preloader

Prašome palaukti

Trileptal, 300mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Trileptal, 300mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Okskarbazepinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 300mg
Prekės kodas: 016897
Įprastiniam epilepsijos, židininiams ir generalizuotiems toniniams-kloniniams priepuoliams gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Įprastiniam epilepsijos, židininiams ir generalizuotiems toniniams-kloniniams priepuoliams gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Trileptal ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Trileptal
  3. Kaip vartoti Trileptal
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Trileptal
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Trileptal ir kam jis vartojamas

  Trileptal priklauso vaistų nuo epilepsijos grupei (vaistas epilepsijai gydyti).

  Vaistas nuo epilepsijos Trileptal vartojamas įprastiniam epilepsijos gydymui.
  Pacientams, sergantiems epilepsija, kartojasi traukuliniai ar betraukuliniai priepuoliai. Jie kyla dėl laikinai sutrikusios smegenų elektrinės sistemos. Normaliai smegenų ląstelės koordinuoja kūno judesius, tam tikra tvarka nervais siųsdamos signalus į raumenis. Sergant epilepsija, smegenų ląstelės netvarkingai siunčia per daug impulsų. Todėl išryškėja nekoordinuota raumenų veikla, ir tai vadinama epilepsiniais priepuoliais. Trileptal kontroliuoja pernelyg jautrias smegenų ląsteles ir taip slopina tokius priepuolius ar mažina jų dažnį.

  Trileptal skiriama židininiams ir generalizuotiems toniniams-kloniniams priepuoliams gydyti.

  Dažniausiai gydytojas stengiasi paskirti vieną geriausiai veikiantį vaistą, bet sunkesniais epilepsijos atvejais priepuoliams slopinti gali prireikti dviejų ar daugiau vaistų derinio. Trileptal galima skirti vieno (monoterapija) arba kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Trileptal

  Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų, net jei jie skiriasi nuo šio lapelio informacijos.

  Trileptal vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) okskarbazepinui arba bet kuriai pagalbinei Trileptal medžiagai, išvardytai lapelio pabaigoje.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  - jeigu Jums kada nors pasireiškė padidėjęs jautrumas (bėrimas ar bet koks kitas alergijos požymis) karbamazepinui ar bet kuriam kitam vaistui. Jei esate alergiškas karbamazepinui, tikimybė, kad gali būti alerginių reakcijų nuo okskarbazepino (Trileptal) yra 1 iš 4 (25 %).
  - jeigu sergate sunkia inkstų liga;
  - jeigu vartojate diuretikų (vaistų, didinačių šlapimo kiekį ir padedančių inkstams išskirti daugiau druskų ir vandens);
  - jeigu Jums yra širdies liga, dusulys ir(ar) pėdų ar kojų tinimas dėl skysčio susikaupimo;
  - jeigu žinote, kad Jūsų natrio koncentracija kraujyje yra maža;
  - jeigu vartojate kitų vaistų (žr. Kitų vaistų vartojimas);
  - jei esate moteris ir vartojate geriamuosius kontraceptikus, Trileptal gali sumažinti kontracepcinį jų poveikį. Todėl, kol vartojate Trileptal, taikykite kitą arba papildomą nehormoninę kontracepciją. Tai apsaugos jus nuo nepageidaujamo nėštumo. Nedelsdama praneškite gydytojui apie ne laiku prasidėjusį kraujavimą iš makšties arba tepimą. Jei kiltų klausimų, pasitarkite su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu.

  Jeigu kas nors iš to, kas išdėstyta aukščiau, Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Trileptal, pasakykite
  gydytojui.

  - Jei pasireikštų alerginė reakcija, pavyzdžiui, sunki odos reakcija (bėrimas, pūslės), nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių (žr. Galimas šalutinis poveikis).
  - Pastebėję galimų hepatito požymių, pvz., geltą (odos ar akių pageltimą), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Nepasitarę su gydytoju nenustokite vartoti Trileptal. Kad staiga nepaūmėtų priepuoliai, nenustokite vaisto vartoti staiga.

  Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip okskarbazepinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Kiti vaistai ir Trileptal
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač jeigu tai:
  - geriamieji kontraceptikai (žr. Specialių atsargumo priemonių reikia);
  - kiti vaistai nuo epilepsijos (pvz., karbamazepinas, fenobarbitalis ar fenitoinas);
  - felodipinas (vaistas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
  - natrio koncentraciją kraujyje mažinantys vaistai, pvz., diuretikai (vaistai, didinantys šlapimo kiekį ir padedantys inkstams išskirti daugiau druskos bei vandens).

  Trileptal vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
  Trileptal galima vartoti su maistu ar nevalgius. Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį Trileptal poveikį. Venkite gerti alkoholinius gėrimus ir klauskite gydytojo patarimo.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Nėštumas
  Pasakykite savo gydytojui, jei esate nėščia ar planuojate pastoti.
  Nėščiosioms svarbu kontroliuoti epilepsijos priepuolius. Tačiau nėščiosios vartojami vaistai nuo epilepsijos gali paveikti kūdikį. Gydytojas papasakos apie vaisto privalumus bei galimą riziką kūdikiui ir padės nuspręsti, ar vartoti Trileptal.
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis
  Veikliosios Trileptal medžiagos patenka į motinos pieną. Ji žindomiems kūdikiams gali sukelti šalutinį poveikį. Todėl Trileptal vartojančioms moterims žindyti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Trileptal ir senyvi pacientai
  Trileptal galima vartoti vyresniems kaip 65 metų žmonėms.

  Trileptal ir vaikai
  Trileptal galima vartoti vaikams nuo 6 metų amžiaus.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Su gydytoju reikia pasitarti, ar galite vairuoti transporto priemonę ar valdyti įrenginius, nes Trileptal gali sukelti mieguistumą ar svaigulį.


  3. Kaip vartoti Trileptal

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kokią dozę vartoti

  Suaugusiųjų dozė
  Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.
  Trileptal reikia vartoti 2 kartus per parą, kasdien tuo pačiu laiku, nebent gydytojas paskirtų kitaip. Epilepsija bus geriausiai kontroliuojama, jei gersite vaistus kasdien tuo pačiu laiku. Tai taip pat padės Jums atsiminti, kada gerti tabletę(-es).

  Įprastinė pradinė Trileptal dozė suaugusiesiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą. Galite vartoti po vieną 300 mg tabletę du kartus per parą arba po dvi 150 mg tabletes du kartus per parą. Norint gauti geriausią efektą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Palaikomoji dozė dažniausiai yra 600-2 400 mg per parą. Išimtiniais atvejais galima didžiausia paros dozė - 4 200 mg.
  Tokia pat dozė skiriama ir tada, kai Trileptal vartojama kartu su kitu vaistu nuo epilepsijos.
  Pradinė Trileptal dozė pacientams, sergantiems inkstų ligomis (inkstų nepakankamumu), yra pusė įprastinės pradinės Trileptal dozės.

  Dozė vaikams
  Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Pradinė dozė yra 8-10 mg/kg kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus. Pavyzdžiui, 30 kg sveriančiam vaikui gydymo pradžioje skiriama po vieną 150 mg tabletę du kartus per parą. Norint gauti geresnį rezultatą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Dažniausia palaikomoji dozė vaikui yra 30 mg/kg kūno svorio per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 60 mg/kg kūno svorio per parą.

  Kaip vartoti Trileptal
  Tabletes nuryti užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Jeigu reikia, tabletę galima padalyti pusiau, kad būtų lengviau nuryti. Labai mažiems vaikams, kurie negali nuryti tablečių, išleidžiama geriamoji suspensija. Patarimo kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Kada ir kaip ilgai vartoti Trileptal
  Jūsų gydytojas pasakys, kiek Jums (Jūsų vaikui) reikės gydytis Trileptal. Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų (Jūsų vaiko) epilepsijos priepuolių rūšies. Kad traukuliai nesikartotų, gali tekti vaistą vartoti nuolat daugelį metų. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite vaisto dozės.

  Ką daryti pavartojus per didelę Trileptal dozę?
  Jei išgėrėte daugiau Trileptal tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę ar į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Trileptal
  Jei pamiršote išgerti tik vieną vaisto dozę, išgerkite ją tuoj pat prisiminę. Tačiau jei jau reikia vartoti kitą dozę, negerkite praleistosios vaisto dozės, o toliau vartokite vaistą taip, kaip paskirta. Niekada nevartokite dvigubos vaisto dozės.
  Jei pamiršote išgerti kelias vaisto dozes, kreipkitės į gydytoją.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Šalutinių reakcijų dažniausiai būna gydymo pradžioje, jos yra nesunkios ir paprastai savaime išnyksta.

  Kai kurios reakcijos gali būti sunkios.

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į artimiausią ligoninę, jei pasireikštų šių šalutinių reakcijų:
  - lūpų, veido arba kaklo tinimas su pasunkėjusiais kvėpavimu, kalba ar rijimu (angioedemos požymiais) ar kiti alerginių reakcijų požymiai (odos bėrimas, karščiavimas, sąnarių skausmas);
  - sunkaus laipsnio odos ir (ar) lūpų, akių, burnos, nosies ar lytinių organų gleivinės pūslės (sunkios alerginės reakcijos požymiai);
  - karščiavimas, gerklės skausmas, burnos opos, neaiškios kilmės mėlynės, rausvos ar purpurinės dėmelės ar neaiškios odos dėmės (požymiai, rodantys sumažėjusį trombocitų ar leukocitų skaičių kraujyje);
  - raudonos veido dėmės, kurios gali būti kartu su nuovargiu, karščiavimu, pykinimu, sumažėjusiu apetitu (sisteminės raudonosios vilkligės požymiai);
  - letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas ar padažnėję priepuoliai (požymiai, kurie gali būti susiję su sumažėjusiu natrio kiekio kraujyje) (žr. Specialių atsargumo priemonių reikia);
  - į gripą panašūs simptomai ir gelta (kepenų uždegimo požymiai);
  - stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, apetito stoka (kasos uždegimo požymiai);
  - labai mažiems vaikams (nuo 1 mėnesio iki 4 metų): mieguistumas, sumažėjęs apetitas ir dirglumas.

  Aukščiau išvardyti klinikiniai požymiai gali būti sunkūs, ir tokiems pacientams būtina skubioji medicinos pagalba. Gydytojas nuspręs, ar Trileptal vartojimą nedelsiant nutraukti, ir kaip gydyti toliau.

  Kitas šalutinis poveikis

  Jei pasireiškia toliau išvardyti požymiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų jų svarbą.
  Dažni (nuo > 1/100 iki <1/10): drebulys, sutrikusi judesių koordinacija, nevalingi akių judesiai, nerimas, nervingumas, depresija.
  Labai reti (nuo <1/10 000): nereguliarus (dažnas ar labai lėtas) širdies plakimas.

  Praneškite gydytojui, jei Jus vargina šie šalutiniai poveikiai:
  Labai dažni (>1/10): nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, dvejinimasis akyse.
  Dažni (nuo >1/100 iki <1/10): silpnumas, sutrikusi atmintis, sutrikęs dėmesingumas, apatija, susijaudinimas, sumišimas, neryškus matymas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas, spuogai, plaukų slinkimas, pusiausvyros sutrikimas.
  Paprastai šios šalutinės reakcijos būna nesunkios ar vidutinio sunkumo. Dauguma jų išnyksta savaime ar pamažu silpnėja.

  Gauta pranešimų apie kaulų pažeidimus, įskaitant osteopeniją (kaulų mineralų tankio sumažėjimą), osteoporozę (kaulų retėjimą) ir lūžius. Pasitarkite su gydytoju ir vaistininku jei ilgą laiką vartojote priešiepilepsinių vaistų, Jums yra kaulų išretėjimas ar vartojate steroidinių vaistų.

  Kinams ir tailandiečiams tokių su karbamazepino ar cheminiu požiūriu susijusios veikliosios medžiagos vartojimu susijusių sunkių odos reakcijų riziką galima numatyti tiriant tokių pacientų kraujo mėginius. Gydytojas Jums patars, ar prieš okskarbazepino vartojimą būtina atlikti kraujo tyrimą.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Trileptal

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP/Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Trileptal sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra okskarbazepinas. Vienoje tabletėje yra 150 mg, 300 mg ar 600 mg okskarbazepino.
  - Pagalbinės tabletės šerdies medžiagos yra: koloidinis bevandenis silicio oksidas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, krospovidonas, magnio stearatas;
  Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra: 150 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171); 300 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171); 600 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171).

  Trileptal išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Trileptal išleidžiamas plėvele dengtomis tabletėmis. Lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių. Pakuotėje yra 50 plėvele dengtų tablečių. 150 mg tabletė yra šviesiai pilkai žalios spalvos, ovalo formos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta T/D, kitoje - C/G. 300 mg tabletė yra geltonos spalvos, ovalo formos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta TE/TE, kitoje - CG/CG. 600 mg tabletė yra šviesiai rausvos spalvos, ovalo formos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta TF/TF, kitoje - CG/CG.
  Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  Novartis Finland Oy
  Metsänneidonkuja 10
  FI-02130 Espoo
  Suomija

  Gamintojas

  Novartis Pharma GmbH
  Roonstrasse 25 and Obere Turnstrasse 8
  D-90429 Niurnbergas
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Novartis Pharma Services Inc. atstovybė Lietuvoje
  Konstitucijos pr. 7
  LT-09308, Vilnius
  Tel. +370 5 269 16 50

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kokią dozę vartoti

  Suaugusiųjų dozė
  Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.
  Trileptal reikia vartoti 2 kartus per parą, kasdien tuo pačiu laiku, nebent gydytojas paskirtų kitaip. Epilepsija bus geriausiai kontroliuojama, jei gersite vaistus kasdien tuo pačiu laiku. Tai taip pat padės Jums atsiminti, kada gerti tabletę(-es).

  Įprastinė pradinė Trileptal dozė suaugusiesiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą. Galite vartoti po vieną 300 mg tabletę du kartus per parą arba po dvi 150 mg tabletes du kartus per parą. Norint gauti geriausią efektą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Palaikomoji dozė dažniausiai yra 600-2 400 mg per parą. Išimtiniais atvejais galima didžiausia paros dozė - 4 200 mg.
  Tokia pat dozė skiriama ir tada, kai Trileptal vartojama kartu su kitu vaistu nuo epilepsijos.
  Pradinė Trileptal dozė pacientams, sergantiems inkstų ligomis (inkstų nepakankamumu), yra pusė įprastinės pradinės Trileptal dozės.

  Dozė vaikams
  Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Pradinė dozė yra 8-10 mg/kg kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus. Pavyzdžiui, 30 kg sveriančiam vaikui gydymo pradžioje skiriama po vieną 150 mg tabletę du kartus per parą. Norint gauti geresnį rezultatą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Dažniausia palaikomoji dozė vaikui yra 30 mg/kg kūno svorio per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 60 mg/kg kūno svorio per parą.

  Kaip vartoti Trileptal
  Tabletes nuryti užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Jeigu reikia, tabletę galima padalyti pusiau, kad būtų lengviau nuryti. Labai mažiems vaikams, kurie negali nuryti tablečių, išleidžiama geriamoji suspensija. Patarimo kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Kada ir kaip ilgai vartoti Trileptal
  Jūsų gydytojas pasakys, kiek Jums (Jūsų vaikui) reikės gydytis Trileptal. Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų (Jūsų vaiko) epilepsijos priepuolių rūšies. Kad traukuliai nesikartotų, gali tekti vaistą vartoti nuolat daugelį metų. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite vaisto dozės.

  Ką daryti pavartojus per didelę Trileptal dozę?
  Jei išgėrėte daugiau Trileptal tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę ar į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Trileptal
  Jei pamiršote išgerti tik vieną vaisto dozę, išgerkite ją tuoj pat prisiminę. Tačiau jei jau reikia vartoti kitą dozę, negerkite praleistosios vaisto dozės, o toliau vartokite vaistą taip, kaip paskirta. Niekada nevartokite dvigubos vaisto dozės.
  Jei pamiršote išgerti kelias vaisto dozes, kreipkitės į gydytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės