preloader

Prašome palaukti

Zoloft, 50mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Zoloft, 50mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Sertralinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 50mg
Prekės kodas: 042581
Vaistu gali būti gydomi toliau išvardyti sutrikimai: didžiosios depresijos epizodų gydymas ir didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika, socialin...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu gali būti gydomi toliau išvardyti sutrikimai: didžiosios depresijos epizodų gydymas ir didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika, socialinio nerimo sutrikimo gydymas, potrauminio streso sutrikimo (PTSS) gydymas, panikos sutrikimo gydymas, suaugusių žmonių bei 6-17 metų vaikų ir paauglių obsesinio kompulsinio sutrikimo (OKS) gydymas.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Zoloft ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Zoloft
  3. Kaip vartoti Zoloft
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Zoloft
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ZOLOFT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zoloft veiklioji medžiaga yra sertralinas. Sertralinas priklauso vadinamųjų selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei. Šiais vaistais gydoma depresija ir (arba) nerimo sutrikimas.

  Zoloft gali būti gydomi toliau išvardyti sutrikimai.
  • Didžiosios depresijos epizodų gydymas ir didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika (suaugusiųjų).
  • Socialinio nerimo sutrikimo gydymas (suaugusiųjų).
  • Potrauminio streso sutrikimo (PTSS) gydymas (suaugusiųjų)
  • Panikos sutrikimo gydymas (suaugusiųjų)
  • Suaugusių žmonių bei 6 - 17 metų vaikų ir paauglių obsesinio kompulsinio sutrikimo (OKS) gydymas.

  Depresija yra liga, kurios simptomai yra liūdesys, verkšlenimas, negebėjimas tinkamai išsimiegoti ar mėgautis gyvenimu kaip anksčiau.

  OKS ir panikos sutrikimas yra su nerimu susijusios ligos. Šių sutrikimų simptomai yra nuolatinės įkyrios mintys (obsesijos) ir todėl nuolat atliekami tie patys veiksmai (kompulsijos).

  PTSS yra būklė, pasireiškianti po patirtos labai stiprios emocinės traumos, kai kurie PTSS simptomai yra panašūs į depresijos ir nerimo simptomus. Socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija) yra su nerimu susijusi liga. Jai būdingas intensyvaus nerimo pojūtis, bloga savijauta socialinėse situacijose (pavyzdžiui, kalbantis su nepažįstamais žmonėmis, kalbant žmonių grupei, valgant ir geriant prieš kitus ar jaudinantis, kad pasielgsite taip, kad pasijusite nepatogiai).

  Jūsų gydytojas nusprendė, kad šis vaistas tinka Jūsų ligai gydyti.

  Jei nesate tikras, kodėl Jums skyrė Zoloft, klauskite gydytojo.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOLOFT

  Zoloft vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sertralinui arba bet kuriai pagalbinei Zoloft medžiagai (žr. 6 skyrių);
  - jei vartojate ar vartojote vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, selegiliną, moklobemidą, arba vaistų, panašių į MAOI (pavyzdžiui, linezolidą). Gydymą negrįžtamojo poveikio MAOI galima pradėti tik po sertralino vartojimo nutraukimo praėjus mažiausiai 7 paroms. Po gydymo negrįžtamojo poveikio MAOI nutraukimo sertralino negalima pradėti vartoti mažiausiai 14 parų.
  - jeigu vartojate pimozidą (vaistą nuo psichikos ligų, pavyzdžiui, psichozės).

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Zoloft reikia

  Vaistai ne visada tinka kiekvienam pacientui. Prieš pradėdami vartoti Zoloft, pasitarkite su gydytoju, jei yra ar anksčiau buvo bet kuri iš išvardytų būklių.

  - Epilepsija ar anksčiau buvę traukuliai. Jei atsiranda priepuolių (traukulių), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  - Jei yra buvęs maniakinis depresinis sutrikimas (bipolinis afektinis sutrikimas) arba šizofrenija. Jei yra manijos epizodas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  - Jei yra ar anksčiau buvo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. žemiau esantį poskyrį „Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas”).
  - Serotonino sindromas. Jei sertralinas vartojamas kartu su tam tikrais kitais vaistais, retais atvejais gali pasireikšti šis sindromas (jo simptomai išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“). Ar Jums anksčiau yra pasireiškęs šis sindromas, pasakys gydytojas.
  - Jei natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas (tokį poveikį gali sukelti ir gydymas Zoloft). Jei vartojate tam tikrų vaistų nuo didelio kraujo spaudimo ligos, turite pasakyti gydytojui, kadangi šie vaistai irgi gali keisti natrio kiekį kraujyje.
  - Ypatingas atsargumas reikalingas, jei esate senyvas (tokiu atveju yra rizika, kad natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas, žr. aukščiau).
  - Kepenų liga. Gydytojas gali nuspręsti, kad turite vartoti mažesnę Zoloft dozę.
  - Cukrinis diabetas. Zoloft gali pakeisti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje, todėl gali reikėti koreguoti vaistų nuo cukrinio diabeto vartojimą.
  - Jei yra kraujavimo sutrikimų arba vartojate kraują skystinančių vaistų (pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar varfarino) arba jei kraujavimo rizika gali būti padidėjusi.
  - Jei esate vaikas ar jaunesnis kaip 18 metų paauglys. Zoloft galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS). Jei esate gydomas nuo šios ligos, gydytojas norės atidžiau stebėti Jūsų būklę (žr. žemiau esantį poskyrį „Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų”).
  - Jeigu buvo taikoma elektros impulsų terapija.
  - Jeigu yra akių sutrikimas, pavyzdžiui, kurios nors rūšies glaukoma (padidėjęs spaudimas akies viduje).

  Nenustygstamumas ir akatizija

  Sertralino vartojimas buvo susijęs su trikdančiu nenustygstamumu ir poreikiu judėti, dažnai pasireiškiant negalėjimui sėdėti ar ramiai stovėti (akatizija). Didžiausia tokio poveikio rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis. Tokiu atveju dozės didinimas gali būti žalingas. Jei atsirado tokių simptomų, būtina pasitarti su gydytoju.

  Nutraukimo reakcijos

  Nutraukimo reakcijų atsiranda nutraukus gydymą. Baigus vartoti vaistą, šalutinis poveikis (nutraukimo reakcijos) atsiranda dažnai, ypač jei vaisto vartojimas nutraukiamas staiga (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nustojus vartoti Zoloft“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Nutraukimo reakcijų atsiradimo rizika priklauso nuo gydymo trukmės, dozės bei jos mažinimo greičio. Paprastai simptomai būna lengvi arba vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams gali atsirasti ir sunkių simptomų. Paprastai simptomai atsiranda pirmosiomis dienomis po gydymo nutraukimo ir išnyksta per 2 savaites. Kai kuriems pacientams simptomai gali trukti ilgiau (2-3 mėnesius ar dar ilgiau). Jei gydymas sertralinu nutraukiamas, dozę rekomenduojama mažinti laipsniškai ir vartojimą nutraukti per kelias savaites ar mėnesius. Būtina aptarti su gydytoju, kaip geriausia nutraukti vaisto vartojimą.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
  Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.
  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
  - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.
  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.
  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų

  Sertralinas paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS). Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Zoloft jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Zoloft jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Zoloft, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Zoloft poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Kai kurie vaistai gali keisti Zoloft poveikį, o Zoloft mažinti kitų tuo pat metu vartojamų vaistų veiksmingumą.

  Jei Zoloft vartojama su toliau išvardytais vaistais, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis.

  • Vaistais, vadinamais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, moklobemidu (juo gydoma depresija) ir selegilinu (juo gydoma Parkinsono liga) bei antibiotiku linezolidu. Zoloft su šiais vaistais vartoti negalima.
  • Vaistais, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, tokie kaip psichozė (pimozidas). Zoloft kartu su pimozidu vartoti draudžiama.

  Jei vartojate toliau išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui.

  • Žolinių preparatų, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum). Paprastosios jonažolės poveikis trunka 1-2 savaites. Pasitarkite su gydytoju.
  • Preparatų, kuriuose yra aminorūgšties triptofano.
  • Vaistų, kuriais malšinamas stiprus skausmas (pavyzdžiui, tramadolio).
  • Anesteziją sukeliančių vaistų arba vaistų lėtiniam skausmui gydyti (fentanilio).
  • Vaistų nuo migrenos (pavyzdžiui, sumatriptano).
  • Kraują skystinančio vaisto (varfarino).
  • Vaistų, kuriais malšinamas skausmas ir gydomas sąnarių uždegimas, t. y. nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pavyzdžiui, ibuprofeno, arba acetilsalicilo rūgšties (aspirino).
  • Raminamųjų preparatų (diazepamo).
  • Diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų).
  • Vaistų nuo epilepsijos (fenitoino).
  • Vaistų nuo diabeto (tolbutamido).
  • Vaistų, vartojamų esant dideliam skrandžio sulčių rūgštingumui ar sergant opalige (cimetidino).
  • Vaistų, kuriais gydoma manija ir depresija (ličio).
  • Kitų vaistų, kuriais gydoma depresija (pavyzdžiui, amitriptilino, nortriptilino).
  • Vaistų nuo šizofrenijos ir kitokių psichikos sutrikimų ( pavyzdžiui, perfenazino, levomepromazino ir olanzapino).
  • Vaistų, kuriais kontroliuojamas širdies plakimo dažnumas ir ritmas (pavyzdžiui., flekainido, propafenono).

  Zoloft vartojimas su maistu ir gėrimais

  Zoloft galima vartoti ir valgant, ir nevalgius.

  Vartojant Zoloft patariama negerti alkoholio.

  Sertralino negalima vartoti kartu su greipfrutų sultimis, nes vartojant kartu, gali padidėti sertralino kiekis organizme.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėščių moterų gydymo sertralinu saugumas iki galo neištirtas. Nėštumo laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaisiui. Vaisingo amžiaus moterys gydymo sertralinu metu turi naudoti patikimą kontracepcijos priemonę.

  Įsitikinkite, ar Jūsų akušerė ir gydytojas žino, kad vartojate Zoloft. Nėštumo metu, ypač per paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius, vartojami į Zoloft panašūs vaistai gali didinti sunkios naujagimio būklės, vadinamos pastovia naujagimių plaučių hipertenzija (PPHN), dėl kurios naujagimiui padažnėja kvėpavimas ir naujagimis pamėlsta, riziką. Tokie simptomai naujagimiui dažniausiai pradeda reikštis per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jeigu taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.

  Be to, Jūsų naujagimiui gali pasireikšti kitos būklės, kurios dažniausiai prasideda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Simptomai gali būti:
  • kvėpavimo sutrikimas,
  • melsva arba per karšta ar per šalta oda,
  • mėlynos lūpos,
  • vėmimas ar žindymo sutrikimas,
  • didelis nuovargis, negalėjimas miegoti arba nuolatinis verkimas,
  • raumenų sąstingis arba suglebimas,
  • drebulys, nervingumas ar priepuoliai,
  • refleksinių reakcijų sustiprėjimas,
  • irzlumas,
  • gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

  Jeigu Jūsų kūdikiui po gimdymo atsirado kuris nors iš šių simptomų arba nerimaujate dėl savo kūdikio sveikatos, kreipkitės į savo gydytoją arba akušerę, kurie gali Jums patarti.

  Gauta duomenų, kad sertralino patenka į moters pieną. Krūtimi maitinančioms moterims sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaikui.

  Remiantis tyrimų su gyvūnais duomenimis, kai kurie į sertraliną panašūs vaistai gali bloginti spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti įtakos vaisingumui, bet poveikio žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Psichotropiniai preparatai, tokie kaip sertralinas, gali įtakoti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tokių veiksmų negalite atlikinėti tol, kol nepaaiškės, kaip šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.


  3. KAIP VARTOTI ZOLOFT

  Zoloft visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.
  Zoloft tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius.
  Zoloft vartojama vieną kartą per parą, ryte arba vakare.
  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinės dozės

  Suaugę žmonės
  Depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas
  Įprastinė veiksminga paros dozė depresijai ir OKS gydyti yra 50 mg. Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

  Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas
  Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas pradedami gydyti 25 mg paros doze, po savaitės dozė didinama iki 50 mg.
  Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

  Vaikai ir paaugliai
  Zoloft galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra OKS.
  Obsesinis kompulsinis sutrikimas
  6 12 metų vaikai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 25 mg.
  Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.
  13 17 metų paaugliai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 50 mg.
  Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

  Jei turite kepenų ar inkstų sutrikimų, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

  Kiek ilgai vartoti vaisto, nurodys gydytojas. Gydymo trukmė priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą. Jūsų būklė gali pradėti gerėti tik po kelių savaičių. Po būklės pagerėjimo depresijos gydymas paprastai dar tęsiamas 6 mėnesius.

  Pavartojus per didelę Zoloft dozę

  Išgėrus per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba, jei neįmanoma, į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite vaisto pakuotę su etikete, net jei tablečių pakuotėje ir nėra.

  Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, galvos svaigimas ir (retai) sąmonės išnykimas.

  Pamiršus pavartoti Zoloft

  Pamiršus pavartoti dozę, praleistos dozės negerkite. Toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Zoloft:

  Nenutraukite Zoloft vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Gydytojas kelias savaites laipsniškai mažins Zoloft dozę ir tik tada gydymą nutrauks visiškai. Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Zoloft vartojimą atsiras bet koks paminėtas ar nepaminėtas šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Zoloft, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas. Šis šalutinis poveikis priklauso nuo dozės ir tęsiant gydymą dažnai susilpnėja arba išnyksta.

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją
  Jei po vaisto pavartojimo atsiranda bet koks iš išvardytų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai gali būti sunkūs.
  • Sunkus odos išbėrimas su pūslėmis (daugiaformė eritema) (išberti gali ir burną bei liežuvį). Tai gali būti būklių, vadinamų Stevens–Johnson‘o sindromu bei toksine epidermio nekrolize (TEN) požymiai. Tokiu atveju gydytojas nurodys gydymą nutraukti.
  • Alerginė reakcija arba alergija (galimi simptomai yra odos išbėrimas su niežuliu, kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, vokų, veido bei lūpų patinimas).
  • Baimingas susijaudinimas, sumišimas, viduriavimas, karščiavimas, didelis kraujospūdis, smarkus prakaitavimas ir dažnas širdies plakimas (serotonino sindromo simptomai). Toks retas poveikis atsiranda, jei kartu su sertralinu vartojama tam tikrų kitų vaistų. Gydytojas gali nurodyti nutraukti gydymą.
  • Odos ir akių pageltimas (tai gali būti kepenų pažeidimo požymiai).
  • Depresijos simptomai kartu su mintimis apie savižudybę ar savęs žalojimą.
  • Nenustygstamumas ir negebėjimas ramiai sėdėti ar stovėti, atsiradęs pradėjus vartoti Zoloft.
  • Priepuoliai (traukuliai).
  • Jei pasireiškia manijos epizodas (žr. 2 skyrių).

  Toliau išvardytas šalutinis poveikis pasireiškė klinikinių tyrimų su suaugusiais žmonėmis metu.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (atsiranda daugiau negu 1 iš 10 pacientų)
  Nemiga, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, sėklos išsiveržimo nebuvimas, nuovargis.

  Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1 – 10 iš 100 pacientų)
  • Gerklės skausmas, anoreksija, apetito padidėjimas.
  • Depresija, keistumo pojūtis, košmariški sapnai, nerimas, baimingas susijaudinimas, nervingumas, lytinio potraukio sumažėjimas, griežimas dantimis.
  • Stingulys ar badymas, drebulys, raumenų įtampa, nenormalus skonio pojūtis, dėmesio nebuvimas.
  • Regos sutrikimas, spengimas ausyse.
  • Stiprus širdies plakimas, karščio pylimas, žiovulys.
  • Pilvo skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimas, vidurių pūtimas.
  • Išbėrimas, smarkus prakaitavimas, raumenų skausmas, lytinės veiklos sutrikimas, erekcijos sutrikimas, krūtinės skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1 - 10 iš 1 000 pacientų)
  • Viršutinių kvėpavimo takų infekcija, sloga.
  • Haliucinacijos, stiprus laimės pojūtis, rūpesčių nebuvimas, nenormalus mąstymas.
  • Traukuliai, nevalingi raumenų susitraukimai, nenormali koordinacija, nenustygstamumas, amnezija, pojūčių susilpnėjimas, kalbos sutrikimas, galvos svaigimas keliantis, migrena.
  • Ausų skausmas, dažnas širdies plakimas, didelis kraujospūdis, veido paraudimas.
  • Kvėpavimo pasunkėjimas (galimas švokštimas), dusulys, kraujavimas iš nosies.
  • Stemplės uždegimas, rijimo pasunkėjimas, hemorojus, seilėtekio sustiprėjimas, liežuvio sutrikimai, raugulys.
  • Akių patinimas, rožinės odos dėmės, plaukų slinkimas, šaltas prakaitas, odos sausumas, dilgėlinė.
  • Osteoartritas, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, raumenų trūkčiojimas.
  • Šlapinimasis naktį, negalėjimas pasišlapinti, šlapimo kiekio padidėjimas, šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi sutrikimas.
  • Kraujavimas iš makšties, moterų lytinės veiklos sutrikimas, bendras silpnumas, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, troškulys, kūno svorio sumažėjimas, kūno svorio padidėjimas.

  Retas šalutinis poveikis (atsiranda 1 - 10 iš 10 000 pacientų)
  • Žarnyno sutrikimai, ausų infekcija, vėžys, tonzilių patinimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, mažas cukraus kiekis kraujyje.
  • Fiziniai streso ar emocijų sukelti simptomai, priklausomybė nuo vaisto, psichikos sutrikimas, agresija, paranoja, mintys apie savižudybę, lunatizmas, priešlaikinis sėklos išsiskyrimas.
  • Koma, nenormalūs judesiai, judėjimo pasunkėjimas, pojūčių sustiprėjimas, jutimo sutrikimai.
  • Glaukoma, ašarų išsiskyrimo sutrikimai, dėmės prieš akis, matomo vaizdo dvigubinimasis, šviesos baimė, pakraujavimas į akis, vyzdžių išsiplėtimas.
  • Širdies priepuolis, retas širdies plakimas, širdies sutrikimai, rankų ir kojų kraujotakos sutrikimas, gerklų susiaurėjimas, dažnas ar retas kvėpavimas, kalbos pasunkėjimas, žagsulys.
  • Kraujas išmatose, burnos skausmas, liežuvio išopėjimas, dantų sutrikimai, liežuvio sutrikimai, burnos išopėjimai, kepenų veiklos sutrikimas.
  • Odos sutrikimai kartu su pūslių atsiradimu, išbėrimas plaukų augimo vietose, plauko tekstūros pokytis, pakitęs odos kvapas, kaulų sutrikimas.
  • Šlapinimosi suretėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas.
  • Gausus kraujavimas iš makšties, makšties sausmė, paraudusi skausminga varpa ir apyvarpė, išskyros iš lytinių takų, ilgalaikė erekcija, išskyros iš krūtų.
  • Išvarža, randas injekcijos vietoje, vaisto toleravimo sumažėjimas, vaikščiojimo pasunkėjimas, nenormalūs laboratorinių tyrimų rodmenys, sėklos nenormalumas, sužeidimas, kraujagyslių išplėtimo procedūros poreikis.
  • Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant sertralino ir netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių).

  Po Zoloft pasirodymo rinkoje, gauta duomenų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį.
  • Baltųjų kraujo ląstelių bei už kraujo krešėjimą atsakingų ląstelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas, mažas skydliaukės hormonų kiekis, endokrininiai sutrikimai, mažas druskų kiekis kraujyje, cukraus koncentracijos kraujyje (diabeto) reguliavimo problemos, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas.
  • Bauginantys nenormalūs sapnai, su savižudybe susijęs elgesys.
  • Raumenų veiklos (judesių) sutraukimai (pavyzdžiui: nenustygstamumas, raumenų įtempimas, vaikščiojimo pasunkėjimas ir raumenų sąstingis, spazmai ar nevalingi raumenų judesiai), apalpimas, staiga prasidedantis galvos skausmas (kuris gali būti sunkios būklės, vadinamos grįžtamosios cerebrinės vazokonstrikcijos sindromu [GCVS], požymis).
  • Nenormalus matymas, kraujavimo sutrikimai (pavyzdžiui, kraujavimas iš nosies ar skrandžio arba kraujas šlapime), kasos uždegimas, sunkus kepenų veiklos sutrikimas, odos ir akių pageltimas (gelta).
  • Odos patinimas, odos reakcija į saulę, niežulys, sąnarių skausmas, raumenų diegliai, krūtų padidėjimas, menstruacijų nereguliarumas, kojų patinimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šlapinimasis lovoje ir sunki alerginė reakcija.

  Šalutinis poveikis vaikams ir paaugliams

  Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, metu pasireiškęs šalutinis poveikis buvo panašus į atsirandantį suaugusiems žmonėms (žr. aukščiau). Dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškęs vaikams ir paaugliams, buvo galvos skausmas, nemiga, viduriavimas ir pykinimas.

  Simptomai, galintys atsirasti nutraukus gydymą

  Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys (žr. 3 skyrių Nustojus vartoti Zoloft).

  Pacientams, vartojantiems šios grupės vaistų, padidėjo kaulų lūžių rizika.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ZOLOFT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinki iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zoloft vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Zoloft sudėtis

  - Veiklioji medžiaga – sertralinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg sertralino (sertralino hidrochlorido pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos yra kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, (E341), mikrokristalinė celiuliozė (E460), hidroksipropilceliuliozė karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas (E572), hipromeliozė (E464), titano dioksidas (E171), makrogolis ir polisorbatas 80 (E433).

  Zoloft išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tabletės yra baltos, plėvele dengtos, kapsulės formos su laužimo vagele. Vienoje tabletės pusėje yra užrašas ,,ZLT 50“, o kitoje – ,,Pfizer“. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

  Zoloft tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 98, 100, 200, 294, 300 arba 500 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Pfizer Limited
  Ramsgate Road
  Sandwich, Kent
  CT13 9NJ
  Jungtinė Karalystė

  Gamintojas
  Haupt Pharma Latina S.r.l.
  S.S. 156 km 04010 Borgo San Michele, Latina
  Italija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais

  Austrija Tresleen
  Belgija, Liuksemburgas Serlain

  Bulgarija, Kipras, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Islandija, Italija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Švedija Zoloft
  Airija, Malta, Jungtinė Karalystė Lustral
  Ispanija Besitran

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje
  Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius
  Tel.: 8-5 2514000


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-11-30

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Zoloft visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.
  Zoloft tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius.
  Zoloft vartojama vieną kartą per parą, ryte arba vakare.
  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinės dozės

  Suaugę žmonės
  Depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas
  Įprastinė veiksminga paros dozė depresijai ir OKS gydyti yra 50 mg. Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

  Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas
  Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas pradedami gydyti 25 mg paros doze, po savaitės dozė didinama iki 50 mg.
  Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

  Vaikai ir paaugliai
  Zoloft galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra OKS.
  Obsesinis kompulsinis sutrikimas
  6 12 metų vaikai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 25 mg.
  Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.
  13 17 metų paaugliai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 50 mg.
  Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

  Jei turite kepenų ar inkstų sutrikimų, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

  Kiek ilgai vartoti vaisto, nurodys gydytojas. Gydymo trukmė priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą. Jūsų būklė gali pradėti gerėti tik po kelių savaičių. Po būklės pagerėjimo depresijos gydymas paprastai dar tęsiamas 6 mėnesius.

  Pavartojus per didelę Zoloft dozę

  Išgėrus per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba, jei neįmanoma, į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite vaisto pakuotę su etikete, net jei tablečių pakuotėje ir nėra.

  Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, galvos svaigimas ir (retai) sąmonės išnykimas.

  Pamiršus pavartoti Zoloft

  Pamiršus pavartoti dozę, praleistos dozės negerkite. Toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Zoloft:

  Nenutraukite Zoloft vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Gydytojas kelias savaites laipsniškai mažins Zoloft dozę ir tik tada gydymą nutrauks visiškai. Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Zoloft vartojimą atsiras bet koks paminėtas ar nepaminėtas šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės