preloader

Prašome palaukti

TERTENSIF SR, 1,5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

TERTENSIF SR, 1,5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Indapamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1,5mg
Prekės kodas: 049530

Preparatas skirtas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Preparatas skirtas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą,. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra TERTENSIF SR ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant TERTENSIF SR 3. Kaip vartoti TERTENSIF SR 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti TERTENSIF SR 6. Kita informacija

   1. KAS YRA TERTENSIF SR IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistinis preparatas skirtas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.

  Tai pailginto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės, kurių veiklioji medžiaga yra indapamidas. Indapamidas yra diuretikas. Dauguma diuretikų didina inkstuose gaminamo šlapimo kiekį. Tačiau nuo kitų diuretikų indapamidas skiriasi tuo, kad jis šlapimo gamybą inkstuose didina tik šiek tiek.

   2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TERTENSIF SR

  TERTENSIF SR vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) indapamidui, bet kuriam kitam sulfonamidui arba bet kuriai pagalbinei TERTENSIF SR medžiagai; - jei sergate sunkia inkstų liga; - jei sergate sunkia kepenų liga ar jums nustatyta būklė, vadinama hepatine encefalopatija (degeneracinė smegenų liga); - jei Jūsų kraujyje mažas kalio kiekis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla; - jei sergate diabetu; - jei sergate podagra; - jeigu sutrikęs širdies ritmas ar inkstų veikla; - jeigu Jums reikia atlikti prieskydinių liaukų veiklos tyrimą.

  Jeigu buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, turite pasakyti savo gydytojui. Jūsų gydytojas gali Jums liepti atlikti kraujo tyrimus, kad galėtų nustatyti, ar ne per mažas natrio ar kalio kiekis ir ar ne per didelis kalcio kiekis kraujyje. Jei manote, kad kuri nors iš paminėtų būklių Jums tinka, arba turite klausimų ar abejonių dėl šio vaisto vartojimo, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Sportininkai privalo žinoti, kad dėl veikliosios šio vaisto medžiagos gali būti tariamai teigiamas dopingo testas.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nevartokite TERTENSIF SR kartu su ličio preparatais (vaistais nuo depresijos), nes gali padidėti ličio kiekis kraujyje. Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate kurį nors iš šių vaistų, nes gali prireikti specialios priežiūros: - vaistai sutrikusiam širdies ritmui gydyti (pvz., chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas, amiodaronas, sotalolis, ibutilidas, dofetilidas, rusmenės preparatai); - vaistai, vartojami psichikos sutrikimams, tokiems kaip depresija, nerimas, šizofrenija, gydyti (pvz., tricikliai antidepresantai, antipsichoziniai vaistai, neuroleptikai); - bepridilis (vaistas nuo krūtinės anginos, t. y. būklės, sukeliančios krūtinės skausmą); - cisapridas, difemanilis (vaistai, vartojami virškinimo trakto sutrikimams gydyti); - sparfloksacinas, moksifloksacinas (antibiotikai, vartojami infekcinėms ligoms gydyti); - halofantrinas (antiparazitinis preparatas, vartojamas tam tikroms maliarijos rūšims gydyti), - pentamidinas (vaistas nuo tam tikros plaučių uždegimo rūšies); - mizolastinas (vaistas, vartojamas alerginėms reakcijoms, pvz., šienligei, gydyti ); - nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vartojami skausmui malšinti (pvz., ibuprofenas), ar didelės acetilsalicilo rūgšties dozės; - angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriai (vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos ir širdies nepakankamumo); - geriamieji kortikosteroidai, vartojami įvairioms būklėms gydyti, įskaitant sunkią astmą ir reumatoidinį artritą; - stimuliuojantys vidurių laisvinamieji preparatai; - baklofenas (vaistas, vartojamas raumenų sustingimui, atsirandančiam sergant tokiomis ligomis kaip išsėtinė sklerozė, mažinti); - kalį organizme sulaikantys diuretikai (amiloridas, spironolaktonas, triamterenas); - metforminas (vaistas diabetui gydyti); - kontrastiniai preparatai, kuriuose yra jodo (medikamentai, vartojami tyrimų rentgeno spinduliais metu); - kalcio tabletės ar kiti kalcio papildai; - ciklosporinas, takrolimuzas ar kiti vaistai imuninei sistemai slopinti po organų transplantacijos, autoimuninėms ligoms ar sunkioms reumatinėms ar odos ligoms gydyti; - tetrakozaktidas (vaistas Krono ligai gydyti).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Šio vaisto nerekomenduojama vartoti nėštumo metu. Kai nėštumas planuojamas ar jau patvirtintas, gydymas kuo greičiau turi būti pakeistas alternatyviu. Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite savo gydytojui. Veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną. Jei vartojate vaistą, maitinti krūtimi nepatariama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šis vaistas gali sukelti nuo kraujospūdžio sumažėjimo priklausomą šalutinį poveikį, pvz., galvos svaigimą ar nuovargį (žr. 4 skyrių). Šis šalutinis poveikis labiau tikėtinas gydymo pradžioje ir padidinus vaisto dozę. Jei jis atsiranda, nevairuokite ir neužsiimkite kita veikla, kuriai reikalingas budrumas. Tačiau gerai kraujospūdį kontroliuojant, šis šalutinis poveikis pasireiškia retai.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TERTENSIF SR medžiagas Šio vaisto sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.      3. KAIP VARTOTI TERTENSIF SR

  TERTENSIF SR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tinkamo vartojimo instrukcija Kiekvieną parą reikia gerti po vieną tabletę, geriausia ryte. Tabletę galima gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko. Ją reikia nuryti visą užgerti vandeniu. Netraiškykite ir nekramtykite tablečių. Didelio kraujospūdžio liga dažniausiai gydoma visą likusį gyvenimą.

  Pavartojus per didelę TERTENSIF SR dozę Jei išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Labai didelė TERTENSIF SR dozė gali sukelti pykinimą, vėmimą, mažą kraujospūdį, mėšlungį, galvos svaigimą, mieguistumą, sumišimą ir inkstų išskiriamo šlapimo kiekio pakitimus.

  Pamiršus pavartoti TERTENSIF SR Jei užmiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti TERTENSIF SR Kadangi didelio kraujospūdžio ligos gydymas paprastai trunka visą likusį gyvenimą, prieš nustodami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  TERTENSIF SR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Galimas šalutinis poveikis: - dažnas (pasireiškia mažiau nei 1 ligoniui iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100): mažas kalio kiekis kraujyje, galintis sukelti raumenų silpnumą; - nedažnas (pasireiškia mažiau nei 1 ligoniui iš 100, bet daugiau nei 1 iš 1000): vėmimas, alerginės reakcijos, daugiausia odos, pvz., odos išbėrimaas, purpura (raudoni taškeliai odoje), žmonėms, kurie turi polinkį į alergines ir astmines reakcijas; - retas (pasireiškia mažiau nei 1 ligoniui iš 100, bet daugiau nei 1 iš 10 000):  nuovargis, galvos svaigimas, galvos skausmas, dilgčiojimo ir tirpulio pojūtis (parestezija),  virškinimo trakto sutrikimai (pvz., pykinimas, vidurių užkietėjimas), burnos džiūvimas,  dehidracijos rizikos padidėjimas vyresnio amžiaus žmonėms ir ligoniams, sergantiems širdies nepakankamumu; - labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 ligoniui iš 10 000):  širdies ritmo sutrikimas, mažas kraujospūdis;  inkstų ligos;  pankreatitas (kasos uždegimas, sukeliantis skausmą viršutinėje pilvo dalyje), nenormali kepenų veikla. Esant kepenų nepakankamumui, yra hepatinės encefalopatijos pasireiškimo galimybė (degeneracinė smegenų liga);  kraujo ląstelių kiekio pokyčiai, pvz., trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas, sukeliantis kraujosruvas ir kraujavimą iš nosies), leukopenija (leukocitų skaičiaus sumažėjimas, sukeliantis dėl neaiškių priežasčių pasireiškiantį karščiavimą, gerklės skausmą ar kitokius į gripo panašius simptomus; jei toks poveikis pasireiškia, kreipkitės į gydytoją) ir anemija (eritrocitų skaičiaus sumažėjimas);  angioneurozinė edema ir (arba) dilgėlinė, sunkios odos reakcijos. Angioneurozinė edema pasireiškia galūnių ar veido odos, lūpų ar liežuvio, gerklės ar kvėpavimo takų gleivinės sutinimu, kuris gali sukelti oro trūkumą ar rijimo pasunkėjimą. Jei tai pasireiškia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei sergate raudonąja vilklige (jungiamojo audinio liga), ši liga gali pasunkėti. Buvo padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų (odos pakitimų), sukeltų saulės ar dirbtinių UV spindulių poveikio. Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): - Gali atsirasti kai kurių laboratorinių tyrimų parametrų pokyčių. Gydytojas gali Jums liepti atlikti kraujo tyrimus, kad galėtų įvertinti Jūsų būklę. Galimi tokie laboratorinių tyrimų parametrų pokyčiai: - mažas kalio kiekis kraujyje; - mažas natrio kiekis kraujyje, sukeliantis dehidraciją ir mažą kraujospūdį; - šlapimo rūgšties, t. y. medžiagos, kuri gali sukelti ar pasunkinti podagrą (sąnario(-ų), ypač pėdos, skausmas), kiekio padidėjimas; - gliukozės kiekio padidėjimas kraujyje sergantiems diabetu; - kalcio kiekio kraujyje padidėjimas; - kepenų fermentų kiekio kraujyje padidėjimas. - Širdies EKG su pakitimais. - Gyvybei pavojingas nereguliarus širdies plakimas (Torsade de pointes). - Hepatitas. - Alpimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

   5. KAIP LAIKYTI TERTENSIF SR

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TERTENSIF SR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti žemesnėje kaip 30ºC temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

   6. KITA INFORMACIJA

  TERTENSIF SR sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra indapamidas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 1,5 mg indapamido.

  - Pagalbinės medžiagos yra koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, povidonas, glicerolis, hipromeliozė, makrogolis 6000, magnio stearatas, titano dioksidas.

  TERTENSIF SR išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios, dengtos plėvele. PVC/aliuminio lizdinės plokštelės Pakuotėje yra 10, 14, 15, 20, 30, 50, 60, 90 arba 100 tablečių

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės  turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Les Laboratoires Servier 50, rue Carnot 92284 Suresnes cedex Prancūzija

  Gamintojai Les Laboratoires Servier Industrie    905 route de Saran      45520 Gidy       Prancūzija      

  Servier (Ireland) Industries Ltd Gorey Road Co. Wicklow - Arklow Airija

  ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutycze S.A. Ul. Annopol 6B 03-236 Warszawa Lenkija

  DELPHARM Bretigny Usine du Petit Paris 91220 Bretigny sur Orge Prancūzija

  Šis vaistinis preparatas EEA šalyse narėse registruotas tokiais pavadinimais: Austrija FLUDEX RETARD 1.5 mg Belgija FLUDEX 1.5 mg Kipras FLUDEX 1.5 mg Čekijos Respublika TERTENSIF SR Danija NATRILIX RETARD Estija TERTENSIF SR Suomija NATRILIX RETARD 1.5 mg Prancūzija FLUDEX 1.5 mg Vokietija NATRILIX SR 1.5 mg Graikija FLUDEX 1.5 mg Vengrija PRETANIX Airija NATRILIX SR Italija NATRILIX LP 1.5 mg Latvija TERTENSIF SR Lietuva TERTENSIF SR 1,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės Liuksemburgas FLUDEX 1.5 mg Malta NATRILIX SR Olandija FLUDEX SR 1.5 mg Lenkija INDAPAMIDE 1.5 mg SR SERVIER Portugalija FLUDEX LP Slovakija TERTENSIF SR Slovenija TERTENSIF SR Ispanija TERTENSIF RETARD Jungtinė Karalystė NATRILIX SR

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “SERVIER PHARMA” Konstitucijos pr. 7, LT-09308 Tel: (8~5) 263 8628

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-02-08

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Tinkamo vartojimo instrukcija. Kiekvieną parą reikia gerti po vieną tabletę, geriausia ryte. Tabletę galima gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko. Ją reikia nuryti visą užgerti vandeniu. Netraiškykite ir nekramtykite tablečių.
  Didelio kraujospūdžio liga dažniausiai gydoma visą likusį gyvenimą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės