preloader

Prašome palaukti

Yasnal, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Yasnal, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Donepezilas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 054296

Vaisto vartojama demencijos simptomams palengvinti pacientams, sergantiems lengva arba vidutinio sunkumo Alzhaimerio liga.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaisto vartojama demencijos simptomams palengvinti pacientams, sergantiems lengva arba vidutinio sunkumo Alzhaimerio liga.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Yasnal ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Yasnal 3. Kaip vartoti Yasnal 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Yasnal 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Yasnal ir kam jis vartojamas

  Yasnal (donepezilo hidrochloridas) priklauso vaistų, vadinamų acetilcholinesterazės inhibitoriais, grupei. Donepezilas padidina atminties funkcijai įtakos turinčios medžiagos (acetilcholino) koncentraciją smegenyse, nes lėtina acetilcholino suardymą.

  Šiuo vaistu gydomi demencijos, sergant lengva arba vidutinio sunkumo Alzheimerio liga, simptomai, įskaitant atminties praradimą, sumišimą ir elgesio pasikeitimus. Šie simptomai apima didėjantį atminties praradimą, sumišimą (minčių susipainiojimą) ir elgesio pakitimus, dėl ko sergantiems Alzheimer liga tampa vis sunkiau ir sunkiau užsiimti įprastine kasdienine veikla.

  Šiuo vaistu gydomi tik suaugusieji.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Yasnal

  Yasnal vartoti negalima - jeigu yra alergija donepezilo hidrochloridui, piperidino dariniams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Yasnal: - jeigu sergate ar sirgote pepsine arba dvylikapirštės žarnos opa; - jeigu patyrėte traukulių priepuolį; - jeigu sergate arba sirgote širdies liga; - jeigu sergate arba sirgote astma arba kita plaučių liga; - jeigu yra arba buvo sutrikusi kepenų funkcija, sergate arba sirgote kepenų uždegimu (hepatitu) - jeigu yra pasunkėjęs šlapinimasis arba nesunki inkstų liga; - jeigu esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

  Kiti vaistai ir Yasnal Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate skausmą malšinančių vaistų, vaistų nuo artrito, antibiotikų, priešgrybelinių vaistų, raumenų tonusą mažinančių vaistų (raumenų relaksantų), vaistų nuo depresijos, traukulius slopinančių vaistų arba vaistų nuo širdies ligų.

  Jeigu ruošiatės operacijai, kurios metu bus taikoma bendroji anestezija (narkozė), pasakykite gydytojui arba anesteziologui, kad vartojate Yasnal. Taip yra todėl, kad dėl šio vaisto vartojimo gali reikėti kitokio nuskausminamojo vaisto kiekio.

  Jeigu dėl ko nors abejojate, prieš pradėdami vartoti Yasnal, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui Jus slaugančio žmogaus pavardę. Slaugytojas padės vartoti šį vaistą kaip nurodyta.

  Yasnal vartojimas su maistu ir gėrimais Yasnal galima vartoti su maistu arba be jo.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Yasnal nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, kai vaistą vartoti skiria gydytojas.

  Žindymo laikotarpiu Yasnal vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Alzheimerio liga gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Taigi vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima tol, kol gydytojas nepasakys, kad galite saugiai tai atlikti. Be to, šis vaistas gali sukelti nuovargį, svaigulį ir raumenų mėšlungį. Jei tai pajusite, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų..

  Yasnal sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Yasnal

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir senyviems pacientams Priklausomai nuo šio vaisto vartojimo trukmės ir gydytojo rekomendacijų, gali prireikti vartoti įvairaus stiprumo tabletes. Paprastai iš pradžių kas vakarą vartojama po 5 mg (vieną baltą tabletę). Praėjus mėnesiui, gydytojas gali nurodyti kas vakarą vartoti po 10 mg (vieną geltoną tabletę). Didžiausia rekomenduojama dozė – kas vakarą po 10 mg. Yasnal tabletę vartokite vakare prieš miegą, užsigerdami vandeniu.

  Kiek laiko vartoti Yasnal, pasakys gydytojas arba vaistininkas. Vartojant šį vaistą, reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad jis įvertintų vaisto poveikį ir ligos simptomus.

  Inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas Jei Jūs sergate inkstų funkcijos sutrikimu, dozės koreguoti nereikia. Suaugusiesiems, sergantiems lengva arba vidutinio sunkumo kepenų liga, gydytojas gali koreguoti dozę. Jei sergate sunkia kepenų liga, reikia imtis papildomų atsargumo priemonių vartojant Yasnal (žr. 2 skyrių).

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Yasnal nerekomenduojama vartoti vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

  Ką daryti pavartojus per didelę Yasnal dozę? Vartoti daugiau kaip po vieną tabletę per parą NEGALIMA. Jeigu išgėrėte per didelę dozę, apie tai nedelsdami praneškite savo gydytojui. Jeigu jo rasti negalite, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Vykdami į ligoninę, paimkite tabletes ir vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Yasnal Jeigu užmiršote išgerti tabletę, išgerkite vieną tabletę kitą vakarą įprastu laiku. Jeigu šio vaisto negėrėte ilgiau kaip savaitę, prieš tęsdami tablečių vartojimą, apie tai pasakykite gydytojui.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite laiku.

  Nustojus vartoti Yasnal Labai svarbu Yasnal vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenustokite vartoti tablečių, nebent taip patars Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausiai nustatomas Yasnal šalutinis poveikis yra viduriavimas, pykinimas, vėmimas, raumenų mėšlungis, nuovargis ir nemiga (negalėjimas užmigti).    Sunkus šalutinis poveikis  Jeigu pastebėjote čia minimus sunkaus šalutinio poveikio simptomus, nedelsiant pasakykite gydytojui. Jums gali prireikti neatidėliotino gydymo. - Karščiavimas kartu su raumenų sąstingiu, prakaitavimu arba sąmonės pritemimu (taip vadinamas piktybinis neurolepsinis sindromas) (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių). - Kepenų pažeidimas, pvz., hepatitas. Hepatito simptomai yra pykinimas arba vėmimas, apetito nebuvimas, bendras negalavimas, karščiavimas, niežulys, odos ir akių pageltimas ir tamsios spalvos šlapimas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių). - Skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opos. Opų simptomai yra pilvo skausmas ir nemalonus pojūtis (nevirškinimas), jaučiamas plote tarp bambos ir krūtinkaulio (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000). - Kraujavimas į skrandį ar žarnyną. Jūsų išmatos gali tapti juodos, panašios į dervą arba pastebėsite kraujuojant iš išangės (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių). - Traukulių priepuoliai arba konvulsijos (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių).    Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - viduriavimas; - pykinimas; - galvos skausmas.

   Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - peršalimas; - apetito nebuvimas; - haliucinacijos (regėjimas ir girdėjimas dalykų, kurių realybėje nėra); - nenormalūs sapnai, įskaitant košmarus - susijaudinimas; - agresyvus elgesys; - apalpimas; - svaigulys; - nemiga (sunkumas užmigti); - nemalonus pojūtis pilve; - vėmimas; - bėrimas; - niežulys; - raumenų mėšlungis; - šlapimo nelaikymas; - nuovargis; - skausmas; - nelaimingas atsitikimas.    Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): - traukulių priepuoliai; - retas širdies ritmas; - nedidelis raumenų kreatinkinazės kiekio padidėjimas serume; - kraujavimas iš virškinimo trakto; - skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.    Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): - raumenų sustingimas arba nevalingi judesiai, įprastai, veido srities arba liežuvio, tačiau gali būti ir galūnių; - širdies ritmo ir laidumo sutrikimai; - kepenų sutrikimai, įskaitant hepatitą (kepenų uždegimą).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Yasnal

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Yasnal sudėtis - Veiklioji medžiaga yra donepezilo hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg arba 10 mg donepezilo hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra hidroksipropilceliuliozė, laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas; plėvelėke - titano dioksidas (E171), hipromeliozė, makrogolis ir geltonasis geležies oksidas (E172) (tik Yasnal 10 mg tabletėje).

  Yasnal išvaizda ir kiekis pakuotėje Yasnal 5 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios. Yasnal 10 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonai rudos, apvalios. Pakuotėje yra 28 plėvele dengtos tabletės po 5 mg arba 10 mg, supakuotos į lizdines plokšteles.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  KRKA, d.d., Novo mesto Šmarješka cesta 6 8501 Novo mesto Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių km., Vilniaus r. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-03-27

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Suaugusiems ir senyviems pacientams

  Priklausomai nuo šio vaisto vartojimo trukmės ir gydytojo rekomendacijų, gali prireikti vartoti įvairaus stiprumo tabletes. Paprastai iš pradžių kas vakarą vartojama po 5 mg (vieną baltą tabletę). Praėjus mėnesiui, gydytojas gali nurodyti kas vakarą vartoti po 10 mg (vieną geltoną tabletę). Didžiausia rekomenduojama dozė – kas vakarą po 10 mg.

  Yasnal tabletę vartokite vakare prieš miegą, užsigerdami vandeniu.

   

  Kiek laiko vartoti Yasnal, pasakys gydytojas arba vaistininkas. Vartojant šį vaistą, reikės periodiškai lankytis pas gydytoją, kad jis įvertintų vaisto poveikį ir ligos simptomus.

   

  Inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas

  Jei Jūs sergate inkstų funkcijos sutrikimu, dozės koreguoti nereikia.

  Suaugusiesiems, sergantiems lengva arba vidutinio sunkumo kepenų liga, gydytojas gali koreguoti dozę.

  Jei sergate sunkia kepenų liga, reikia imtis papildomų atsargumo priemonių vartojant Yasnal (žr. 2 skyrių).

   

  Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Yasnal nerekomenduojama vartoti vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

   

  Ką daryti pavartojus per didelę Yasnal dozę?

  Vartoti daugiau kaip po vieną tabletę per parą negalima. Jeigu išgėrėte per didelę dozę, apie tai nedelsdami praneškite savo gydytojui. Jeigu jo rasti negalite, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Vykdami į ligoninę, paimkite tabletes ir vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto išgėrėte.

   

  Pamiršus pavartoti Yasnal

  Jeigu užmiršote išgerti tabletę, išgerkite vieną tabletę kitą vakarą įprastu laiku. Jeigu šio vaisto negėrėte ilgiau kaip savaitę, prieš tęsdami tablečių vartojimą, apie tai pasakykite gydytojui.

   

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite laiku.

   

  Nustojus vartoti Yasnal

  Labai svarbu Yasnal vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nenustokite vartoti tablečių, nebent taip patars Jūsų gydytojas.

   

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės