Imunitetą stiprinkime su RESVERATROLIU

Imunitetą stiprinkime su RESVERATROLIU

Išskirtinio poveikio biologiškai aktyvi medžiaga, randama augaluose

Statistikos duomenimis daugiau nei 95 proc. pasaulio žmonių turi sveikatos problemų. Trečdalis jų serga penkiomis ir daugiau ligų. Ligos (insultas, širdies sutrikimai, lėtinės kvėpavimo takų ligos, diabetas, neurodegeneracija, vėžys), susijusios su užsitęsusiu uždegimu, yra dažniausia mirties priežastis visame pasaulyje. Dėl to miršta net 3 iš 5 žmonių. Dažniausiai šių ligų priežastis yra susijusi su uždegiminiais procesais, kuriuos sukelia ir skatina įvairūs neigiami aplinkos veiksniai. Šiandien vis dažniau atsigręžiama į tūkstantmetę žmonijos patirtį, kuomet su ligomis buvo kovojama ir gerinamos organizmo funkcijos pasitelkiant įvairias natūralias medžiagas, išgaunamas iš augalų. Viena tokių unikalių medžiagų – resveratrolis.


Kas yra resveratrolis?

Tai itin galinga, biologiškai aktyvi medžiaga, natūralus polifenolis, randamas daugiau nei 70 augalų rūšių: japoninių plačialapių rūgčių šaknyse, raudonųjų vynuogių luobelėje ir sėklose, žemės riešutuose, spanguolių, mėlynių uogose, meškauogių ūgliuose, eukaliptų, šilkmedžių lapuose ir kt.. Daugiausia šios medžiagos randama japoninėje plačialapėje rūgtyje (japoniniame pelėvirkštyje). Šis unikalus augalas jau daugybę metų naudojamas japonų ir kinų medicinoje.

Resveratrolis augaluose veikia kaip imuninės sistemos junginys, išsiskiriantis reaguojant į patiriamus neigiamus išorinės aplinkos veiksnius (mechaninius pažeidimus, UV švitinimą ir grybelinę infekciją). Kuo daugiau nepalankių sąlygų šis augalas patiria, tuo daugiau šios medžiagos, tarsi gynybinio ginklo, jis išskiria. Pastebėję šį unikalų augalo veikimo mechanizmą ir ėmę šią medžiagą naudoti fitoterapijoje, mokslininkai į jį deda labai daug vilčių.


Veikia imunitetą

Tyrimai rodo, kad resveratrolis tiesiogiai daro įtaką daugeliui gynybinių ląstelių ir biologiškai aktyvių medžiagų, sukeliančių uždegiminį atsaką. Resveratrolis veikia tiek įgimtą, tiek ir įgytą imunitetą . Įgimtas imunitetas apsaugo mus nuo aplinkoje esančių mikrobų. Jo funkcijos suaktyvėja po kontakto su kita (svetima) medžiaga. Resveratrolis aktyvina imuninę sistemą ir lemia daugelio gynybinių ląstelių, kurios dalyvauja imuniniame atsake, veiklą, o tai leidžia greičiau atpažinti ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, reguliuoti organizmo atsako į uždegimą stiprumą, skatinti apsauginę funkciją. Resveratrolis taip pat aktyvina specifinį baltymą, vadinamajį sirtuiną-1, kuris reguliuoja ląstelių sveikatą ir atitolina senėjimą.

Resveratrolis yra vienas galingiausių antioksidantų, apsaugančių ląsteles nuo oksidacinės pažaidos ir su tuo susijusių ligų bei senėjimo. Skaičiuojama, kad iki šiol atlikti 244 klinikiniai resveratrolio tyrimai įrodo jo efektyvumą ir saugumą. Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) yra patvirtinusi, kad resveratrolis apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie skatina senėjimo procesą, poveikio.


Svarbu žinoti

Šiuolaikinė farmacija labai stengiasi išaiškinant resveratrolio medžiagos panaudojimą žmonių sveikatai. O renkantis preparatus vaistinių lentynose svarbu atkreipti dėmesį į štai ką:

- kokia yra resveratrolio forma. Tyrimai parodė, kad biologiškai aktyvesnė ir perspektyvesnė resveratrolio cheminė konfigūracija yra trans-resveratrolis;

- ar medžiaga yra mikronizuota (susmulkinta iki itin mažų dalelių), kad būtų užtikrinamas greitesnį ir geresnis įsisavinimas organizme;

- iš kokio augalo ji yra išgauta (daugiausia resveratrolio kaupia japoninė plačialapė rūgtis (japoninis pelėvirkštis);

- koks medžiagos kiekis (ar tinkamas pagal norimą sulaukti poveikį). Nustatyta, kad, esant mažai koncentracijai, resveratrolis padidina ląstelių proliferaciją (ląstelių populiacijos augimą dalijimosi būdu). Esant didesnei koncentracijai, jis sukelia pakitusių ir pažeistų ląstelių apoptozę (vienas iš priešvirusinės gynybos būdų). Tai rodo, kad, atsižvelgiant į dozę, resveratrolis teikia įvairiapusę naudą sveikatai.

 

Reikia nepamiršti, kad labai svarbi yra įvairi bei subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas, o dėl resveratrolio vartojimo visada reikia pasitarti su gydytoju.