preloader

Prašome palaukti

Teotard, 350mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N40

Teotard, 350mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N40

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Teofilinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 350mg
Prekės kodas: 042332
Vartojamas bronchų spazmui, susijusiam su astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar lėtiniu bronchitu, šalinti ar jo profilaktikai.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas bronchų spazmui, susijusiam su astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar lėtiniu bronchitu, šalinti ar jo profilaktikai.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Teotard ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Teotard
  3. Kaip vartoti Teotard
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Teotard
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA TEOTARD IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Teofilinas yra bronchus plečiantis vaistas, kuris atpalaiduoja bronchų lygiuosius raumenis, todėl oras lengviau patenka į plaučius, palengvėja kvėpavimas. Be to, šis vaistas gerina bronchuose susikaupusių gleivių judėjimą, todėl lengvina atsikosėjimą. Taip pat teofilinas veikia kraujagyslių, tulžies latakų ir virškinimo organų lygiuosius raumenis. Jis stimuliuoja kvėpavimo centrą ir širdį, stiprina diafragmos bei kitų kvėpavimo raumenų susitraukimus, didina šlapimo kiekį, neleidžia atsipalaiduoti ir veikti kai kuriems alerginių reakcijų mediatoriams.
  Visas teofilinas rezorbuojamas virškinimo trakte. Išgėrus šio vaisto, didžiausia koncentracija kraujyje susidaro maždaug po 7 val. Jį vartojant reguliariai, pusiausvyrinė gydomoji koncentracija susidaro po 2 - 3 dienų. Teofilinas pasiskirsto organizmo organuose ir skysčiuose, metabolizuojamas kepenyse. Vienas šio vaisto metabolitas (3 metilksantinas) taip pat plečia bronchus. Teofilinas ir jo metabolitai pašalinami per inkstus. Teotard gaminamas naudojant specialią technologiją: kapsulėse yra smulkių granulių, iš kurių teofilinas atsipalaiduoja lėtai, todėl išvengiama ryškaus vaisto koncentracijos kraujyje padidėjimo ir sumažėjimo.

  Teotard vartojamas bronchų spazmui, susijusiam su astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar lėtiniu bronchitu, šalinti ar jo profilaktikai.

  Šiuo vaistu nepašalinamas astmos priepuolis.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TEOTARD

  Teotard vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) teofilinui arba bet kuriai pagalbinei Teotard medžiagai arba kitiems ksantinams (pvz. kofeinui, teobrominui ar pentoksifilinui);
  - neseniai ištikus miokardo infarktui;
  - kai yra ūmiai sutrikęs širdies ritmas (ūminė tachiaritmija).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Prieš pradedant gydymą Teotard, svarbu pasakyti gydytojui, jeigu:
  - sergate nestabilia krūtinės angina;
  - sergate širdies liga;
  - yra širdies ritmo sutrikimas ir ji plaka dažnai;
  - kraujospūdis yra labai padidėjęs;
  - yra hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija;
  - sergate epilepsija;
  - yra inkstų ar kepenų veiklos sutrikimas;
  - sergate porfirija;
  - yra pepsinė opa;
  - esate vyresnis kaip 60 metų.

  Gydytojas Teotard Jums skirs labai atsargiai ir tik būtinu atveju.

  Gydytojas Jums skirs mažesnę dozę, jeigu:
  - sergate širdies nepakankamumu;
  - kepenų veikla yra sutrikusi (ypač jei sergate ciroze);
  - deguonies koncentracija kraujyje yra sumažėjusi (yra hipoksemija);
  - nuolat yra padidėjusi kūno temperatūra;
  - sergate plaučių uždegimu;
  - sergate virusine infekcija (ypač gripu);
  - sutrikusi skydliaukės veikla (yra hipertiroidzmas).

  Teotard netinka jaunesniems kaip 6 metų ir mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams.
  Pradėjus ar baigus vartoti kitus vaistus, rūkyti arba pakeitus mitybą, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui, kadangi Teotard dozę gali tekti koreguoti.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vartojant Teotard, reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, nevartoti daug maisto produktų ar gėrimų, kurių sudėtyje yra metilksantinų (kavos, arbatos, kakavos, šokolado, koka kolos ir panašių gėrimų, energinių gėrimų), bei panašios į teofilino struktūros vaistų (kofeino, teobromino, pentoksifilino), kadangi gali sustiprėti centrinę nervų sistemą stimuliuojantis teofilino poveikis.
  Teofilino poveikis gali sustiprėti kartu vartojant alopurinolį, cimetidiną, disulfiramą, fenilbutazoną, fluvoksaminą, fluorochinolonus, furosemidą, imipenemą, interferoną alfa, izoniazidą, kalcio antagonistus, linkomiciną, makrolidus, meksiletiną, paracetamolį, pentoksifiliną, geriamuosius kontraceptikus, probenecidą, propafenoną, propranololį, ranitidiną, takriną, tiabendazolį, tiklopidiną, viloksaziną, taip pat po skiepų nuo gripo. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus mažinti jo dozę.
  Kartu vartojant ciprofloksaciną, teofilino dozę reikėtų sumažinti bent 60 %, o kartu vartojant enoksaciną - 30 %.
  Teofilino poveikį gali susilpninti kartu vartojami vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenitoinas, karbamazepinas, primidonas), barbitūratai (ypač fenobarbitalis ir pentobarbitalis), isoproterenolis, magnio hidroksidas, moracizinas, rifampicinas, ritonaviras, sulfinpirazonas. Be to, teofilino poveikis gali būti silpnesnis rūkoriams. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus didinti jo dozę.
  Teofilinas gali sustiprinti beta adrenoreceptorių agonistų, diuretikų ir rezerpino poveikį.
  Teofilinas gali susilpninti adenozino, ličio karbonato ir beta adrenoblokatorių poveikį.
  Kartu su teofilinu nereikėtų vartoti beta adrenoblokatorių, kadangi teofilino poveikis gali nepasireikšti.
  Pacientams, vartojantiems teofiliną, narkozė halotanu gali sunkiai sutrikdyti širdies ritmą.
  Teofilinas gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rodikliams (didina riebalų rūgščių koncentraciją kraujyje ir katecholaminų - šlapime).

  Teotad vartojimas su maistu ir gėrimais
  Vaistą vartokite po valgio, užgerdami dideliu kiekiu skysčio.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Teofilino patenka per placentą ir išsiskiria su motinos pienu. Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik tada, kai laukiamas gydomasis poveikis yra didesnis už galimą pavojų vaisiui. Joms reikėtų dažniau tirti teofilino koncentraciją serume, o prireikus koreguoti dozę. Nėštumo pabaigoje teofilino nereikėtų vartoti, kadangi jis gali slopinti gimdos susitraukimus.
  Jei žindyvė vartoja šį vaistą, ji turėtų atidžiai stebėti, ar kūdikiui nepasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, irzlumas arba miego sutrikimų. Pastebėjusi tokių poveikių, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Reikšmingos teofilino įtakos gebai vairuoti ir dirbti su technika nepastebėta.


  3. KAIP VARTOTI TEOTARD

  Teotard visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė teofilino dozė suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems paaugliams yra 350 mg (maždaug 11 - 13 mg/kg kūno svorio), tokia dozė geriama 2 kartus per parą.

  Įprastinė dozė vyresniems kaip 6 metų vaikams, paaugliams ir labai liesiems suaugusiems žmonėms yra 200 mg, tokia dozė geriama du kartus per parą.

  Teotard dozė parenkama atsižvelgiant į paciento amžių ir poreikį. Ją visada apskaičiuoja gydytojas, atsižvelgdamas į idealų kūno svorį, kadangi į organizmo riebalus šio vaisto nepatenka.

  Specifinės pacientų grupės
  Rūkaliai
  Rūkaliai turi vartoti didesnę kūno svoriu paremtą teofilino dozę, palyginti su nerūkančiais suaugusiais žmonėmis, kadangi jų organizme teofilinas šalinamas greičiau. Dozė žmonėms, kurie metė rūkyti, turi būti parenkama individualiai ir atsargiai koreguojama atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

  Kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas
  Teofilino šalinimas iš ligonių, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizmo dažnai būna lėtesnis.
  Jei yra inkstų funkcijos sutrikimas, organizme gali kauptis teofilino skilimo produktų.
  Tokiems ligoniams dozės turi būti mažesnės, jas reikia ypač atidžiai koreguoti atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

  Vaikai
  Vyresnių kaip 6 mėnesių vaikų organizme teofilino šalinimas būna greitesnis, todėl jiems reikalinga didesnė kūno svoriu paremta teofilino dozė, palyginti su nerūkantiems suaugusiems žmonėms skiriamomis dozėmis. Priešingai, jaunesnių kaip 6 metų kūdikių organizme teofilino šalinimas būna lėtesnis.

  Senyvi žmonės
  Senyvų (vyresnių kaip 60 metų) žmonių organizme teofilino šalinimas būna lėtesnis. Senyvų, daugeliu ligų sergančių, sunkiomis ligomis sergančių ir (arba) intensyviosios terapijos skyriuje gydomų pacientų gydymas teofilinu yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika, todėl būtina kontroliuoti teofilino koncentraciją plazmoje.

  Tinkamo vaisto vartojimo nurodymai
  Šio vaistinio preparato reikia vartoti po valgio, kapsulę užgeriant dideliu skysčio kiekiu. Kapsulės negalima kramtyti, ją reikia nuryti sveiką. Pirmąją Teotard dozę rekomenduojama išgerti vakare prieš miegą.

  Pavartojus per didelę Teotard dozę
  Jei Jūs ar vaikas netyčia išgėrėte per daug tablečių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Klinikiniai lengvo perdozavimo požymiai paprastai yra tokie patys, kaip ir šalutinis poveikis. Jei perdozavimas yra sunkesnis, įprastiniai galimi klinikiniai požymiai yra drebulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, delyras, o jei perdozavimas ypač sunkus - širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, staigus kraujospūdžio sumažėjimas ir raumenų mėšlungis. Širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, ir mėšlungis gali prasidėti staiga, įprastų perspėjamųjų požymių (pvz., pykinimo ir vėmimo), kaip kad lengvo perdozavimo atveju, gali nebūti. Dažniausiai pakanka sumažinti Teotard dozę ar jo vartojimą laikinai nutraukti. Jei išgeriama per daug kapsulių, gali atsirasti kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija), nenustygstamumas, drebulys, delyras, mėšlungis ir sunkesnis širdies ritmo sutrikimas.

  Pamiršus pavartoti Teotard
  Jei netyčia praleisite dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Teotard
  Gydymą Teotard nutraukus, liga gali pasunkėti. Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent gydymą baigti nurodė gydytojas.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Teotard, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Toliau pateikiamas šalutinio poveikio suskirstymas pagal pasireiškimo dažnumą.
  Labai dažnas Atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10
  Dažnas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 100
  Nedažnas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000
  Retas Atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000
  Labai retas Atsiranda mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000
  Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Labai dažnas šalutinis poveikis yra:
  - baimingas susijaudinimas;
  - dirglumas;
  - galvos skausmas;
  - galvos sukimasis;
  - nemiga;
  - stiprus širdies plakimas ir (arba) nemalonus širdies plakimo pojūtis (palpitacija);
  - pilvo skausmas;
  - pykinimas;
  - vėmimas;
  - viduriavimas;
  - kūno temperatūros padidėjimas.

  Jei teofilino koncentracija yra didesnė nei gydomoji, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis (pacientams, kurių jautrumas padidėjęs, toks poveikis galimas ir tada, kai koncentracija yra gydomoji).
  < Delyras.
  < Miego sutrikimas.
  < Drebulys.
  < Mėšlungis.
  < Širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai.
  < Krūtinės skausmas.
  < Staigus kraujospūdžio sumažėjimas.
  < Pasikartojantis vėmimas.
  < Šlapimo išsiskyrimo padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis
  - Alerginės reakcijos.

  Gydymo teofilinu metu kraujo serume gali sumažėti kalio koncentracija (atsirasti hipokalemija) bei padidėti kalcio koncentracija (pasireikšti hiperkalcemija), kreatinino koncentracija, cukraus koncentracija (atsirasti hiperglikemija) ir uratų koncentracija (pasireikšti hiperurikemija).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI TEOTARD

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikykite ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki" ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Teotard vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Teotard sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra teofilinas. Pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 200 mg arba 350 mg teofilino.
  Pagalbinės kapsulės turinio medžiagos yra povidonas, talkas, metakrilato kopolimeras (A tipo), metakrilato kopolimeras (B tipo), koloidinis bevandenis silicio dioksidas, trietilcitratas. Kapsulės korpuso medžiagos yra želatina, titano dioksidas (E171), chinolino geltonasis (E104), indigotinas (E132)

  Teotard išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Al folijos ir PVC folijos lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 40 pailginto atpalaidavimo kapsulių po 200 mg arba 350 mg.

  Teotard kapsulės korpusas yra tamsiai žalias permatomas, dangtelis yra tamsiai žalias nepermatomas, kapsulėje yra baltų granulių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Krka, d.d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-07-28


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/


  Teotard visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė teofilino dozė suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems paaugliams yra 350 mg (maždaug 11 - 13 mg/kg kūno svorio), tokia dozė geriama 2 kartus per parą.

  Įprastinė dozė vyresniems kaip 6 metų vaikams, paaugliams ir labai liesiems suaugusiems žmonėms yra 200 mg, tokia dozė geriama du kartus per parą.

  Teotard dozė parenkama atsižvelgiant į paciento amžių ir poreikį. Ją visada apskaičiuoja gydytojas, atsižvelgdamas į idealų kūno svorį, kadangi į organizmo riebalus šio vaisto nepatenka.

  Specifinės pacientų grupės
  Rūkaliai
  Rūkaliai turi vartoti didesnę kūno svoriu paremtą teofilino dozę, palyginti su nerūkančiais suaugusiais žmonėmis, kadangi jų organizme teofilinas šalinamas greičiau. Dozė žmonėms, kurie metė rūkyti, turi būti parenkama individualiai ir atsargiai koreguojama atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

  Kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas
  Teofilino šalinimas iš ligonių, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizmo dažnai būna lėtesnis.
  Jei yra inkstų funkcijos sutrikimas, organizme gali kauptis teofilino skilimo produktų.
  Tokiems ligoniams dozės turi būti mažesnės, jas reikia ypač atidžiai koreguoti atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

  Vaikai
  Vyresnių kaip 6 mėnesių vaikų organizme teofilino šalinimas būna greitesnis, todėl jiems reikalinga didesnė kūno svoriu paremta teofilino dozė, palyginti su nerūkantiems suaugusiems žmonėms skiriamomis dozėmis. Priešingai, jaunesnių kaip 6 metų kūdikių organizme teofilino šalinimas būna lėtesnis.

  Senyvi žmonės
  Senyvų (vyresnių kaip 60 metų) žmonių organizme teofilino šalinimas būna lėtesnis. Senyvų, daugeliu ligų sergančių, sunkiomis ligomis sergančių ir (arba) intensyviosios terapijos skyriuje gydomų pacientų gydymas teofilinu yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika, todėl būtina kontroliuoti teofilino koncentraciją plazmoje.

  Tinkamo vaisto vartojimo nurodymai
  Šio vaistinio preparato reikia vartoti po valgio, kapsulę užgeriant dideliu skysčio kiekiu. Kapsulės negalima kramtyti, ją reikia nuryti sveiką. Pirmąją Teotard dozę rekomenduojama išgerti vakare prieš miegą.

  Pavartojus per didelę Teotard dozę
  Jei Jūs ar vaikas netyčia išgėrėte per daug tablečių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Klinikiniai lengvo perdozavimo požymiai paprastai yra tokie patys, kaip ir šalutinis poveikis. Jei perdozavimas yra sunkesnis, įprastiniai galimi klinikiniai požymiai yra drebulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, delyras, o jei perdozavimas ypač sunkus - širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, staigus kraujospūdžio sumažėjimas ir raumenų mėšlungis. Širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, ir mėšlungis gali prasidėti staiga, įprastų perspėjamųjų požymių (pvz., pykinimo ir vėmimo), kaip kad lengvo perdozavimo atveju, gali nebūti. Dažniausiai pakanka sumažinti Teotard dozę ar jo vartojimą laikinai nutraukti. Jei išgeriama per daug kapsulių, gali atsirasti kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija), nenustygstamumas, drebulys, delyras, mėšlungis ir sunkesnis širdies ritmo sutrikimas.

  Pamiršus pavartoti Teotard
  Jei netyčia praleisite dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Teotard
  Gydymą Teotard nutraukus, liga gali pasunkėti. Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent gydymą baigti nurodė gydytojas.
  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės