Patarimai, kaip prižiūrėti plaukus

Patarimai, kaip prižiūrėti plaukus

1. Dažnas plaukų plovimas sumažina jų apsauginį sluoksnį, todėl plaukai tampa silpnesni – rekomenduojama plauti ne dažniau kaip 2–3 kartus per savaitę (nebent naudojamose plaukų priežiūros priemonėse yra  silikonų, kurie itin traukia įvairiausius nešvarumus – tuomet plauti plaukus gali tekti dažniau).

2. Rinkitės drungną, o ne karštą vandenį. Karštas vanduo išplauna svarbius plaukams lipidus bei kondicionierių.

3. Po plaukų plovimo naudokite kondicionierių (intensyviai maitinantį ar plaukų minkštumui atgauti) – tepti užtenka tik galiukus. Bent kartą savaitėje naudokite plaukus drėkinantį kondicionierių bei aliejais papildytą maitinančią kaukę.

4. Jeigu plaukus džiovinate džiovintuvu – būtinai naudokite apsaugos nuo karščio priemones, džiovinkite kuo vėsesnio oro srove. Jeigu plaukai labai šlapi, pradėkite džiovinti šiltu oru, o paskui perjunkite vėsaus oro srovę. Džiovinkite ta kryptimi, kuria plaukai auga (oro srovę nukreipkite nuo plaukų šaknų žemyn link plaukų galiukų). Taip džiovinamų plaukų žvyneliai labiau priglus ir plaukai bus nepasišiaušę.

5. Bent kartą per mėnesį naudokite galvos odos šveitiklį ir pašalinkite negyvąsias galvos odos ląsteles. Šveitiklį galite nusipirkti ir naudoti namuose arba galite užsirašyti pas plaukų specialistą šiai  procedūrai atlikti.

6. Plaukų priemones – kaukes, kondicionierius – naudokite tik pagal jų naudojimo aprašymą. Net ir prabangiausios priemonės, naudojamos netinkamai (pvz.: per didelis ar per mažas kiekis, ne pagal instrukciją), ne tik nesuteiks laukiamo efekto, bet gali ir pakenkti. Naudokite tik tuos produktus, kurie pagal aprašymą atitinka Jūsų lūkesčius bei galvos odos / plaukų problemą.