Veido oda su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis

Veido oda su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis

Pastebėjote ant savo veido rausvų dėmelių? Tai pernelyg išsiplėtusios kraujagyslės.

Veido oda su išryškėjusiomis kraujagyslėmis – tai oda, linkusi laikinai, o vėliau ir ilgam parausti, kurioje dažnai pastebimos išsiplėtusios kraujagyslės. Tokiai odai taip pat būdingas didelis jautrumas aplinkos veiksniams (UV spinduliams, aukštai temperatūrai, netinkamai mitybai) ir su jos priežiūra susijusios problemos (sunkumai pritaikant kosmetiką).

Kraujagyslių sienelės yra silpnos, todėl oda lengvai rausta, tampa jautresnė, ją sunkiau prižiūrėti. Pastebimų išsiplėtusių kraujagyslių problemą turi įvairaus amžiaus moterys, dažniausia tai susiję su įgimtomis savybėmis, kai kraujagyslės išsidėsčiusios negiliai po oda, ar su per dideliu odos jautrumu ir hormonų pokyčiais. Dėmelių atsiradimą taip pat skatina vėjas, šaltis, dažni temperatūros svyravimai (pvz. žiemą, kai iš šalčio patenkama į šiltas patalpas), pernelyg ilgas buvimas saulėje, pirtyje ar soliariume, didelis kitų kenksmingų veiksnių, kurie veikia odos kraujagyslių funkcijas, poveikis odai (vidaus ligos, alergijos, vartojami vaistai). Daugeliu atvejų paminėti veiksniai susipina ir vienam asmeniui gali būti diagnozuojamos kelios skirtingos veido odos su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis atsiradimo priežastys.

Veido odos su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis priežiūra yra sudėtinga ir, norint pasiekti tam tikrų rezultatų, būtina kartu keisti gyvenimo būdą bei atsisakyti kai kurių blogųjų įpročių. Labai svarbu apriboti nepalankių aplinkos veiksnių poveikį:

  • ypač saugotis nuo UVA ir UVB spindulių (naudoti dieninius veido odos kremus su aukštu SPF filtru),
  • saugotis, kad oda pernelyg neperkaistų (atsisakyti karštos vonios ir saunos),
  • vengti alkoholio ir riboti kavos vartojimą,
  • nerekomenduojama gerti raudoną vyną,
  • keisti mitybą: vengti aštrių, rūgščių ir karštų patiekalų,
  • saugoti odą nuo šalčio ir vėjo.

Taip pat būtina parinkti tinkamas kosmetikos priemones, kurių sudėtyje būtų kraujagyslių sieneles sandarinančių ir stiprinančių medžiagų. Tokių preparatų sudėtyje yra šių medžiagų: kraujagyslių trapumą mažinantis kaštonų ekstraktas, kalninių arnikų ekstraktas, kuris mažina paraudimus ir skatina odos kraujo mikroapytaką. Taip pat svarbūs vitaminai: nuo kapiliarų plėtimosi saugantis vitaminas PP ir kapiliarus sandarinantis vitaminas C. Odai valyti reikėtų naudoti labai švelnius preparatus – pienelius, prausiklius, kurių sudėtyje nėra muilo ir dirginamųjų komponentų. Veidui prausti reikėtų naudoti tik drungną vandenį, nes pernelyg šiltas vanduo papildomai išplečia odos kraujagysles.