MENSTRUACINĖ TAURELĖ keičia požiūrį į menstruacijas

MENSTRUACINĖ TAURELĖ keičia požiūrį į menstruacijas

Menstruacinė taurelė buvo išrasta ir patentuota dar 1932 metais JAV, tačiau tik 8-ajame – 9-ajame dešimtmetyje taurelės pradėjo populiarėti. Šiandien JAV taurelių galima rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje ar vaistinėje. Tačiau Lietuvoje nemaža dalis moterų apie jas dar nieko nežino. Galima teigti, kad tai yra absoliuti naujovė moterų higienos srityje ir visiškai kitas požiūris į higieną menstruacijų metu. 

Menstruacinė taurelė – tai produktas, kuris nieko nesugeria. Skirtingai nei naudojant tamponus ar paketus, kraujas nesugeriamas, jis tiesiog subėga į menstruacinę taurelę. Panašiai kaip tamponas, ji įstumiama į makštį: čia ji priglunda prie makšties sienelių ir patikimai surenka kraują. Po kiek laiko taurelę reikia ištraukti, išpilti kraują, išskalauti ir vėl įstumti į makštį. Atsižvelgiant į kraujavimo gausumą, su taurele galima išbūti jos neištuštinus iki 12 val. Jei kraujavimas yra gausesnis, taurelę tenka ištuštinti 2–4 kartus per dieną.

„Genial Day®“ menstruacinė taurelė gaminama iš medicininio termoplastinio elastomero (TPE) – minkštos elastingos medžiagos, kuri gerai toleruoja rūgštinę makšties mikroflorą, puikiai dera su žmonių audiniais ir organizmo skysčiais. „Genial Day®“ menstruacinės taurelės medžiaga itin patikima, ji atitinka medicinos ir farmacijos industrijos reikalavimus – yra kokybiška ir saugi. TPE medžiaga gali būti perdirbama, be to, ji yra hipoalerginė, todėl šią menstruacinę taurelę gali rinktis ir moterys, alergiškos silikonui. „Genial Day®“ taurelės yra tamsiai rožinės spalvos. Spalvai naudojami maistiniai dažai, todėl juose nėra jokių kenksmingų chemikalų. 

Priklausomai nuo priežiūros, taurelė gali tarnauti nuo 2,5 iki 5 metų (ar net iki 10 metų). Stabilumo testu nustatyta, kad „Genial Day®“ taurelė nepakeičia savo savybių net ir po 30 virinimų. Tai reiškia, kad teisingai prižiūrint taurelę, ji tarnaus mažiausiai 2,5 metų. Taurelę reikėtų keisti tada, kai atsiranda pažeidimų, arba susidėvėjo jos medžiaga, ji tapo lipni, arba pradėjo dirginti makštį. 


Kuo skiriasi menstruacinė taurelė nuo tamponų ar paketų?

Menstruacinė taurelė neabejotinai yra gerokai ekonomiškesnis būdas rūpintis higiena TOMIS dienomis lyginant su tamponais ar paketais, kadangi ji yra daugkartinio naudojimo priemonė, kurios Jums užteks kelerius metus.

  • Taurelė, skirtingai nei tamponai, dėl savo siaurėjančios formos ir elastingos medžiagos visiškai nejuntama makštyje. 
  • Su „Genial Day®“ taurele labai patogu sportuoti, o išsimaudžius vandens telkinyje ar baseine, jos nereikia išimti – vanduo į ją nepatenka taip, kaip į tamponą, kurį būtina išsiimti ir išmesti po kiekvieno pasipliuškenimo vandenyje.
  • Menstruacinė taurelė nesugeria makšties išskyrų, todėl jos neišdžiovina, išlaikoma natūrali makšties drėgmė.
  • Kraujas iš gimdos kaklelio tiesiai suteka į menstruacinę taurelę, skirtingai nei naudojant tamponus, kurie kraują sugeria, o patys glaudžiasi prie gimdos kaklelio ir makšties sienelių – tokiu būdu greitai dauginasi bakterijos ir tamponai (ypač pagaminti iš viskozės) gali sukelti toksinio šoko sindromą (TŠS) – labai pavojingą, nors ir retą, ligą. Su menstruacine taurele toksinio šoko sindromo rizika sumažėja arba jos visai nelieka.
  • Tamponas sugeria apie 1 valgomąjį šaukštą kraujo, o į menstruacinę taurelę telpa 3–4 šaukštai kraujo, todėl Jums reikės bėgioti į tualetą gerokai rečiau.
  • Pratekėjimo tikimybė tiek su tamponu, tiek ir su paketu yra gerokai didesnė nei naudojant menstruacinę taurelę. Į taurelę kraujas suteka dar būdamas makštyje, todėl sumažėja pratekėjimo tikimybė. Teisingai įstatyta ir laiku išpilta taurelė 100 proc. apsaugo nuo pratekėjimo. Kraujas gali pratekėti dėl netinkamo taurelės naudojimo arba netinkamo dydžio, pvz., kai taurelė neišsiskleidžia makštyje ir neprisitraukia prie makšties sienelių.
  • Taurelė nepraleidžia nemalonaus kvapo, be to, jos visiškai nesimato iš išorės, todėl niekas nepastebės ir nesuuos, kad Jums menstruacijos.
  • Kai kurios moterys pastebi, kad menstruacijos sutrumpėja, taip pat joms mažiau skauda pilvą.
  • Menstruacinės taurelės trūkumas lyginant su tamponais ar paketais – sudėtingesnis jos įsidėjimas ir išsiėmimas, tačiau įgudusioms ir įpratusioms prie taurelės moterims, tai nėra problema.


Kiti taurelės privalumai

Jei dėl medicininių sumetimų reikia stebėti, kiek kraujo išteka per menstruacijas, menstruacinė taurelė leidžia tą daryti. Ant vidinių „Genial Day®“ menstruacinės taurelės sienelių yra nurodytos žymės (ml). Taurelė surenka nuo 25 ml (Medium dydis) iki 30 ml (Large dydis) kraujo.

Su taurele menstruacijos kelionių metu tampa visai nereikšmingos, tereikia su savim turėti buteliuką vandens tam, kad turėtumėte kuo išskalauti taurelę ir nusiplauti rankas. Tomis dienomis, kai menstruacijos nėra gausios, su ja galite išbūti iki 12 valandų, tad įsidėję ją ryte, galėsite išimti tik vakare. 


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Taurelė atrodo tokia didelė, kaip ji telpa makštyje?

Kadangi moterų makšties sienelės yra elastingos, jos prisitaiko prie taurelės dydžio. Pati taurelė yra minkšta ir elastinga ir prieš įstumiant ją į makštį ji suspaudžiama ir perlenkiama pusiau. Tokiu būdu jos skersmuo pasidaro šiek tiek didesnis už tampono. Kai taurelė įkišama, ji pati išsiskleidžia ir prisitaiko prie sienelių. Taurelės nereikia kišti taip giliai, kaip tampono. Instrukcijoje, kuri pridedama prie taurelės, yra aprašyta, kaip teisingai ją įstumti ar išsiimti.

Kaip prižiūrėti taurelę?

Prieš naudojant pirmą kartą ir po kiekvienų menstruacijų, taurelę reikia dezinfekuoti, t. y. pavirinti 3–5 min. „Genial Day®“ taurelę reikia laikyti drobiniame maišelyje, kuris parduodama kartu su taurele. Nelaikykite taurelės sandarioje talpoje. „Genial Day®“ taurelę reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Taurelės negalima plauti cheminiais plovikliais, geriausia naudoti vandenį. Jei labai norisi, galite ją praplauti su intymiai higienai skirtu bekvapiu prausikliu, pagamintu vandens pagrindu (tam tinka „Gentle Day®“ švelnus prausiklis). 

Ar reikia taurelę išsiimti šlapinantis ar tuštinantis?

Ne, nereikia. Galima šlapintis nebijant, kad į taurelę pateks šlapimas. Tuštinantis taip pat nereikia išimti taurelės.

Ar GENIAL DAY® taurelę galima naudoti, jei moteris nešioja spiralę?

Taip, galima. Kai kurios kitos taurelės būna pakankamai kietos ir sudaro stipresnį vakuumą, todėl traukiant jos gali išjudinti spiralę, tačiau „Genial Day®“ taurelė pakankamai minkšta, be to, skylutės, kurios padeda prisitraukti prie makšties sienelių, yra piltuvėlio formos, todėl ištraukti „Genial Day®“ taurelę yra lengviau nei kitas taureles. 

Kam nerekomenduojamos GENIAL DAY® taurelės?

Moterims, kurių gimda nusileidusi po gimdymo, „Genial Day®“ taurelė netiks, nes ji bus per ilga. 

Nors naudojant taureles nebuvo nei vieno užfiksuoto atvejo, siejamo su toksinio šoko sindromu, toms moterims, kurioms buvo nustatytas toksinio šoko sindromas nešiojant tamponus, taurelės nerekomenduojamos. 

Ar mergina, neturėjusi lytinių santykių, gali naudoti taurelę?

Jei mergina, neturėjusi lytinių santykių, naudoja tamponus, ji gali naudoti ir taurelę. Tačiau jai reikėtų rinktis mažiausio dydžio taurelę. Kol kas „Genial Day®“ taurelės yra dviejų dydžių: vidutinio ir didesnės, bet bus ir mažo dydžio taurelių. 

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią menstruacinę taurelę?

Taurelė neturėtų jaustis, todėl pasirenkant ją, reikėtų save šiek tiek patyrinėti. Jei jaučiate taurelę, gali būti, kad ji įstumta neteisingai arba yra per didelė; jei dirgina kotelis, jį reikia pakirpti. Dauguma moterų gali nešioti bet kurio dydžio taurelę ir jos nejausti. Tik tais retais atvejais, kai gimda yra nusileidusi, reikia ieškoti būtent tokiems atvejams pritaikytos taurelės. Jei esate alergiška silikonui, rinkitės medicininio termoplastinio elastomero taurelę „Genial Day®“.

Kaip išsirinkti tinkamą dydį?

Taurelė neturėtų jaustis. Pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis taurelę, yra makšties sienelių standumas. Paprastai negimdžiusių moterų makštis būna standesnė, tad joms reikėtų rinktis Medium dydžio taurelę. Tačiau net ir gimdžiusios moterys, jei yra sportiškos ar smulkesnio sudėjimo, gali rinktis Medium dydžio taurelę. Paprastai net ir įvairaus kūno sudėjimo moterims tinka abiejų dydžių taurelės, tokiu atveju geriau rinktis pagal menstruacijų gausumą. Jei kraujavimas gausus, rinkitės Large dydžio taurelę, jei negausus – pakaks Medium dydžio. 

 

Moterų atsiliepimai apie GENIAL DAY® menstruacinę taurelę:

„Visai neseniai įvyko svarbiausias mano gyvenime momentas – vestuvės. Ilgai galvojau, kaip išvengti TŲ nemalonių potyrių ciklo metu. Pamačiau menstruacinę taurelę ir nusprendžiau pabandyti. Likau LABAI patenkinta. Svarbiausią dieną buvau saugi ir 10 valandų apie tai net nemąsčiau – jokio diskomforto. Tai labai puikus dalykas ir tikras išsigelbėjimas moterims!!!“ – Jūratė, Lietuva.

„Negalėjau naudoti silikoninės taurelės, nes esu viskam alergiška, bet pasiryžau išbandyti „Genial Day®“ taurelę. Esu laiminga, nes dabar galiu mėgautis laisve TOMIS dienomis, ir ši taurelė manęs nesualergizavo!“, – Malgorzata, Lenkija.

„Noriu pasidžiaugti puikiu gaminiu! Jau du ciklus naudoju taurelę ir esu neapsakomai patenkinta! Ypač po nakties poilsio, kai keliantis iš lovos man nereikia bijoti, kad viskas pratekės pro visas įkloto puses! Drąsiai rekomenduoju taurelę visoms draugėms!“, – Julija, Lietuva.

„Įsimylėjau šią taurelę. Taureles naudoju jau seniai, bet ši man patinka labiausiai, nes ji nepakeičia spalvos ir neatrodo purvina, be to, man patinka išplatėjanti taurelės uodegėlė, dėl kurios taurelę lengviau ištraukti“, – Erika, JAV.

„Pastebėjau, kad ši taurelė išsitraukia lengviau nei kitos, naudotos iki šiol, nes per piltuvėlio formos skylutes lengvai patenka oras ir dingsta vakuumas“, – Stacy, JAV.