preloader

Prašome palaukti

Trileptal, 600mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Trileptal, 600mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Okskarbazepinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 600mg
Prekės kodas: 016898

Įprastiniam epilepsijos gydymui. Trileptal skiriama židininiams ir generalizuotiems toniniams-kloniniams priepuoliams gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Įprastiniam epilepsijos gydymui. Trileptal skiriama židininiams ir generalizuotiems toniniams-kloniniams priepuoliams gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai  yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1. Kas yra Trileptal ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Trileptal 3. Kaip vartoti Trileptal 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Trileptal 6. Pakuotės turinys ir kita informacija


   1. Kas yra Trileptal ir kam jis vartojamas


   Kas yra Trileptal  Veiklioji Trileptal medžiaga yra okskarbazepinas. Trileptal priklauso vaistų nuo epilepsijos grupei.


   Kam vartojamas Trileptal  Vaistas nuo epilepsijos Trileptal vartojamas įprastiniam epilepsijos gydymui.  Epilepsija yra galvos smegenų veiklos sutrikimas, dėl kurio pacientams kartojasi traukuliai ar priepuoliai. Jie kyla dėl laikinai sutrikusio smegenų elektrinio aktyvumo. Normaliai smegenų ląstelės koordinuoja kūno judesius, tam tikra tvarka nervais siųsdamos signalus į raumenis. Sergant epilepsija, smegenų ląstelės netvarkingai siunčia per daug impulsų. Todėl išryškėja nekoordinuota raumenų veikla, ir tai vadinama epilepsiniais priepuoliais.    Trileptal skirtas židininiams epilepsijos priepuoliams su antriniais generalizuotais toniniais-kloniniais epilepsijos priepuoliais arba be jų gydyti.  Židininiai priepuoliai apima tik ribotą galvos smegenų sritį, tačiau gali išplisti į visas smegenis ir sukelti generalizuotus toninius-kloninius priepuolius. Yra du židininių priepuolių tipai: paprastieji ir kompleksiniai. Paprastųjų židininių priepuolių atveju pacientas išlieką sąmoningas, tuo tarpu ištikus kompleksiniam židininiam priepuoliui pacientų sąmonė sutrinka.    Trileptal kontroliuoja pernelyg jautrias smegenų ląsteles ir taip slopina tokius priepuolius ar mažina jų dažnį.    Trileptal gali būti vartojamas vienas arba kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.  Dažniausiai gydytojas stengiasi paskirti vieną geriausiai Jūsų ar Jūsų vaiko ligą veikiantį vaistą, bet sunkesniais epilepsijos atvejais priepuoliams slopinti gali prireikti dviejų ar daugiau vaistų derinio.    Ttrileptal skiriamas suaugusiesiems ir 6 metų bei vyresniems vaikams gydyti.      2. Kas žinotina prieš vartojant Trileptal


  Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo bendrosios šiame lapelyje pateiktos informacijos.


  Būklės stebėjimas gydymo Trileptal metu Prieš pradėdamas skirti Trileptal ir gydymo šiuo vaistu metu gydytojas gali paskirti atlikti kraujo tyrimus, siekdamas nustatyti Jums tinkamiausią vaisto dozę. Gydytojas nurodys, kada atlikti šiuos tyrimus.


  Trileptal vartoti negalima:  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) okskarbazepinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Jeigu ši aplinkybė Jums tinka, apie tai pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti Trileptal. Jeigu manote, kad galite būti alergiški, kreipkitės patarimo į gydytoją.


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Jeigu Jums yra kuri nors iš toliau nurodytų būklių, prieš pradėdami vartoti Trileptal, apie tai pasakykite gydytojui:  - jeigu Jums kada nors pasireiškė neįprastas padidėjęs jautrumas (bėrimas ar bet koks kitas alergijos požymis) karbamazepinui ar bet kuriam kitam vaistui. Jei esate alergiški karbamazepinui, tikimybė, kad gali būti alerginių reakcijų nuo okskarbazepino (Trileptal) yra 1 iš 4 (25 %).  - jeigu sergate inkstų liga;  - jeigu sergate sunkia kepenų liga;  - jeigu vartojate diuretikų (vaistų, didinačių šlapimo kiekį ir padedančių inkstams išskirti daugiau druskų ir vandens);  - jeigu Jums yra širdies liga, dusulys ir (arba) pėdų ar kojų tinimas dėl skysčio susikaupimo;  - jeigu žinote, kad Jūsų natrio koncentracija kraujyje yra maža; tai parodo kraujo tyrimas (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);  - jei esate moteris ir vartojate hormoninių kontraceptikų (vaistų nuo pastojimo), Trileptal gali sumažinti kontracepcinį jų poveikį. Todėl, kol vartojate Trileptal, naudokite kitą arba papildomą (nehormoninį) kontracepcijos metodą. Tai apsaugos Jus nuo nepageidaujamo nėštumo. Nedelsdama praneškite gydytojui apie ne laiku prasidėjusį kraujavimą iš makšties arba tepimą. Jei kiltų klausimų, pasitarkite su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu. Kinams ir tailandiečiams su karbamazepino ar cheminiu požiūriu panašios veikliosios medžiagos vartojimu susijusių sunkių odos reakcijų riziką galima numatyti tiriant tokių pacientų kraujo mėginius. Gydytojas Jums patars, ar prieš okskarbazepino vartojimą būtina atlikti kraujo tyrimą. Jeigu pavartojus Trileptal, Jums pasireikš kuris nors iš toliau nurodytų simptomų, nedelsiant pasakykite gydytojui ar kreipkitės į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių: - jeigu pradėjus vartoti Trileptal pasireikštų alerginė reakcija, pavyzdžiui, tokie simptomai kaip lūpų, akių vokų, veido, gerklės, burnos patinimas arba staigus kvėpavimo pasunkėjimas, karščiavimas su tonzilių patinimu, bėrimas ar pūslelių atsiradimas ant odos; - jeigu pastebėtumėte hepatito požymių, pvz., geltą (odos ar akių pageltimą); - jeigu Jums padažnėtų epilepsijos priepuolių, kreipkitės į gydytoją. Tai ypatingai svarbu vaikams, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiesiems. - jeigu pastebėtumėte kraujo sutrikimų simptomų, tokių kaip nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, blyškumas, galvos skausmas, šaltkrėtis, svaigulys, dažnos infekcijos, lydimos karščiavimo, gerklės skausmas, burnos išopėjimas, lengviau nei įprastai pasireiškiantis kraujavimas bei mėlynių (kraujosruvų) atsiradimas, kraujavimas iš nosies, rausvų arba purpurinių dėmių ar neaiškios kilmės dėmių atsiradimas odoje. - Nedidelis skaičius žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip Trileptal, turėjo minčių apie savęs žalojimą ir savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu atsirastų tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. - Jeigu pasireiškia greitas ar neįprastai lėtas širdies plakimas.


  Vaikams ir paaugliams


  Prieš paskirdamas gydymą ir jo metu vaikams gydytojas gali rekomenduoti ištirti skydliaukės funkciją.


  Kiti vaistai ir Trileptal Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač jeigu tai: • hormoniniai kontraceptikai, tokie kaip tabletės nuo pastojimo (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“); • kiti vaistai nuo epilepsijos (pvz., karbamazepinas, fenobarbitalis, fenitoinas ar lamotriginas); • natrio koncentraciją kraujyje mažinantys vaistai, pvz., diuretikai (vaistai, didinantys šlapimo kiekį ir padedantys inkstams išskirti daugiau druskos bei vandens), desmopresinas ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip indomertacinas; • ličio preparatai ir monoaminooksidazės inhibitoriai (vaistai vartojami nuotaikos svyravimui ir kai kurioms depresijos formoms gydyti); • vaistai, turintys įtakos imuninei organizmo sistemai, kokie kaip ciklosporinas ir takrolimuzas.


  Trileptal vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Trileptal galima vartoti su maistu ar nevalgius. Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį Trileptal poveikį. Kiek įmanydami venkite gerti alkoholinių gėrimų ir klauskite gydytojo patarimo.


  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Nėštumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju  Nėščiosioms svarbu kontroliuoti epilepsijos priepuolius. Tačiau nėščiosios vartojami vaistai nuo epilepsijos gali kelti pavojų vaisiui (ar) naujagimiui. Gydytojas papasakos apie vaisto privalumus bei galimą riziką naujagimiui ir padės nuspręsti, ar vartoti Trileptal.  Nenutraukite gydymo Trileptal nėštumo metu iš pradžių nepasitarusi su gydytoju. Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.   Žindymo laikotarpis  Veikliosios Trileptal medžiagos patenka į motinos pieną. Ji žindomiems kūdikiams gali sukelti šalutinį poveikį. Todėl Trileptal vartojančioms moterims žindyti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas  Trileptal gali sukelti mieguistumą ar svaigulį, taip pat vaisto vartojimo metu (ypatingai gydimosi pradžioje arba didinant vaisto dozę) gali pasireikšti neryškus matymas, dvejinimasis, sutrikti raumenų veiklos koordinacija ar pritemti sąmonė.  Svarbu pasitarti su gydytoju dėl to, ar šio vaisto vartojimo metu galite vairuoti transporto priemonę ar valdyti įrenginius.


   3. Kaip vartoti Trileptal


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas, net jei šie nurodymai skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos informacijos. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Kokią dozę vartoti


  Suaugusiųjų dozė • Įprasta pradinė Trileptal dozė suaugusiesiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą. • Vartoti po vieną 300 mg tabletę du kartus per parą arba po dvi 150 mg tabletes du kartus per parą. • Jūsų gydytojas norėdamas pasiekti geriausią poveikį, dozę gali laipsniškai didinti. Geriausi rezultatai yra pasiekiami įprastai vartojant  600 2 400 mg dozes per parą. • Jeigu Jūs vartojate kitų vaistų nuo epilepsijos, Trileptal dozė yra tokia pati. • Jeigu Jūs sergate inkstų liga (kai yra inkstų funkcijos sutrikimas), pradinė dozė yra pusė įprastinės Trileptal dozės. • Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų liga, gydytojas gali dozę koreguoti.    Vartojimas vaikams  Trileptal galima vartoti vaikams nuo 6 metų amžiaus.  Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. • Pradinė dozė yra 8 10 mg/kg kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus. Pavyzdžiui, 30 kg sveriančiam vaikui gydymo pradžioje skiriama po vieną 150 mg tabletę du kartus per parą. • Norint pasiekti geriausią rezultatą Jūsų vaikui, gydytojas dozę gali laipsniškai didinti. Geriausi rezultatai yra pasiekiami vartojant 30 mg/kg kūno svorio dozę per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 46 mg/kg kūno svorio per parą.    Kaip vartoti Trileptal • Tabletes nuryti užgeriant nedideliu kiekiu vandens. • Jeigu reikia, tabletę galima padalyti pusiau, kad būtų lengviau nuryti. Tablečių negalima laužti tam, kad suvartotumėte pusę dozės. Tabletės vagelė nėra skirta tabletei padalyti į dvi lygias dalis. • Mažiems vaikams, kurie negali nuryti tablečių, arba kai vartojant tablečių negalima pasiekti reikiamos dozės, gydytojas parinks kitą vaistą.     Kada ir kaip ilgai vartoti Trileptal  Trileptal reikia vartoti du kartus per parą, kiekvieną dieną, maždaug tuo pačiu paros metu, nebent gydytojas nurodys vartoti kitaip. Taip galima pasiekti geriausią poveikį traukuliams kontroliuoti. Taip pat tai padės atsiminti, kada išgerti tabletę (-es).  Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko Jums (ar Jūsų vaikui) reikės vartoti Trileptal. Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų (ar Jūsų vaiko) epilepsijos priepuolių rūšies. Kad traukuliai nesikartotų, gali tekti vaistą vartoti nuolat daugelį metų. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite vaisto dozės.


  Ką daryti pavartojus per didelę Trileptal dozę?  Jei išgėrėte daugiau Trileptal tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę ar į savo gydytoją. Trileptal perdozavimo simptomai gali būti tokie: mieguistumas, svaigulys, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, padažnėję nekontroliuojami judesiai, letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas ar reikšmingai pablogėję traukuliai, koordinacijos sutrikimas ir (arba) nevalingi akių judesiai.


  Pamiršus pavartoti Trileptal  Jei pamiršote išgerti tik vieną vaisto dozę, išgerkite ją tuoj pat prisiminę. Tačiau jei jau reikia vartoti kitą dozę, negerkite praleistosios vaisto dozės, o toliau vartokite vaistą taip, kaip paskirta. Niekada nevartokite dvigubos vaisto dozės.  Jei pamiršote išgerti kelias vaisto dozes ar nesate tikri, kreipkitės į gydytoją.


  Nustojus vartoti Trileptal Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent gydytojas lieps tai padaryti. Norėdami išvengti staigaus traukulių pablogėjimo, niekada nenutraukite vaisto vartojimo staiga. Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui, kaip nurodė gydytojas.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


   4. Galimas šalutinis poveikis


  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: • Labai dažni: gali pasireikšti dažniau nei 1 pacientui iš 10 • Dažni: gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 100 • Nedažni: gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 1 000 • Labai reti: gali pasireikšti rečiau kaip 1 pacientui iš 10 000 • Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis


  Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus: jam pasireiškus nedelsdami kreipkitės skubios medicininės pagalbos Išvardyti požymiai yra labai reti arba jų dažnis nežinomas, tačiau gali būti sunkūs šalutiniai reiškiniai, reikalaujantys skubios medicininės pagalbos: • lūpų, akių vokų, veido, gerklės arba burnos tinimas su pasunkėjusiais kvėpavimu, kalba ar rijimu (anafilaksinės reakcijos arba angioneurozinės edemos požymiai) ar kiti padidėjusio jautrumo reakcijų požymiai, tokie kaip odos bėrimas, karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmas; • sunkaus laipsnio odos ir (arba) lūpų, akių, burnos, nosies ar lytinių organų gleivinės pūslės (sunkios alerginės reakcijos požymiai, įskaitant Lyell sindromą, Stevens-Johnson sindromą ir daugiaformę raudonę (eritemą); • nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, blyškumas, galvos skausmas, šaltkrėtis, svaigulys, dažnos infekcijos, lydimos karščiavimo, gerklės skausmas, burnos išopėjimas, lengviau nei įprastai pasireiškiantis kraujavimas bei mėlynių atsiradimas, kraujavimas iš nosies, rausvos ar purpurinės dėmelės ar neaiškios odos dėmės (požymiai, rodantys sumažėjusį kraujo plokštelių (trombocitų) ar kraujo ląstelių skaičių kraujyje); • raudonos veido dėmės, kurios gali būti kartu su nuovargiu, karščiavimu, pykinimu arba apetito netekimu (sisteminės raudonosios vilkligės požymiai); • letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas ar reikšmingai padažnėję ir (ar) pasunkėję priepuoliai (požymiai, kurie gali būti susiję su sumažėjusiu natrio kiekio kraujyje) (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“); • į gripą panašūs simptomai ir gelta (odos ir akių baltymų pageltimas) (kepenų uždegimo požymiai); • stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, apetito netekimas (kasos uždegimo požymiai); • kūno svorio padidėjimas, nuovargis, plaukų slinkimas, raumenų silpnumas, šalčio pojūtis (susilpnėjusios skydliaukės veiklos požymiai). Jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš aukščiau išvardytų šalutinio poveikio reiškinių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Gydytojas nuspręs, ar Trileptal vartojimą nedelsiant nutraukti, ir kaip gydyti toliau.


  Kitas šalutinis poveikis


  Jei pasireiškia toliau išvardyti požymiai, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Dažni: • drebulys, sutrikusi judesių koordinacija, nevalingi akių judesiai, nerimas, nervingumas, depresija, svyruojanti nuotaika, bėrimas. Labai reti: • nereguliarus širdies plakimas, dažnas ar labai retas širdies plakimas. Dažnis nežinomas: • kalbėjimo sutrikimas. Jei pasireiškia kuris nors iš anksčiau išvardytų požymių, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Gali prireikti medicininės pagalbos.


  Kiti šalutiniai reiškiniai: praneškite gydytojui, jei Jus vargina toliau nurodyti šalutinio poveikio reiškiniai. Paprastai šie Trileptal sukeliami šalutiniai reiškiniai yra nesunkūs ar vidutinio sunkumo. Dauguma jų išnyksta savaime ar pamažu silpnėja. Labai dažni: • nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, dvejinimasis akyse. Dažni: • silpnumas, sutrikusi atmintis, sutrikęs dėmesingumas, apatija, susijaudinimas, sumišimas, neryškus matymas, sutrikusi rega, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas, spuogai, plaukų slinkimas, pusiausvyros sutrikimas, svaigimas (vertigo), natrio kiekio kraujyje sumažėjimas. Nedažni: • baltųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje sumažėjimas (leukopenija), dilgėlinė. Vartojant Trileptal taip pat gali padidėti kepenų fermentų koncentracija kraujyje. Dažnis nežinomas: • padidėjęs kraujospūdis, kritimai, sumažėjęs skydliaukės hormonų (T4) kiekis. Pasakykite gydytojui, jeigu kuris nors iš anksčiau išvardytų požymių tampa sunkiu.


  Gauta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją (kaulų mineralų tankio sumažėjimą), osteoporozę (kaulų retėjimą) ir lūžius. Pasitarkite su gydytoju ir vaistininku, jei ilgą laiką vartojote vaistų nuo epilepsijos, Jums yra kaulų išretėjimas ar vartojate steroidinių vaistų.


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


   5. Kaip laikyti Trileptal  


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.


  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP“ ar „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Nevartokite Trileptal, jeigu vaisto pakuotė pažeista.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  Trileptal sudėtis - Veiklioji medžiaga yra okskarbazepinas. Vienoje tabletėje yra 150 mg, 300 mg ar 600 mg okskarbazepino. - Pagalbinės tabletės šerdies medžiagos yra: koloidinis bevandenis silicio oksidas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, krospovidonas, magnio stearatas; Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra: 150 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171); 300 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171); 600 mg tabletės: hipromeliozė, makrogolis 4000, raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), talkas, titano dioksidas (E171).


  Trileptal išvaizda ir kiekis pakuotėje Trileptal išleidžiamas plėvele dengtomis tabletėmis. Lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių. Pakuotėje yra 50 plėvele dengtų tablečių. 150 mg tabletė yra šviesiai pilkai žalios spalvos, ovalo formos, abipus šiek tiek išgaubtos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta T/D, kitoje – C/G. 300 mg tabletė yra geltonos spalvos, ovalo formos, abipus šiek tiek išgaubtos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta TE/TE, kitoje – CG/CG. 600 mg tabletė yra šviesiai rausvos spalvos, ovalo formos, abipus šiek tiek išgaubtos, abipus su vagele, vienoje jos pusėje įspausta TF/TF, kitoje – CG/CG. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.


  Rinkodaros teisės turėtojas


  Novartis Finland Oy Metsänneidonkuja 10 FIN-02130 Espoo Suomija


  Gamintojas


  Novartis Pharma GmbH Roonstrasse 25 and Obere Turnstrasse 8 D-90429 Niurnbergas Vokietija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:


  Novartis Pharma Services Inc. atstovybė Lietuvoje Konstitucijos pr. 7 LT-09308, Vilnius Tel. +370 5 269 16 50


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-12-29


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  Suaugusiųjų dozė. Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.
  Trileptal reikia vartoti 2 kartus per parą, kasdien tuo pačiu laiku, nebent gydytojas paskirtų kitaip. Epilepsija bus geriausiai kontroliuojama, jei gersite vaistus kasdien tuo pačiu laiku. Tai taip pat padės Jums atsiminti, kada gerti tabletę(-es).

  Įprastinė pradinė Trileptal dozė suaugusiesiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą. Galite vartoti po vieną 300 mg tabletę du kartus per parą arba po dvi 150 mg tabletes du kartus per parą. Norint gauti geriausią efektą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Palaikomoji dozė dažniausiai yra 600 2 400 mg per parą. Išimtiniais atvejais galima didžiausia paros dozė - 4 200 mg.
  Tokia pat dozė skiriama ir tada, kai Trileptal vartojama kartu su kitu vaistu nuo epilepsijos.
  Pradinė Trileptal dozė pacientams, sergantiems inkstų ligomis (inkstų nepakankamumu), yra pusė įprastinės pradinės Trileptal dozės.

  Dozė vaikams. Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Pradinė dozė yra 8 10 mg/kg kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus. Pavyzdžiui, 30 kg sveriančiam vaikui gydymo pradžioje skiriama po vieną 150 mg tabletę du kartus per parą. Norint gauti geresnį rezultatą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Dažniausia palaikomoji dozė vaikui yra 30 mg/kg kūno svorio per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 60 mg/kg kūno svorio per parą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės