preloader

Prašome palaukti

Xorimax, 500mg, dengtos tabletės, N14

Xorimax, 500mg, dengtos tabletės, N14

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Cefuroksimas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 202898

Xorimax gydomos infekcinės ligos: - gerklės; - nosies ančių; - vidurinės ausies; - plaučių ar krūtinės ląstos; - šlapimo takų; - odos ir poodinio audinio.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Xorimax gydomos infekcinės ligos: - gerklės; - nosies ančių; - vidurinės ausies; - plaučių ar krūtinės ląstos; - šlapimo takų; - odos ir poodinio audinio.

  Xorimax taip pat gali būti vartojamas: - Laimo ligai (parazitų, vadinamų erkėmis, platinamai infekcinei ligai) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Xorimax ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Xorimax 3. Kaip vartoti Xorimax 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Xorimax 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Xorimax ir kam jis vartojamas

  Xorimax yra antibiotikas, kuriuo gydomi suaugusieji ir vaikai. Jis veikia naikindamas bakterijas, kurios sukelia infekcines ligas. Šis vaistas priklauso vaistų grupei, vadinamai cefalosporinais. Xorimax gydomos infekcinės ligos: - gerklės; - nosies ančių; - vidurinės ausies; - plaučių ar krūtinės ląstos; - šlapimo takų; - odos ir poodinio audinio.

  Xorimax taip pat gali būti vartojamas: - Laimo ligai (parazitų, vadinamų erkėmis, platinamai infekcinei ligai) gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Xorimax

  Xorimax vartoti negalima: - jeigu  yra alergija ( padidėjęs jautrumas) bet kokiam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu kada nors yra buvusi sunki alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija nors kitokiam beta laktaminiam antibiotikui (penicilinams, monobaktamams, karbapenemams). Jeigu manote, kad yra tokių  aplinkybių, nevartokite Xorimax, kol Jūsų neištirs gydytojas.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Xorimax nerekomenduojamas jaunesniems kaip 3 mėnesių vaikams, kadangi jo saugumas ir veiksmingumas šioje amžiau grupėje yra nežinomas.

  Gydymo Xorimax metu Jūs turite stebėti, ar nepasireiškia tam tikri simptomai, tokie, kaip alerginės reakcijos, grybelių (pvz. : mieliagrybių) sukeltos infekcijos, sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas). Taip galima sumažinti bet kurių sutrikimų riziką (žr. 4 skyriaus poskyrį „Būklės, į kurias reikia atkreipti  dėmesį“).

  Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimą Xorimax gali veikti cukraus kiekio kraujyje tyrimo ir kraujo parinkimo tyrimo, vadinamo Kumbso testu (Coombs test), rezultatus. Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimą: Pasakykite mėginį imančiam asmeniui, jog vartojate Xorimax.

  Kiti vaistai ir Xorimax Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Taip pat ir apie  vaistus, kurių jūs galite įsigyti be recepto.

  Vaistai, vartojami skrandžio rūgštingumui mažinti (pvz., antacidiniai vaistai, vartojami rėmeniui gydyti) gali pakenkti Xorimax veikimui. Probenecidas. Geriamieji antikoaguliantai. Pasakykite savo gydytojui arba vaistininikui, jeigu vartojate kokių nors panašių vaistų.

  Kontraceptinės tabletės Xorimax gali mažinti kontraceptinių tablečių veiksmingumą. Jeigu gydymo Xorimax metu vartojate kontraceptines tabletes, Jūs taip pat turite naudoti barjerinį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvus). Kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Prieš vartodama Xorimax pasitarkite su savo gydytoju: - jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti; - jeigu  žindote kūdikį.

  Jūsų gydytojas įvertins gydymo Xorimax naudos Jums ir rizikos Jūsų kūdikiui santykį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Xorimax gali sukelti galvos svaigimą ir kitą  šalutinį poveikį, dėl kurio gali sumažėti  Jūsų budrumas. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, jeigu gerai nesijaučiate.

  Xorimax tabletėse yra aspartamo Vienoje Xorimax 500 mg tabletėje yra 0,4 mg aspartamo. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jums yra medžiagų apykaitos sutrikimas, kuris vadinamas fenilketonurija, arba Jūs laikotės dietos, kurioje yra mažai fenilalanino, prieš vartojant šio vaistinio preparato reikia pasitarti su gydytoju. .

  3. Kaip vartoti Xorimax

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Xorimax vartokite po valgio. Tai padės gydymą padaryti veiksmingesniu.

  Nurykite visą Xorimax tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu .

  Tablečių negalima kramtyti, traiškyti arba dalyti– tai gali sumažinti gydymo veiksmingumą.

  Įprasta dozė

  Suagusiesiems Įprasta Xorimax dozė yra nuo 250 mg iki 500 mg du kartus per parą, priklausomai nuo infekcinės ligos sunkumo ir tipo. Vaikams Įprasta Xorimax dozė yra nuo 10 mg/kg kūno svorio (daugiausiai iki 125 mg) iki 15 mg/kg kūno svorio (daugiausiai iki 250 mg) du kartus per parą, atsižvelgiant į: - infekcinės ligos sunkumą ir tipą.

  Xorimax nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 3 mėnesių vaikams, kadangi jo saugumas ir veiksmingumas šioje amžiau grupėje yra nežinomas.

  Atsižvelgiant į ligą arba kaip Jūs ar Jūsų vaikas reaguojate į gydymą, pradinė dozė gali būti pakeista ar gali reikėti daugiau negu vieno gydymo kurso.

  Pacientai, kuriems yra inkstų  funkcijos sutrikimas Jeigu Jums yra inkstų funkcijos sutrikimas, gydytojas gali keisti Jums skirtą dozę. Pasakykite savo gydytojui, jeigu yra tokia aplinkybė.

  Ką daryti pavartojus per didelę Xorimax dozę? Jeigu pavartojote per daug Xorimax, jums gali atsirasti neurologinių sutrikimų, ypač  gali padidėti traukulių  (priepuolių) atsiradimo tikimybė. Neatidėliokite. Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Jeigu įmanoma, Jiems parodykite Xorimax pakelį.

  Pamiršus pavartoti Xorimax Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog išgerkite kitą dozę įprastu laiku.

  Nenutraukite Xorimax vartojimo nepasitarę su gydytoju.

  Yra svarbu, kad Jūs užbaigtumėte visą gydymo Xorimax kursą. Nenutraukite vaisto vartojimo, net jeigu jaučiatės geriau, nebent tai padaryti nurodė gydytojas. Neužbaigus viso gydymo kurso, gali vėl atsinaujinti infekcinė liga. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Būklės, į kurias Jums reikia atkreipti dėmesį Nedideliam skaičiui žmonių Xorimax vartojimo metu pasireiškė alerginė reakcija ar potencialiai sunki odos reakcija. Šių rekcijų simptomai yra tokie: - sunki alerginė reakcija. Jos požymiai yra iškilusis niežtintysis išbėrimas, patinimas, kartais veido ar burnos, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas; - odos išbėrimas, kuris gali būti iškilęs, ir atrodyti kaip maži taikiniai (tamsi dėmė centre, apsupta blyškaus lauko su tamsiu žiedu pakraštyje); - išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (Tai gali būti Stevens-Johnson sindromo ar toksinės epidermio nekrolizės požymiai); - grybelių sukelta infekcinė liga. Vaistai, tokie, kaip Xorimax, gali sukelti pernelyg didelį mieliagrybių (Candida) dauginimąsi organizme ir sukelti grybelinę infekcinę ligą (pvz. ; pienligę). Šis šalutinis poveikis yra labiau tikėtinas, jeigu Jūs vartojate Xorimax ilgą laiką; - sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas). Vaistai, tokie, kaip Xorimax, gali sukelti storosios žarnos uždegimą, pasireiškiantį sunkiu viduriavimu, paprastai su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmu, karščiavimu; - Jarisch-Herxheimer reakcija. Kai kuriems pacientams gydant Laimo ligą Xorimax gali pasireikšti  aukšta temperatūra (karščiavimas), drebulys, raumenų skausmas ir odos išbėrimas. Tai vadinamoji Jarisch-Herxheimer reakcija. Jos simptomai paprastai trunka kelias valandas ar iki vienos dienos. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar slaugytoją, jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų.

  Dažnas šalutinis poveikis Tai gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių: - grybelių sukeltos infekcinės ligos (pvz.: Candida); - galvos skausmas; - galvos sukimasis; - viduriavimas; - pykinimas; - pilvo skausmas.

  Dažnas šalutinis poveikis, kurį galima pastebėti kraujo tyrimuose: - tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių padaugėjimas (eozinofilija); - kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas;

  Nedažnas šalutinis poveikis Tai gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių: - vėmimas; - odos bėrimai.

  Nedažnas šalutinis poveikis, kurį galima pastebėti kraujo tyrimuose: - kraujo plokštelių (ląstelių, kurios padeda kraujui krešėti) skaičiaus sumažėjimas; - baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas; - teigiamas Kumbso mėginys.

  Kitas šalutinis poveikis Kitas šalutinis poveikis pasireiškė labai mažam žmonių skaičiui, tačiau jo tikslus dažnis yra nežinomas: - sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas); - alerginės reakcijos; - odos reakcijos (įskaitant sunkias); - aukšta temperatūra (karščiavimas); - akių baltymų ar odos pageltimas; - kepenų uždegimas (hepatitas);

  Šalutinis poveikis, kurį galima pastebėti kraujo tyrimuose: - per greitas raudonųjų kraujo ląstelių irimas (hemolizinė anemija).

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Xorimax

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“, lizdinės plokštelės ir dvisluoksnės juostelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Xorimax sudėtis - Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. Vienoje Xorimax 250 mg tabletėje yra 300,72 mg cefuroksimo aksetilo, atitinkančio 250 mg cefuroksimo. Vienoje Xorimax 500 mg tabletėje yra 601,44 mg cefuroksimo aksetilo, atitinkančio 500 mg cefuroksimo. - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: natrio laurilsulfatas, kopovidonas, kroskarmeliozės natrio druska (E 486), magnio stearatas (E 470B), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551), manitolis (E 421), mikrokristalinė celiuliozė (E 460), krospovidonas (E 1202), talkas (E 553B).Tabletės dangalas: manitolis (E 421), tirpusis bulvių krakmolas, talkas (E 553B), titano dioksidas (E 171), aspartamas (E 951).

  Xorimax išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Xorimax tabletės yra dengtos.

  Xorimax 500 mg dengtos tabletės yra baltos arba šiek tiek gelsvos, kapsulės formos.

  Xorimax 500 mg dengtos tabletės tiekiamos kartono dėžutėmis. Vienoje dėžutėje nulupamose lizdinėse plokštelėse ar dvisluoksnėse juostelėse yra 8, 10, 12, 14, 15, 16, 20, 24 arba 500 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Sandoz GmbH Biochemiestrasse 10 A-6250 Kundl Austrija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Austrija Cefuroximaxetil Sandoz 250 mg – Filmtabletten Cefuroximaxetil Sandoz 500 mg – Filmtabletten Belgija Cefuroxim Sandoz 250 mg filmomhulde tabletten Cefuroxim Sandoz 500 mg filmomhulde tabletten Čekija  Xorimax 250 mg potahované tablety Xorimax 500 mg potahované tablety Estija Cefuroxim 1A Pharma 250 mg Cefuroxim 1A Pharma 500 mg Graikija Cefuroxime axetil Sandoz 250 mg Cefuroxime axetil Sandoz 500 mg Vengrija Xorimax 250 mg bevont tabletta Xorimax 500 mg bevont tabletta Airija Ceftal 250mg Tablets (PA 372/7/5) Lietuva Xorimax 250 mg dengtos tabletės Xorimax 500 mg dengtos tabletės Liuksemburgas Cefuroxim Sandoz 250 mg comprimés pelliculés Cefuroxim Sandoz 500 mg comprimés pelliculés Latvija Xorimax 250 mg apvalkotãs tabletes Xorimax 500 mg apvalkotãs tabletes Nyderlandai Cefuroximaxetil 250, omhulde tabletten 250 mg Cefuroximaxetil 500, omhulde tabletten 500 mg Lenkija Xorimax 250 mg tabletki powlekane Xorimax 500 mg tabletki powlekane Portugalija CEFUROXIMA Sandoz 250 mg COMPRIMIDOS CEFUROXIMA Sandoz 500 mg COMPRIMIDOS Slovakija  Xorimax 250 mg Xorimax 500 mg Ispanija Cefuroxima Sandoz 250 mg comprimidos recubiertos con películaa EFG Cefuroxima Sandoz 500 mg comprimidos recubiertos con películaa EFG Jungtinė Karalystė Cefuroxime axetil 250mg Tablets (Pl 04416/0627)

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A LT-09312 Vilnius Tel. 370 5 2636 037 Faks. 370 5 2636 036

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-03

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Xorimax vartokite po valgio. Tai padės gydymą padaryti veiksmingesniu.

  Nurykite visą Xorimax tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu .

  Tablečių negalima kramtyti, traiškyti arba dalyti– tai gali sumažinti gydymo veiksmingumą.

  Įprasta dozė

  Suagusiesiems Įprasta Xorimax dozė yra nuo 250 mg iki 500 mg du kartus per parą, priklausomai nuo infekcinės ligos sunkumo ir tipo. Vaikams Įprasta Xorimax dozė yra nuo 10 mg/kg kūno svorio (daugiausiai iki 125 mg) iki 15 mg/kg kūno svorio (daugiausiai iki 250 mg) du kartus per parą, atsižvelgiant į: - infekcinės ligos sunkumą ir tipą.

  Xorimax nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 3 mėnesių vaikams, kadangi jo saugumas ir veiksmingumas šioje amžiau grupėje yra nežinomas.

  Atsižvelgiant į ligą arba kaip Jūs ar Jūsų vaikas reaguojate į gydymą, pradinė dozė gali būti pakeista ar gali reikėti daugiau negu vieno gydymo kurso.

  Pacientai, kuriems yra inkstų  funkcijos sutrikimas Jeigu Jums yra inkstų funkcijos sutrikimas, gydytojas gali keisti Jums skirtą dozę. Pasakykite savo gydytojui, jeigu yra tokia aplinkybė.

  Ką daryti pavartojus per didelę Xorimax dozę? Jeigu pavartojote per daug Xorimax, jums gali atsirasti neurologinių sutrikimų, ypač  gali padidėti traukulių  (priepuolių) atsiradimo tikimybė. Neatidėliokite. Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Jeigu įmanoma, Jiems parodykite Xorimax pakelį.

  Pamiršus pavartoti Xorimax Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog išgerkite kitą dozę įprastu laiku.

  Nenutraukite Xorimax vartojimo nepasitarę su gydytoju.

  Yra svarbu, kad Jūs užbaigtumėte visą gydymo Xorimax kursą. Nenutraukite vaisto vartojimo, net jeigu jaučiatės geriau, nebent tai padaryti nurodė gydytojas. Neužbaigus viso gydymo kurso, gali vėl atsinaujinti infekcinė liga. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės