai galima trombozė, labai retai - embolija (plaučių). Kartu su tamoksifenu vartojant citostatikų, tromboembolinių reiškinių rizika gali padidėti.  Tamoksifenas daro įtaką lipidų kiekiui kraujo serume, labai retai gali pasireikšti hipertrigliceridemija (per didelis trigliceridų kiekis kraujyje), kai kuriais atvejais kartu ir pankreatitas. Tamoksifeno vartojimas siejamas su kepenų fermentų padaugėjimu, retais atvejais - su sunkesniu kepenų pažeidimu, įskaitant riebalinę degeneraciją, tulžies stazę bei hepatitą. Retais atvejais gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant odos išbėrimą, angioneurozinę edemą, daugiaformę eritemą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir į pūslinę panašus odos išbėrimas.  Daugumas minėtų nepageidaujamo poveikio simptomų yra laikini ir paprastai išnyksta sumažinus dozę. Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Tamoxifen EBEWE

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.    Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.  Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Tamoxifen EBEWE sudėtis - Veiklioji medžiaga yra tamoksifenas. Vienoje tabletėje yra 10 mg tamoksifeno (citrato pavidalu). Vienoje tabletėje yra 20 mg tamoksifeno (citrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

  Tamoxifen EBEWE išvaizda ir kiekis pakuotėje Tamoxifen EBEWE yra apvalios, beveik baltos tabletės, kurių vienoje pusėje yra vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes. Tabletės tiekiamos subertos į polipropileninius buteliukus, užkimštus polietileniniu kamščiu. Viename buteliuke yra 30 tablečių.   Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas  Rinkodaros teisės turėtojas EBEWE Pharma Ges.m.b.H. Nfg. KG Mondseestraβe 11 A-4866 Unterach Austrija

  Gamintojai EBEWE Pharma Ges.m.b.H. Nfg. KG Mondseestraβe 11 A-4866 Unterach Austrija

  Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Allee 1 39179 Barleben Vokietija

  Lek Pharmaceuticals d.d. Verovškova 57 1526 Ljubljana Slovėnija

     Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-22

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Progresavęs vėžys buvo gydytas ir 30 mg bei 40 mg paros doze.

  Senyviems žmonėms ir ligoniams, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi, dozės keisti nereikia.

  Didžiausia paros dozė yra 40 mg. Objektyvi reakcija paprastai pasireiškia po 4 - 10 gydymo savaičių, tačiau ligoniams, kurių kauluose yra metastazių, ji gali tapti pastebima net po kelių mėnesių.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo. Paprastai gydoma ilgai, t. y. tol, kol liga atkrenta.

  Vartojimas vaikams Kaip tamoksifeną dozuoti vaikams, nenustatyta.

  Tamoxifen EBEWE tabletės nuryjamos užsigeriant skysčiu. Jeigu per parą reikia vartoti daugiau negu vieną tabletę, jas galima gerti iš karto arba per 2 kartus.

  Ką daryti pavartojus per didelę Tamoxifen EBEWE dozę? Preparato perdozavus arba pasireiškus pastebimam šalutiniam poveikiui, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gyvūnams didelė tamoksifeno dozė sukėlė estrogeninį poveikį. Žmonėms preparato perdozavimo atvejų nebuvo.

  Pamiršus pavartoti Tamoxifen EBEWE Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės