preloader

Prašome palaukti

Zenadea, 2mg+0,03mg, plėvele dengtos tabletės, N21

Zenadea, 2mg+0,03mg, plėvele dengtos tabletės, N21

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Dienogestas+Etinilestradiolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg+0,03mg
Prekės kodas: 204124
Vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Zenadea ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Zenadea
  3. Kaip vartoti Zenadea
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Zenadea
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ZENADEA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zenadea yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (nuo pastojimo saugančios geriamosios tabletės). Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moteriškų lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas).

  Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra tokia pat šių hormonų dozė, todėl šios tabletės yra vadinamos vienos fazės sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Atsižvelgiant į mažą sudėtyje esančių hormonų kiekį, Zenadea vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

  Kam vartojamas Zenadea?
  Zenadea vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo.

  - Geriamieji kontraceptikai yra labai veiksmingas šeimos planavimo metodas. Juos vartojant reguliariai (nepraleidžiant tablečių), pastojimo tikimybė yra labai maža.
  - Gydant paprastuosius spuogus moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti ne trumpiau kaip šešis mėnesius, kad pasireikštų geriausias poveikis, vis dėlto vaistą vartoti ilgą laiką galima tik po gydytojo konsultacijos.

  Sudėtinės tabletės gali palankiai veikti sveikatą ir dėl nekontraceptinio poveikio.
  - Menstruacinis kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis. Dėl to gali sumažėti anemijos rizika. Gali palengvėti arba visiškai išnykti su menstruacijomis susijęs skausmas.
  - Be to, nustatyta, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų etinilestradiolio (didelių dozių kontraceptines tabletes), rečiau serga kai kuriomis sunkiomis ligomis, pavyzdžiui: gerybinėmis krūtų ligomis, kiaušidžių cistomis, uždegimine dubens liga (uždegiminė mažojo dubens organų liga), negimdiniu nėštumu (embrionas vystosi ne gimdoje) ir gimdos gleivinės ar kiaušidžių vėžiu. Taip gali būti ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes, bet iki šiol tai įrodyta tik gimdos gleivinės ar kiaušidžių atvejais.

  Bendrosios pastabos
  Šiame pakuotės lapelyje bus išvardytos kai kurios situacijos, kurioms esant turėsite nutraukti tablečių vartojimą arba gali sumažėti kontraceptinių tablečių patikimumas. Tais atvejais turėtumėte vengti lytinių santykių arba naudoti papildomą nehormoninį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą). Negalima naudoti nevaisingų dienų skaičiavimo ar temperatūros matavimo metodų. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės veikia įprastus, mėnesinių ciklui būdingus kūno temperatūros kitimus ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

  Zenadea, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, negali apsaugoti nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZENADEA

  Zenadea vartoti negalima
  Kontraceptinių tablečių vartoti negalima, jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Jeigu tinka kuri nors aprašyta aplinkybė, prieš pradėdama vartoti Zenadea, apie tai pasakykite gydytojui. Gydytojas gali skirti kitokios rūšies kontraceptines tabletes arba visiškai kitokį (nehormoninį) kontracepcijos metodą.

  - Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kuriai nors veikliajai medžiagai (estrogenui arba progestinui) arba bet kuriai pagalbinei Zenadea medžiagai (išsamus sąrašas pateiktas 6 skyriuje).
  - Jeigu sergate arba kada nors sirgote kraujo apytaką veikiančia liga, ypač jeigu:
  - buvo susiformavę kraujo krešuliai kojose, plaučiuose, patyrėte širdies priepuolį ar insultą;
  - yra būklė, kuri gali būti pirmasis kraujo krešulių susiformavimo požymis, pavyzdžiui: krūtinės angina ar krūtinės skausmas (širdies priepuolis) arba regos ar kalbos sutrikimas, silpnumas ar kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimas (praeinantis smegenų išemijos priepuolis arba grįžtamasis insultas).
  - Jeigu pasireiškia arba kada nors pasireiškė migrena (sunkus vienos pusės galvos skausmas), susijusi su regos sutrikimais, kalbos sutrikimu, silpnumu ar kurios nors kūno dalies jautrumo sumažėjimu.
  - Jeigu yra gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimas, susijęs su kraujagyslių pažeidimu (cukrinio diabeto komplikacijos).
  - Jeigu yra arba buvo kasos uždegimas (pankreatitas), susijęs su labai padidėjusia riebiųjų medžiagų koncentracija kraujyje.
  - Jeigu sergate arba sirgote kokia nors sunkia kepenų liga.
  - Jeigu yra arba buvo diagnozuotas gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
  - Jeigu yra arba buvo diagnozuotas navikas, kurį gali veikti lytiniai hormonai (pvz., krūtų ar lytinių organų navikai).
  - Jeigu dėl nežinomų priežasčių pasireiškia kraujavimas iš makšties.
  - Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia.
  Jeigu kurie nors požymiai ar ligos pirmą kartą pasireiškia vartojant kontraceptines tabletes, nedelsdamos nutraukite jų vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Šiuo laikotarpiu naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. skyrelį ,,Bendrosios pastabos" toliau esančiame skyriuje.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Zenadea reikia
  Jeigu kontraceptines tabletes vartoja moteris, kuriai kartu yra tam tikrų toliau išvardytų būklių, tokias vaisto vartotojas gali prireikti dažniau stebėti. Vaistininkas Jums visa tai paaiškins.

  Prieš pradėdama vartoti Zenadea, pasakykite gydytojui, jeigu:
  - rūkote;
  - turite antsvorio;
  - sergate cukriniu diabetu;
  - sergate migrena;
  - sergate epilepsija;
  - padidėjęs kraujospūdis;
  - yra širdies vožtuvų yda arba širdies plakimo sutrikimas, arba kurie nors tiesioginiai Jūsų kraujo giminaičiai yra patyrę trombozę, miokardo infarktą arba smegenų insultą;
  - yra venų ,,varikozė" arba sergate flebitu (paviršinių venų uždegimu);
  - kuriems nors tiesioginiams Jūsų kraujo giminaičiams yra (dabar arba anksčiau) padidėjusios cholesterolio ar trigliceridų (riebiųjų medžiagų) koncentracijos kraujyje;
  - kuriems nors tiesioginiams Jūsų kraujo giminaičiams yra diagnozuotas krūties vėžys;
  - sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
  - sergate Krono liga arba opiniu kolitu (uždegiminė žarnų liga);
  - sergate liga, vadinama sistemine raudonąja vilklige (SRV) arba hemoliziniu ureminiu sindromu (HUS, progresuojantis inkstų nepakankamumas);
  - sergate pjauto pavidalo ląstelių anemija (genetinis kraujo sutrikimas);
  - yra arba buvo kitų būklių, kurios pirmą kartą pasireiškė arba pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., klausos sutrikimas, kraujo pigmento sutrikimas, vadinamas porfirija, pūslinė odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Švento Vito šokiu [Sydenhamo chorėja]);
  - yra arba buvo rudų dėmių odoje nėštumo metu (chloazma): gydymo metu rekomenduojama vengti saulės spindulių ekspozicijos;
  - sergate paveldima angioneurozine edema. Estrogenų vartojimas gali sukelti angioneurozinės edemos simptomus (veido, liežuvio ir (arba) ryklės patinimas ir (arba) rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė su kvėpavimo pasunkėjimu).

  Jeigu vartojant kontraceptines tabletes kuri nors nurodyta būklė pasireiškia pirmą kartą, pasikartoja arba sunkėja, turite pasakyti gydytojui.

  Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:
  - žinote, kad bus ribojama Jūsų galimybė judėti arba planuojama Jums atlikti chirurginę operaciją (pasitarkite su gydytoju likus ne mažiau kaip keturioms savaitėms).

  Reguliari patikra
  Kol vartosite kontraceptines tabletes, gydytojas nurodys reguliariai tikrintis sveikatą.

  Kontraceptinės tabletės ir trombozė
  Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susiformavimas.

  Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jeigu venoje susiformavęs krešulys atitrūksta, jis gali užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasireiškia retai. Venų tromboembolijos rizika moterims yra didžiausia pirmaisiais sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimo metais.

  Venų tromboembolija gali pasireikšti ir vartojant, ir nevartojant kontraceptinių tablečių. Ji gali pasireikšti ir nėštumo metu. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims rizika yra didesnė nei nevartojančioms, bet mažesnė nei nėštumo metu.

  Labai retai kraujo krešulių gali susiformuoti širdies kraujagyslėse (ir sukelti miokardo infarktą) arba smegenų kraujagyslėse (ir sukelti smegenų kraujotakos sutrikimą). Labai retai kraujo krešuliai susiformuoja kepenyse, žarnose, inkstuose ir akių kraujagyslėse.

  Kartais trombozė sukelia sunkų ilgalaikį sutrikimą arba net mirtį.

  Miokardo infarkto arba insulto rizika didėja senstant. Be to, rizika reikšmingai padidėja dėl intensyvaus rūkymo. Jeigu vartojate šį vaistą, turite mesti rūkyti, ypač jeigu esate vyresnė kaip 35 metų.

  Jeigu vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, gydytojas gali rekomenduoti nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą.

  Giliųjų venų trombozės rizika laikinai padidėja po chirurginės operacijos arba dėl ilgalaikės imobilizacijos (galimybės judėti ribojimo, pavyzdžiui, jeigu yra sugipsuota ar uždėtas įtvaras ant vienos arba abiejų kojų). Kontraceptines tabletes vartojančiai moteriai ši rizika gali dar padidėti. Jeigu planuojate gultis į ligoninę arba bus atliekama chirurginė operacija, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate šias kontraceptines tabletes. Gydytojas gali rekomenduoti nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą likus kelioms savaitėms iki planuojamos chirurginės operacijos arba galimybės judėti ribojimo laikotarpiu. Gydytojas nurodys, kada vėl bus galima pradėti vartoti kontraceptines tabletes kai pasveiksite.

  Jeigu pastebėjote požymių, kurie gali būti susiję su tromboze, nutraukite kontraceptinių tablečių vartojimą ir kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją (taip pat žr. skyrelį „Kada reikia kreiptis į gydytoją?").

  Kontraceptinės tabletės ir vėžys
  Krūties vėžys buvo diagnozuojamas šiek tiek dažniau kontraceptines tabletes vartojančioms nei to pat amžiaus kontraceptinių tablečių nevartojančioms moterims. Šis nedidelis diagnozuotų krūties vėžio atvejų padažnėjimas išnyksta per 10 metų po kontraceptinių tablečių vartojimo nutraukimo. Nežinoma, ar šį skirtumą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Gali būti, kad šios moterys dažniau tikrinamos, todėl ir krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

  Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pavieniais atvejais buvo diagnozuoti nepiktybiniai (gerybiniai) ir dar rečiau gyvybei pavojingi (piktybiniai) kepenų navikai. Dėl šių navikų gali pasireikšti vidinis kraujavimas. Jeigu pasireiškia stiprus pilvo skausmas, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra nuolatinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgalaikis sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimas prisideda prie šio rizikos padidėjimo. Vis dėlto neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų rizikos veiksnių (pvz., reguliarios profilaktinės gimdos kaklelio patikros, seksualinės elgsenos, įskaitant barjerinių kontraceptinių priemonių vartojimą).

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Išvardyti vaistai gali turėti įtakos Zenadea veiksmingumui:
  - vaistai epilepsijai gydyti (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas);
  - vaistai tuberkuliozei gydyti (pvz., rifampicinas, rifabutinas) ir ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviras, nevirapinas);
  - antibiotikai (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas) kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti;
  - vaistažolių preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolės (vartojami prislėgtai nuotaikai gydyti).

  Be to, Zenadea gali sąveikauti su kitais vaistais, pavyzdžiui:
  - vaistais, kurių sudėtyje yra ciklosporino;
  - priešepilepsiniu vaistu lamotriginu.

  Visada pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kokių nors vaistų ar vaistažolių preparatų, įskaitant įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui, įskaitant dantų gydytoją, kuris skiria Jums kokių nors vaistų (taip pat ir vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Zenadea. Jie pasakys, ar turėsite naudoti papildomas kontracepcijos priemones, o jeigu turėsite, tai kiek laiko.

  Jeigu ketinate vartoti kokių nors kitų vaistų, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  - Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia, Zenadea vartoti negalima. Jeigu įtariate, kad pastojote vartodama Zenadea, būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.
  - Paprastai Zenadea nerekomenduojama vartoti žindymo metu. Jeigu norite vartoti kontraceptines tabletes žindymo metu, pasitarkite su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zenadea medžiagas
  Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ZENADEA

  Zenadea visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas ir vartojimo metodas
  - Šį vaistą reikia vartoti per burną. Nurykite tabletę, jeigu reikia, užsigerdama nedideliu kiekiu vandens.
  - Gerkite po vieną tabletę per parą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tada bus mažiausia rizika, kad pamiršite išgerti) 21 dieną iš eilės ant lizdinės plokštelės nurodytos rodyklės kryptimi. Vienoje plokštelėje yra 21 tabletė. Prie kiekvienos tabletės yra nurodyta savaitės diena, kurią reikia išgerti tabletę.
  - Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Per šias 7 dienas turi prasidėti menstruacijos (nutraukimo kraujavimas). Paprastai nutraukimo kraujavimas prasideda praėjus 2 3 paroms po paskutiniosios Zenadea tabletės išgėrimo.
  - Po šios 7 dienų pertraukos (8-ąją parą) pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės, net tuo atveju, kai kraujavimas tebesitęsia. Tada tabletes iš naujos pakuotės visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
  - Vartokite tabletes reguliariai, nepamiršdama.
  - Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina. Teisingai vartojant kontraceptines tabletes, kontraceptinio poveikio nepakankamumas pasitaiko maždaug 1 % atvejų per metus. Praleidus tabletę arba tabletes vartojant neteisingai, nesėkmių rodiklis gali didėti.

  Tablečių iš pirmosios Zenadea pakuotės vartojimas

  Gerkite po vieną tabletę per parą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tada bus mažiausia rizika, kad pamiršite išgerti) 21 dieną iš eilės ant lizdinės plokštelės nurodytos rodyklės kryptimi. Vienoje plokštelėje yra 21 tabletė. Prie kiekvienos tabletės yra nurodyta savaitės diena, kurią reikia išgerti tabletę.
  Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Per šias 7 dienas turi prasidėti menstruacijos (nutraukimo kraujavimas). Paprastai nutraukimo kraujavimas prasideda praėjus 2 3 paroms po paskutiniosios Zenadea tabletės išgėrimo.
  Po šios 7 dienų pertraukos (8-ąją parą) pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės, net tuo atveju, kai kraujavimas tebesitęsia. Tada tabletes iš naujos pakuotės visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės