Įsibėgėjus tikram pavasariui, daugeliui norisi mėgautis ne tik šiluma, bet ir gera savijauta. Tai pastebi internetinės vaistinės specialistai, į kuriuos vis dažniau kreipiasi norintys detoksikuotis, padailinti kūno formas ar atsikratyti kitų su užsiteršusiu organizmu susijusių negalavimų. Tačiau vaistininkai pabrėžia – organizmo valymas yra kompleksiškas ir nuoseklus procesas. Vien tam skirti preparatai, alinančios dietos ar badavimas nesuteiks norimo rezultato.
Pirmiausia – kritiškai įsivertinti įpročius
„Eurovaistinė internete“ vaistininkai nuo pat Naujųjų metų stebi gyventojų susidomėjimą organizmo valymui ir lieknėjimui skirtais preparatais. Tačiau pirmiausia specialistai rekomenduoja kritiškai įvertinti ir pakoreguoti savo gyvenimo būdą ir kasdienius įpročius, o tik tada imtis papildomų priemonių.
„Norint išsivalyti organizmą, pirmiausia reikėtų įvertinti, kokiu būdu į jį patenka daugiausiai nuodingų medžiagų. Toksiškos medžiagos organizme gali kauptis valgant daug perdirbto maisto, kurio sudėtyje gausu įvairių priedų: dažiklių, konservantų, saldiklių. Nereikėtų nuvertinti ir patiriamos įtampos bei streso, mažo fizinio aktyvumo ar net miego trūkumo, taip pat rūkymo, alkoholio vartojimo įtakos organizmui“, - vardija Renata Mardosienė, nuotoliniu būdu konsultuojanti farmacininkė.
Įprastai organizme nuolat vyksta toksinų šalinimo procesai, už kuriuos yra atsakingi inkstai, kepenys, žarnynas, kraujotaka, taip pat oda, plaučiai. Tačiau žalingi įpročiai, netaisyklinga mityba ir kitos priežastys gali sutrikdyti šių organų veiklą, o tai apsunkina natūralų toksiškų medžiagų pasišalinimą. Būtent todėl, pasak farmacijos specialistės, organizmui kenkiančių įpročių atsisakymas yra pirmasis žingsnis link saugios detoksikacijos ir geresnės savijautos.
Atidžiai stebėti savo kūno ženklus
Apie tai, kad organizmas yra užsiteršęs, gali išduoti ilgai kamuojantys ar vis pasikartojantys virškinamojo trakto sutrikimai: padidėjęs skrandžio rūgštingumas, pilvo pūtimas, sunkumo jausmas skrandyje, vidurių užkietėjimas. Taip pat būdingas nuovargis ir nemiga. Dėl susilpnėjusios imuninės sistemos žmogus gali tapti imlesnis bakterinėms ir virusinėms infekcijoms.
„Užsiteršusio organizmo požymiais gali būti ir blogas burnos ar kūno kvapas, įvairūs bėrimai, spuogai, papilkėjusi oda ar smulkios pigmentinės dėmelės. Taip pat gali kauptis skysčiai – tai išduoda vadinamieji maišeliai po akimis, tinstantys pirštai, pėdos, padidėjęs kūno svoris“, - paaiškina R. Mardosienė.
Svarbiausia – nesigriebti kraštutinumų
Farmacininkė rekomenduoja organizmą valyti kompleksiškai, palaipsniui ir nesigriebiant kraštutinumų, tokių kaip badavimas, įvairios skysčių dietos ir pan. Tokios radikalios priemonės, užuot pagerinusios savijautą ir padėjusios išvalyti organizmą, gali tik dar labiau jį išsekinti ir išbalansuoti.
Norint pagerinti savijautą, rekomenduojama daug judėti: reguliariai sportuoti, mankštintis, dažnai eiti pasivaikščioti ar užsiimti kita aktyvia veikla, ypač gryname ore. „Taip pat reikėtų valgyti kuo mažiau apdorotą maistą. Verčiau rinktis šviežias daržoves, vaisius, kruopas, atsisakyti daug pridėtinio cukraus turinčio maisto, gazuotų gėrimų, taip pat alkoholio, rūkymo, riboti druskos kiekį. Patariama vartoti daug skaidulų, kurios gali padėti užtikrinti gerųjų žarnyno bakterijų gyvavimą. Skaidulinių medžiagų gausu kviečių sėlenose, pupelėse, uogose (avietėse, serbentuose, spanguolėse, braškėse), datulėse, taip pat avižinėse kruopose“, - vardija R. Mardosienė.
Valant organizmą, kaip ir įprastai, ypatingai svarbu gerti pakankamai vandens. Palaikyti sveiką gyvenseną ir subalansuotą mitybą farmacininkė pataria nuolatos – taip organizmas mažiau kaups žalingas medžiagas.
Prireikus vartoti specialius augalinius preparatus
Kompleksiškai valant organizmą ir pasitarus su vaistininku, galima į pagalbą rinktis augalinius detoksikuojančius preparatus. Tam tinka žaliuoju supermaistu vadinama spirulina, kurioje gausu antioksidantų, atkuriančių pažeistas organizmo ląsteles.
„Prireikus taip pat galima rinktis preparatus su silimarinu, kurkuminu, taip pat kiaulpienių, varnalėšų šaknimis bei dilgėlių lapais, artišokais, kurie gali pagerinti kepenų veiklą, padėti greičiau iš organizmo pašalinti kenksmingas medžiagas. Inkstų veiklą suaktyvina ir skysčių pasišalinimą iš organizmo su šlapimu skatina paprastųjų trūkažolių ir vaistinių smidrų šaknys, beržų lapai ir pumpurai. Žarnyno veiklai gerinti galima naudoti smulkintas linų sėklas, balkšvųjų gysločių sėklų luobeles. Taip pat naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai, beta karotenas bei mineralai – magnis, kalcis, geležis, kalis, cinkas“, - vardija R. Mardosienė.
Prieš pasirenkant ir vartojant bet kokius maisto papildus, rekomenduojama pirmiausia pasikonsultuoti su vaistininku, kuris gali padėti individualiai išsirinkti tinkamas priemones bei patarti dėl jų vartojimo, dozavimo, suderinamumo su kitais vaistais ar maisto papildais ir suteikti kitą reikiamą informaciją. Nemokamai pasikonsultuoti dėl organizmo valymo ir aptarti kitus su sveikata susijusius klausimus galima su „Eurovaistinė internete“ vaistininkais nuotoliniu būdu – internetu ar telefonu.